Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

1 hour ago, MiNa said:

Zjutraj se je prikazalo sonce...

IMG_8455.thumb.JPG.18395330d47ad823e3343ea272e8b988.JPG

Takšnih zastojev je bilo pa danes kar nekaj...

IMG_8465.thumb.JPG.f4be78bead2ef3afb832fedfed7ba380.JPG

Morje na desni...

IMG_8481.thumb.JPG.2d82fd6dc03bfe48d374159d37f22f94.JPG

Nisva bila edina...

IMG_8492.thumb.JPG.16011ee1587bd2d2f55e089bebb5837c.JPG

Sonce v očeh...

IMG_8496.thumb.JPG.344ed348f934d86c83fa131ff00fcf12.JPG

Na cilju.

IMG_8499.thumb.JPG.58089012faea554d1c11cbecc63d05fc.JPG

Zadnji žarki...

A Suzano nič ne zebe?

Fauš, oba .. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MiNares je, nisi bil edini, najmanj 3 povabila sem dobil od jadrančkotov naj priletim do Dinkota. In čist vsem sem bil fouš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MiNa pravi:

Kič...IMG_20211121_104803.thumb.jpg.ab28a4d82c8a38c795a8eac56701b567.jpg

yebise :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ni izginilo, nobena objava, če bo kdo kaj iskal, le BEST of, so se preselile sem:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

v četrtek jo napadem, pa v petek domol, če bo vreme izdržalo

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

v četrtek jo napadem, pa v petek domol, če bo vreme izdržalo

:P

 

ja se nadam od 06.01. do 09.01. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, kronik pravi:

ja se nadam od 06.01. do 09.01. 

jaz imam samo ta teden dopust

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

jaz imam samo ta teden dopust

 

ja bih isao autom i prikolicom - motor na prikolici. 
to mi je dan dolje i dan nazad.  

 

06.01. je praznik. 07.01. je radni dan 08. i 09. vikend!! 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, mladench pravi:

A za prestop meje velja 48h hitri test? ?

https://www.avtokampi.si/novice/prestop-meje-hrvaska-madzarska-italija-avstrija

Hrvaška - obvezna covid potrdila

Hrvaška od vseh potnikov, ne glede na covid obarvanost regije, zahteva digitalno covid potrdilo ali stara potrdila o negativnem hitrem / PCR testu, cepljenju ali prebolelosti. Izjema niso niti potniki iz zelenih regij! Od oktobra naprej velja, da covid potrdila glede prebolelosti in cepljenja veljajo na Hrvaškem 1 leto.

Potniki, ki nimajo potrdil, gredo za 10 dni v karanteno, ki jo lahko skrajšajo z negativnim hitrim testom narejenim na Hrvaškem. Izjema so npr. otroci mlajši od 12 let. Pred odhodom priporočamo, da izpolnite spletni obrazec s podatki o osebah in kraju potovanja - Enter Croatia >>

 

Pogoji za vstop na Hrvaško

Ne glede na covid obarvanost države je po novem za vstop na Hrvaško potrebno imeti covid potrdila - lahko so v digitalni obliki s QR kodo ali tiskani verziji:

- negativni hitri test max. 48 h od odvzema brisa

- negativni PCR test max. 72h od odvzema brisa

- polno cepljenje po pravilih proizvajalca (dovolj je tudi cepilni kartonček, še bolje je imeti potrdilo iz sistema zVEM).  V primeru cepiv Pfeizer, AstraZeneca in Moderna po drugem cepljenju ni potrebno čakati še 14 dni, vendar pa potrdilo ne sme biti starejše od 365 dni (to je novo, prej je veljalo 270 dni). V primeru cepiva Janssen, kjer je predviden samo en odmerek, pa je potrebno po cepljenju počakati 14 dni, potrdilo pa ne sme biti starejše od 365 dni

- prebolelost + 1 odmerek cepiva  - oseba je znotraj 12 mesecev po prebolelosti (novo, prej je veljajo samo 8 mesecev) bila cepljena z vsaj enim odmerkom kateregakoli cepiva, potrdilo o cepljenju pa ni starejše od 365 dni

- enkratni odmerek cepiva Pfizer ali Moderna, potrdilo velja od 22. dneva do največ 42. dneva po cepljenju

- enkratni odmerek cepiva AstraZeneca, potrdilo velja od 22. dneva do največ 84. dneva po cepljenju

- potrdilo o prebolelost ali pozitivni covid test, ki je starejši od 11 dni in ne več kot 365 dni.

