Skoči na vsebino

Prejemki cerkve iz proračunskih sredstev


I30

Priporočene objave

Mogoče malo več o davku http://www.index.hr/...ine/599646.aspx

Moje osebno mišljenje.....BRAVO MONTI......končno nekdo z jajci

Monti je tole že dobr reku ampak drugač je pa Bilderbergovec se pravi zlodjev odposlanec in bo iz italjanom naredil EU sužnjelastniški sistem!! Baje he he!! Če mu rata? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi bilo najbolj modro uvesti cerkveni davek po vzoru Avstrije. Tam ga plačujejo katoliki in s tem se financnira njihova zabava, centri v katerih se zabavajo in klovni v čudnih oblekah, ki v vsaki vasi ali mestu zabave vodijo. Davka ni treba plačevati pripadnikom drugih ver ali ateistom. Če ga pripadnik RKC noče več plačevati ima možnost izstopa. Vendar vrnitve več ni.

Več kot pošteno - se mi zdi.

Zakaj bi morali VSI plačevati žur katerega uživajo le nekateri.

Meni za kino karto (recimo) država ne da nič, jaz pa moram RKCjevcem plačevati vse sorte.

V osnovi se tudi sam strinjam s tem, a le le v premislek: Tudi v gledališče hodijo le redki, pa na razstave in koncerte resne glazbe, pa država vseeno sofinancira te programe. Prav tako šport, ki ga "uporabljajo" le redki, da ne govorimo o plavalnih bazenih, drsališčih in kar je še infrastrukture, ki je namenjena boljšemu počutju prebivalcev, pa je vseeno ne uporabljajo vsi. Po tej logiki bi tudi zaščitne ograje za motoriste morali financirati le motoristi (pa še to le "ridaši"), saj drugi tega ne potrebujejo.

Včasih so imeli v vsaki firmi športnega referenta, pa referente za kulturo, sedaj pa pač imajo referente za religijo.

Res pa je, da bi cerkev morala plačevati davke, kot vsi ostali v Sloveniji.

P.S: V osnovi sem proti privilegijem cerkvi, želim le argumentirano razložiti moj pogled na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi se tudi sam strinjam s tem, a le le v premislek: Tudi v gledališče hodijo le redki, pa na razstave in koncerte resne glazbe, pa država vseeno sofinancira te programe. Prav tako šport, ki ga "uporabljajo" le redki, da ne govorimo o plavalnih bazenih, drsališčih in kar je še infrastrukture, ki je namenjena boljšemu počutju prebivalcev, pa je vseeno ne uporabljajo vsi. Po tej logiki bi tudi zaščitne ograje za motoriste morali financirati le motoristi (pa še to le "ridaši"), saj drugi tega ne potrebujejo.

Včasih so imeli v vsaki firmi športnega referenta, pa referente za kulturo, sedaj pa pač imajo referente za religijo.

Res pa je, da bi cerkev morala plačevati davke, kot vsi ostali v Sloveniji.

P.S: V osnovi sem proti privilegijem cerkvi, želim le argumentirano razložiti moj pogled na to.

To je res vendar 7. člen Ustave RS jasno zapoveduje, da so država in verske skupnosti ločene. Pika.

Med RKC in gledališčem velika razlika v tem, da gledališče ne nastopa na političnem parketu in ne vsiljuje svojih pogledov drugače-mislečim ali drugače-verujočim. Pri tem posamezniki v RKC bolj ali manj odkrito sodelujejo z/agitirajo za določeno politično stran, v trenutku ko postanejo predmet javnega zanimanja, kritike in politične satire pa se skrijejo za vero in obtožujejo druge nestrpnosti do verujočih. Drugače pa gledališče spada pod kulturo, ta pa je temelj na katerem se gradi slovenska nacionalna bit ne pa krščanstvo, kot je nekdo prav brihtno ugotavljal. Krščanstvo (predvsem katolicizem, ki je samo ena od krščanskih ločin) je pri nas dolgo prisotno, je del tradicije in tudi kulture vendar v svoji biti ni nacionalno temveč nadnacionalno.

Odbojne ograje pa so tudi napačen primer..če je država (skupnost) dovolila uporabo enoslednih motornih vozil v prometu, potem je v njenem interesu, da zmanjša možnost poškodb, saj vse posledice nesreč stanejo neprimerno več kot postavljanje odbojnih ograj.

Ne strinjam se s sovraštvom ala Makarovičeva niti z nepreglednim in diskriminatornim financiranjem verskih skupnosti. Verniki, laiki in kleriki imajo vso možnost svobodnega izražanja svojega mnenja in sodelovanja v politični sferi (upravljanja s skupnim) vendar na podlagi argumentov, ki so vsem skupni in razumljivi. Le tako lahko dosežemo sožitje in spoštovanje različnih svetovnih in verskih nazorov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne strinjam se s sovraštvom ala Makarovičeva niti z nepreglednim in diskriminatornim financiranjem verskih skupnosti. Verniki, laiki in kleriki imajo vso možnost svobodnega izražanja svojega mnenja in sodelovanja v politični sferi (upravljanja s skupnim) vendar na podlagi argumentov, ki so vsem skupni in razumljivi ....

