Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

Guest Ajdemi Popuši

Bom po več-kot-enomesečnem predahu v tej temi izpostavil eno dejstvo, katero je bilo do sedaj spregledano:

V smislu demografskih sprememb, katere so glavno gibalo za pok. reformo, se vedno govori samo o staranju prebivalstva.

Prebivalstvo se stara zaradi, kao, "boljših življenskih pogojev in boljše zdravstvene oskrbe" ( ? ).

Največji problem degrafskih sprememb sploh ni staranje prebivalstva, kakor to argumentirajo v vladi, ampak prenizka nataliteta.

Za ohranitev natalitete je potrebno približno 2.1 otroka na en par, mi pa jih "zmoremo" komaj 1.6.

Tu je poglavitni problem.

Dokler ta problem ne bo rešen, nas bojo čez 10 let posilili z novo reformo in nam predpisali delo do 70-tega leta, potem do 75, itd ...

Začaran krog. In še eno dokazilo, da se ljudje, ki so odgovorni za našo prihodnost, problematike lotevajo na najbolj brezvezen način.

LP, Ajdemi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ti ni jasno? Naj učitelj dela čudeže? Mehaniki so tudi profesionalci, pa vendar ne zmorejo popravt vsakega avtomobila, še manj iz starega novga nardit.

vzgoja je delo staršev in ne institucij...institucije so le dopolnilo vzgoje...in kako naj otrok spoštuje učitelja, vrstnike če tega zgleda nima od doma? če starš ne spoštuje učitelja ga tudi otrok ne bo...otroci so naše ogledalo in starši smo jim vzgled kako se obnaša v družbi..

glede plače pa tko...misliš, da jo ne zasluži? on je predvsem odgovoren za znanje otrok in rezultat njegovega dela je znanje in ne vedenje...plačan je za poučevanje..učitelj bo preživel leto tudi z nemogočim otrokom, starši pa bodo morali celo svoje življenje..in ko mu ne bodo kos, bo najlažje rečt, da so drugi krivi za to.

pa žal to nima nič skupnega s temo, mogoče le to, da res ne bo nihče delal za penzijo, ker otroke ne bomo naučili ne odgovornosti ne dela.

čudež bi bil , če bi ti mehanik naredil iz clio-ta porsche-ja ... obstajajo pa tudi taki , ki ti zafurajo čisto dober avto ... in enako je z učitelji ...

učitelj je odgovoren tudi za otrokovo vedenje - v šoli seveda ... če se prav spomnim so naše vedenje ocenjevali z 1 do 5 ... torej je bilo to tudi neke vrste znanje , katerega nam je posredoval učitelj - ali pa so ocenjevali mogoče naše starše po tvoje ?

in pri moji hčeri me prav zanima v kakšnega sočloveka jo bodo vzgojili - naučili v šoli , če jo bodo v nedogled posiljevali s tisto " si zelo pridna pa boš še slabšim od sebe pomagala" ... seveda bo , ker je dobra duša .. samo vprašanje pa je , kdaj se ji bo strgalo in bo vse poslala nekam ter se brigala zase kajti slej kot prej bo ugotovila , da od njene pomoči nima nobenih plusov - kvečjemu v šoli ne naredi toliko kot bi lahko ker nekomu pomaga ( načeloma bi morali za slabše učljive učence poskrbeti učitelji ne pa da prelagajo svoje delovne obveznosti na dobre učence , sami pa za skupni uspeh dobijo polno plačo) in nedokončano delo opravlja doma in tako izgublja še tisto malo prostega časa , ki bi ji drugače lahko ostal....

v življenju in delu do pokoja ji tak način življenja sigurno ne bo znesel ... in če tega ne bo ugotovila sama , ji bom povedal jaz ... punca si bo pač morala prihraniti za penzijo , ker od plače tudi če bo odvajala je ne bo videla , ker bodo vse pokradli ali zapravili ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, Thumper!!!

In potem je samo še en korak od spoznanja da mi ne bomo imeli od vplačevanja v penzijske sklade nič.

Zakaj plačevat penzije sedanji generaciji, če pa generacija ki bi meni zagotovila penzije zagotovo ne bo nič naredila na tem, da bi jaz imel svojo penzijo?

Raje ustvariti penzijski sklad BV. Bo vsaj siguren. Drugi pa - Srbi pravijo Kid koj, mili moj...

