Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Bo kdo ta vikend dol?

Kopalke, brisača in to :whistle:?

Jz v petek pičim in do nedelje, a boš za pizzo dala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalaprava pravi:

Ok, zdaj pa malo drugače o jadranki :slap:

Včeraj berem neke novice o ukinjanju premikanja ur od leta 2021 naprej. Nekaj celo o tem, da bi bil potem pri nas v veljavi zimski čas. Beri spodaj! 

Na ministrstvu za infrastrukturo so pojasnili, da je v Sloveniji standardni čas srednjeevropski čas, ki ustreza zimskemu času. "V primeru ukinitve sezonskega premikanja ure na poletni čas bo v Sloveniji skozi vse leto obveljal standardni zimski čas."

Hrvati pa naj bi uveljavili poletni čas, torej eno uro naprej od nas.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5c99e72eb0848/premikanje-ure-slovenci-na-zimski-hrvati-na-poletni-cas

Zdaj, če bi v Sloveniji res uveljavili zimski čas, na hrvaškem pa poletnega in bi na meji vestno prestavljal čas na svoji uri, bo potepanje po jadranki izgledalo nekako takole:

Od doma do Senja sem do zdaj rabil 1h 45min, se pravi če bom krenil leta 2021 od doma ob 9.00, bom kavico v Senju spil šele za kosilo ob 11.45! :kva2:

In obratno, če bom iz Senja krenil domov ob recimo 19.15, bom doma že ob 20.00 :smoke:

 

3.....2.....1.....bum :naughty:

 

žalostno a resnično, spet smo bolj papeški od papeža, namreč večji del EU teži k ohranitvi poletnega časa. V končni fazi je tut na jadranki zlo pomembno da je dan doooolg :D

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imeli bomo Back to the future :eek:. Enkrat v času naprej, drugič nazaj  hahahaaaaaaa......,,,,,,,,

Na spletu je pred časom krožila evropska anketa, kjer se je večina evropskih prebivalcev opredelilo za poletni čas.

Najslabšo udeležbo v anketi so imeli Slovenci, potem pa so se na družbenih omrežjih stalno nekaj razpičavali, kako oni hočejo zimski čas, pa da kakšna anketa je to bila, pa kje je bila in zakaj zanjo niso vedeli.

Pa naj gledajo Kmetijo po domače, Reko ljubezni in Usodno vino, tam bodo vse potrebno izvedeli!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Imeli bomo Back to the future :eek:. Enkrat v času naprej, drugič nazaj  hahahaaaaaaa......,,,,,,,,

Na spletu je pred časom krožila evropska anketa, kjer se je večina evropskih prebivalcev opredelilo za poletni čas.

Najslabšo udeležbo v anketi so imeli Slovenci, potem pa so se na družbenih omrežjih stalno nekaj razpičavali, kako oni hočejo zimski čas, pa da kakšna anketa je to bila, pa kje je bila in zakaj zanjo niso vedeli.

Pa naj gledajo Kmetijo po domače, Reko ljubezni in Usodno vino, tam bodo vse potrebno izvedeli!

@DAMI34

Evo prilika za eno MS anketo: za katero računanje časa se zavzemajo motoristi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

žalostno a resnično, spet smo bolj papeški od papeža, namreč večji del EU teži k ohranitvi poletnega časa. V končni fazi je tut na jadranki zlo pomembno da je dan doooolg :D

 

Zakaj?

Poletni čas je ena bedasta "pogruntavščina" , s katero naj bi poleti varčevali z elektriko. Pozimi pa nima nobenega smisla. Dan je enako dolg, če je ura po poletnem ali pa po zimskem času. Ura ni bila določena malo na uč, ampak je imelo vse svoj smisel. Še par pogruntavščin, pa bo sonce zahajalo opoldne in ne zvečer.

lp

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi gremo v službo v temi in se vračamo v temi.

Če bi imeli vsan eno uro več svetlobe popoldne, bi lahko bili zunaj. Meni ta ura ogromno pomeni.

