Skoči na vsebino

Cestno sivo črno nabijanje o nabijanju


Priporočene objave

Oni že vedo svoje. Ti pa očitno ne zmoreš razmišljanja izven svojega okvira. Žal nisi osamljena v tem.

lej, neke srednješolske primerke o moralnosti nekaterih nepravilnih dejanj, iz psihologije in kakih podobnih predmetov smo vsi dal čez. tlele pač ni šlo za življenje in smrt, sj je fotr tega 21 let starega otroka lepo povedal v eni svojih izjav, da bi sine lahko šel čist lepo z avtom v lekarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič, zamenjati je potrebno naslov teme in sicer: nabijanje o nabijanju o nabijanju(v fotokopirnici)... (marsikoga bi nabil..pa ga ne smem)

Danes je Karoli na valu 202 nabijal o tem zakaj motoristi gredo mimo kolone na mejnih prehodih...marsikdo mu je marsikaj pojasnil, pa je Karoli A.(seveda on ni motorist) še dobre pol ure kasneje večkrat nabijal o ubogih motoristih, ki se topijo pod čelado in jim je neznansko vroče, ter da reveži ne morejo stati 2 uri v koloni (seveda sarkastično)

Da začnem nabijati: bicikel gre mimo stoječe kolone, pešec gre mimo stoječe kolone..torej ne vidim problema, zakaj tudi motor ne bi šel, tako kot avtomobili ne stojijo v vrsti s kamioni. Ampak foušija je foušija in nekateri vozniki avtomobilov si mislijo, zakaj gre on mimo jaz pa moram stati v koloni...Seveda vsega nisem napisal kar si mislim, ker čakam, da se debata začne...predvsem me zanimajo mnenja..pravovernih, tistih, ki baje imajo možgane in 100% spoštujejo cpp. Potem se pa bomo užgali-če bo ratalo :D

To je itak mislil, ljubkovalno :P

Primerjaš neprimerljivo, kot običajno. Kadar pešec ali biciklist prehitevata kolono vozil v naselju, ali pa tudi motorist, potem ti ne upočasnjujejo kolone. Motorist se pelje ob koloni in na semaforju potegne pred avtomobili, biciklisti in pešci pa so tako ali tako na površinah namenjenim samo njim. Kadar pa motorist prehiti kolono na mejnem prehodu pa se mora na koncu vriniti v kolono in zaradi tega vsi ostali čakajo dalj časa, saj mora tudi motorist čez postopek preverjanja dokumentov. Ker sem tudi sam voznik motornega kolesa, sem do takšnih početij v principu bolj toleranten, me pa vsake toliko preseneti kak motorist, ki vehementno prehiti vse čakajoče, potem pa pri policistu/cariniku počasi snema rokavice, čelado, išče dokumente ipd. medtem, ko bi v tem času čez mejni prehod lahko peljalo 5-10 avtomobilov.

Včasih je dobro potegniti glavo iz riti in se postaviti v kožo drugega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, enkrat so me en ata nadrli, ker sem prehitel nekajkilometrsko kolono avtomobilov, ki je čakala na trajekt za otok Rab. Pa sem mu lepo razložil, da moj motor postavijo v nek kot nakladalne površine trajekta in da zato na trajekt ne bo šlo nič manj avtomobilov, z drugimi besedami, nikomur ne odžiram prostor ali čas (vsaj ne veliko časa). Po tej obrazložitvi se mi je lepo opravičil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz osnovne šole se spomnim enga zakona iz fizike:"Vsaka akcija ima reakcijo."

Če se tega zavedamo ne delamo neumnosti.Tu bi jaz največ krivice naložu fotru k je dopustu mulcu,da je prišev do ključev motorja Sam je izjavu,da ga je poslav v lekarno.Na TV ni bil videt tolk bolan,da ne bi sam mogu jet.Fant je pri21 letih povnoleten tud po ameriških zakonih in je za vsa svoja dejanja povno odgovoren.Zato ne govort,da je še mulc.

Najman pa je tu kriv policaj,če bi mulc počakav ga nobeden ne bi povozu.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, da je ata razumel kar si mu povedal, nekateri bi te tepli. Sicer pa za na trajekt imaš posebej kolono za motorčke, tiste tri ki pač grejo gor in itak nakladač odloča kdaj boš šel gor. Kar nima zveze s ccp. V prejšnji zgodbi o prehitevanju kolone, se sicer strinjam s tabo in sploh je logično, da greš na semaforju naprej, da ne odžiraš mesta avtomobilom, a s tem kršiš ccp. In to je poanta...ali brezglavo se držati ccp, ali včasih misliti s svojo glavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, kadar zavestno kršim CPP in se pri tem trudim, da ne ogrožam sebe in drugih, se zavedam morebitnih posledic in sem za to pripravljen nositi odgovornost (plačati kazen). Lahko pa se ob tem še vedno trudim, da bi dosegel spremembo veljavne zakonodaje skozi podajanje predlogov in politično aktivnost.