Žal, ampak nihče me ne bo prepričal, da bodo čez 50 let skladi čudežno polni

Solidarnost je, če ti vzamejo 20 % vplačil. Kako pa se imenuje, če ti vzamejo 80 % vplačil?

lp

vb

Popravljeno . Popravil Bojanv
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čudež bi bil , če bi ti mehanik naredil iz clio-ta porsche-ja ... obstajajo pa tudi taki , ki ti zafurajo čisto dober avto ... in enako je z učitelji ...

učitelj je odgovoren tudi za otrokovo vedenje - v šoli seveda ... če se prav spomnim so naše vedenje ocenjevali z 1 do 5 ... torej je bilo to tudi neke vrste znanje , katerega nam je posredoval učitelj - ali pa so ocenjevali mogoče naše starše po tvoje ?

in pri moji hčeri me prav zanima v kakšnega sočloveka jo bodo vzgojili - naučili v šoli , če jo bodo v nedogled posiljevali s tisto " si zelo pridna pa boš še slabšim od sebe pomagala" ... seveda bo , ker je dobra duša .. samo vprašanje pa je , kdaj se ji bo strgalo in bo vse poslala nekam ter se brigala zase kajti slej kot prej bo ugotovila , da od njene pomoči nima nobenih plusov - kvečjemu v šoli ne naredi toliko kot bi lahko ker nekomu pomaga ( načeloma bi morali za slabše učljive učence poskrbeti učitelji ne pa da prelagajo svoje delovne obveznosti na dobre učence , sami pa za skupni uspeh dobijo polno plačo) in nedokončano delo opravlja doma in tako izgublja še tisto malo prostega časa , ki bi ji drugače lahko ostal....

v življenju in delu do pokoja ji tak način življenja sigurno ne bo znesel ... in če tega ne bo ugotovila sama , ji bom povedal jaz ... punca si bo pač morala prihraniti za penzijo , ker od plače tudi če bo odvajala je ne bo videla , ker bodo vse pokradli ali zapravili ...

strgalo se ji bo, ko svojega znanja ne bo imela več s kom delit in bo hvaležna staršem, da so jo vzgojili v duhu, da je nesmiselno pomagat ljudem...ja komaj, da bi učitelji še domov hodil pisat domače naloge ubogim otrokom, ko pa so že plačani za vse kar se tiče otrok. :wacko:

men se smilijo učitelji, ki imajo opravka s starši, ki še sami ne vedo kako bi svoje otroke zavili v vato in jih zaščitili pred tako krutim življenjem.

sploh me ne čudi, da je naša družba taka kot je...si res želimo življenja brez vseh človeških vrednot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se čist strinjam s tabo, tud meni nikoli ne bo jasno kako so lahko učitelji 3 mesece na leto na dopustu ob tem da delajo 4 ure dnevno..in še to je njihova ura 45 minut.

imamo pa dobre in tud zelo slabe učitelje..žal..in šolstvo je verjetno tudi edini javni sektor, ki je učiteljem priznal visoko izobrazbo le glede na delovna leta in se jim ni bilo potrebno truditi s študijem..men je to skregano z logiko, da ravno tisti, ki dajejo neko izobrazbo, sami tako guljufajo.

za vzgojo pa ne bi krivila samo učiteljev, za vzgojo so odgovorni starši..priznajmo vsi, da na tem področju mnogo staršev odpove..naši otroci so razvajeni egoisti, ki jim starši odnašajo riti in otroci prav dobro vedo, da lahko počnejo kar želijo, ker jih bodo starši vedno zagovarjali...in prav nič hudga ni, če njihov otrok ogroža druge, hudo je le, če drugi njegovega.

ni res da imajo učitelji 3 mesece dopusta!!! Dopusta imajo, kolko ga jim pač pripada, koristijo ga pa lahko v času počitnic, ki trajajo dobra dva meseca!!!

Tudi med letom ga pogojno lahko, če dovoli ravnatelj.!!!

Ni res, da delajo 4 ure, še manj da je pri njih ura 45 minut. lej, ura je ura in traja 60 minut. 45min traja šolska ura, tistih 15min ima pa da se pripravi na naslednjo uro z naslednjimi učenci ali na naslednji predmet. Kolko vem, imajo v pogodbi določeno, kolko ur mesečno moraji narediti.

