Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Te je malo presenetilo, kajne. Glede širine s kovčki, namreč. Ker si mislil, da so na slikah veliko preširoki kovčki. 

Veš, kakšna je razlika s tvojim KTM ? Prvo si preberi, kaj si napisal. To spodaj, da ne boš iskal po celem forumu. Je razumljivo ? 

ne in ga ne bom :ras: vem pa da je ožji od 1m.

Zate so kufri tovor, vizir je potem tudi tovor? Jaz sem kupil moped z vgrajenimi kovčki. Odstranljivi so tako kot je odstranljiv vizir. 

Nekateri so ti pa že podali meritve

Lahko samo ponovim, da so opazni ekstremi. Torej nekdo z omaro na zadnjem sedežu in ne nekdo z nekoliko širšimi kovčki. 

lej, vse lahko prekopiraš in mešaš meglo, še vedno nisi pojasnil razlike med kovčki in vizirjem. Oboje je pritrjeno na moped.

Trdil si tudi, da smo kupci odgovorni za to kar kupimo, mar ne...nič nisem mislil, da so preširoki. To so vozila, ki se jih kupi samo s kufri. So pa odstranljivi. torej kaka je razlika z Deuvilko?

Ko boš nehal trditi, da smo kupci odgovorni za to kar kupimo in je bodisi serijsko ali namensko za dotičen moped, se bom pa ugasnil. Do takrat ti bom pa klobasal neumnosti, enako kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, boych pravi:

Ti beri in si zapomni kaj napišeš ... 

Dopovej si že enkrat, da dodatno vgrajen nosilec za kovček ni del vozila. Ker nekateri motorji imajo samo pritrdišča za nosilec oziroma napravo za pritrditev tovora, drugi imajo pa že vgrajen nosilec, kar je naprava za pritrditev tovora, na katerega namestiš kovček. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Dopovej si že enkrat, da dodatno vgrajen nosilec za kovček ni del vozila. Ker nekateri motorji imajo samo pritrdišča za nosilec oziroma napravo za pritrditev tovora, drugi imajo pa že vgrajen nosilec, kar je naprava za pritrditev tovora, na katerega namestiš kovček. 

Se ne čudim, da je tako stanje, kot je :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dva tvoja umotvora:
1.  Kaj tebi ni jasno ? Si prebral, ko sem napisal, da so v nekaterih primerih nosilci kovčkov sestavni del vozila, ker je določen model motorja tako narejen ? Torej so v tem primeru vgrajeni nosilci naprava za pritrjevanje tovora. Beri in si zapomni. 

2.Pomiri se. Nosilci in kovčki so tovor. Pritoži se proizvajalcu, če ti bo kdo napisal kazen. 

V prvem umotvoru trdiš, da so v nekaterih primerih nosilci sestavni del vozila, kar v mojem primeru so, ker so pridejo v kompletu z motorjem iz proizvodnega traku, v drugem umotvoru trdiš, da so tovor. Sedaj se pa že zjasni, kaj so MOJI nosilci?

... saj mi je v osnovi vseeno, samo si mi zanimiv kako štrikaš levo desno po potrebi ... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Dopovej si že enkrat, da dodatno vgrajen nosilec za kovček ni del vozila. Ker nekateri motorji imajo samo pritrdišča za nosilec oziroma napravo za pritrditev tovora, drugi imajo pa že vgrajen nosilec, kar je naprava za pritrditev tovora, na katerega namestiš kovček. 

Vse glede točnih mere je stvar vizualnega očinka...če vse v kovčkih in  zgleda kot mora po moje ni problemov...v primeru vsega " nahabaljenega" na mopiju je to pač clen,ki "ureja"... Se motim borut?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

lej, vse lahko prekopiraš in mešaš meglo, še vedno nisi pojasnil razlike med kovčki in vizirjem. Oboje je pritrjeno na moped.

Trdil si tudi, da smo kupci odgovorni za to kar kupimo, mar ne...nič nisem mislil, da so preširoki. To so vozila, ki se jih kupi samo s kufri. So pa odstranljivi. torej kaka je razlika z Deuvilko?

Ko boš nehal trditi, da smo kupci odgovorni za to kar kupimo in je bodisi serijsko ali namensko za dotičen moped, se bom pa ugasnil. Do takrat ti bom pa klobasal neumnosti, enako kot ti.

Ti pa res nabijaš in nakladaš. 

