Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

Danes na dvopasovni cesti se želim vključiti na levi pas, nakazem s smernikom vidim da je prostor in se vključim. Idiot za mano začne na polno trobit in se vozi dobesedno na gumi. Obrnem se nazaj kao WTF ti ni jasno in se peljem naprej. Ko se ustavimo v koloni bedak zapelje čisto ob mojem boku, tako da se je podrgnil ob moj komolec in vpije iz avta "A TE POVOZIM A TE POVOZIM". Začnema se neki prerekat ga pošljem v tri pm in potem je pacient še hotel stopiti iz avta. Na srečo se mu nisem zabil v vrata. Nikoli ne obračunavam fizično, ampak če bi me zablokiral in stopil iz avta, res ne vem kako bi se izšlo. Niti ne razumem kako si sploh upajo kao glej me pridem iz avta, glede na to da sem v full body armorju pa tam blizu 100 kil :D

 

Delim dokler je še sveže :)

IQ pri naših gležnih, brez strahu bobk56.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma mimo Ljubljane, čez prazne ride (10:00) pa pol na Črn kal pa na Buzet. V Buzetu imajo Hrvatje seminar iz asfaltiranja, pa sem se mal zgubljal po "zaobilaznicah" ki so me pripeljale na dvorišče ene firme.  Mimo Motovuna, potem pa na jug proti Pazinu in v isti smeri do Pule. Ene dve fotki, pol pa proti Plominu (sem stal na rajfnuku tam ene leta 1987, ko je še imel enih 100 metrov manj kot 345m). Pa skozi Rijeko...pa po enih vukojebinah po povsem (meni) neznani cesti do Rupe. Ob 17:00 ride kar polne, ampak nobenga ne poznam, pa sem peljal naprej.

Vse skupaj mal čez 500 km. Vrat boli, rit pa ne.

Aja..pri vstopu v Hr. na meji enih 70-100 Italijanov. A imajo tudi 27. april?.

Nimajo, so pa pred močnimi leti nekaj zmagali 25. 4. ....Vinceremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo šli še mal v mrzle kraje pogledat kok se je kej snegca stopil v slabih dveh mescih. Ob 11 štartam z Agipa v Vodicah kar direkt na avtocesto, ker sm zamujal že eno uro. Najprej sm se odpravil v Planico, kjer že pridno nadaljujejo z gradnjo malih skakalnic

attachicon.gifDSC03847.JPG , takrat se na žalost ni dalo priti bližje 

tkole je pa zgledalo danesattachicon.gifDSC03867.JPG, od stojišč je ostalo bolj malo :whistle:  attachicon.gifDSC03866.JPG

potem smo pregledali še drugo FIS prizorišče

marecattachicon.gifDSC03853.JPG in danesattachicon.gifDSC03870.JPG, se še da mal smučat

potem sem pa krenil proti primorski čez Vršič

najbolj kritični odseki so postali še bolj kritični, skor kot rodeo je že postal tal naš ''veličastni'' prelaz (gorenjska stran)

je pa res da je primorska stran bistveno bistveno boljša, tut že pesek so se spravil pucat, na prelazu kot tudi v dolini  (malenkost je še ostala)

pičim naprej proti Bovcu in Kobaridu, začuda vedno bolj vroče, se v Kobaridu hitr ustavim, slečem podlogo in pičim naprej proti LJ čez Kladje v Gorenjo vas, naprej skoz Lučine v Horjul in potem končno ob 15.30 doma,hitr doma pojem neko malenkost, se preoblečem in ob 16 že nazaj proti Vrhniki, tokrat na 4 kolesih z najetim šoferjem, mal preveč utrujen da bi se vozu še tja pa nazaj, pa še bencina je zmankal

po poti srečal presenetljivo veliko motoristov, skor roka odpadla, nekateri še vedno neznajo odzdravt, vrjetno zato ker so bli večinoma makaronarji

 

Zaključek: sneg se počasi topi, omejitev čez Vršič je padla na 30, razen če hočeš da te vrže dol z motorja, Italjani so začel kopirat Britance in se vozijo po levi namesto po desni, res ne vem kdo jih uči vozt   :headbang:  :headbang:  :headbang:

Italijani jih učijo vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Aja..pri vstopu v Hr. na meji enih 70-100 Italijanov. A imajo tudi 27. april?.

 

Danes je bil v IT državni praznik in mnogi so si vzeli jutri dopust ,tako da bojo fraj štiri dni.

Ker je tudi  njihova prometna kultura zelo visoka,je še sreča da se držijo v glavnem po gostilnah in restavracijah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Norc, a kej grmi po ta novem?