 

 

Potniki iz EU lahko vstopijo na Hrvaško tudi brez testa ali dodatnega potrdila, vendar se jim v tem primeru odredi 10 dnevna karantena, ki jo lahko skrajšajo z negativnim hitrim ali PCR testom narejenim na Hrvaškem.

 

Med izjeme glede covid potrdil sodijo:

> otroci mlajši od 12 let, vendar le v primeru, ko imajo starši ali skrbniki ustrezna potrdila za vstop brez karantene

> čezmejni delavci, tranzitni potniki, učenci in študentje, ki na Hrvaškem ali izven nje ne bivajo dlje kot 12 ur

> delavci v pomorstvu in transportu, diplomati, policisti, vojaki in humanitarni delavci

> osebe, ki potujejo iz nujnih družinskih in poslovnih razlogov

> potniki, ki na Hrvaško potujejo zaradi nujnih zdravstvenih razlogov.

Lokacije na Hrvaškem, kjer opravljajo hitre in PCR teste za povratek v Slovenijo >>

pred 9 minutami, kronik pravi:

ja bih isao autom i prikolicom - motor na prikolici. 
to mi je dan dolje i dan nazad.  

 

06.01. je praznik. 07.01. je radni dan 08. i 09. vikend!! 

jaz bom šel z motorjem :P

1 uro zmrzujem, potem sem pa že v Rijeki :D

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

https://www.avtokampi.si/novice/prestop-meje-hrvaska-madzarska-italija-avstrija

Hrvaška - obvezna covid potrdila

Hrvaška od vseh potnikov, ne glede na covid obarvanost regije, zahteva digitalno covid potrdilo ali stara potrdila o negativnem hitrem / PCR testu, cepljenju ali prebolelosti. Izjema niso niti potniki iz zelenih regij! Od oktobra naprej velja, da covid potrdila glede prebolelosti in cepljenja veljajo na Hrvaškem 1 leto.

Potniki, ki nimajo potrdil, gredo za 10 dni v karanteno, ki jo lahko skrajšajo z negativnim hitrim testom narejenim na Hrvaškem. Izjema so npr. otroci mlajši od 12 let. Pred odhodom priporočamo, da izpolnite spletni obrazec s podatki o osebah in kraju potovanja - Enter Croatia >>

 

Pogoji za vstop na Hrvaško

Ne glede na covid obarvanost države je po novem za vstop na Hrvaško potrebno imeti covid potrdila - lahko so v digitalni obliki s QR kodo ali tiskani verziji:

- negativni hitri test max. 48 h od odvzema brisa

- negativni PCR test max. 72h od odvzema brisa

- polno cepljenje po pravilih proizvajalca (dovolj je tudi cepilni kartonček, še bolje je imeti potrdilo iz sistema zVEM).  V primeru cepiv Pfeizer, AstraZeneca in Moderna po drugem cepljenju ni potrebno čakati še 14 dni, vendar pa potrdilo ne sme biti starejše od 365 dni (to je novo, prej je veljalo 270 dni). V primeru cepiva Janssen, kjer je predviden samo en odmerek, pa je potrebno po cepljenju počakati 14 dni, potrdilo pa ne sme biti starejše od 365 dni

- prebolelost + 1 odmerek cepiva  - oseba je znotraj 12 mesecev po prebolelosti (novo, prej je veljajo samo 8 mesecev) bila cepljena z vsaj enim odmerkom kateregakoli cepiva, potrdilo o cepljenju pa ni starejše od 365 dni

- enkratni odmerek cepiva Pfizer ali Moderna, potrdilo velja od 22. dneva do največ 42. dneva po cepljenju

- enkratni odmerek cepiva AstraZeneca, potrdilo velja od 22. dneva do največ 84. dneva po cepljenju

- potrdilo o prebolelost ali pozitivni covid test, ki je starejši od 11 dni in ne več kot 365 dni.

 

 

Potniki iz EU lahko vstopijo na Hrvaško tudi brez testa ali dodatnega potrdila, vendar se jim v tem primeru odredi 10 dnevna karantena, ki jo lahko skrajšajo z negativnim hitrim ali PCR testom narejenim na Hrvaškem.