Zjutraj pa itak svetlobe ne potrebujemo, ker vsi delamo kje notri, pod lučmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

@DAMI34

Evo prilika za eno MS anketo: za katero računanje časa se zavzemajo motoristi

odgovor je znan. Sonce 24h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, franc pravi:

Zakaj?

Poletni čas je ena bedasta "pogruntavščina" , s katero naj bi poleti varčevali z elektriko. Pozimi pa nima nobenega smisla. Dan je enako dolg, če je ura po poletnem ali pa po zimskem času. Ura ni bila določena malo na uč, ampak je imelo vse svoj smisel. Še par pogruntavščin, pa bo sonce zahajalo opoldne in ne zvečer.

lp

 

...tut "tazimski" čas si je mogu nekdo zmislit...    ?

....jebemumastsmotano....     ?

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, franc pravi:

Zakaj?

Poletni čas je ena bedasta "pogruntavščina" , s katero naj bi poleti varčevali z elektriko. Pozimi pa nima nobenega smisla. Dan je enako dolg, če je ura po poletnem ali pa po zimskem času. Ura ni bila določena malo na uč, ampak je imelo vse svoj smisel. Še par pogruntavščin, pa bo sonce zahajalo opoldne in ne zvečer.

lp

 

zahod sonca bi moral biti ob 24.00 :P

če sem pa realen: bolje je zjutraj v temi v službo, pa ti potem še dan ostane.

Tudi čas odhoda v službo (ob 6.00) se je z leti spremenil in pristal na 7 ali celo 8.00

simpl, spremenili smo odhod, pa dajmo še euro naprej :D

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Tudi čas odhoda v službo (ob 6.00) se je z leti spremenil in pristal na 7 ali celo 8.00

simpl, spremenili smo odhod, pa dajmo še euro naprej :D

In ti dejansko misliš, da je vse to tako malo zaradi lepšega?

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

In ti dejansko misliš, da je vse to tako malo zaradi lepšega?

lp

Ne, res ne, ena ura svetlobe je hudo velik dobiček, sploh pri potovanju. Še bolj pa pri službi saj imaš 1 uro več svetlobe popoldan za "pametna" opravila.

Da se pa navežem še na magistralo oziroma CRO. Boš videl kak šit bo, ko bodo sosednje države prevzele poletni čas (vsaj tako preberem iz javnega mnenja, cajtngov itd) mi bomo pa spet nekaj posebnega z uro nazaj.

Podobno sranje kot...........pazi sedaj, vsi pofukanci smo v EU........ko ti na meji SLO policaj poskenira dokument (15 sekund izgube časa) in nato še CRO policaj isti dokument (spet 15 sekund izgube).

Ampak pizda jim matrna nesposobna (sori izrazu) vsi smo v pofukani (spet sori izrazu) EU (se še spomniš prost pretok blaga in ljudi), zakaj ti qurci (sori izrazu) niso sposobni imeti enotnega programa za kontrolo "legalcev", ki želijo samo prečkati navadno mejo?

Dragi moji, jaz da preživim moram nekaj prodati, neko storitev opraviti, oni pa seveda s podporo vseh živih birokratov mešajo zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Ura ni bila določena malo na uč, ampak je imelo vse svoj smisel.

Seveda, ko so delavniki začeli ob zori (6-14) sedaj ko se pomikajo proti 9 uri pa poleti žačneš 4 ure (po poletnem času oz. 5ur po zimskem) po vzhodu sonca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenja so deljena, zato pa predlagam, da uredniki ustvarijo nekje eno anketico. 

Strinjam se z @Zivnorc, vsak čas je umeten....tudi zimskega se je spomnil človek.

Meni osebno ne pomeni nič, če je poleti že ob treh zjutraj dan, mi pa veliko pomeni, da je še ob pol desetih zvečer dan!

Moj glas gre torej poletnemu računanju časa! 

Še najraje bi pa videl, da se pusti tako, kot je zdaj. Tehnologija itak že sama prestavlja ure, mene pa dvakrat letno premikanje ne moti prav nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, res ne, ena ura svetlobe je hudo velik dobiček, sploh pri potovanju. Še bolj pa pri službi saj imaš 1 uro več svetlobe popoldan za "pametna" opravila.