... ne , ker je moj Suzuki samo SV  (Softično Vozilo)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HyperJack je že večino reportiral ... Cofko-cof s punco in Cikadina, super vaju je blo spoznat, ma ste res fejst! OrangePower™, pogrešali smo te! :)  Cesta je bla super, čez auspuhe smo uparili kar nekaj bencina, povprečna potovalna hitrost pa je bila malce nad mojimi navadami, zato sem hitro izkoristil priliko turističnega vodiča pred menoj in pridno nagibal mojo Shiverco. :whistle:  Na rudniškem jezeru je res lepo, nisem pa vedel, da imate tudi kafič na tisti strani, razgled je vrhunski! Evo eno iz terasice:

attachicon.gif13040027.jpg

 

Jaz sem domov pridrajsal že v mraku, se vozim in kar na enkrat slišim rahlo pckanje po čeladi ... WTF, kako lahko dež pada, nikjer oblačka. Pripelje avto nasproti in obsveti miljaužnt mušic na vizirju!  :ninja: Sam še majskih hroščev se mi je manjkalo.  :BUA:

attachicon.gif1366922784842.jpg

No, od mušic se vidijo le večje, ampak pomojem je na koncu fure vsaj ena na vsak prevoženi kilometer ostala na čeladi.  -_- Kombinezon bo pa zgleda kr kmalu spet v pralni stroj vržt, od danes je prišel kot s fronte. :D

Treba bo kaj podobnega kmalu ponovit! Če ne drugega si mahamo! ;)

 Vidim da ste se imeli carsko. Sm zamudu en lep izlet, tolažim se pa z tem, da je šele začetek sezone in bo še prilik.

Ker sem popoldan moral malo bencina vohat sem pa rotacijsko zalaufau pa gas do daske po vrtu. Sicer se nisem peljal, ropotalo in smrdelo pa je :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ne vem kak bi opisal današnjo vožnjo. Do Ivančne sonce in pihalo ko kur....,na Višnji gori pičim na avtocesto in se ulije ko kur..., se ustavim v Grosupljem in počakam malega Šlosarja, da še ketno podmaže _sonce. Pičiva midva proti Igu še kr normalno vreme, nakar do Rakitne lije spet ko kur... in mi parkat odnese kolo.Vsa premočena ko cucka se ustaviva pr jezeru na kofetki in počakava da se vreme stabilizira. Že dež poneha in se odpraviva proti Cerknci_cesta obupno mokra k kur...Iz Cerknice pičiva proti Kočevju in kar naenkrat soooonceeee ter suha cesta.Pred Kočevjem zavijeva za Dvor proti Žužemberku in nato preko Dobrniča do Trebnjega. Od samga veselja ker je vendarle posijalo sonce bi kmal zgubu auspuhe, škornje mam spet pošlajsane, motor zgleda kot bi vozu hard enduro, kolen spet ne čutm, grlo me ne uboga in naprej raj sploh ne pišem... Mah do petka se bom že sestavu....

 

p.s._kur...=kurba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mokrem je res zur vozt....bi raj uzel hotel pa prevedril dokler ne posije sonce. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva imela danes enako turo: Iz Bele krajine do Ivančne, potem pa Rakitna - Cerknica - Kočevje - Dvor in nazaj. Lahko samo potrdim kar si zapisal. Zjutraj sem motor zglancal v nulo, zato da je bil nekje med Rakitno in Cerknico videti takole: :kva1: aaaaaaaaa!!!

post-35672-0-79243300-1367181028_thumb.jpg

Res kot bi se vozil z hardenduro! Zdej ko sem doma bolje pogledal...sam kurčev droben pesek, kot bi se po mivki vozil :BUA:

No, še moja boljša polovica je bila precej slabe volje, ko sva vedrila pod nekim nadstreškom...kot da bo ona morala ponovno oprati motor :grim  :grim  :grim.

post-35672-0-53156300-1367181531_thumb.jpg

Ampak jaz sem kljub temu U.Ž.I.V.A.L - itak :OK:

V Kočevju sva končno dežjake vrgla dol in kavica je povrnila nasmešek tudi mojemu kopilotu :004

Evo to je bil moj današnji report iz vožnje.

 

Speskan pozdrav, kolegi in kolegice :drunk:

P.S.

