Skoči na vsebino

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Po dolgem času se spet vračam na forum, ker rabim malo pomoči :) Imam Tomos Streetmate 25, njegova končna hitrost je 35kmh. Imam menjan zobnik in izpuh imam sedaj lipnik. Rad bi, da mi leti 50,mogoče 60kmh. Razmišljam o nakupu airsal kita in vplinjača. To bi potem dal zamenjat na nek servis. Kaj pravite? Oboje bi naročil preko spletne trgovine in potem dal menjat. Zdaj me pa zanima, če bo to šlo skupaj z motorjem in predvsem Z IZPUHOM?

Hvala za odgovore!

Lp,

Jonathan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Po dolgem času se spet vračam na forum, ker rabim malo pomoči :) Imam Tomos Streetmate 25, njegova končna hitrost je 35kmh. Imam menjan zobnik in izpuh imam sedaj lipnik. Rad bi, da mi leti 50,mogoče 60kmh. Razmišljam o nakupu airsal kita in vplinjača. To bi potem dal zamenjat na nek servis. Kaj pravite? Oboje bi naročil preko spletne trgovine in potem dal menjat. Zdaj me pa zanima, če bo to šlo skupaj z motorjem in predvsem Z IZPUHOM?

Hvala za odgovore!

Lp,

Jonathan

S kitom ti bo konkretni več letel, sicer ne tok, samo več kot 60 ziher, seveda s pravilno naštelanim fergijem. Samo ne vem če bo ta kit pasal sploh na tvoj model, ker če se ne motim, je to narejen še za ta stare bloke...lahko da se motim, običajno se.

Drgač, se mi pa zdi potratno to peljat na servis, razen če je nov, poj pa ni debate. Torej raje sam zamenjaš pa prišparaš kakšen euro več...nimaš več kot 3 urce dela.

Aja z izpuhom ne bi smelo biti problemov, samo se pa najbolj priporoča un technigas...sam je grd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor!

Torej, v tem primeru upam, da se motiš in da kit spada na moj motor :):) Je pa to isti motor gor kot na vseh flexerjih, najbrž bi moralo pasati, samo kako izvem, če bi?

Glede motorja, ima 550km, tako da je zadeva zaenkrat nova in sam raje ne bi "šraufau". Kako torej ugotovim ali je kit primeren za moj motor?

Lp,

Jonathan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor!

Torej, v tem primeru upam, da se motiš in da kit spada na moj motor :):) Je pa to isti motor gor kot na vseh flexerjih, najbrž bi moralo pasati, samo kako izvem, če bi?

Glede motorja, ima 550km, tako da je zadeva zaenkrat nova in sam raje ne bi "šraufau". Kako torej ugotovim ali je kit primeren za moj motor?

Lp,

Jonathan

Če se ne motim maš ti A56 ali A55 cilinder, ta kit je pa A35. Tko da ne vem, če bi stojniki pasali na luknje po mojem ne bi bilo problema, kar se pa drugih stvari tiče pa ne vem. Mogoče če bi pogledal malo po internetu, pa probi najti kokga ki je podobno stvaro že izpeljal.

Evo tuki maš pa mašinco razdobljeno na prafaktorje http://www.tomos.si/downloadfile.aspx?fileid=541

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima morda kdo naprodaj ORIGINALNO izpušno cev za Tomos Flexer 25, kompletno s toplotnim ščitom (novejša oblika izpuha, glej sliko)? Lahko je potrebna barvanja, naj pa ne bo predelana ali obtolčena ... :rolleyes:

flekser25-500x500.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so trenutno kaj cene do pet let starih flexerjev. Zanima me po kakšnih cenah se dejansko prodajajo, ne po kakšnih cenah se oglašujejo ... ena tak približna ocena bi mi zelo prav prišla.