Prvo daš neko glupo primerjavo vizir in kovček, kjer je jasno, da si ti dodatno namestil kovček, saj ni integriran v vozilo. Vse skupaj je lepo vidno na tistih tvojih slikah, kjer je vidna naprava za pritrjevanje tovora (recimo tisti dve svetleči udrtini poleg sedeža). Nato prilepiš dve sliki motorjev s kovčki in me sprašuješ, če so kupci krivi za serijske kovčke. Ko ti prilepim izmere omenjenih motorjev, se delaš glup  in me obtožuješ mešanja megle, čeprav je jasno, da se poskušaš zvleči iz svoje megle. Še vedno nisi izmeril svojega motorja s kovčki. Ker mešaš meglo ves čas, jo boš še naprej. 

Kakšna je razlika ? Zresni se že enkrat. Če ti še ni jasno, da je že ves čas govora o tovoru na motorju, kar so dodatno nameščeni kovčki, potem ti res ni pomoči. Tista Honda ima vgrajene kovčke in so sestavni del vozila. To je razlika s tistim tvojim motorjem, kateri ima dodatno nameščene kovčke. In proizvajalci vedo, kaj delajo, saj homologirajo takšna vozila. Za dokaz sem ti pa prilepil tisti dve tovarniški izmeri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, boych pravi:

Evo dva tvoja umotvora:
1.  Kaj tebi ni jasno ? Si prebral, ko sem napisal, da so v nekaterih primerih nosilci kovčkov sestavni del vozila, ker je določen model motorja tako narejen ? Torej so v tem primeru vgrajeni nosilci naprava za pritrjevanje tovora. Beri in si zapomni. 

2.Pomiri se. Nosilci in kovčki so tovor. Pritoži se proizvajalcu, če ti bo kdo napisal kazen. 

V prvem umotvoru trdiš, da so v nekaterih primerih nosilci sestavni del vozila, kar v mojem primeru so, ker so pridejo v kompletu z motorjem iz proizvodnega traku, v drugem umotvoru trdiš, da so tovor. Sedaj se pa že zjasni, kaj so MOJI nosilci?

... saj mi je v osnovi vseeno, samo si mi zanimiv kako štrikaš levo desno po potrebi ... :) 

Ti moraš res nekaj močnega kaditi. 

Zdaj bi rad po vsej sili dokazal, da sem jaz za tvoj motor trdil, da so nosilci dodatno vgrajeni in, da so tovor. Res si otročji. Zato si raje poglej, kdaj si dal sliko svojega motorja in, od kdaj so moji zapisi o nosilcih in kovčkih ter, koliko časa že traja ta debata. 

 
 
pred 20 minutami, sesir pravi:

Vse glede točnih mere je stvar vizualnega očinka...če vse v kovčkih in  zgleda kot mora po moje ni problemov...v primeru vsega " nahabaljenega" na mopiju je to pač clen,ki "ureja"... Se motim borut?

Ekstremi izstopajo. 

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Že veš, kaj je to tovor?

Tisti tvoj prigrizek ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti moraš res nekaj močnega kaditi. 

Zdaj bi rad po vsej sili dokazal, da sem jaz za tvoj motor trdil, da so nosilci dodatno vgrajeni in, da so tovor. Res si otročji. Zato si raje poglej, kdaj si dal sliko svojega motorja in, od kdaj so moji zapisi o nosilcih in kovčkih ter, koliko časa že traja ta debata. 

 
 

Zdaj si si sam potrdil, kako govoriš na pamet, ko govoriš, da so nosilci tovor pa sploh ne veš za katere nosilce in motor se gre. 

... kadim pa že zadnjih 15 let ne ...

... iz s tem tudi zaključujem to plodno debato s tabo ...

... Dami tebe pa prosim, da to brez vezno nakladanje pobrišeš, hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Ti pa res nabijaš in nakladaš. 

Prvo daš neko glupo primerjavo vizir in kovček, kjer je jasno, da si ti dodatno namestil kovček, saj ni integriran v vozilo. Vse skupaj je lepo vidno na tistih tvojih slikah, kjer je vidna naprava za pritrjevanje tovora (recimo tisti dve svetleči udrtini poleg sedeža). Nato prilepiš dve sliki motorjev s kovčki in me sprašuješ, če so kupci krivi za serijske kovčke. Ko ti prilepim izmere omenjenih motorjev, se delaš glup  in me obtožuješ mešanja megle, čeprav je jasno, da se poskušaš zvleči iz svoje megle. Še vedno nisi izmeril svojega motorja s kovčki. Ker mešaš meglo ves čas, jo boš še naprej. 

Kakšna je razlika ? Zresni se že enkrat. Če ti še ni jasno, da je že ves čas govora o tovoru na motorju, kar so dodatno nameščeni kovčki, potem ti res ni pomoči. Tista Honda ima vgrajene kovčke in so sestavni del vozila. To je razlika s tistim tvojim motorjem, kateri ima dodatno nameščene kovčke. In proizvajalci vedo, kaj delajo, saj homologirajo takšna vozila. Za dokaz sem ti pa prilepil tisti dve tovarniški izmeri. 

sem ti dal tudi link na BMW kufre...ki so širši od metra.

pred 3 minutami, boych pravi:

Zdaj si si sam potrdil, kako govoriš na pamet, ko govoriš, da so nosilci tovor pa sploh ne veš za katere nosilce in motor se gre. 

