Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

Generali zeli pridt tudi na to podrocje, so ze precej cenejsi kot so bili ampak mot ste ze omenili se vedno toliko drazji od Triglava da niti ne pomislis, da bi sel k njim. Za GSA (full option) 2014 z AO+ in bonus 50% Triglav okoli 200eur. Brez AO+ prides med 100 in 150eur osnovno.. Varadero 1000 07 pa samo osnovni 50% off 90eur Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, gradbenik said:

Za GSA (full option) 2014 z AO+ in bonus 50% Triglav okoli 200eur. Brez AO+ prides med 100 in 150eur osnovno.. Varadero 1000 07 pa samo osnovni 50% off 90eur Triglav.

Full Option, jih pri obveznem ne zanima, samo razmerje moč in teža. Oprema je pomembna pri kasku, kjer je osnova za izračun vrednost vozila. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jskrablin said:

Triglav gleda razmerje moč/teža za izračun cene zavarovanja. Za zavarovat motor je pri nas Triglav (sploh če imaš pri njih še kaj, pa narediš komplet) verjetno najbolj ugodna varianta. Mi je računal lani agent od Generalija osnovno zavarovanje, pa kakorkoli je obračal, je bil vedno ~ 100% dražji od Triglava. Če se prav spomnim, mi je osnovnega zavarovanja naračunal ene tolko, kot me pri Triglavu stane osnovno in AO+, ki je za motorje svinjsko drag. 

Drugače sem pa z vsemi popusti za celoletno zavarovanje CB 1300 z AO+ (extra zavarovanje moje glupe buče torej) plačal 344€. Samo osnovno bi bilo pa 170€. Razmerje moč/teža pa je naračunano na 0,319, motor ima 84kW in 1284 ccm glede na podatke na polici.  Za CRF 250L pa so mi naračunali 66€ osnovnega zavarovanja za celo leto, razmerje moč/teža 0,118 glede na polico. Zdaj mi pa povejte, če se da v Sloveniji kje ceneje zavarovat, pa grem naslednje leto takoj tja.

GS 1150 osnovno zavarovanje 91,36€ (ZM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Cartman pravi:

Thump, vse najbols, ampak to je smetenje.  Jutri ti lahko poslem scan 3glavove police. Mislim da so to uvedli lani. 

 

http://www.triglav.si/zavarovanja/posamezniki/avtomobilska_zavarovanja/zavarovanje_motornih_koles

 

 Ta kriterij se upošteva pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti, zavarovanju voznika za škodo telesnih poškodb in zavarovanju avtomobilskega kaska.

 pri zavarovanju avtomobilskega kaska za motorno kolo,

Ob sklenitvi zavarovanja motornega kolesa v času med 1. 3. 2015 in 29. 2. 2015 boste v akciji SPROSTI ČAS deležni kar 3 ugodnosti

-------

pred 13 urami, Cartman pravi:

Thump, vse najbols, ampak to je smetenje.  Jutri ti lahko poslem scan 3glavove police. Mislim da so to uvedli lani. 

 

http://www.triglav.si/zavarovanja/posamezniki/avtomobilska_zavarovanja/zavarovanje_motornih_koles

 

ker spet človek ne more nič popravit v postu bom dodal - 

jaz bi rad zavaroval novo AT - ne avto ... pa če je kakšna akcija bi rad izkoristil ... ne pa da mi dajo datum akcije za nazaj ... to je tako kot da bi jaz prodajal hondo crf 1000 afrika twin za 5800 novo samo od 15.6.2015 do 22.6.2015...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, thumper said:

v času med 1. 3. 2015 in 29. 2. 2015

Čuden način pisanja časa veljavnosti akcije!

 

11 minutes ago, thumper said:

 in zavarovanju avtomobilskega kaska.

