Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

No mi bomo pa na poti v Omiš še enkrat prevozili jadranko. Poleti se mi je zdelo da asvalt dobro drži, kaj pa v teh jesenskih temperaturah? Počasi se nam ne da peljat :)

Tam po 9h ko je cesta obsijana asfalt dobro drži,paziti je treba na senčnih straneh...gre ,gre,tud na polno..sem bil ta vikend do Omiša tam je morje okol 22, v Paklenici pa ne vem če je 20-

tud zrak je toplejš južnejei..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč ti ne rabi bit žal ga boš že sreču ;) če ga nisi že pa ne veš :D

Res čudno,letos že enih 10x vsaj do Paklenice,pa ne vem kaj me lahk čaka....he,he.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, ponoči je pa že mraz, vzemi v obzir, če misliš slučajno kampirati

Kampirat, kajpak, zimski štunfi so že spakirani :)

 

Bo še kdo mogoče v Omišu, nas gre ene par že jutri dopoldan dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampirat, kajpak, zimski štunfi so že spakirani :)

 

Bo še kdo mogoče v Omišu, nas gre ene par že jutri dopoldan dol

Če imaš normalno spalko in blazino spodaj ni mraza v šotoru.

Jaz sem oblekel le vrhnji del trenirke, imam 2.5 cm samonapihljivo blazino, srednjo spalno vrečo...ob takih temperaturah, kot so trenutno je bilo kar prijetno v šotoru. Cene so pa večinoma okrog 10€ za dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak bom rekel ... vsi ko ste se peljali od Reke do Senja, bi lahko napisali, da je od  N. Vinodolslkega do Klenovice v razdalji 12.5km delovišče in ni kot je Snecer napisal en semafor, temveč so štirje + zastava. Lahko bi napisali bilo kdo, ki se je v zadnjih dneh tam peljal, da je 2 in več kilometrov makedama. Res žalostno, da ni mogel nihče to napisat!! Hvala vsem v imenu večih motoristov, ki smo se danes peljali od Rijeke do trajekta za Pag. Me prav zanima, kaj bom doživel iz smeri Zadra?!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak bom rekel ... vsi ko ste se peljali od Reke do Senja, bi lahko napisali, da je od  N. Vinodolslkega do Klenovice v razdalji 12.5km delovišče in ni kot je Snecer napisal en semafor, temveč so štirje + zastava. Lahko bi napisali bilo kdo, ki se je v zadnjih dneh tam peljal, da je 2 in več kilometrov makedama. Res žalostno, da ni mogel nihče to napisat!! Hvala vsem v imenu večih motoristov, ki smo se danes peljali od Rijeke do trajekta za Pag. Me prav zanima, kaj bom doživel iz smeri Zadra?!

Prejšnji teden je bilo ene 100m makedama. Tisti štirje semafori so pa takole, ene je samostojen, pri drugih pa uloviš zeleni val.(normalno, da stoječo kolono prehitiš)....v bistvu nič posebnega :D cca 10 minut izgube. Je pa zato od Karlobaga naprej eno samo veselje in če imaš voljo, lahko ves izgubljen čas nadoknadiš.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je bil en semafor v Vinodolskem, kjer je cesta na eni polovicirazkopana, na preostalem delu, kjer je asfalt in še ni črt pa semaforjev ni bilo, so bili ob strani, očitno zaradi vikenda.

Makadama pa nisem videl nobenega (na relaciji Reka-Dubrovnik), mogoče so zdaj razkopali.

 

Drugače pa maš vedno tule aktualne info.

 

http://www.hak.hr/

 

Lahko bi mel drugačno smolo in sicer celo zaprto cesto zaradi burje, v nedeljo je grozilo v tej smeri.


Prejšnji teden je bilo ene 100m makedama. Tisti štirje semafori so pa takole, ene je samostojen, pri drugih pa uloviš zeleni val.(normalno, da stoječo kolono prehitiš)....v bistvu nič posebnega :D cca 10 minut izgube. Je pa zato od Karlobaga naprej eno samo veselje in če imaš voljo, lahko ves izgubljen čas nadoknadiš.