... kadim pa že zadnjih 15 let ne ...

... iz s tem tudi zaključujem to plodno debato s tabo ...

... Dami tebe pa prosim, da to brez vezno nakladanje pobrišeš, hvala ;)

v bistvu ne, koneckoncev je res debata na nizkem nivoju, a problem je pa kr velik, ker si vsak zakone po svoje razlaga, dejstvo je da se ne ve kaj je serijsko in kaj (vključno z organom), da so tudi serijski motorji s kovčki preširoki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sem ti dal tudi link na BMW kufre...ki so širši od metra.

v bistvu ne, koneckoncev je res na nizkem nivoju, problem je pa kr velik, ker si vsak zakone po svoje razlaga, dejstvo je da se ne ve kaj je serijsko in kaj (vključno z organom), da so tudi serijski motorji s kovčki preširoki..

... v bistvu tega še vedno, nisi dokazal vse znalcu tukaj :) ... meni pa se ne da oz. ne vidim potrebe, da bi nekomu tukaj dokazoval širino mojega motorja z original nosilci in kovčki ... 

... lahko samo rečem:''Ljudje ne kupujte BMW-ja, ker je preširok ... :P '' 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, boych pravi:

Zdaj si si sam potrdil, kako govoriš na pamet, ko govoriš, da so nosilci tovor pa sploh ne veš za katere nosilce in motor se gre. 

... kadim pa že zadnjih 15 let ne ...

... iz s tem tudi zaključujem to plodno debato s tabo ...

... Dami tebe pa prosim, da to brez vezno nakladanje pobrišeš, hvala ;)

Naj odgovorim za vsak motor posebej ? In jaz naj vem, kakšen motor imaš ter, kakšno opremo ima ? En velik otrok si, ker tako razmišljaš. Raje si vse skupaj še enkrat preberi, ker ti dojemanje nekaterih stvari dela težave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 2. 2017 ob 11:48, boych pravi:

Moj motorinc je z originalnimi alu kufri, ki so oblikovno maximalno prilagojeni obliki motorja, širok natančno 105 cm!

Kaj pa zdaj? ... Aja vozim se po tujini pa pri nas in nisem objesten :P 

Citiram svoj prvi post. Kaj ti tu ni jasno?? Če že upaš trditi, da so nosilci na mojem motorju tovor, bi šel vsaj preverit kakšen motor imam ne pa da nabijaš tja v tri dni ...

... če sem jaz otrok si ti nedonošenček, cel MS se ti že smeji ...

... in sedaj lahko provociraš naprej koliko ti je volja, ne bom ti več odgovarjal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

sem ti dal tudi link na BMW kufre...ki so širši od metra.

v bistvu ne, koneckoncev je res debata na nizkem nivoju, a problem je pa kr velik, ker si vsak zakone po svoje razlaga, dejstvo je da se ne ve kaj je serijsko in kaj (vključno z organom), da so tudi serijski motorji s kovčki preširoki..

Kje je tisti link ? 

Kaj spet mešaš. Res ne razumeš, da je debata o tovoru na motorju in ne o kovčkih, kateri so sestavni del motorja ? Tisto Hondo si še enkrat poglej, da boš razumel razliko s tvojim motorjem. Kovčki na Hondi Deauville so sestavni del vozila. Na tvojem motorju pa niso. 

pred 20 minutami, boych pravi:

... v bistvu tega še vedno, nisi dokazal vse znalcu tukaj :) ... meni pa se ne da oz. ne vidim potrebe, da bi nekomu tukaj dokazoval širino mojega motorja z original nosilci in kovčki ... 

... lahko samo rečem:''Ljudje ne kupujte BMW-ja, ker je preširok ... :P '' 

Nekaj pametuješ. So kovčki sestavni del tvojega motorja ? Pa še naprej pametuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, boych pravi:

Citiram svoj prvi post. Kaj ti tu ni jasno?? Če že upaš trditi, da so nosilci na mojem motorju tovor, bi šel vsaj preverit kakšen motor imam ne pa da nabijaš tja v tri dni ...

... če sem jaz otrok si ti nedonošenček, cel MS se ti že smeji ...

... in sedaj lahko provociraš naprej koliko ti je volja, ne bom ti več odgovarjal!

