Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 1 uro, Kawasaki_rider pravi:

Kaj gradite v Senju?

Obnavljamo hidroelektrarno

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je to Hidroelektrarna Senj, ki pa je skoraj v Svetem Juraju. Kje ima zbiralnik?

Vidim pa, da okoli Senja na veliko gradijo vetrne elektrarne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Darko3g pravi:

Potem je to Hidroelektrarna Senj, ki pa je skoraj v Svetem Juraju. Kje ima zbiralnik?

Vidim pa, da okoli Senja na veliko gradijo vetrne elektrarne.

Glavna akumulacija je precej daleč v Liki jezero Krušćica. Elektrarna pa je malo pred Svetim Jurajem in ima iztok direktno v morje.image.png.47a9c582e5b3da9e08788dc7f77fc4e5.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Frenk 67 said:

Glavna akumulacija je precej daleč v Liki jezero Krušćica. Elektrarna pa je malo pred Svetim Jurajem in ima iztok direktno v morje.image.png.47a9c582e5b3da9e08788dc7f77fc4e5.png

Tole je HE? Cel lajf u zmoti zvim. Se mi je zdelo stikalisce za kako podvodmo kablovje na otoke…. A voda iz jezera tece po ceveh? Jih je videt na par odsekih ob cesti? 

48F628E9-A255-4C76-98E5-A88C5A10F622.png

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tole je HE? Se mi je zdelo stikalisce za kako podvodmo kablovje na otoke…. A voda iz jezera tece po ceveh? Jih je videt na par odsekih ob cesti? 

48F628E9-A255-4C76-98E5-A88C5A10F622.png

Ja tukaj je HE. Kakšnih cevi pa jaz še nisem vidu. Voda pride po cevi ampak drito s hriba.

Dovodno cev pa lahko vidiš pri RHE Velebit, celo pod njo se pelješ.

See the source imageHidroelektrana Velebit – Wikipedija

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, Frenk 67 said:

Ja tukaj je HE. Kakšnih cevi pa jaz še nisem vidu. Voda pride po cevi ampak drito s hriba.

Dovodno cev pa lahko vidiš pri RHE Velebit, celo pod njo se pelješ.

See the source imageHidroelektrana Velebit – Wikipedija

E, to, ja. Na cesti prot Gračcu? Ni mi slo cist skupaj, zdej je bol jasno. Hvala. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

E, to, ja. Na cesti gospic karlobag, ne?  Ni mi slo cist skupaj, zdej je bol jasno. Hvala. 

 

pred 45 minutami, Frenk 67 pravi:

Ja tukaj je HE. Kakšnih cevi pa jaz še nisem vidu. Voda pride po cevi ampak drito s hriba.

Dovodno cev pa lahko vidiš pri RHE Velebit, celo pod njo se pelješ.

Hidroelektrana Velebit – Wikipedija

tale slika je iz relacije Obrovac- Gračac, sem skoraj 100% in voda teče v akomulacijo za HE Velebit.

Napaja se verjetno iz jezera Ričice?

 

Ampak a ni govora o HE Sv. Juraj?

 

 

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

 

tale slika je iz relacije Obrovac- Gračac, sem skoraj 100% in voda teče v akomulacijo za HE Velebit.

Napaja se verjetno iz jezera Ričice?

 

Ampak a ni govora o HE Sv. Juraj?

 

 

 

Cevovod je na relaciji Obrovac Gračac in je od reverzibilne (voda gre včasih dol, včasih pa gor) HE Velebit. Voda prihaja iz umetnega jezera Štikada, ki ga pa napaja tudi reka Ričica. V črpalnem režimu pa pumpajo Zrmanajo na Velebit.

Ni HE Sv. Juraj ampak HE Senj.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Frenk 67 pravi:

Cevovod je na relaciji Obrovac Gračac in je od reverzibilne (voda gre včasih dol, včasih pa gor) HE Velebit. Voda prihaja iz umetnega jezera Štikada, ki ga pa napaja tudi reka Ričica. V črpalnem režimu pa pumpajo Zrmanajo na Velebit.

