Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

v nedeljo prijeten izlet

start  moravče nato proti zagorju ob savi vse do brežic

tam zavijeva proti bizelskem nato do bistrice ob sotli

tu sva s prijateljem pogledala na karto nakar ugotovi

da sva blizu krapine kjer je njegov stric in sva že na meji

potem kumrovec in nato neskončno obvozov kajti v vsaki vasi popravljajo cesto

prispeva krapino kjer pri sorodnikih par kozarčkov domačega

in nekaj iz dima še malo besed in proti humu na sutli nato rogatec

šmarje ,celje, na trojanah motor potegne levo in pocuka je treba ustavit

probat krem rezino  in nato do moravč  števec na motorjih pokaže 315 km

 

marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... kje so fotke ??????  :eek:

 

 

 

 

ps.

.... al si to na dnevniku slišu .... :whistle:

Če bi vedel, kako se3 slike prilimajo, bi jih že pokazal...

Popravljeno . Popravil Jetam
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bled - Škofja Loka - Hotavlje. Od tu sta samo dve poti, al...nazaj, al pa proti Cerknem. OK  grem čez Kladje pa dol v Cerkno. Pol pa po Keltiki skozi Idrje in Hadovč do Lahatca.

Mimo Vrhnike in na Brezovici na AC za par kilometrov, v Šentvidu pa na staro cesto do Kranja, pa AC pa Bled.

Kilometrov..nimam pojma. Ampak..prvič letos 3 ure na motorju brez pavze, kar mal težko, ampak Metzelerke Z8 pa držijo :OK: .  In še to..v Idriji na semaforju...prav isti "grdobec" :grim  kot moj. Kdo od tukaj??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zgodaj vstal, si pripravil močan kaloričen zajtrk, ter se počasi odpravil do servisa oddaljenega 60km. Za tja je bilo zjutraj še malce mokro od nočnega dežja, a nič ne de, saj imam poleg ostalih elektronskih pritiklin tudi ABS in ASC, tako da sem dvakrat celo presegel omejitev hitrosti za skoraj 5km/h.

 

Na cilj sem prišel prezgodaj, zato so mi na servisu postregli s kavo in svežim dnevnim časopisjem, me povabili na ogled novega GS-a in ostalih modelov te kvalitetne in cenjene bavarske znamke z zares impresivnim poreklom. Kmalu smo se dogovorili za testno vožnjo, saj je trenutni motocikel star že tri leta in bo počasi čas za menjavo in sedaj je še nekaj vreden, tako da se najbolj splača prodajati sedaj, ko je utečen.

No kmalu za menoj je prišel še kolega bemvejaš in kaj kmalu sva našla skupni jezik, se pogovorila o načrtih za letošnjo sezono, spila še eno kavo in izmenjala še nekaj predlogov poti za poletni dopust. Njegov motocikel je bil kmalu dokončan, ker je imel mali servis in sva se poslovila, jaz pa sem spil še eno kavo in dočakal tudi svoje vozilo.

Šel sem do blagajne, kupil liter olja 15W-50, plačal gospodični za opravljeno delo, tačas so mi se oprali motor, nato pa sem stopil do mehanika, kjer sva rekla še par besed, pokazal mi je menjan material, zaželel srečno vožnjo in zahvalil za zaupanje. 

 

Na poti domov se srečal še par motoristov, jih pozdravil, vmes sem se ustavil še na kavo, spet dvakrat nenamerno prekoračil hitrost in prispel domov ravno za čas kosila.

 

Nasvidenje do naslednjič, čez 10.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zgodaj vstal, si pripravil močan kaloričen zajtrk, ter se počasi odpravil do servisa oddaljenega 60km. Za tja je bilo zjutraj še malce mokro od nočnega dežja, a nič ne de, saj imam poleg ostalih elektronskih pritiklin tudi ABS in ASC, tako da sem dvakrat celo presegel omejitev hitrosti za skoraj 5km/h.