 

Kje je bil makadam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden je bilo ene 100m makedama. Tisti štirje semafori so pa takole, ene je samostojen, pri drugih pa uloviš zeleni val.(normalno, da stoječo kolono prehitiš)....v bistvu nič posebnega :D cca 10 minut izgube. Je pa zato od Karlobaga naprej eno samo veselje in če imaš voljo, lahko ves izgubljen čas nadoknadiš.

 

DAMI34, vem, da zagovarjaš, ampak gre se zgolj za MEDSEBOJNA OBVŠČANJA MOTORIST - MOTORISTU in nič druga. Jaz sem itak prišel na cilj. Zaradi tega sem zgrešil trajekt za 3 minute in sem moral čakat na naslednjega 1uro in 30 minut.  Normalno, da se v vsaki koloni postavim v položaj PP, ja halooo ....

Gre se zgolj za obveščanje ostalih, razen če uživaš v tem ko se človeka "napizdi" pa naf si bo motorist.

 

Saj se zdaj ne rabi o tem razvit debata, pač pravim, da bi obveščanje lahko med nami bilo bolj "pedantno".

 

Pa lep pozdrav in brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Kje je bil makadam?

 

Sem posnel z GoProjem se mi zdi ... bom pogledal ko pridem domov. Takšne slabe ceste nimajo niti v Pakistanu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34, vem, da zagovarjaš, ampak gre se zgolj za MEDSEBOJNA OBVŠČANJA MOTORIST - MOTORISTU in nič druga. Jaz sem itak prišel na cilj. Zaradi tega sem zgrešil trajekt za 3 minute in sem moral čakat na naslednjega 1uro in 30 minut.  Normalno, da se v vsaki koloni postavim v položaj PP, ja halooo ....

Gre se zgolj za obveščanje ostalih, razen če uživaš v tem ko se človeka "napizdi" pa naf si bo motorist.

 

Saj se zdaj ne rabi o tem razvit debata, pač pravim, da bi obveščanje lahko med nami bilo bolj "pedantno".

 

Pa lep pozdrav in brez zamere.

Hm 2 sobote zaporedoma sem bil dol, stanje je bilo tako kot sm ga opisal. Ampak, forum pa je za to, da se lahko povpraša kakšna je situacija. Zdaj ne vem, kaj bi točno želel od nas, ampak jaz sm vedel, da nekaj delajo, saj delajo že celo poletje in sem to vzel v obzir.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je bil en semafor v Vinodolskem, kjer je cesta na eni polovicirazkopana, na preostalem delu, kjer je asfalt in še ni črt pa semaforjev ni bilo, so bili ob strani, očitno zaradi vikenda.

Makadama pa nisem videl nobenega (na relaciji Reka-Dubrovnik), mogoče so zdaj razkopali.

 

Drugače pa maš vedno tule aktualne info.

 

http://www.hak.hr/

 

Lahko bi mel drugačno smolo in sicer celo zaprto cesto zaradi burje, v nedeljo je grozilo v tej smeri.

 

Kje je bil makadam?

po končanih semaforjih od Senja proti Karlobagu, kjer na novo asvaltirajo. Mogoče ga ni več, ker je čez že nova prevleka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po končanih semaforjih od Senja proti Karlobagu, kjer na novo asvaltirajo. Mogoče ga ni več, ker je čez že nova prevleka.

 

Danes so vlekli asvalt in sicer po levi strani (če greš proti Karlobagu). So ga že nekaj naredili ... desna stran še ni nova.

 

 

.Zdaj ne vem, kaj bi točno želel od nas, ampak jaz sm vedel, da nekaj delajo, saj delajo že celo poletje in sem to vzel v obzir.

 

Nič ne bi želel od vas, saj svojih fur ne planiram glede na vaše debate!

Pač pa sem mislil, ker se je debata zadnjih dni vrtela predvsem o jadranki magistrali, bi pričakoval glede na videno, da bi kdo napisal, kakšno je stanje.

 

Kot sem rekel, jaz sem na cilju, v soboto grem dalje, ampak bi človek pričakoval, da bo na foromu zraven bedarij glede na teme, prebral še kaj koristnega .... zgleda, da sem prestar, pa gledam na stvar drugače. Dami, brez veze, da debatirava zdaj o tem ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem posnel z GoProjem se mi zdi ... bom pogledal ko pridem domov. Takšne slabe ceste nimajo niti v Pakistanu!

