Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Povej tocen datum, da bomo doma. Da ne bos ogrozen/ogrozal.

 

Nisem razumel kaj si hotel povedat!?

To si mene vprašal?

 

@Snecer: točno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem razumel kaj si hotel povedat!?

To si mene vprašal?

Ne ne, snecerja ;)

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam namen čez 20 dni zaključit sezono z 5dnevno turo, ampak grem od Rijeke dol po magistralki, kjer zavijem na Pag (Prizna-Žigljen), ter preko Paga do Ražanca in na otok Vir.

Vračal pa se bom preko Karlobaga, Gospiča, Karlovca in lepo naprej proti Ptuju. Upam, da bo še vreme dopuščalo. Rezervirano imam že vse, tako, da "moram" iti od doma.

 

@Mince: kolk si plačal za nočitev? Soba, apartma?

Sem gledal na njihovi strani pa nisem nič zasledil cen. Hvala za info!

 

Cena nočitve z zajtrkom je 25€/osebo. Lahko vzameš tudi polpenzion (doplačilo 20 ali 25€/osebo), na krožnik pa lahko dobiš vse kar ti srce poželi, od predjedi pa vse do sladice. Verjemi, da se boš res konkretno najdel. Mogoče se ne sliši najbolj poceni, vendar če pogledaš cene na jedilniku in v primeru naročanja vsake jedi posebej boš plačal 30% več kot če vzameš takoj polpenzion (predjed, glavna jed s prilogo, solata, sladica). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme septembra je doli idealno. Zadnja 3 leta sem bil vedno v tem termini doli, 1. oktobra pa se celo kopal v Zrcah. Bo lepo :-)

 

Malo sem gledal za naprej in ne kaže nič kaj obetavno. Okrog 25.9. bi naj bilo največ čez dan 17°c in dež, (ponoči 9), kar je dokaj hladno.

Se mi pa zdi nesmiselno, da zapravim 400€ (komplet izlet) zato, da bom sedel v apartmaju in gledal na plažo, kako dežuje. Škoda dnara.

 

Prevod:

 

dnar = denar po slovensko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena nočitve z zajtrkom je 25€/osebo. Lahko vzameš tudi polpenzion (doplačilo 20 ali 25€/osebo), na krožnik pa lahko dobiš vse kar ti srce poželi, od predjedi pa vse do sladice. Verjemi, da se boš res konkretno najdel. Mogoče se ne sliši najbolj poceni, vendar če pogledaš cene na jedilniku in v primeru naročanja vsake jedi posebej boš plačal 30% več kot če vzameš takoj polpenzion (predjed, glavna jed s prilogo, solata, sladica). 

 

Hvala Mince za odgovor.

Torej si najel sobo glede na to, da si vzel zajterk, ker predvidevam, če bi imel apartma potem bi si sam pripravil kakšen zajterk? Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je še prehitro gledati napovedi za tako daleč, kakšen teden dni prej je že kar točno, vse kar je prej je ugibanje na podlagi historičnih podatkov.

Tak da malo še počakaj, to je ja čez 3 tedne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Mince za odgovor.

Torej si najel sobo glede na to, da si vzel zajterk, ker predvidevam, če bi imel apartma potem bi si sam pripravil kakšen zajterk? Se motim?

 

Mi imamo tam vedno najet apartma z zajtrkom, ker nikoli ne peljemo hrane s sabo oz. je niti ne kupujemo tam (ponavadi gremo tja za dan ali dva). Apartma ima seveda tudi hladilnik, štedilnik, pečico...

 

Lahko najameš tudi sobo z zajtrkom, vendar cene za to varijanto žal nimam. Sta pa trgovina in pekarna od penziona oddaljeni manj kot 500m.

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar si napisal popolnoma drži, da preoranjeno je gledat tako daleč naprej.

Danes ne morejo "zadet" vremena za tri dni naprej, kaj šele za 20 dni, ampak AccuWeather je dokaj točna stran.