 

Na cilj sem prišel prezgodaj, zato so mi na servisu postregli s kavo in svežim dnevnim časopisjem, me povabili na ogled novega GS-a in ostalih modelov te kvalitetne in cenjene bavarske znamke z zares impresivnim poreklom. Kmalu smo se dogovorili za testno vožnjo, saj je trenutni motocikel star že tri leta in bo počasi čas za menjavo in sedaj je še nekaj vreden, tako da se najbolj splača prodajati sedaj, ko je utečen.

No kmalu za menoj je prišel še kolega bemvejaš in kaj kmalu sva našla skupni jezik, se pogovorila o načrtih za letošnjo sezono, spila še eno kavo in izmenjala še nekaj predlogov poti za poletni dopust. Njegov motocikel je bil kmalu dokončan, ker je imel mali servis in sva se poslovila, jaz pa sem spil še eno kavo in dočakal tudi svoje vozilo.

Šel sem do blagajne, kupil liter olja 15W-50, plačal gospodični za opravljeno delo, tačas so mi se oprali motor, nato pa sem stopil do mehanika, kjer sva rekla še par besed, pokazal mi je menjan material, zaželel srečno vožnjo in zahvalil za zaupanje. 

 

Na poti domov se srečal še par motoristov, jih pozdravil, vmes sem se ustavil še na kavo, spet dvakrat nenamerno prekoračil hitrost in prispel domov ravno za čas kosila.

 

Nasvidenje do naslednjič, čez 10.000km.

 

 

.... iz prijetnega in sproščujočega opisa vtisov je razbrati, da gre za enega bolj kultiviranih in organiziranih servisov ....   :eek:

 

.... bravo .... :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zgodaj vstal, si pripravil močan kaloričen zajtrk, ter se počasi odpravil do servisa oddaljenega 60km. Za tja je bilo zjutraj še malce mokro od nočnega dežja, a nič ne de, saj imam poleg ostalih elektronskih pritiklin tudi ABS in ASC, tako da sem dvakrat celo presegel omejitev hitrosti za skoraj 5km/h.

 

Na cilj sem prišel prezgodaj, zato so mi na servisu postregli s kavo in svežim dnevnim časopisjem, me povabili na ogled novega GS-a in ostalih modelov te kvalitetne in cenjene bavarske znamke z zares impresivnim poreklom. Kmalu smo se dogovorili za testno vožnjo, saj je trenutni motocikel star že tri leta in bo počasi čas za menjavo in sedaj je še nekaj vreden, tako da se najbolj splača prodajati sedaj, ko je utečen.

No kmalu za menoj je prišel še kolega bemvejaš in kaj kmalu sva našla skupni jezik, se pogovorila o načrtih za letošnjo sezono, spila še eno kavo in izmenjala še nekaj predlogov poti za poletni dopust. Njegov motocikel je bil kmalu dokončan, ker je imel mali servis in sva se poslovila, jaz pa sem spil še eno kavo in dočakal tudi svoje vozilo.

Šel sem do blagajne, kupil liter olja 15W-50, plačal gospodični za opravljeno delo, tačas so mi se oprali motor, nato pa sem stopil do mehanika, kjer sva rekla še par besed, pokazal mi je menjan material, zaželel srečno vožnjo in zahvalil za zaupanje. 

 

Na poti domov se srečal še par motoristov, jih pozdravil, vmes sem se ustavil še na kavo, spet dvakrat nenamerno prekoračil hitrost in prispel domov ravno za čas kosila.

 

Nasvidenje do naslednjič, čez 10.000km.

Jao mili bože, pa sej od teh kafetkov ne boš spal do nedelje popudan, ti duša forešta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep službeni moto izlet http://goo.gl/maps/mnClh  upam , da bo še dolgo taka služba... :kva2:

Srečal nekaj malega motoristev in dva policaja na motorju, ki sta prijazno pozdravila.