Tepel bi me težko kdo, ker me je precej skupaj. Poleg tega sovražim nasilje, zato sem vedno oborožen ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da vseeno ni vse tako črno belo kot nekateri mislijo in da so potrebne marsikatere spremembe zakonodaje, ki je nemalokje čudna zgrešena in pisana na kožo zakonodajalcu. In da jo vsi zavestno kršimo.

Če smatraš kot odgovornost-plačati kazen je ena..

.ne verjamem pa da si pripravljen prevzeti nase odgovornost, če te namerno poškoduje avtomobilist (stoječe kolone), ker si ga prehiteval. In si seveda s tem kršil ccp in bi te marsikdo tule na forumu tud proglasil za krivca.

Po zakonu sicer lahko stoječo kolono, počasi obvoziš po desni - kar je pa še bolj skregano z logiko in nevarno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me namerno poškoduje (zbije) in se to lahko dokaže (priče) potem bova verjetno oba kaznovana, vsak za svoj prekršek. Če pa on normalno pelje, jaz pa pridivjam po levi in ga, pri umikanju zaradi avtomobilov iz nasprotne strani, oplazim ter padem, potem je celotna godlja moj produkt.

Torej, ko počneš takšne stvari, ki jih ne gre na veliko reklamirati, se to počne pazljivo, počasi in po pameti (tudi pri speljevanju na semaforju je še vedno treba pogledati, da te ne pokosi kak zamudnik, ki je zapeljal v temno rumeno) in še vedno se gre zavedati, da zavestno kršiš predpise, za kar te lahko pooblaščena oseba oglobi in to ne glede na to ali imaš kak pameten izgovor ali ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej..nič novega zame..tudi pooblaščena oseba te lahko oglobi ali ne...je na njemu da trezno (pametno) razmišlja in enako velja tudi za pregone..Še vedno pa, četudi ti(jaz) varno in previdno voziva in pride do godlje so nekateri sposobni reči: zanima me vzrok in vzrok je bilo tvoje(moje) kršenje ccp. Predlagam da nekateri snamejo plašnice z glave in vseeno malo širše pogledajo sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, vzrok vsega je to, da smo na cesti in si z drugimi delimo vozne površine. Zato imamo CPP, naj so ti boljši ali slabši, da se ne bi enostavno pobili med sabo in bi tovornjakarji ter kombi-schumacherji vladali na cestah. Odgovoren si v prvi vrsti za svojo varnosti in šele potem za tujo, ker če sebe ne spoštuješ, potem tudi drugih ne boš. In če se ne zavedaš svoje ranljivosti, potem boš nizkoleteči izstreleka ali pa boš brezskrbno in hitro švigal med šokiranimi vozniki pločevink, ujetih v mesno gnečo...dokler se nekaj dejavnikov ne zloži in ne bo več kaj popravljati ter bo prišlo do nesreče. Nesreče se že tako dogajajo, zato ni potrebno, da s svojim ravnanjem povečujemo možnost, da do njih pride.

Kakšna je širša slika od tega, pa se dam z veseljem podučiti, če imaš dobre argumente.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nemoj...se boš sam spomno posta, kjer si me s kuzlo označil al ti morm link prpopat :D

A zdej si se pa v Frčafelo preimenovala? Tud kuzle imajo lahko svoje mnenje. :P

Me pa veseli, da si si zapomnila moje pisanje. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kadar pa motorist prehiti kolono na mejnem prehodu pa se mora na koncu vriniti v kolono in zaradi tega vsi ostali čakajo dalj časa, saj mora tudi motorist čez postopek preverjanja dokumentov. ...

To velja tudi za pešce in kolesarje!

Bolj zanimivo bi bilo preveriti ali tisti člen o vožnji mimo drži tudi na meji? :hmm:

Je pa res, da je fer imeti dokument prej pripravljen in se hitro speljati naprej.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tema vleče, da še mal, pa bo mel ponesrečenec že svoje mulce, bodo lahk brali, kaj je njihov ata zganjal....ker ni vidt, da bi se ustavli...matr ste legende3

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, vzrok vsega je to, da smo na cesti in si z drugimi delimo vozne površine. Zato imamo CPP, naj so ti boljši ali slabši, da se ne bi enostavno pobili med sabo in bi tovornjakarji ter kombi-schumacherji vladali na cestah. Odgovoren si v prvi vrsti za svojo varnosti in šele potem za tujo, ker če sebe ne spoštuješ, potem tudi drugih ne boš. In če se ne zavedaš svoje ranljivosti, potem boš nizkoleteči izstreleka ali pa boš brezskrbno in hitro švigal med šokiranimi vozniki pločevink, ujetih v mesno gnečo...dokler se nekaj dejavnikov ne zloži in ne bo več kaj popravljati ter bo prišlo do nesreče. Nesreče se že tako dogajajo, zato ni potrebno, da s svojim ravnanjem povečujemo možnost, da do njih pride.