.. in dokler ne težijo in vsiljujejo svojih qrčevih bolanih ritualov drugim - celo v Oš.

Mater - gre za to njihovo nasilje, ki počasi postaja - čisto resno in brez zajebancije - militantno.

ZATO jih vedno bolj nsovražim - vatikance, da ne bo pomote.

Tak farški militarizem pa ne razume več normalne debate, zato ker je to jasno izražen vatikanski cilj. Tu gre za - BERI POZORNO:

O K U P A C I J O

tako kot so med WW2 Italijani v Oš učili v Italijanščini o Italiji in Nemci v Nemščini o Veliki Nemčiji,

tako zdaj hoče prekleta vatikanska sodrga poučevati naše otroke v Vatikanščini o vatikanskih forah.

Zato opozarjam čisto resno: s temi vatikanci je potrebno začeti komunicirati na njim bolj razumljive načine.

Za začetek bi javno na Kongresnem trgu opral Rodeta, da bi se nehal "svet't kt pumpeževa* rt" (so vačasih rekli moj ded).

_________________

* starodoben izraz za homosexualca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bo huda kriza bomo tudi ateististični verniki plačevali davek

Sayo, s ke spa ti? A zdej pa ne plačujemo dafkof al kaj?

:kva2:

Mogoče pa še niti slišal nisi, da v Butalah obstaja DURS?

:glare:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo, s ke spa ti? A zdej pa ne plačujemo dafkof al kaj?

:kva2:

Mogoče pa še niti slišal nisi, da v Butalah obstaja DURS?

:glare:

;)

Ne ne, plačevali bomo še naknadno poleg že obstoječega kot ateisti sem mislil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, plačevali bomo še naknadno poleg že obstoječega kot ateisti sem mislil

:unsure:

Aha .. joj, a bom res moral še enkrat v tujino?

Pa saj to je edina normalna opcija, če hoče človek še nekaj zadnjih let v miru živet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem hotel raspizdit "našga" župnika, sem mu samo omenil najboljše podjetje v Sloveniji z največ denarja in z nič plačanimi davki, CERKEV d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem hotel raspizdit "našga" župnika, sem mu samo omenil najboljše podjetje v Sloveniji z največ denarja in z nič plačanimi davki, CERKEV d.o.o.

Pravilni naziv je:

Chiesa Cattolica Romana Ltd./Vatikan

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem expozituro v Sloveniji :devil:

Hčerinska firma vatikanske CCR Ltd.

v Butalah je pa RKC d.d. - uradno ..

.. lahko pa, da ti veš za kako tako bolj skrito varianto,

ki ni tako dostopna javnosti - recimo kako post-box podružnico.

Čisto vse je nemogoče poznati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hčerinska firma vatikanske CCR Ltd.

v Butalah je pa RKC d.d. - uradno ..

.. lahko pa, da ti veš za kako tako bolj skrito varianto,

ki ni tako dostopna javnosti - recimo kako post-box podružnico.

Čisto vse je nemogoče poznati.

Pa kaj si ti njihov tajnik, ko vse poznaš? Če si, svaka ti čast maš zihr dobro plačo, če ti te škrtice kaj dajo :kva2:.

Vem za varianto kako se napolno post box podružnica. :devil:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si ti njihov tajnik, ko vse poznaš? Če si, svaka ti čast maš zihr dobro plačo, če ti te škrtice kaj dajo :kva2:.

Vem za varianto kako se napolno post box podružnica. :devil:

Ne, ne .. zagrizen borec "proti". Najboljši borci pa morajo poznati sovraga "u nulo", da zmagujejo na virtulanih bojiščih.

bojišče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole so torej zapisi o vatikanskem imperializmu v Butalah.

Dolgoročni cilj je uvedba verouka kot obveznega predmeta v OŠ, izkoreninjenje Darvinove teorije in učenje o 5000-letni zgodovini človeka, katerega je Bog ustvaril po svoji podobi - po novi in stari zavezi oz. Bibliji.

Zapisi so bili objavljeni v Delu na katerega so Vatikanci tako pritisnili, da so se nižji uredniki/ce ustraŠili/e za službe in sem pristal na to, da se vsi trije zapisi umaknejo.

To pomeni samo eno (trn u oku) .. da piŠem resnico o Vatikanu.

Če se vam da pa Širite to sporočilo naprej.

http://butalski-dnevnik.blogspot.com/2012/02/druzinski-zakonik-in-vatikansko.html

http://butalski-dnevnik.blogspot.com/2012/02/druzinski-zakonik-2-in-nezakonski.html

http://butalski-dnevnik.blogspot.com/2012/03/druzinski-zakonik-3-vatikanski.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi je zanimivo.....

RKC bije boj proti homoseksualcem.

Kaka dvoličnost.