Da se pa navežem še na magistralo oziroma CRO. Boš videl kak šit bo, ko bodo sosednje države prevzele poletni čas (vsaj tako preberem iz javnega mnenja, cajtngov itd) mi bomo pa spet nekaj posebnega z uro nazaj.

Podobno sranje kot...........pazi sedaj, vsi pofukanci smo v EU........ko ti na meji SLO policaj poskenira dokument (15 sekund izgube časa) in nato še CRO policaj isti dokument (spet 15 sekund izgube).

Ampak pizda jim matrna nesposobna (sori izrazu) vsi smo v pofukani (spet sori izrazu) EU (se še spomniš prost pretok blaga in ljudi), zakaj ti qurci (sori izrazu) niso sposobni imeti enotnega programa za kontrolo "legalcev", ki želijo samo prečkati navadno mejo?

Dragi moji, jaz da preživim moram nekaj prodati, neko storitev opraviti, oni pa seveda s podporo vseh živih birokratov mešajo zrak.

Je..a te hrvaška.

Različna ura je pa za turista res en hud problem (Portugalska ima "drugačno uro" (po angležih) pa to ni noben problem) .

Ja pa tudi vsi ostali delajo od 9-17h pa potem res veliko profitiraš.

Za Šengen si verjetno slišal?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

Je..a te hrvaška.

Različna ura je pa za turista res en hud problem (Portugalska ima "drugačno uro" (po angležih) pa to ni noben problem) .

Ja pa tudi vsi ostali delajo od 9-17h pa potem res veliko profitiraš.

Za Šengen si verjetno slišal?

lp

jebala me okolica, pa ker smo v jadranki predvsem hrvaška. In pa kompliciranje. Načeloma me pa boli qurac, vsekakor pa ker smo začeli pozneje hoditi v službo je pomik ure naprej recimo temu upravičen.

Pravkar, skalaprava pravi:

Mnenja so deljena, zato pa predlagam, da uredniki ustvarijo nekje eno anketico. 

Strinjam se z @Zivnorc, vsak čas je umeten....tudi zimskega se je spomnil človek.

Meni osebno ne pomeni nič, če je poleti že ob treh zjutraj dan, mi pa veliko pomeni, da je še ob pol desetih zvečer dan!

Moj glas gre torej poletnemu računanju časa! 

Še najraje bi pa videl, da se pusti tako, kot je zdaj. Tehnologija itak že sama prestavlja ure, mene pa dvakrat letno premikanje ne moti prav nič!

če se ne motim anketa ali tema že obstaja. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Za Šengen si verjetno slišal?

lp

dej ne bodi kot Borutt pa ne klobasaj. In kaj če smo v šengenu, hrvati nas pofukajo na celi črti brez šengena povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

če se ne motim anketa ali tema že obstaja. 

 

Ker je šele sedaj postala zadeva res aktualna, bi bilo smiselno temo postaviti nekam bolj na "vidno"

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalaprava pravi:

 

sam zate:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

Je..a te hrvaška.

Različna ura je pa za turista res en hud problem (Portugalska ima "drugačno uro" (po angležih) pa to ni noben problem) .

 

lp

no ko sem prišel v Romunijo poleti, po moji uri je bilo 17, sem zvedel da Turdo zapirajo ob 18 uri in sem se obrisal pod nosom :P

 

pred 4 minutami, skalaprava pravi:

Ker je šele sedaj postala zadeva res aktualna, bi bilo smiselno temo postaviti nekam bolj na "vidno"

kam?

A ni to med splošno dovolj dobro?

ps. vsak lahko odpre novo temo ali anketo, važno da se nekaj ne ponavlja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

sam zate:

 

Evo jaz sem oddal svoj glas, zdaj lahko anketo zakleneš in vlada bo ugotovila, da je 100% za poletni čas :kva2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, skalaprava pravi:

Evo jaz sem oddal svoj glas, zdaj lahko anketo zakleneš in vlada bo ugotovila, da je 100% za poletni čas :kva2:

Kaj, če bi naredili še temo, čim več sonca na dan!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!