Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 2 urami, amateur pravi:

Mitaska je grabila. Prlepim malce več slik zvečer, moram še na plesne prej. Ja pa pir popit do konca.

.

... glej, da boš tudi iz plesnih prilimal kakšno fotko ... :kva2:

... me tud tisto zanima ... :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, amateur pravi:

Bil danes na Krku, vprašal v Vrbniku po snegu, so rekli, da je bilo kar nekaj snega na vrhovih, ampak ob teh pomladnih temperaturah ni obstal. Vreme super, pozno popoldne se je malce pooblačilo za Učko, brez sapice vetra, 20+, Mitaska je grabila. Prlepim malce več slik zvečer, moram še na plesne prej. Ja pa pir popit do konca.

zdej pa sam še reč, da plešeš pri Primožu M. pa da se ne poznava??? 

 

Sori za OT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, drmr69 pravi:

zdej pa sam še reč, da plešeš pri Primožu M. pa da se ne poznava??? 

 

Sori za OT

Moram te razočarat, ima nas punca.

pred 1 uro, pik1 pravi:

.

... glej, da boš tudi iz plesnih prilimal kakšno fotko ... :kva2:

... me tud tisto zanima ... :dry:

Pik, sem te omenil pri izletih, si mi dal idejo. Ne bi onih slik zrave dajal, ker mi smo klasično oblečeni, tudi ženske. Sem pa bil malce lesen od celodnevnega sedenja, to pa moram priznati. Ampak če vaje plačaš, se mora profesorca malo potrpet?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roger G. Jagger pravi:

.....nekaj dolgocasnega sem se nasel na comp-u! Brez neke obdelave, samo zvok vetra in motorja

 

.

... "promet" na Jadranki se počasi umirja ... :D

 

 

ps.

... edin sredinska črta ti pa včasih mal uhaja ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, pik1 said:

.

... "promet" na Jadranki se počasi umirja ... :D

 

 

ps.

... edin sredinska črta ti pa včasih mal uhaja ... :kva2:

Pa sej tudi na posnetku ni neke sile,mkar se prometa tice.......

 

kar se crte tice; poskusam, da ne uhaja....tam kjer pa, je pa pregledno.....! Sej vidis, da sem najpocasnejsi ..:smoke: pa brez izkusenj, tudi nagnit konkretno se ne upam.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Roger G. Jagger pravi:

...... Sej vidis, da sem najpocasnejsi ..:smoke: pa brez izkusenj, tudi nagnit konkretno se ne upam.....

 

.

... vidim ... :eek:

... sej zato pa pravim, da se "moto promet" umirja na Jadranki ... :kva2:

 

 

ps.

... pa sej baje sem tud jez "huda počasnela" :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, pik1 pravi:

.

... vidim ... :eek:

... sej zato pa pravim, da se "moto promet" umirja na Jadranki ... :kva2:

 

 

ps.

... pa sej baje sem tud jez "huda počasnela" :(

a je bla kolona za tabo? :P

 

pred 46 minutami, pik1 pravi:

 

 

ps.

... edin sredinska črta ti pa včasih mal uhaja ... :kva2:

če ni nasprotnega prometa, ga ni lepšega kot celo cesto zase vzet :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

a je bla kolona za tabo? :P

 

če ni nasprotnega prometa, ga ni lepšega kot celo cesto zase vzet :D

 

.

... ja ... ponavad je za mano ... :D

... kolona objestnežev ... :eek:

... k mi pustijo ... :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, pik1 pravi:

... pa sej baje sem tud jez "huda počasnela" :(

Sem v penziji, peljem "zmerno", če se le da, SPIZ je ukinil dodatek za popravilo mopedkov. Torej ... 

Še eno vprašanje: hčera gre jutri popoldne (sobota) z avtom v Paklenico plezat za par dni. A je burja ovira tudi za osebni avto, mislim na zaporo? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, amateur pravi:

Sem v penziji, peljem "zmerno", če se le da, SPIZ je ukinil dodatek za popravilo mopedkov. Torej ... 

Še eno vprašanje: hčera gre jutri popoldne (sobota) z avtom v Paklenico plezat za par dni. A je burja ovira tudi za osebni avto, mislim na zaporo? Hvala!

Ne...dobro pa je prej pogledat na Hakovo stran pohodnost cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, amateur pravi:

Sem v penziji, peljem "zmerno", če se le da, SPIZ je ukinil dodatek za popravilo mopedkov. Torej ... 