 

21052751_z.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vikend bo lep, tako da sedaj pa res grem. v staremgradu v penzionu roli dobil preko HRS sobo z zajtrkom za 18 EUR. sicer nima baš poziitivnih ocen, ampak je tko pocen, da se ne sekiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi v planu ta vikend "pičit" do Starigrada.

Če ima kdo voljo iz pomurskega konca..................?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je ta vikend očarala jadranska magistrala, zato imam v načrtu v kratkem ponoviti to relacijo. Škoda, ker se je te dni malo ohladilo ampak upam, da bo morje še za plavat, ker sedaj bi šel za dva dni do nekje blizu Zadra.

Zanima me, koliko se plača del avtoceste mimo Reke in ali je potrebno imeti kune ali se lahko tudi z evri? Tokrat sem šel s pomočjo navigacije skozi Reko, nazaj pa ne vem kje, ker je bila že tema, ampak po enih takih ozkih cestah brez prometa, da me tam ne mika ponovno. Kaj pa v restavracijah, je potrebno imeti kune ali sprejemajo tudi evre, na bencinskih črpalkah vem, da sprejemajo evre. In mogoče, kaj se bolj splača, kamp ali apartma za en dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je ta vikend očarala jadranska magistrala, zato imam v načrtu v kratkem ponoviti to relacijo. Škoda, ker se je te dni malo ohladilo ampak upam, da bo morje še za plavat, ker sedaj bi šel za dva dni do nekje blizu Zadra.

Zanima me, koliko se plača del avtoceste mimo Reke in ali je potrebno imeti kune ali se lahko tudi z evri? Tokrat sem šel s pomočjo navigacije skozi Reko, nazaj pa ne vem kje, ker je bila že tema, ampak po enih takih ozkih cestah brez prometa, da me tam ne mika ponovno. Kaj pa v restavracijah, je potrebno imeti kune ali sprejemajo tudi evre, na bencinskih črpalkah vem, da sprejemajo evre. In mogoče, kaj se bolj splača, kamp ali apartma za en dan?

HI! Čeprav cena ni velika se lahko izogneš plačila po tejle trasi in potem po obvoznici mimo Reke do kraja Šmrika. Del od deteljice nad Bakrom mimo Hreljina je odprt, midva sva jo prevozila v nedeljo na poti do tule na sliki.

ps, najbolj se splača soba, ceneje kot apartma v slučaju slabšega vremena pa ostaneš na suhem.

post-7865-0-75066700-1378828007_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! Čeprav cena ni velika se lahko izogneš plačila po tejle trasi in potem po obvoznici mimo Reke do kraja Šmrika.

Hvala, po tej trasi sem šel tudi sam verjetno dol in potem kar naprej namesto na obvoznico, na navigaciji imam odkljukane avtoceste.

Se mi ne gre za par centov ampak zadnjič nisem vedel, če sprejemajo tudi evre, nisem pa menjal pred tem evre v kune. Ponavadi mi vedno kakšne kune ostanejo, ko jih potrebujem jih pa ne najdem več, zato se izogibam večkratnim menjavam. Naslednjič pojdem kar po avtocesti in obvoznici, še posebej, če sprejemajo tudi evre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, po tej trasi sem šel tudi sam verjetno dol in potem kar naprej namesto na obvoznico, na navigaciji imam odkljukane avtoceste.

Se mi ne gre za par centov ampak zadnjič nisem vedel, če sprejemajo tudi evre, nisem pa menjal pred tem evre v kune. Ponavadi mi vedno kakšne kune ostanejo, ko jih potrebujem jih pa ne najdem več, zato se izogibam večkratnim menjavam. Naslednjič pojdem kar po avtocesti in obvoznici, še posebej, če sprejemajo tudi evre.

Cestnini se izogneš tako, da greš ven iz avtoceste na prvi izhod za Rupo in potem greš nazaj na avtocesto v Jušičih. Cesta je lepa in skoraj prazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!