 

Midva sva bila dol od petka do nedelje, pa ni bilo nobenega makadama (ali ga pa nisva opazila, ker se nama ni mudilo na trajekt :D ).

Magistralo bodo na srečo preplastili. Sicer imamo pa precej slabše ceste pri nas, pa jih ne popravljajo, za Pakistan pa ne bi vedela :P .

Drugače pa ... dol hodimo v glavnem uživat in uživat in uživat :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje zapore čez vikend v večini umaknejo. Zato tudi najbrž noben ni tolk o tem pisal. Jaz pa tko al tko grem čez Metliko in Karlovac in pridem v Senju ven ter se tako izognem prekopani cesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem posnel z GoProjem se mi zdi ... bom pogledal ko pridem domov. Takšne slabe ceste nimajo niti v Pakistanu!

To me pa res čudi. V soboto sva bila dol do Paklenice, pa ni bilo nobenega makadam, pa tudi semafor je bil samo eden. Verjetno res zapore čez vikend umaknejo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tako je bilo, makadama nic, sem tudi snemal, vendar ne z gopro :-) sem pa povedal za neugoden semafor in delil info, drugo pa ni bilo nic posebnega.

Zgleda,da so po vikendu vrezali.

No, pa se odgovor.

Od Zadra do Senja ni nobenih posebnosti, do Karlobaga izjemna cesta. Le ce bo burja lahko zaprejo cesto z rampo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmere na tej cesti se verjetno spreminjajo iz dneva v dan. Pred dvema tednoma je bilo makadama še pa še, zadnji vikend je bil povsod asfalt. Je pa možno da so v tem tednu kje na novo skopali. Pri nas smo vajeni, da na nekem odseku delajo po pol leta in več, hrvatje so očitno bolj "brzinski"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so vlekli asvalt in sicer po levi strani (če greš proti Karlobagu). So ga že nekaj naredili ... desna stran še ni nova.

 

 

 

Nič ne bi želel od vas, saj svojih fur ne planiram glede na vaše debate!

Pač pa sem mislil, ker se je debata zadnjih dni vrtela predvsem o jadranki magistrali, bi pričakoval glede na videno, da bi kdo napisal, kakšno je stanje.

 

Kot sem rekel, jaz sem na cilju, v soboto grem dalje, ampak bi človek pričakoval, da bo na foromu zraven bedarij glede na teme, prebral še kaj koristnega .... zgleda, da sem prestar, pa gledam na stvar drugače. Dami, brez veze, da debatirava zdaj o tem ..

 

 

Še enkrat: Od Senja pa do Zadra se ne dela nič na cesti!  :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit tecn, ce si trajekt zamudil. :grrr  Gres pac na per, al pa gres cez most, a ne uzivas v voznji? :evilgrin: Neeee....dejmo tuki modrovat, kok ti nismo povedal ,kako pa kaj...ja kako nej vemo, ce sproti delajo cesto...enkrat je tko, drugic drugace. Ce gres pa cez Metliko, pa lih v Senj pades in nic ne ves o tem...pa se uvinkov kokr ces. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne bit tecn, ce si trajekt zamudil. :grrr  Gres pac na per, al pa gres cez most, a ne uzivas v voznji? :evilgrin: Neeee....dejmo tuki modrovat, kok ti nismo povedal ,kako pa kaj...ja kako nej vemo, ce sproti delajo cesto...enkrat je tko, drugic drugace. Ce gres pa cez Metliko, pa lih v Senj pades in nic ne ves o tem...pa se uvinkov kokr ces. :notworthy:

 Se strinjam s tabo!Cesta na Metliko-Karlovac-Dugaresa-Josipdol-Senj je skoraj "čist" OK,nikjer se ne dela in je prazna,če se hočeš peljat je tu itak lepše!!Od Senja dalje pa itak vredu.So še pa dela južneje, naprej od Makarske-Živogošče,sam tud tam že končujejo,,,zaključek tega pa je ,da bo cela Jadranka top!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • primozzs



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!