Se pa strinjam, da so (smo) za vzgojo krivi tudi starši. Eni bolj, drugi manj. Res je da nekateri učitelji prelagajo obveznosti kar na starše, je pa tud res, da nekateri starši nič ne delajo z otroci. Res je, da imajo največji razgrajači največjo potuho pri starših. Saj drugače ne bi postali takšni razgrajači. Res je da je nekatera današnja mladina razvajeci, ki se zavedajo pravic, dolžnosti pa ne. Pa bi spet rekel, da je kriv sistem, ker to dovoljuje. Če nekdo naredi kakšno velko neumnost...pa še namerno... en kup razgovorov, opozoril, prepričevanj o dobrem in slabem.....na koncu pa iz vsega skupaj nič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res da imajo učitelji 3 mesece dopusta!!! Dopusta imajo, kolko ga jim pač pripada, koristijo ga pa lahko v času počitnic, ki trajajo dobra dva meseca!!!

Tudi med letom ga pogojno lahko, če dovoli ravnatelj.!!!

Ni res, da delajo 4 ure, še manj da je pri njih ura 45 minut. lej, ura je ura in traja 60 minut. 45min traja šolska ura, tistih 15min ima pa da se pripravi na naslednjo uro z naslednjimi učenci ali na naslednji predmet. Kolko vem, imajo v pogodbi določeno, kolko ur mesečno moraji narediti.

Se pa strinjam, da so (smo) za vzgojo krivi tudi starši. Eni bolj, drugi manj. Res je da nekateri učitelji prelagajo obveznosti kar na starše, je pa tud res, da nekateri starši nič ne delajo z otroci. Res je, da imajo največji razgrajači največjo potuho pri starših. Saj drugače ne bi postali takšni razgrajači. Res je da je nekatera današnja mladina razvajeci, ki se zavedajo pravic, dolžnosti pa ne. Pa bi spet rekel, da je kriv sistem, ker to dovoljuje. Če nekdo naredi kakšno velko neumnost...pa še namerno... en kup razgovorov, opozoril, prepričevanj o dobrem in slabem.....na koncu pa iz vsega skupaj nič.

2 meseca poleti, 1 mesec pa nanesejo še ostale počitnice med letom...zdaj mi pa razlož kako ima lahko nekdo 25 dni dopusta in je doma 3 mesce?

20 ur učne obveznosti po 45 minut...če so na delovnem mestu od pol 8 do pol 12, so to 4 ure pa nč več.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se čist strinjam s tabo, tud meni nikoli ne bo jasno kako so lahko učitelji 3 mesece na leto na dopustu ob tem da delajo 4 ure dnevno..in še to je njihova ura 45 minut.

A pa so res 3 mesece na dopustu? Kolikor vem, imajo cirka 1 teden okol novega leta, pa potem kak teden okol prvega maja, pa poleti recimo mesec in pol ... ne si mislit, da učitelce pridejo 1. septembra z dopusta v šolo.

Pa jih sicer ne zagovarjam - žal je pri nas vse prepogosto bilo "ah, naša pa bo za učitlco, ker jo nič drugega tko ne zanima ... "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 meseca poleti, 1 mesec pa nanesejo še ostale počitnice med letom...zdaj mi pa razlož kako ima lahko nekdo 25 dni dopusta in je doma 3 mesce?

20 ur učne obveznosti po 45 minut...če so na delovnem mestu od pol 8 do pol 12, so to 4 ure pa nč več.

Tudi ko so doma, delajo (vsaj nekateri, ki jih jaz poznam). In tudi, ko so v šolski stavbi, pa ne učijo v učilnici - delajo. Ali misliš, da se programi, ocene testov, redovalnice, poročila napišejo kar sami medtem, ko učiteljica tistih 45 minut mulariji razlaga spolno razmnoževanje zelenih žabic?

Poleg tega - a misliš, da nova znanja in pristopi pa se učiteljem kar sami v glavo vsadijo, ali morajo kdaj tudi na kakšno izobraževanje pa take fore?