Kdo je sploh govoril o tvojem motorju, otrok. In sem ti pojasnil, da so naprave za pritrjevanje tovora pritrdišča za nosilec ali pa že vgrajen nosilec. Ti bo šlo to v tvojo otroško glavo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Bojim se oblasti s takšno retoriko :slap:.

Scarabeo

To dokazuje na kakšnem nivoju so pri nas policaji ... jaz sem policaj in imam prav. Zakaj imam prav, ker sem policaj!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Borutt pravi:

Naj odgovorim za vsak motor posebej ? In jaz naj vem, kakšen motor imaš ter, kakšno opremo ima ? En velik otrok si, ker tako razmišljaš. Raje si vse skupaj še enkrat preberi, ker ti dojemanje nekaterih stvari dela težave. 

Ja očitno veš, ker Deuvil nima kovčkov/tovora/nosilcev, KTM superduke GT jih ima, medtem ko za RTja in GTRja še nismo dosegli konsenza :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Ja očitno veš, ker Deuvil nima kovčkov/tovora/nosilcev, KTM superduke GT jih ima, medtem ko za RTja in GTRja še nismo dosegli konsenza :P

 

Kje je link ? Si videl širine motorjev, katerih slike si prilepil ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Kje je tisti link ? 

Kaj spet mešaš. Res ne razumeš, da je debata o tovoru na motorju in ne o kovčkih, kateri so sestavni del motorja ? Tisto Hondo si še enkrat poglej, da boš razumel razliko s tvojim motorjem. Kovčki na Hondi Deauville so sestavni del vozila. Na tvojem motorju pa niso. 

Nekaj pametuješ. So kovčki sestavni del tvojega motorja ? Pa še naprej pametuj.

točno en post nad tem , :P ki si ga ti citiral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj se kregate za brez veze...zakon je kr prav,da je kot je!Sam si nepredstavljam si policaja,ki bi težil,da vidi firme in kvalitetne kovče tudi 120cm...če pa imaš gor navežene neke torbe,plastik fantastik kovčke z 105cm pa vsaj jaz upam,da ti bo težil in ne samo kaznoval pač pa odstranil iz prometa saj ogrožas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Kje je link ? Si videl širine motorjev, katerih slike si prilepil ? 

ne govorimo o širinah, marveč

1. o delu motorja in tovoru...kaj je del, kaj ni del, kaj je serijsko, kaj je tovor, kaj so nosilci...(primer deuvile, gtr, GT,RT in kaka je razlika med njimi)

2. kdo je odgovoren, če kupi original tovarniško vgradnjo in kdo je odgovoren, če kupi aftermarket kufre in kaka je razlika med njimi (po tvojem smo si sami krivi, če kupimo preširoke kovčke)

3. in pa o razlagi zakona, kjer se interpretira širina po tvoje in po odvetniško

Tak, da širine motorjev, ki sem jih prilepil so irelavantne. Vprašanje je, kaka je razlika med njimi (če sploh je in ali so ali niso in pri katerem so kovčki del motorja, kje pa ne)

pred 6 minutami, sesir pravi:

Joj se kregate za brez veze...zakon je kr prav,da je kot je!Sam si nepredstavljam si policaja,ki bi težil,da vidi firme in kvalitetne kovče tudi 120cm...če pa imaš gor navežene neke torbe,plastik fantastik kovčke z 105cm pa vsaj jaz upam,da ti bo težil in ne samo kaznoval pač pa odstranil iz prometa saj ogrožas...

to je tak, kot če bi rekel, pa ne se sekirat, če maš pretečeno prvo pomoč, če manjka kak flajšter, če je nimaš....slej ko prej te lahko udarijo tudi za brezveznosti. V sili tudi vrag muhe žre :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ne govorimo o širinah, marveč

1. o delu motorja in tovoru...kaj je del, kaj ni del, kaj je serijsko, kaj je tovor, kaj so nosilci...(primer deuvile, gtr, GT,RT in kaka je razlika med njimi)

2. kdo je odgovoren, če kupi original tovarniško vgradnjo in kdo je odgovoren, če kupi aftermarket kufre in kaka je razlika med njimi (po tvojem smo si sami krivi, če kupimo preširoke kovčke)

3. in pa o razlagi zakona, kjer se interpretira širina po tvoje in po odvetniško

Tak, da širine motorjev, ki sem jih prilepil so irelavantne. Vprašanje je, kaka je razlika med njimi (če sploh je in ali so ali niso in pri katerem so kovčki del motorja, kje pa ne)

Realno so omenjeni motorji malo za j...zakon in ker vse zgleda urejeno in varno..pol pač ozvajalci zakona nekaj pravijo na svoj mlin...

Dejansko na novejšem motorju,ki vizualno zgleda kot mora ne bo kdo težil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!