Pa še nekaj........a nebi bilo lepo, če bi zahtevali ukinitev teološke fakultete.......kvaz fakultete......v bistvu pa valilnice pedofiloije!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brojedan berem tvoje zapise, izsledke.... Resnične tragične "zadeve" RKC-ja.

Dejstvo je,da je RKC naredila ogromno škode. Tako materialne kot duhovne. To je znano že tisočletja, ne samo da so branili navadnim ljudem brati sveto pismo oz Biblijo, ampak so ljudem vsiljevali dogme, pravila, ki nimajo nobene zveze z naukom Jezusa Kristusa, ki se ni nikdar kitil z nobenimi dragimi oblačili in kronami...

V Mariboru sem srečala Jehovove priče, ki se striktno držijo življenja po svetem pismu... Torej v njihovih dvoranah ni nobenih kipov, slik in sambogvečesa še vse ne, kar premorejo velike,bogate rimokatoliške cerkve...

Vzgojili so me v kristjanko, a vendar sem vedno bežala od so-mišljenikov v cerkvi... Ker za temi kristjani ni bilo hrbtenice.

V cerkev sem redno hodila do nedavnega, zdaj pa vedno manj... Ne morem verjet koliko denarja sem zapravila za sveče, za

maše, za... Ah, nima smisla omenjat...

V svetem pismu ne piše da maša stane 17 eur... In da kljub krizi cena maše za pokojne ne pade...

Kakorkoli, malo pred božičem sem šla k spovedi v Mariborsko stolnico... Samo z enim namenom, da duhovnika vprašam, kaj si misli o Jehovih pričah... Nekaj časa je bil tiho, potem pa je le dejal, da se oni bolj striktno držijo svetega pisma in življenja po njem...

V nedeljo pa sem šla v domačo cerkev k spovedi spet z istim namenom..

Izzvati velecenjenega duhovnika v spovednici o resnici svetega pisma. Ko sem ga skozi tisto malo okence pogledala..je bil malce sklonjen... A ko sm odprla usta, se je zravnal...

Ko sem ga spraševala o svetem pismu, pa da se mi ne zdi prav vse ceramonije, ki jih nudi cerkev... Pa da ne bi smeli slaviti svetnike, pa da to vzdušje v cerkvi malce zavaja vse ljudi....Ker v svetem pismu ne piše nič o obhajilu, kaj šele o čem drugem kar nudi RKC... Se je g. duhovnik kar malce razburil... Kako je postal še bolj napet... Ko sem omenila konkurenco-Jehove priče...:-))))

Zabil me je z besedami, da je rimokatoliška vera edina prava, potrjena s strani izobraženih teologov, ne vem kakšnih znanstvenikov... In da poleg sv. pisma vsebuje še 3 pravila....dogme...

Jaz pa sem ga zabila:" Teologi so ljudje. Ali pa je potrjeno od BOGA???"

Ker sem opazila, da je postal malce živčen od mojih vprašanj... brez izpovedanih grehov....

Sem ga na koncu samo še vprašala:" Povejte mi zakaj je RKC, Vatikan brisal iz Biblije ime Jehova???? "

Tukaj se je malce zmedel...in začel iskati izgovore, češ če bomo iskali podrobnosti...

Ni treba biti član Cerkve ali katerekoli organizacije, vsak posameznik lahko sam proučuje Biblijo in se ravna po njej, če želi...

Žal pa so nas strašili, da smo veliki grešniki.... Ko smo prešvercali verouk in šli na fešto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

V nedeljo pa sem šla v domačo cerkev k spovedi spet z istim namenom..

Izzvati velecenjenega duhovnika ...

Zabil me je z besedami...

Jaz pa sem ga zabila...

Zanimivo, jaz z našim župnikom nimam tovrstnih težav. Njegovo mašno vino je prav imenitna brozga, on pa prijeten sogovornik. Tudi ko sem mu enkrat pobruhal hortenzije, ni bil hud.

Seveda, če bi jaz odtacal tjakaj prav z namenom, da mu nemarno pokozlam tiste hortenzije, bi bila zgodba najbrž drugačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brojedan berem tvoje zapise, izsledke.... Resnične tragične "zadeve" RKC-ja.

Dejstvo je,da je RKC naredila ogromno škode. Tako materialne kot duhovne.

Res me veseli, da si ena redkih, ki se loti tega zoprnega branja.

Na Butalce sem zelo jezen, ker ne morejo prepoznati vatikanske politike in njihovih pravih ciljev, ki so v teh časih še bolj agresivno izraženi, saj se jih začenja otepati vsa Evropa (no več ali manj - Poljaki so še vedno pravi klerohisteriki). Vatikan čuti, da izgublja tla pod nogami in se zato loteva vseh mogočih potez .. me veseli, da se strinjava.

@MH

Saj jaz tudi poznam župnike, ki so čisto v redu ljudje le, da

za razliko od tebe ne pijem in posledično ne bruham po tujih vrtovih.

Morda je pa ravno to tisto kar jih moti pri meni.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!