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strgalo se ji bo, ko svojega znanja ne bo imela več s kom delit in bo hvaležna staršem, da so jo vzgojili v duhu, da je nesmiselno pomagat ljudem...ja komaj, da bi učitelji še domov hodil pisat domače naloge ubogim otrokom, ko pa so že plačani za vse kar se tiče otrok. :wacko:

men se smilijo učitelji, ki imajo opravka s starši, ki še sami ne vedo kako bi svoje otroke zavili v vato in jih zaščitili pred tako krutim življenjem.

sploh me ne čudi, da je naša družba taka kot je...si res želimo življenja brez vseh človeških vrednot?

sorry ... pomagam samo še tistim za katere vem 110% da mi bodo ali hvaležni za pomoč ali pa tistim , ki mi bodo ob priliki posodili roko ali dve ko bom jaz rabil ... klošarjem , brezdelnežem , pijančkom fiksarjem ter fehtarskim cigotom ne dam več niti centa - no to se je končalo že pri tolarjih ... ko sem bil jaz brez dela mi ni dal nihče nikoli nič ( to prav zaradi že omenjene podkupljene inšpektorice za delo) - nič nadomestila ... in vsa ta zalega samo cuza denar in to ravno tisti , ki ga jaz vplačujem za svojo kvazi varnost ...

pa nauči se brati ... svoje znanje bo lahko delila z urno postavko ... danes in jutri ne velja nič več drugega ... vsaj pri nas malih ljudeh ne ... in namesto da bi se denar v skladih in zavodih plemenitil v korist delacev in upokojencev ga razmetavajo ali kradejo na tak ali drugačen način ( pollegalen ali pa negospodarno legalen način s pridihom podkupovanja in korupcije ) ...

in moj otrok je vzgajan tako , da je in bo pošten ..ne pa predmet izkoriščevanja ... za pošteno delo pošteno plačilo ... za pošten vložek v pokojninsko blagajno poštena penzija ..samo to rabim in nič tujega...

učitelji se ti po eni strani smilijo , po drugi pa ti je neumevno , kako imajo lahko 3 mesece prosto - dopust + šolske počitnice .... eh glej plač nimajo slabih kot v gospodarstvu pa še živce si lahko dobro spočijejo med temi prostimi dnevi ...

in če gremo vsi na cesto in ne delamo nič , potem bi se mogoče vsi zaposleni v državnih službah že pred drugo plačo prav lepo zavedli da so plačani iz našega dela .. zelo enostavno se je boriti za plačo iz tiste malhe v katero dajejo drugi , ki denar zares ustvarjajo in izdelujejo ter prodajajo izdelke ne pa meglo ... potem te pa policist zakasira na polno zato , da bo ta malha še malce bolj polna in bo odkrušil drobtinico še zase ...

samo tako ne bo šlo v nedogled , kajti mali človek bo imel - res da pri nas nekajkrat kasneje kot drugje - slej kot prej vsega čez glavo in bo v situaciji , ko ne bo imel več nič za izgibiti la pridobil bo lahko nekaj ..e potem bo pa pestro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni plačljivo zdravljenje, šolanje, vsa zavarovanja in namesto penzije prst v rit.

Še prekmal bo ... Namest u motorje, gume in bencin si bomo dajal u štumf za primer, če se navlečemo kšnga raka al pa take zalege ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učitelji se ti po eni strani smilijo , po drugi pa ti je neumevno , kako imajo lahko 3 mesece prosto - dopust + šolske počitnice .... eh glej plač nimajo slabih kot v gospodarstvu pa še živce si lahko dobro spočijejo med temi prostimi dnevi ...

Je pa zato med letom tolk bolj živčno v šoli ... slišal sem grozljivke o tem, kaj vse mularija zganja, kako so nevzgojeni, kako se jih ne da obvladovati ... ker se doma nihče z njimi ne ukvarja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tako ne bo šlo v nedogled , kajti mali človek bo imel - res da pri nas nekajkrat kasneje kot drugje - slej kot prej vsega čez glavo in bo v situaciji , ko ne bo imel več nič za izgibiti la pridobil bo lahko nekaj ..e potem bo pa pestro ...