Ni HE Sv. Juraj ampak HE Senj.

ok, kako je HE Senj povezan s tem, pa kako pridemo do Jezera Kruščica blizu Gospiča, ker to je drugje, ne pa Štikada/Ričice oziroma Gračac?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Darko3g pravi:

Potem je to Hidroelektrarna Senj, ki pa je skoraj v Svetem Juraju. Kje ima zbiralnik?

He Senj ima zbiralnik Gušič jezero na Gacki malo naprej od Žute Lokve proti Otočcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

ok, kako je HE Senj povezan s tem, pa kako pridemo do Jezera Kruščica blizu Gospiča, ker to je drugje, ne pa Štikada/Ričice oziroma Gračac?

 

Kugelschreiber je reku, da je vidu cevi s ceste na HE Senj. Sem mu odgovoru, da se cevi na HE Senj ne vidjo, se pa vidjo pri RHE Velebit.  A ni očitna povezava? 😂

Zdej pa vse tole smetenje v tejle temi lahko zbrišeš, ali pa kam prestaviš, da ti nou dolgcajt.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Frenk 67 pravi:

Kugelschreiber je reku, da je vidu cevi s ceste na HE Senj. Sem mu odgovoru, da se cevi na HE Senj ne vidjo, se pa vidjo pri RHE Velebit.  A ni očitna povezava? 😂

Zdej pa vse tole smetenje v tejle temi lahko zbrišeš, ali pa kam prestaviš, da ti nou dolgcajt.

ne, ne ok...mi je jasno...nisem vkapiral preskoka relacije. Namreč med Kruščico in Sv. jurajem ali pa senjem se nič ne vidi...ni cevi

ps. ogled jezera Kruščica se splača....mal so blesavi dostopi, ampak je zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičavam za zmedo, ki sem jo povzročil. HE Senj je očitno ogromna elektrarna (čeprav je ni videti), ima preko 400 m padca, in 216 MW moči (pol večja od Zlatoličja), povezana s HE Sklope in jezerom Kruščica, kot piše 41 km tunelov.

Vsako leto se večkrat vozim mimo, s severne strani se vidijo iztočna polja, takoj za njo (če je morje na pravi strani) je Sveti Juraj. Vedno sem se spraševal, kje je akumulacija, pa nikoli nisem šel iskati.

Cevi, ki pa se vidijo pri spustu proti Obrovcu, pa so iz drugega vica.

P.S.: Danes je bil tunel Sveti rok zaprt, zato sklepam, da tudi D8 ni najbolj prevozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

 

tale slika je iz relacije Obrovac- Gračac, sem skoraj 100% in voda teče v akomulacijo za HE Velebit.

Napaja se verjetno iz jezera Ričice?

 

Ampak a ni govora o HE Sv. Juraj?

 

 

 

A lahko prosm pocakas de popravim sam za sabo?! Ce bi bil ti pistolero bi se zmer u svoj kolen ustrelu! 😂

 

1 hour ago, Frenk 67 said:

Kugelschreiber je reku, da je vidu cevi s ceste na HE Senj. Sem mu odgovoru, da se cevi na HE Senj ne vidjo, se pa vidjo pri RHE Velebit.  A ni očitna povezava? 😂

Zdej pa vse tole smetenje v tejle temi lahko zbrišeš, ali pa kam prestaviš, da ti nou dolgcajt.

sej ni smetenje. Spoznavaj svet in domovino.  Men se zdi zalostno ne vedet okrog cesa se vozim.  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

A lahko prosm pocakas de popravim sam za sabo?! Ce bi bil ti pistolero bi se zmer u svoj kolen ustrelu! 😂

 

 

jebiga, jaz sebe u kolen, ti bi pa strelu preden si pištolo vn potegnu :P . Kaj jaz vem, da si mel namen popravljat. sicer pa ni nič narobe, kot praviš, spoznaj mal okolico.

Sem pred leti iskal famozno jezero Kruščica, in po mukotrpnem poizvedovanju pri domačinih našel dostop. Zanimivo za videt, da ni vedno jadranka. Ričice sem pa že prebluzil po dolgem in počez. Je kar nekaj lepih poti preko njega, dostopnih na začetku vasi tule...pa se pelješ preko jezera 44.30785575026268, 15.806050688693444

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

jebiga, jaz sebe u kolen, ti bi pa strelu preden si pištolo vn potegnu :P . Kaj jaz vem, da si mel namen popravljat. sicer pa ni nič narobe, kot praviš, spoznaj mal okolico.