 

Med izjeme glede covid potrdil sodijo:

> otroci mlajši od 12 let, vendar le v primeru, ko imajo starši ali skrbniki ustrezna potrdila za vstop brez karantene

> čezmejni delavci, tranzitni potniki, učenci in študentje, ki na Hrvaškem ali izven nje ne bivajo dlje kot 12 ur

> delavci v pomorstvu in transportu, diplomati, policisti, vojaki in humanitarni delavci

> osebe, ki potujejo iz nujnih družinskih in poslovnih razlogov

> potniki, ki na Hrvaško potujejo zaradi nujnih zdravstvenih razlogov.

Lokacije na Hrvaškem, kjer opravljajo hitre in PCR teste za povratek v Slovenijo >>

jaz bom šel z motorjem :P

1 uro zmrzujem, potem sem pa že v Rijeki :D

 

Dok ja stignem motorom do Rijeke i govno mi se smrzlo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EnterCroatia ...sem že stisnu enter :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

EnterCroatia ...sem že stisnu enter :P

 

na ovakve provokacije ne odgovaram. 
Slike slucajno da nisi postao!! Ne u ovo doba godine! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

EnterCroatia ...sem že stisnu enter :P

 

To je brezveze izpolnjevat, na hr. meji te tudi za kovid potrdilo noben ne bo vprašu ( sem bil dol pred kratkim večkrat..... ) za nazaj so pa slovencelni bl tečni .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Lipstick pravi:

To je brezveze izpolnjevat, na hr. meji te tudi za kovid potrdilo noben ne bo vprašu ( sem bil dol pred kratkim večkrat..... ) za nazaj so pa slovencelni bl tečni .....

kakor kdaj in kakor jim paše, včasih velja ustna izjava, včasih nič, včasih bi te slekli...sicer pa tistih par klikov...me ne sekira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Fazer03 said:

Jaz pa mislim da še premalo ...

to i ja mislim. I za SLO i A i HR. 

bez provjere kostane srzi nitko mi granicu nebi prosao....

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

kakor kdaj in kakor jim paše, včasih velja ustna izjava, včasih nič, včasih bi te slekli...sicer pa tistih par klikov...me ne sekira

Balkanci. Čeprav tudi včasih presenetijo. Pri nas, če ni po reglcih, te samo obrnejo. Red je red in se povsod spoštuje. Sicer srečaš tudi nekaj Dudekov. Debilov zarot kateri trajbajo svoje pa nikjer ne vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Fazer03 pravi:

Jaz pa mislim da še premalo ...

pa kaj bi hotel še, analne brise?

pred 9 urami, Whiskey pravi:

Balkanci. Čeprav tudi včasih presenetijo. Pri nas, če ni po reglcih, te samo obrnejo. Red je red in se povsod spoštuje. Sicer srečaš tudi nekaj Dudekov. Debilov zarot kateri trajbajo svoje pa nikjer ne vidiš.

ne bi o balkanu, ker se gibljem tudi po Italiji...tam so šele "balkanci", pravkar so celi državi namestili nagobčnike za zunaj itak.

Če naredim primerjavo Balkan in EU, sem bil v letošnjem letu (pri prehodih meje) na balkanu redno kontroliran, v EU pa nikoli...nikoli!!!

ps. govora je bilo o "enter cro" izpolnjeni aplikaciji. In ko ti Hrvatje potegnejo dokument čez skener vidijo tudi izpolnjeno aplikacijo in "covid pass"

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ne bi o balkanu, ker se gibljem tudi po Italiji...tam so šele "balkanci", pravkar so celi državi namestili nagobčnike za zunaj itak.

Če naredim primerjavo Balkan in EU, sem bil v letošnjem letu (pri prehodih meje) na balkanu redno kontroliran, v EU pa nikoli...nikoli!!!

ps. govora je bilo o "enter cro" izpolnjeni aplikaciji. In ko ti Hrvatje potegnejo dokument čez skener vidijo tudi izpolnjeno aplikacijo in "covid pass"

Različni pristopi. Za vstop v UK, kjer sem ta hipec, rabiš predhodno izpolnit celi kup on-line papirologije. Before in After HAT in PCR test. Če si bil slučajno v štacuni kjer je bil približno v istem času nekdo kateri je bil okužen imaš spet samoizolacijo ter Day2 in Day5 ali Day8 test. Kazni so astronomske, nadzori pa striktni vsak dan ali po telefonu ali pa doma. Kontrola v SLO je nula kar se dela drugod. V AUS je podobno.

Skratka srečnega in zdravega tebi in family ter še ostalim MSjevcem iz Londona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!