To se ne bo zgodilo tako hitro ... zaenkrat živimo v luksuzu. Poglej, kaj se vozi po cestah in kakšna je nakupovalna dinamika ljudi ... edino mal žalostni so, ker ne morjo tazadnjih modelov avtov vozit ... pa it vsako leto na dopust z avijonom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strgalo se ji bo, ko svojega znanja ne bo imela več s kom delit in bo hvaležna staršem, da so jo vzgojili v duhu, da je nesmiselno pomagat ljudem...ja komaj, da bi učitelji še domov hodil pisat domače naloge ubogim otrokom, ko pa so že plačani za vse kar se tiče otrok. :wacko:

men se smilijo učitelji, ki imajo opravka s starši, ki še sami ne vedo kako bi svoje otroke zavili v vato in jih zaščitili pred tako krutim življenjem.

sploh me ne čudi, da je naša družba taka kot je...si res želimo življenja brez vseh človeških vrednot?

Še sreča da obstajajo portali, kjer folk lahko nabija, ne da bi ga kdo prijel za besedo...

Ne, nihče noče da bi hodil učitelj domov, pat udi nobene druge neumnosti ni nihče zatrdil...

Gre za čisto enostavno zadevo... Učitelji so plačani za delo v šoli, kar prinaša tudi njihovo dogovornost. Pika. Dobijo plačo brez dvoma. Pika. Ko jih človek vpraša po odgovornosti, pa začnejo probleme relativizirat, pa prenašat odgovornost na starše, pa vse drugo kar paše zraven. Žal mi je samo, da ne znajo najti inti enega novega argumenta zakaj niso odgovorni za svoje delo v šoli. Še enkrat, v šoli.

Predvesm pa. Prblem učiteljev je drugje, ne v tem ali so plačani V ŠOLI tudi za vzgojo otrok.

Problem je v njihovih privilegijih, ki jih plačujemo davkoplačevalci.

100 % plača na datum. Še nisem slišal za državnega uradnika, ki bi čakal na plačo tri mesece. Delo brez odgovornosti. Nadure. Kdo v normalnem svetu še pozna plačevanje nadur???? Delo izven delovnega časa na domu.. . Prosim naj mi kdo pove, razen državne uprave, kje se najde izobraževanje v delovnem času, medtem, ko si v službi???? Pa tega v normalnih službah že davno ni več...

In najpomembnejše... Kje razen v državni upravi se človeka ne da odpustit, če se ga ne rabi???

Seveda, lepo je delit pravice. Problem je samo v tem, da vsako podeljeno pravico nekdo plača. Pa naj bo to neposredno, ali pa skozi davke. Tako enostavno je to.

Ko se bodo v državni upravi vsaj približno spustili na realna tla, takrat bomo skupaj ugotovili, da imajo tudi učitelji, poleg pravic, tudi odgovornosti.

Pa da ne bodo učitelji edini na tnalu. Isto velja, za Upravne enote. Kako je možno, da ti državni uradnik vleče postopek izdaje gradbenega dovoljenja za enostanovanjsko hišo 7 let????

Kako je možno, da Ministrstvo ob 11 redno zaposlenih pravnikih plačuje svetovalne storitve odvetnikov v višini 200.000 EUR?

Kako pravda po 50 letih ni končana?

Kako lahko stečaj Elana traja 20 let pa še ni končan?

Pa še pa še...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zato med letom tolk bolj živčno v šoli ... slišal sem grozljivke o tem, kaj vse mularija zganja, kako so nevzgojeni, kako se jih ne da obvladovati ... ker se doma nihče z njimi ne ukvarja ...

Hm... Ob vseh teh grozljivkah mi samo nekaj ni jasno... Kako to, da je tak pritisk na zaposlovanje v šoli za učitelje? Človek bi pričakoval, da se ob takih grozodejstvih normano razmišljujoči umaknejo... Tako pa je na vsak razpis za učitelja po 50 prijav, pa ne glede na to, kako mesto je razpisano.

Itak pa se takoj potem, ko je podpisana pogodba, pa magari za določen čas, začnejo grozljivke na račun staršev...

Njabolj groza pa je še nekaj drugega... Gospodje in gospe učitelji, pa veste kdo vam daje plačo??? Ravno tisti nemogoči starši, ki ne vzgajajo svoji otrok, ravno tisti starši, čez katere se tako z veseljem pritožujete.

Moja stara mama je imela preprosto glavo, nešolana je bila, ko je umrla se je znala samo podpisat. Ampak imela je na zalogi kar nekaj preprosti h resnic.

in ena od njih je bila.