Sem pred leti iskal famozno jezero Kruščica, in po mukotrpnem poizvedovanju pri domačinih našel dostop. Zanimivo za videt, da ni vedno jadranka. Ričice sem pa že prebluzil po dolgem in počez. Je kar nekaj lepih poti preko njega, dostopnih na začetku vasi tule...pa se pelješ preko jezera 44.30785575026268, 15.806050688693444

Premalkat sem bil tam, pa sm zajebal. Pol sm mal zamizal, premlel kdaj sm se vozil ob ceveh, in mi je ratalo jasno, da ni blo na relaciji karlobag gospic…..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vetrne elektrarne je dost laži najdet...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Premalkat sem bil tam, pa sm zajebal. Pol sm mal zamizal, premlel kdaj sm se vozil ob ceveh, in mi je ratalo jasno, da ni blo na relaciji karlobag gospic…..

men ni blo jasno, kako voda gor teče :P

 

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

... vetrne elektrarne je dost laži najdet...

pa kako lepo jezero je tam :P

Morda je slika naslednjega: motorno kolo, cesta in naravazrakomlati so zadaj za snemalcem :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

men ni blo jasno, kako voda gor teče :P

 

pa kako lepo jezero je tam :P

Morda je slika naslednjega: motorno kolo, cesta in naravazrakomlati so zadaj za snemalcem :P

 

Dami kje je posneta ta slika ???     je to nad Obrovcem , pod Sv. Rolom ????

Da vam bo bll jasen, k ste vse zmešal....

https://www.hep.hr/proizvodnja/hidroelektrane-1528/pp-he-zapad/he-senj/1540

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Lipstick pravi:

Dami kje je posneta ta slika ???     je to nad Obrovcem , pod Sv. Rolom ????

Da vam bo bll jasen, k ste vse zmešal....

https://www.hep.hr/proizvodnja/hidroelektrane-1528/pp-he-zapad/he-senj/1540

Ja, saj je blizu glavne ceste. Ampak lušen razgled, sploh če je mirna voda 44.222416378973264, 15.654576467553445

Morda je slika naslednjega: motorno kolo in narava

Opis slike ni na voljo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolele pa nima nbene veze z HC, je ostanek tovarne glinice ( aluminija ) nad Obrovcem, vada je hudo strupena in je potencialna  ekološka bomba.......če nasip popusti in se izlije v Zrmanjo bo mrtu ves živelj v severnem Jadranu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

Tolele pa nima nbene veze z HC, je ostanek tovarne glinice ( aluminija ) nad Obrovcem, vada je hudo strupena in je potencialna  ekološka bomba.......če nasip popusti in se izlije v Zrmanjo bo mrtu ves živelj v severnem Jadranu.....

nima, niti nisem rekel, je sam lepo jezero (čeprav strupeno) pri zrakomlatih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Darko3g pravi:

Se opravičavam za zmedo, ki sem jo povzročil. HE Senj je očitno ogromna elektrarna (čeprav je ni videti), ima preko 400 m padca, in 216 MW moči (pol večja od Zlatoličja), povezana s HE Sklope in jezerom Kruščica, kot piše 41 km tunelov.

Vsako leto se večkrat vozim mimo, s severne strani se vidijo iztočna polja, takoj za njo (če je morje na pravi strani) je Sveti Juraj. Vedno sem se spraševal, kje je akumulacija, pa nikoli nisem šel iskati.

Cevi, ki pa se vidijo pri spustu proti Obrovcu, pa so iz drugega vica.

P.S.: Danes je bil tunel Sveti rok zaprt, zato sklepam, da tudi D8 ni najbolj prevozna.

Ni glih ogromna, ravno zaradi tistih 400 m padca. Vsak od treh agregatov ma max 20 kubikov pretoka, torej skupaj 60m3/s, na Zlatoličju je inštalirani pretok 530m3/s.  Velik padec, majhne turbine, majhen padec velike turbine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!