Kakšna je širša slika od tega, pa se dam z veseljem podučiti, če imaš dobre argumente.

Se pravi se strinjava s tem, da je pametno in pričakovano, da v prometu vsi uporabljajo vsaj del zdrave pameti oziroma kmečke logike, ki jim je bila namenjena? Verjamem, da se strinjava oba.

Torej v konkretnem primeru, bi od policaja vsekakor pričakoval, drugačen način pregona, saj mora biti bolj pameten in izobražen od mulca, ki očitno ni uporabljal nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi se strinjava s tem, da je pametno in pričakovano, da v prometu vsi uporabljajo vsaj del zdrave pameti oziroma kmečke logike, ki jim je bila namenjena? Verjamem, da se strinjava oba.

Torej v konkretnem primeru, bi od policaja vsekakor pričakoval, drugačen način pregona, saj mora biti bolj pameten in izobražen od mulca, ki očitno ni uporabljal nič.

Se strinjam, kar pa ne pomeni, da bi v konkretnem primeru policist moral odstopiti od pregona. A če bi se motorist na koncu sam sesul, nekaterim tudi to verjetno ne bi bilo všeč. A se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja .. po drugi strani, mi je pa dons na kavi en povedal drugo resnico :P .in sicer takole:

Sj fant sploh ni vedel, kaj mora storiti, ker nima izpita in ne pozna odredb uradnih oseb... in se je pač peljal za njim lučke in ena "iju iju" muska....

hmmm ...:hmm: ... mogoče "prođe" pr sodniku :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tema vleče, da še mal, pa bo mel ponesrečenec že svoje mulce, bodo lahk brali, kaj je njihov ata zganjal....ker ni vidt, da bi se ustavli...matr ste legende3

ja in to ponavadi eni in isti ne nehajo nabijat :grim :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavlaj si linč policista šele v primeru, da bi odstopil od pregona, in bi ta tip povzročil kako drugo nesrečo, ali koga povozil.. Tudi taki primeri so že bli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpit za B ima...mogoče mu je policaj z tem dejanjem rešil življenje :hmm::010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prestavljeni so bili v za to primernejšo temo. Poišči jih.

Cestno črno sivo nabijanje ..kopi/paste je nažalost tako potegnil ...

če piše nabijanje potem je tema za nabijat ... za nabijat a ne za žalit ... če se Vam moderatorjem tema ne zdi primerna za v ta kos foruma jo pač preimenujte ali prestavite drugam ..

ko si pa ti naivna...v vsaki službi in povsod imaš : entuziaste, poštenjake, dobre delavce, zajedalce, izkoriščevalce in kriminalce...tud policija ni izjema.

na žalost bodo povdarjeni segmenti kmalu v večini kot zgleda ...

Iz osnovne šole se spomnim enga zakona iz fizike:"Vsaka akcija ima reakcijo."

Če se tega zavedamo ne delamo neumnosti.Tu bi jaz največ krivice naložu fotru k je dopustu mulcu,da je prišev do ključev motorja Sam je izjavu,da ga je poslav v lekarno.Na TV ni bil videt tolk bolan,da ne bi sam mogu jet.Fant je pri21 letih povnoleten tud po ameriških zakonih in je za vsa svoja dejanja povno odgovoren.Zato ne govort,da je še mulc.

Najman pa je tu kriv policaj,če bi mulc počakav ga nobeden ne bi povozu.

a na to , da jih je pa mogoče enostavno spregledal , ko so ga ustavljali in jih je opazil tik pred travnikom in se jim je misleč , da so pač na nujni vožnji , kulturno umaknil na travnik , kjer je pač zaradi pomanjkanja vozniških izkušenj padel - ne to je pa kot zgleda nemogoče ... kot je tudi mogoče , da je nek bebo prehiteval v škarje in sta se motorist in policijsko vozilo umikala ter tako preprečila trk ... posledično je pač tudi to , da je zadaj vozeči imel ali neprilagojeno hitrost glede na travnato podlago ali pa premajhno varnostno razdaljo ..

sej če bi ga ustrelil bi si jaz mislil , da zna vsaj streljati in zadeti ter tako opraviči vsaj naša pričakovanja po strokovni usposobljenosti ... tako pa je moje mnenje - dotični voznik policijskega vozila ne obvlada in s tem ni primeren za opravljanje takega poklica ...