Nikoli ne ugrizni roke, ki te hrani, naslednjič hrane ne bo več...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... Ob vseh teh grozljivkah mi samo nekaj ni jasno... Kako to, da je tak pritisk na zaposlovanje v šoli za učitelje? Človek bi pričakoval, da se ob takih grozodejstvih normano razmišljujoči umaknejo... Tako pa je na vsak razpis za učitelja po 50 prijav, pa ne glede na to, kako mesto je razpisano.

Itak pa se takoj potem, ko je podpisana pogodba, pa magari za določen čas, začnejo grozljivke na račun staršev...

Njabolj groza pa je še nekaj drugega... Gospodje in gospe učitelji, pa veste kdo vam daje plačo??? Ravno tisti nemogoči starši, ki ne vzgajajo svoji otrok, ravno tisti starši, čez katere se tako z veseljem pritožujete.

Moja stara mama je imela preprosto glavo, nešolana je bila, ko je umrla se je znala samo podpisat. Ampak imela je na zalogi kar nekaj preprosti h resnic.

in ena od njih je bila.

Nikoli ne ugrizni roke, ki te hrani, naslednjič hrane ne bo več...

lp

bv

dragi gospodarstveniki, prav zaboli me, ko razmišljate o javnem sektorju kot nekaj, kar plačujete kot nepotrebno in za nedelo...delam v vrtcu in to že 28 let in prekleto fajn delam in zaslužim vsak €, ki ga dobim...nisem nobena vaša podpiranka, delam mogoče bolj kot marsikater v gospodarstvu, ki preživi pol delovnega časa na fb ali motosvetu.

in ja, ni mi težko delat tudi zastonj..ker mnogo dela opravimo za neplačilo..npr.spanje v vrtcu-od 6 zvečer do 9 zjutraj..plačilo-nasmehi otrok...nobenih priznanih ur in plačila...tri dni letovanja otrok- plačilo 16 € in seveda zadovoljni otroci.

pa še to, ne razmišljajo vsi starši, da smo nepotrebno breme,naši nam vsako leto pripravijo piknik in se nam s tem zahvalijo za ves trud in delo...zavedajo se, da tud oni lahko uspešno delajo, ker je za njihove otroke lepo poskrbljeno.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi gospodarstveniki, prav zaboli me, ko razmišljate o javnem sektorju kot nekaj, kar plačujete kot nepotrebno in za nedelo...delam v vrtcu in to že 28 let in prekleto fajn delam in zaslužim vsak €, ki ga dobim...nisem nobena vaša podpiranka, delam mogoče bolj kot marsikater v gospodarstvu, ki preživi pol delovnega časa na fb ali motosvetu.

in ja, ni mi težko delat tudi zastonj..ker mnogo dela opravimo za neplačilo..npr.spanje v vrtcu-od 6 zvečer do 9 zjutraj..plačilo-nasmehi otrok...nobenih priznanih ur in plačila...tri dni letovanja otrok- plačilo 16 € in seveda zadovoljni otroci.

pa še to, ne razmišljajo vsi starši, da smo nepotrebno breme,naši nam vsako leto pripravijo piknik in se nam s tem zahvalijo za ves trud in delo...zavedajo se, da tud oni lahko uspešno delajo, ker je za njihove otroke lepo poskrbljeno.

No, Soncy... preden neham... Tudi tega nisem nikjer napisal, da ste "podpiranci, odveč,... " karkoli drugega. Pravim nekaj drugega.

1. Tudi v javno upravo bo treba uvest odgovornost in možnost zamenjave nesposobnih, kar je samo po sebi umevno v normalnem svetu.

2. Javni sektor bo moral razumet dejstvo, ki je normalno povsod po svetu. Pač se ve, kdo jim daje plačo in temu primerno se bo moral začet obnašat. Čisto konkretno moji otroci so hodili v vrtec cca 300 m daleč, preko vpadnice v Ljubljano, železniške proge,... kljub temu, da je moja hiša mejaš vrtca, tudi javnega. Zakaj? ker je ravnateljica vrtca tako pač odločila. In nobena prošnja, ugovor ni pomagal...

3. Tudi javni sektor bo moral deliti usodo družbe. Žal ni nobena izolirana oaza ki nima nič z dogajanji izven sektorja. To poredvsem pomeni možnost ozgube službe in nekaterih drugih privilegijev. V normalnem svetu takih privilegijev pač že dolgo ni več...