Še eno vprašanje: hčera gre jutri popoldne (sobota) z avtom v Paklenico plezat za par dni. A je burja ovira tudi za osebni avto, mislim na zaporo? Hvala!

za avtomobile je malo kdaj zaprto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, amateur pravi:

Sem v penziji, peljem "zmerno", če se le da, SPIZ je ukinil dodatek za popravilo mopedkov. Torej ... 

Še eno vprašanje: hčera gre jutri popoldne (sobota) z avtom v Paklenico plezat za par dni. A je burja ovira tudi za osebni avto, mislim na zaporo? Hvala!

v glavnem zapirajo za 1 kategorijo, motorje, avtobuse na kat, za avtomobile pa zelo zelo redko, mora bit že hudo huronska burja+kake padavine. Predvidevam, da gre tako ali tako po AC. 

Burja, vsaj kar gledam, pa začne šele v ponedeljek. Ampak kot sem rekel, za avto ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, sohen pravi:

čeprav moram povedati:

Rača je v zaveterju, in pokaže malce lepše stanje kot je. O zapiranju ceste (vsaj za A kategorijo) pa odločajo merilna mesta (kje jih majo nimam pojma) njihovo povprečje in max sunki, ki jih burja tam doseže, vse to tako ali tako izračuna računalniški model, kar pomeni, da je Senj-Karlobag relativno miren kar se tiče burje, ampak ker je na določenem odseku bil kak sunek, ki je presegel določeno vrednost, je rampica....in kunice :D

 

Ob 26. 10. 2017 ob 14:43, Snecer pravi:

5. KTM :) 

se pa zdaj na sliki bolje vidi madež

6. včeraj sem odstranil pločevinasto zaščito izpuha, da sem jo pobarval in takoj se je usul kup šodra, v spominu imam, da sem (že ko je drsel moped) peljal tudi po nekem "pofrezanem" delu oziroma, po nekem šodru...zna biti da je tudi to dodalo kanček v mozaik izleta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Mitas te je rešila pred daljšim zdrsom :) pa izkušnje :) 

Mitas se je obnašala dokaj pričakovano na nepričakovanim. Namreč uspel sem se izvleči do konca ovinka in niti 1x nisem pomisli da je guma kriva ali jo obsodil. Kriv sem sam, ker sem zanemaril razmere na cesti. Iskušnje: to ti je dano al pa ne, torej ni moja zasluga, sem pa bil hladen in zaupal (beri upal do konca) da bo guma spet prijela. Tudi med drsenjem razen hitre misli "pizda pa ne že spet", sem čisto kontroliral zadevo in ko me je začel motor prehitevat se tudi odločil, da ga odrinem od sebe,ker res ne bi bilo fajn, če naju skupaj kam razmeče, in ko sem ga odrinil sem se tudi kmalu ustavil, še tri prevale in sem bil na nogah. Žal je moped fasal svojo, ker je težji, pa ker so gume zagrabile in ga je vrglo na drugo stran. (čeprav je škoda samo na kovčkih, kreših in balanci)

Drugače pa, z izjemo materialne škode, so to vsaj zame, taki padci kot sprehod v gozdu. Saj je res, da si lahko nogo zviješ na kaki korenini, ampak hujšega pa ni :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Burja, vsaj kar gledam, pa začne šele v ponedeljek. Ampak kot sem rekel, za avto ni problem.

Bo mrzlo, v Paklenici eno jutro -3°C, eno -2°C. Hvala Bogu, da sem šel v četrtek na Krk v idealnih razmerah. A je res konec za letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, amateur pravi:

Bo mrzlo, v Paklenici eno jutro -3°C, eno -2°C. Hvala Bogu, da sem šel v četrtek na Krk v idealnih razmerah. A je res konec za letos?

ne, ponavadi ima jadranka pozimi tja do 12C in ko sonce ogreje je kar prijetno. Definitivno mislim še nanjo, bolj je pomembno da ni tule pri nas soli, ker potem morem moped prati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, amateur pravi:

Koliko ga pa nažre sol, pravijo da je ta nova še bolj agresivna!?

groza, v enem dnevu vse cveti, predvsem ko brizgajo tisto tekočino...tako da, po vsaki furi in vožnji po podobni podlagi, je nujno sprati motor s hladno vodo in posušiti, ponavadi spodaj še premažem z nafto ali petrolejem in prešpricam cel moped (razen gum) z maxibrillom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • boris1970
    • pik1



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!