Hvala za info in lp, burgy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve do tri leta star, zelo malo rabljen flexer (izgleda povsem nov, kot iz trgovine), ima ceno okrog 500 EUR. Pet let starega se da dobiti že za kakih 250 do 300 EUR, vendar stanje ponavadi ni ravno idealno. :cry: K sreči so deli še vedno razmeroma poceni, popravila pa zelo enostavna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno iščem originalni "dimnik" za 25 km/h različico flexerja. Če sodim po pisanjih na Motosvetu in množici drugih forumov, precej lastnikov menja izpuh. Še pred meseci je bilo tako kar nekaj rabljenih originalnih izpuhov naprodaj (tudi na Bolhi) za precej ugodno ceno. Zdaj, ko bi ga rabil, pa ni nobenega ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuh končno kupljen. Rabim še nekaj drobnih delov, pa bom lahko vrnjeni moped spet uredil. K sreči se v trgovinah dobi nove dele po znosnih cenah. Me pa vedno znova presenetijo malenkosti, ki jemljejo čas pri popravilu. Smrkavci, ki so moped ukradli in uničevali skoraj mesec dni, so denimo izpuh "strokovno odstranili" z lomljenjem. Pri tem so potrgali vijake na cilindru. :cry: K sreči so vsaj navoji v cilindru OK ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če originalni Tomod Flexer dobro potegne v hrib, ali gre z težavo gor??

Ima tolikšno moč da normalno potegne človeka za 60 kilogrami???

hvala za odgovor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če originalni Tomod Flexer dobro potegne v hrib, ali gre z težavo gor??

Ima tolikšno moč da normalno potegne človeka za 60 kilogrami???

hvala za odgovor.

lp

Jest mislim,da omejen na 25km/h nebo najbolj letel v hrib.Jaz sem imel REVIVAL,pa sem zamenjal izpuh,na končni se je poznalo zelo,v klanec pa isto sranje.Ko sem zamenjal še zadnji zobnik(origninal 24)z 31,potem se je pa že lažje vlekel v klanec.To so mopedki bolj za po ravnem,žal. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kje se lahko dobi novega avtomatika???

Tomos flexer,Tomos yungster...To so novi avtomatiki! :wallbash: .Drugače pa jih prodaja Velo,Trgoavto,Avtocenter Špan,pa morda še kdo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz pa ne pridem naprej pri svojem flexerju

zdaj se montiral od a 35 izpuh in 22 zobnik zadnji

zdaj bi pa rabil malo pomoči pri elektroniki in pa pri odstranjevanju neke medeninaste cevke v kolenu pri fergazerju. Jaz te cevke enostavno ne najdem oz. ne vidim

dodal sem slike mogoče bo pomagalo

hvala :trance_27_notworthy:

post-28566-127782422177_thumb.jpg

post-28566-127782424302_thumb.jpg

post-28566-127782426179_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevka bi morala biti v kolenu od fergazeraja. Sej boš videl če pogledaš not, da je neka puša not. To je una na drugi sliki.

Najlažje je da vzameš en sveder večjega premera in začneš vrtat. Pol ti bo samo obrnilo pušo in jo enostavno potegni ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok Hvala! :trance_27_notworthy:

kako je pa z elektriko?

Tm kjer je magnet boš zadi videl 3 črtice. Za magnetom je neka plata, ki drži vso drobnarijo za elektriko (platine, navitje, špula), no to zamakneš (zasukaš) na 3 črtico-so vrezane na bloku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej boš videl. Je taka okrogla zadeva, ne boš vrjel magnetna :). No kokr se ta vrti okoli plate, v vsakem ciklu nabere lih dosti el.naboja, da lahko svečka, da iskro...neki tazga :D

Evo še slikice kako zgleda razstavljen (desno) img1756renamed.jpg

Samo ne ga dajat dol, no sej brez abcingerja ga boš bolj težko, ti samo malenkost odšaraufi plato in zamakni stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne pridem naprej pri svojem flexerju

zdaj se montiral od a 35 izpuh in 22 zobnik zadnji

zdaj bi pa rabil malo pomoči pri elektroniki in pa pri odstranjevanju neke medeninaste cevke v kolenu pri fergazerju. Jaz te cevke enostavno ne najdem oz. ne vidim

dodal sem slike mogoče bo pomagalo

hvala :trance_27_notworthy:

A si air box že povrtal?Pomaga! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Airboxu sem peno obrezal in skrajšal cev v njemu...kaj bi pa mogel povrtati?

kaj morem pa vse sneti da končno vidim ta magnet, vem da so glupa vprašanja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!