4. Predvsem pa, predvsem... da se javni sektor neha sprenevedat in nakladat . Ljudje nismo neumni. Vemo kako delo opravljajo v javnem sektorju, vemo koliko zaposlenih je res potrebnih. In vse storitve prekleto dobro ocenjujemo - takrat ko jo gremo uporabit. Takrat nam je takoj jasno, kaka je kvaliteta storitev, takrat iz naših izkušenj vemo, kaj moramo narediti v službi mi in kaj dobimo od javnega sektorja... Merilo je čisto enostavno . pa tudi števio ocen je dovolj veliko - vsak Slovenec oceni najmanj 3x dnevno kvaliteto dela javnih uslužbencev - to je več, kot si lahko nek Štrukelj privošči besedičenja.

In ocena dela (ne potrebnosti, dela) našega javnega sektorja je porazna. Kaj za to trditev ni dovolj dokazov?

Ja, zdaj bom pa nehal.. Nič osebnega ni, pa brez zamere :)

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... Ob vseh teh grozljivkah mi samo nekaj ni jasno... Kako to, da je tak pritisk na zaposlovanje v šoli za učitelje? Človek bi pričakoval, da se ob takih grozodejstvih normano razmišljujoči umaknejo... Tako pa je na vsak razpis za učitelja po 50 prijav, pa ne glede na to, kako mesto je razpisano.

A pa veš, koliko je učiteljic/učiteljev, ki so zaposleni že 10 let - vsakič znova za določen čas, za eno leto? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to, ne razmišljajo vsi starši, da smo nepotrebno breme,naši nam vsako leto pripravijo piknik in se nam s tem zahvalijo za ves trud in delo...zavedajo se, da tud oni lahko uspešno delajo, ker je za njihove otroke lepo poskrbljeno.

A pa ta piknik potem prijavite v dohodnino? :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Tudi v javno upravo bo treba uvest odgovornost in možnost zamenjave nesposobnih, kar je samo po sebi umevno v normalnem svetu.

2. Javni sektor bo moral razumet dejstvo, ki je normalno povsod po svetu. Pač se ve, kdo jim daje plačo in temu primerno se bo moral začet obnašat.

Jep, točno tako.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa veš, koliko je učiteljic/učiteljev, ki so zaposleni že 10 let - vsakič znova za določen čas, za eno leto? ...

Ja,sem slišal... Pa so našli rešitev. "Izboljšali so kvaliteto dela" učiteljic v razredih in uvedli še tretjo izmeno varovanja. Zjutraj je učiteljica, do malice. Ona se do 10. utrudi in gre domov. Pride dopoldanska zamenjava. Ona se utrudi pri kosilu. Gre domov, Tretja mra čuvat otroke od kosila do 15. ure. Takrat morajo vsi starši priti po otroke, Tako so skrajšali čas bivanja otrok v šoli za eno uro. KAJ SE TO PRAVI, DA BODO STARŠI PUSTILI OTROKE V ŠOLI CELO POPOLDNE. To je vendar nevzgojno, Kdo jih bo pa vzgalaj? Pa menda ne pričakujemo da učiteljice???

Alternativa pa je, da smo zvišali kvaliteto dela v razredih in uvedli novo obšolsko dejavnost. V razredu ni več 20 otrok, ampak samo 15. Juhuhuhu zaposlili smo dodatni 2 učiteljici na 3 razrede!!! Kar manjka učitelju ur do kvote, pa smo uvedli krožek "gledanje skozi okno in bingljanje z nogami". Pa je. In vse skupaj ptrdili s strokovnimi ekspertizami in zmaga je naša.

Da imajo v normalnih državah 8 ur dela V ŠOLI, pa itak ni pomembno, to so zahojeni zaostali degenerirani zahodnjaki, ki ne razumejo potreb sodovnih otrok.

In so vsi učitelji ki so bili 10 let zaposelni za določen čas, zdaj zaposleni za nedoločen. Problem rešen :010

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa veš, koliko je učiteljic/učiteljev, ki so zaposleni že 10 let - vsakič znova za določen čas, za eno leto? ...

lahko to povem za glasbeno šolo ... učitelja brez zahtevane izobrazbe lahko zaposlijo za določen čas ..in to vsako leto ponovijo ..do penzije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko to povem za glasbeno šolo ... učitelja brez zahtevane izobrazbe lahko zaposlijo za določen čas ..in to vsako leto ponovijo ..do penzije ...