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na dvopasovni cesti se želim vključiti na levi pas, nakazem s smernikom vidim da je prostor in se vključim. Idiot za mano začne na polno trobit in se vozi dobesedno na gumi. Obrnem se nazaj kao WTF ti ni jasno in se peljem naprej. Ko se ustavimo v koloni bedak zapelje čisto ob mojem boku, tako da se je podrgnil ob moj komolec in vpije iz avta "A TE POVOZIM A TE POVOZIM". Začnema se neki prerekat ga pošljem v tri pm in potem je pacient še hotel stopiti iz avta. Na srečo se mu nisem zabil v vrata. Nikoli ne obračunavam fizično, ampak če bi me zablokiral in stopil iz avta, res ne vem kako bi se izšlo. Niti ne razumem kako si sploh upajo kao glej me pridem iz avta, glede na to da sem v full body armorju pa tam blizu 100 kil :D

 

Delim dokler je še sveže :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma mimo Ljubljane, čez prazne ride (10:00) pa pol na Črn kal pa na Buzet. V Buzetu imajo Hrvatje seminar iz asfaltiranja, pa sem se mal zgubljal po "zaobilaznicah" ki so me pripeljale na dvorišče ene firme.  Mimo Motovuna, potem pa na jug proti Pazinu in v isti smeri do Pule. Ene dve fotki, pol pa proti Plominu (sem stal na rajfnuku tam ene leta 1987, ko je še imel enih 100 metrov manj kot 345m). Pa skozi Rijeko...pa po enih vukojebinah po povsem (meni) neznani cesti do Rupe. Ob 17:00 ride kar polne, ampak nobenga ne poznam, pa sem peljal naprej.

Vse skupaj mal čez 500 km. Vrat boli, rit pa ne.

Aja..pri vstopu v Hr. na meji enih 70-100 Italijanov. A imajo tudi 27. april?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyper, a to si s kalkulatorjem  slikal?  :lol1:

 

Tastar z ročno uro! :D...je popravljeno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na dvopasovni cesti se želim vključiti na levi pas, nakazem s smernikom vidim da je prostor in se vključim. Idiot za mano začne na polno trobit in se vozi dobesedno na gumi. Obrnem se nazaj kao WTF ti ni jasno in se peljem naprej. Ko se ustavimo v koloni bedak zapelje čisto ob mojem boku, tako da se je podrgnil ob moj komolec in vpije iz avta "A TE POVOZIM A TE POVOZIM". Začnema se neki prerekat ga pošljem v tri pm in potem je pacient še hotel stopiti iz avta. Na srečo se mu nisem zabil v vrata. Nikoli ne obračunavam fizično, ampak če bi me zablokiral in stopil iz avta, res ne vem kako bi se izšlo. Niti ne razumem kako si sploh upajo kao glej me pridem iz avta, glede na to da sem v full body armorju pa tam blizu 100 kil :D

 

Delim dokler je še sveže :)

Nekateri vozniki avtomobilov ne prenesejo motoristov in prav izivajo nesrečo  :jezen

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da še jst napišem, dopoldne sm jo mahnila na homologacijo žmigovčkov, malo sm se sicer načakala, ampak važno da je zrhtano. Po kosilu pa je bil tako lep dan da sm jo mahnila čez kras do vikija. tam so bili sicer sami taljančki, ki imajo danes nek praznik in jih je bilo povsod kot listja in trave, ko sm se že odpravljala proti domu, pa prihrumita mimo hyperjack in slvr, sm morala počakat, da vidim s kom debatiram v temi od zzzjčkarjev. malo smo pregledali mopedke, pa poklepetali, kot je jaka napisu je še cofko in njegova cofkica priletu. Vmes pa piše Bela Strela, cikaaaaaa pridi v postojno!!! in seveda sm šla, kaj mi pa preostane. V postojni se je ravno ko sm se se dobro usedla pripeljal še simpleman tako da sva skupaj počakala Belo Strelo, ki je bila vsa jezna zaradi taljančkov na ridah. V miru smo spili čajček, malo bla bla bla :P (ženske pač) in enkrat po 18h počasi odpeljale vsaka proti svojemu domu. Tako je danes bila prav nepričakovano zelo zanimiva furca :D

post-23082-0-27353200-1366919033_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HA!

 

Včeraj prva konkretna turca letos!!!

Sem čakal celo dopoldne s telefonom v roki, da me kdo iz usmiljenja pokliče (k se sam seb smilim, da nbenga nimam, da bi se šel lahko malo peljat :P )...