danes me je prav ob pogovoru o dotičnem dogodku spreletela neka misel , ki sem jo seveda ubesedil ... nam - meni- dokaj frišnim in neizkušenim - neizkušenemu ter tudi vsem ostalim motoristom vsi - med njimi pa predvsem kompetentni ljudje - polagajo "na srce" neko takozvano "prvo pravilo vožnje v prometu" : " PREDVIDEVANJE !!!!! " ... in kot je iz mojega laičnega vidika videno se dotični voznik policijskega vozila tega pravila ni držal ... za vse ostalo glejte vzroke , ki so botrovali nesreči ( neprilagojena hitrost , premajhna varnostna razdalja , neobvladovanje vozila , strokovna neusposobljenost voznika , namerno zanemarjanje del in nalog opisanih v pogodbi o delovnem razmerju - no verjetno je tukaj marsikdo opazil vsaj en primer , ki ga je osebno "zadel" na cesti ali pa v službi - kajne !? )

"""" Najman pa je tu kriv policaj,če bi mulc počakav ga nobeden ne bi povozu. """"" niti ni najmanj kriv , če vemo , da imajo obiske po osnovnih šolah , kjer razlagajo zakaj in kako bi morali opravljati svoje delo ...

in potem ti pa otrok slučajno uide pred televizijo ravno ko je dnevnik ter vseskozi sprašuje starše , zakaj tega falota niso zaprli , če je spravil firmo s 500 delavci na kant in zakaj se zasledi kako so zaplenili vozilo prekrškarju , ki ima iz tega opravljen "magisterij" ali celo "doktorat" - kajti 153-tič so ga pa le dobili in ustavili ...

pa VI razložite otroku , ki mu je takoj jasno da nekaj smrdi pri vsem tem , zakaj taista policija v šoli govori nekaj , dela in deluje pa čisto drugače ... ko ustavijo avto z družino , ker je oče peljal 62km na laser na omejitev 50 ... in ko teče postopek pade mimo "limo" prek laičnih 100 na uro ? in otrok vpraša : A- a tega pa ne bodo kaznovali ...in B - ( malce starejši otrok ki je videl že par dnevnikov) : a ta je pa "njihov" ??

no dajte "znalci" to razložit otroku... ki bo od obiska policistov v šoli moral preživeti do 21-tega leta starosti vsaj 8-9 let v dilemi kaj je res in kaj ne ...

ni hudič , da se kateremu mulcu kdaj pa kdaj ne bo zdelo vredno upoštevati uradne osebe .... no jaz bom mojemu otroku zapovedal , da naj vedno nosi na glavi neprebojno čelado , plinsko masko ter se vozi naokoli v oklepniku...no in šele takrat naj zmeraj brezpogojno ustavi ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper oprosti sem trikrat prebrav to tvoje pisanje ampak ne vem kaj si hotu povedat.

Pri enaindvajsetih letih je človek polnoleten in tudi polno odgovoren.Ni noben mulc kot nekateri ugotavljate.

Če maš čisto vest pred nikomer ne bežiš.V nasprotnem primeru bežiš in če bežiš imaš nekaj na grbi.

Jaz pa sem svoje Otroke nauču, da so šli delat izpite takoj ke so izpolnili z zakonom določen čas.Z mopedom samo po polski cesti kjer ni bilo prometa.Z ispotom pa so šli lahko na cesto.

Pa tudi to sem jim dopo vedu, da naj ne gledajo kako drugi kršijo predpise,ampak naj jih oni čim bolj spoštujejo.

Dones je najstarejši star 40 let pa ni imel še nobene pizdarijein se je tudi kar veliko z motorjem vozu.

VAŽNA JE VZGOJA OTROK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper pa otrokom razloži, da prometna policija in organi za protikorupcijo in politični kriminal nista isti oddelek. Če je pri 21. letih tip ubogi nebogljen otrok, ga bo najbrž še vedno pri 50ih mama čakala s kosilom, ko pride domov, medtem mu bo pa sobo pospravila, ko bo "študiral"...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na to , da jih je pa mogoče enostavno spregledal , ko so ga ustavljali in jih je opazil tik pred travnikom in se jim je misleč , da so pač na nujni vožnji , kulturno umaknil na travnik , kjer je pač zaradi pomanjkanja vozniških izkušenj padel - ne to je pa kot zgleda nemogoče ...

Pa naj še kdo reče, da niso prav motoristi najbolj kreativni pri iskanju izgovorov, zakaj bi morali nositi odgovornost za svoje neumnosti na cesti ...

Seveda, pol so pa vse policaji krivi, pa tajkuni, pa druge barabe ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!