Jaz vem za redne srednje šole - učitelje z zadostno izobrazbo marsikdaj zaposlujejo za določen čas, letno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 meseca poleti, 1 mesec pa nanesejo še ostale počitnice med letom...zdaj mi pa razlož kako ima lahko nekdo 25 dni dopusta in je doma 3 mesce?

20 ur učne obveznosti po 45 minut...če so na delovnem mestu od pol 8 do pol 12, so to 4 ure pa nč več.

sej so že drugi odgovorili, pa vseeno...

Naštela si obveznosti učencev oz. počitnice učencev. In še to učencev nižje stopnje (1-4 razred)Pa tudi v času počitnic učitelji niso skoz na dopustu.

A tistih 15 min, ko je odmor, pa se ne šteje v delovno dobo? Sem opazil da delaš v vrtcu... tebi bi moralo biti najbolj jasno kako to gre. Razen če ni ravalstvo med vzgojiteljicam in učiteljicam. Verjamem pa, da je delo z predšolskimi otroci drugačna zgodba.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem pa, da je delo z predšolskimi otroci drugačna zgodba.

LP

Moj prijatl policaj ima ženo vzgojiteljico, pa mu ne gre v račun, kako ima on nočne in take fore, glavo nosi naprodaj, ona pa samo "male froce čuva", pa ima on nižjo plačo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo je brati obrambo iz javnega sektorja, ko jim očitamo, kako trošijo naš denar. Če smo še pri vzgojiteljicah, je glavni vzrok ustanovitve devetletke njihova nesposobnosti poučevati. V prvi razred so prišli otroci z popolnoma različnimi znanji.

Kljub temu so dobile vse vzgojiteljice v mali šoli še dodatek za poučevanje :wallbash:

Dostikrat se peljam mimo vrtcev, vsi imajo zaprto, ograjeno igrišče in še nisem videl vzgojiteljice, ki bo se igrala z njimi na igrišču. So pa ženske skupaj in izmenjavajo izkušnje........

Tudi moja otroka sta imela organizirane piknike v vrtcu večina dela smo opravili starši, vzgojiteljice so bile koordinatorice. Na bolniško so odšle za vsak prehlad, je treba čuvati zdravje za penzijo.

Moja najdražja je učiteljica I.trijade in krutost je pričakovati, da se otroci lahko vzgajajo v šoli. Otrok sprejema vzgojne smernice do 6 leta in si tako oblikuje osebnost. Sprememna njegove vzgoje ali navad je mogoča samo z veliko truda in nepopuščanja s starni staršev. Učitelj je pri tem nemočen.

Učitelj ima enako dopusta kot vsi ostali zaposleni. Med letom zbira ure (tabori, konference, seminarji, izleti,.....) da si lahko poleti privošči počitnice. Tistim, ki to ne uspe visijo v šoli in pripravljajo razrede za nove generacije.

Vsak mesec mora učitelj oddati ure ravnatelju v pregled, ki mu potem potrdi višek ur v preteklem mesecu.

Glede samega procesa v šoli; demokracija je v šolskih klopeh zelo močna, če otroku ne gre, pripelješ odvetnika do ravnateljice in otrok izdela razred. Otroci se lahko obnašajo kakor jim paše, fizični stik ni dovoljen, že povzdignjen glas lahko povzroči "stres" pri otroku in kazen za učitelja. 8-letnik lahko pošlje nekaznovano odraslo osebo v p.... m..... Vzgojnih ukrepov ni več, obnašanje se ne ocenjuje. Otrok ne more ponavljati razreda (v OŠ) če se starši ne strinjajo. Predstavljajte si, kaj bo tak otrok delal v višjem razredu. Problem sta predvsem slovenščina in matematika. Brez teh osnov težko narediš kaj več v višjih razredih.

No ampak demokracijo in kapitalizem pa imamo tak kot si ga zaslužimo. Za penzijo pa..............

P.S. 20 let že delam v privat podjetjih in vseh neplačanih nadur se je nabralo še za kako leto zraven :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!