Aja, pa prva guma Dunlop RoadSmart II je po samo dobrih 4000km ob straneh poradirana do višine indikatorja obrabe, zadnja pa tudi ni dosti boljša! Na oprijem res nimam večjih pripomb, ampak Sport touring guma bi morala zdržati vseeno kak kilometer več, se mi zdi. Sem resno v skušnjavi, da se vrnem nazaj na Metzeler Z8 Interact ali Pirelli Angel ST! Ampak to je že druga debata... :ninja:

  



Hmmm ne vem kak bi opisal današnjo vožnjo. Do Ivančne sonce in pihalo ko kur....,na Višnji gori pičim na avtocesto in se ulije ko kur..., se ustavim v Grosupljem in počakam malega Šlosarja, da še ketno podmaže _sonce. Pičiva midva proti Igu še kr normalno vreme, nakar do Rakitne lije spet ko kur... in mi parkat odnese kolo.Vsa premočena ko cucka se ustaviva pr jezeru na kofetki in počakava da se vreme stabilizira. Že dež poneha in se odpraviva proti Cerknci_cesta obupno mokra k kur...Iz Cerknice pičiva proti Kočevju in kar naenkrat soooonceeee ter suha cesta.Pred Kočevjem zavijeva za Dvor proti Žužemberku in nato preko Dobrniča do Trebnjega. Od samga veselja ker je vendarle posijalo sonce bi kmal zgubu auspuhe, škornje mam spet pošlajsane, motor zgleda kot bi vozu hard enduro, kolen spet ne čutm, grlo me ne uboga in naprej raj sploh ne pišem... Mah do petka se bom že sestavu....

 

p.s._kur...=kurba

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva imela danes enako turo: Iz Bele krajine do Ivančne, potem pa Rakitna - Cerknica - Kočevje - Dvor in nazaj. Lahko samo potrdim kar si zapisal. Zjutraj sem motor zglancal v nulo, zato da je bil nekje med Rakitno in Cerknico videti takole: :kva1: aaaaaaaaa!!!

attachicon.gifIMG_1481.JPG

Res kot bi se vozil z hardenduro! Zdej ko sem doma bolje pogledal...sam kurčev droben pesek, kot bi se po mivki vozil :BUA:

No, še moja boljša polovica je bila precej slabe volje, ko sva vedrila pod nekim nadstreškom...kot da bo ona morala ponovno oprati motor :grim  :grim  :grim.

attachicon.gifIMG_1482.JPG

Ampak jaz sem kljub temu U.Ž.I.V.A.L - itak :OK:

V Kočevju sva končno dežjake vrgla dol in kavica je povrnila nasmešek tudi mojemu kopilotu :004

Evo to je bil moj današnji report iz vožnje.

 

Speskan pozdrav, kolegi in kolegice :drunk:

P.S.

Aja, pa prva guma Dunlop RoadSmart II je po samo dobrih 4000km ob straneh poradirana do višine indikatorja obrabe, zadnja pa tudi ni dosti boljša! Na oprijem res nimam večjih pripomb, ampak Sport touring guma bi morala zdržati vseeno kak kilometer več, se mi zdi. Sem resno v skušnjavi, da se vrnem nazaj na Metzeler Z8 Interact ali Pirelli Angel ST! Ampak to je že druga debata... :ninja:

 

V kočevju je bilo od 09.00 zjutraj naprej samo sonce, res nevem kam vas je vleklo v dež. Sicer pa če bi mel mojo cifro, bi imel lahko že v Kočevju čist motor, sem ga glih glancal včeraj, je bilo vse prirpavljeno še za en motor! Se vidimo kaj v Beli Krajini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj: Adlešiči, Črnomelj, Stari trg - po cesti ob Kolpi do Osilnice, čez mejo, čez Čabar do Babnega Polja, Sodražica, Ribnica, Kočeve, Stari trg, Črnomelj, Adlešiči - cca. 240 km

https://maps.google.com/maps/ms?msid=213423255870163827691.0004db6f8b6bdc12bf671&msa=0

 

Hvaški del je bil odpeljan v močnejšem nalivu, sicer lepo vreme in super cesta (če odmislim vse luknje, ki so nastale čez zimo in jih bodo še kar nekaj let krpali). Glede na to, da je bila to šele tretja vožnja letos in z naskokom najdaljša, je bilo postankov za slikanje bolj malo :)

 

post-34360-0-82928700-1367327220_thumb.jpg

Prihod v Babno Polje

 

Naslednjič obljubim, da bo slik več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dveh dnevih štrihanja in zunanje ureditve pri hiši končno fura. Z našo "ta malo" sva krenila proti morju, postanek na Črnem kalu, srečala Mausa, ki je tud brzel proti morju, nato sva jo vžgala do Izole na sljadoljed (ma je bil dober, hvala Mausu za nasvet glede sljaščičarne) pa nazaj do Vikija na "kosilo", ker se je mudil, saj mi je ta mala povedala šele zjutraj, da je zmenjena s klapo popoldan preden grejo na Ramstaine, drugače sem imel plan še malo iti okoli. Vseeno luštno, čeprav je bilo nazaj grede do Postojne kar malo mraz, od Postojne proti Ljubljani pa zmerej topleje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!