... in DRIIIIIINGG...... na drugi strani Kmet 2...

 

Odločitev padla, da s obiščeva nekaj slovenskih jezer.

 

Gasa proti Kočevju slikat kočevsko jezero.

Crknu fotoaparat.

Vzamem mobitel. Crknu mobitel.

Platna pa tempera barvic niva mela.... edin sosedov otroc so s kredam po asfaltu risal... sam če bi midva jezero na tla naslikala, ne bi mogla tistga kosa asfalta tule gor napopat...

... in sledilo je par močnih udarcev z mobitelob v tla... in začudeno spet dela...

 

imag0809.jpg

 

Vožnja čer Sodražco, Cerknco u Rakk.... Osa Rajder častil kawo in kokakolo....

 

Gasa proti Planini.

 

Slikat Planinsko jezero. Čakala sva koga z vodnim skuterjem... vidla dva z beneškimi gondolami....

imag0813.jpg

 

Naslednji postanek je bil planiran na OMV... pa ni blo nbenga tam, da bo dal za kawo.... past za mausa ni bla sprožena ... tko da ga zgleda ni blo včeraj tam.

 

Spet nazaj čez Ride... srečamo Jože XJ6..... Plan da gremo slikat Rakitniško jezero... pa smo se moral iti dostavo na dom na Vrhniko.

 

Hebat ga... Na Rakitno bi pol moral spet u klanc brcat, pa sem bil že čist zmatran.

 

... raj na Radler do Sare v Pavilijon....  :004

 

220 kmjčkov. Upam, da me ni kdo skritno v rit slikal, pa domov položnico poslal....

Ej Norc, a kej grmi po ta novem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo šli še mal v mrzle kraje pogledat kok se je kej snegca stopil v slabih dveh mescih. Ob 11 štartam z Agipa v Vodicah kar direkt na avtocesto, ker sm zamujal že eno uro. Najprej sm se odpravil v Planico, kjer že pridno nadaljujejo z gradnjo malih skakalnic

post-33657-0-22921600-1366917749_thumb.jpg , takrat se na žalost ni dalo priti bližje 

tkole je pa zgledalo danespost-33657-0-29579200-1366917932_thumb.jpg, od stojišč je ostalo bolj malo :whistle:  post-33657-0-37142600-1366917944_thumb.jpg 

potem smo pregledali še drugo FIS prizorišče

marecpost-33657-0-45393000-1366917555_thumb.jpg in danespost-33657-0-02421300-1366918145_thumb.jpg, se še da mal smučat

potem sem pa krenil proti primorski čez Vršič

najbolj kritični odseki so postali še bolj kritični, skor kot rodeo je že postal tal naš ''veličastni'' prelaz (gorenjska stran)

je pa res da je primorska stran bistveno bistveno boljša, tut že pesek so se spravil pucat, na prelazu kot tudi v dolini  (malenkost je še ostala)

pičim naprej proti Bovcu in Kobaridu, začuda vedno bolj vroče, se v Kobaridu hitr ustavim, slečem podlogo in pičim naprej proti LJ čez Kladje v Gorenjo vas, naprej skoz Lučine v Horjul in potem končno ob 15.30 doma,hitr doma pojem neko malenkost, se preoblečem in ob 16 že nazaj proti Vrhniki, tokrat na 4 kolesih z najetim šoferjem, mal preveč utrujen da bi se vozu še tja pa nazaj, pa še bencina je zmankal

po poti srečal presenetljivo veliko motoristov, skor roka odpadla, nekateri še vedno neznajo odzdravt, vrjetno zato ker so bli večinoma makaronarji

 

Zaključek: sneg se počasi topi, omejitev čez Vršič je padla na 30, razen če hočeš da te vrže dol z motorja, Italjani so začel kopirat Britance in se vozijo po levi namesto po desni, res ne vem kdo jih uči vozt   :headbang:  :headbang:  :headbang:

post-33657-0-12630000-1366919672_thumb.jpg

post-33657-0-77381100-1366919728_thumb.jpg

post-33657-0-34505200-1366919753_thumb.jpg

post-33657-0-58351600-1366919780_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!