Verjetno imajo kako formulo, ki je vezana na razmerje moč:teža in vrednost vozila. Pri mojem izračunu je vrednost nihala, glede na opremljenost motorja. Če bi hotel plačati manj, oziroma zavarovati za vrednost (ceno) vozila, ki sem jo realno plačal, bi moral del opreme vreči ven.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

GS 1150 osnovno zavarovanje 91,36€ (ZM)

Za celo leto? Kakšni so pa popusti na polici? Jaz mam celih 5% popusta na leta zavarovanje, ker sem pač relativno nov v teh vodah.

pred 59 minutami, thumper pravi:

Ta kriterij se upošteva pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti, zavarovanju voznika za škodo telesnih poškodb in zavarovanju avtomobilskega kaska.

 pri zavarovanju avtomobilskega kaska za motorno kolo,

Ob sklenitvi zavarovanja motornega kolesa v času med 1. 3. 2015 in 29. 2. 2015 boste v akciji SPROSTI ČAS deležni kar 3 ugodnosti

 Thumper, zavarovanje avtomobilske odgovornosti je zgolj fancy izraz za 'zavarovanje'. Kar piše na oni strani, velja za zavarovanje mopeda, semantika aside. Tudi na polici za motor piše zavarovanje avtomobilske odgovornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Cartman pravi:

Thump, jao sto si dosadan. Al pa nepismen. 

ja kaj čem..po 4 mescih sm prvi dan na off med tednom pa sem se malce opustil ... 

nova at bo božička praznovala nekje okol singapurja ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, motolover pravi:

Full Option, jih pri obveznem ne zanima, samo razmerje moč in teža. Oprema je pomembna pri kasku, kjer je osnova za izračun vrednost vozila. 

 

Drži. Samo navedel kot primer. Kasko je itak tako drag da te skoraj kap.. Stvar posameznika ce zeli - zaupanja in financnih zmoznosti. Sam sicer malo tezko razumem ljudi ki so vzeli na 3easyride in bojo v 3 letih placali se cca. 4500eur samo za zavarovanje. Navaden gs tako bp postane drazji od advja s polno opremo - poznam osebno primere zato drzi 100%. Ampak vcasih pac zelja premaga tudi to ce se da, konec koncev vsak si sam sluzi in pravilno da porabi po svoje :). Pa se opravicujem da smo spet malo skrenili z osnove te teme..

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj (obvezno, polni kasko z 1% odbitne in AO+) me je stalo malo čez 1k. Vrednost motorja so vzeli 22k. Odstotkovno se mi to ne zdi veliko. Včasih je bilo celo 10% od vednosti motorja, v mojem primeru je to cca 5%.  Če preračunam kompletno zavarovanje na en mesec, to znese malo čez 80€. Manj kot tri tanke goriva se mi ne zdi veliko. V enem mesecu sem naredil 3.500km, na leto jih bom gotovo 40.000 če ne več. Že samo to me stane okoli 6.000€.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zdej, ko ste pogruntali, da je morda majčkeno za kak % predrago zavarovanje, ne boste kupili motorja, po katerem se prenekateremu cedijo sline, a?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, gradbenik pravi:

Drži. Samo navedel kot primer. Kasko je itak tako drag da te skoraj kap.. Stvar posameznika ce zeli - zaupanja in financnih zmoznosti. Sam sicer malo tezko razumem ljudi ki so vzeli na 3easyride in bojo v 3 letih placali se cca. 4500eur samo za zavarovanje. Navaden gs tako bp postane drazji od advja s polno opremo - poznam osebno primere zato drzi 100%. Ampak vcasih pac zelja premaga tudi to ce se da, konec koncev vsak si sam sluzi in pravilno da porabi po svoje :). Pa se opravicujem da smo spet malo skrenili z osnove te teme..

Misliš da je kasko dražji od tega da ti ukradejo motor in nimaš kaska.....motolowerju se je to namreč že pripetilo in definitivno je kasko pri 22k vrednem motorju primerno in pametno razmišljanjeseveda na koncu ob taki svinjariji tudi cenejše,če me razumeš .

Če bi kupil AT bi jo takoj zavaroval kasko :D

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, kp-kp pravi:

:grupni:

Vse čestitke šoferju; ta bi zvozil tud z jawo 350 tole ... 

Na unem klancu se pa lepo vidi kolk dela je mel z njo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!