Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

 

Resnično je to za eno drugo že odprto temo, kjer se zbirajo pobude za spremembo zakona. Ampak se tako ali tako vse teme nekoliko prepletajo in dopolnjujejo.

Ta zadeva je dobra toliko, kolikor so dobri (ZKP) vozniki. Prevečkrat vidim raztegnjeno stoječo kolono vozil, kjer so vozila na preveliki medsebojni razdalji, zaradi česar je ta kolona še enkrat daljša. Pa smo tam, kjer ni muh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so učil, da je to zid ;)

Lagali so...

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Imam vprašanje, ki je vezano na temo, saj sem imel prometno nesrečo, ko sem prehiteval stoječo kolono pred semaforjem, mi je nek starejši gospod odločno prekrižal pot in potegnil levo iz stoječe kolone brez nakazanja namena. Ne vem sicer kakšen mu je bil namen, ker je bil samo en pas na smernem vozišču in se ne bi mogel nikamor vrinit.

 

Slika je iz googla ampak takrat je bila cca. 20m stoječa kolona, on je potegnil iz sredine kolone ven, kjer je tale siv volkswagen, jaz pa sem vozil po črti. Tako me je zadel v bok motorja in mene je skatapultiralo dol. 

Tako na uč bi reku da je nekje 800€ škode (plastike, zvite vilce, luči, smerniki, izpušni lonci..)

22689776_10209798627230427_65393124_o.pn

 

Trenutno imam od tipa samo telefonsko, saj policije v petek nisva klicala, ker bi si verjetno samo večje težave nakopala. Zdaj me zanima, če jaz lahko sploh pri zavarovalnici kaj dosežem, če bi se on teoretično strinjal zadevo speljat v mojo korist, ali lahko kar pozabim na zavarovalnino?

 

Hvala in lp.

Popravljeno . Popravil OldSchool Kawi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, OldSchool Kawi pravi:

Imam vprašanje, ki je vezano na temo, saj sem imel prometno nesrečo, ko sem prehiteval stoječo kolono pred semaforjem, mi je nek starejši gospod odločno prekrižal pot in potegnil levo iz stoječe kolone brez nakazanja namena. Ne vem sicer kakšen mu je bil namen, ker je bil samo en pas na smernem vozišču in se ne bi mogel nikamor vrinit....

Sta izpolnila evropsko poročilo in zakaj ga nista izpolnila? Izpolnita Evropsko poročilo, kjer naj napiše pod opombo, da je kriv. In pojdita na zavarovalnico kršitelja dokončati zadevo. Vse to pod pogojem, da se strinja s krivdo. 

5.     soudeleženim ali poškodovanim v prometni nesreči posredovati ime in priimek ter naslov, posredovati podatke iz vozniškega dovoljenja in prometnega dovoljenja ter posredovati podatke o obveznem zavarovanju ali izpolniti Evropsko poročilo o prometni nesreči;

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem iz legalnega vidika ni tu več nič. "imam njegovo številko" ne velja na nobeni zavarovalnici, sodišču ali miličniku če ni nobenega poročila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vama, saj pravim teoretično če bi se on strinjal. Trenutno me samo zanimajo kakšne so šanse če bi on pristal na to da prevzame krivdo za nesrečo in da naknadno spiševa poročilo. Bi zavarovalnica sploh hotela izplačat, če je bila vseeno polna črta, se to še vedno šteje kot "filtriranje" za motorista?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedati se moraš, da je del krivde tudi tvoj in verjamem, da se tega tudi zavedaš. Upam in želim ti, da stvar urediš čim bolj sebi v prid in se s človekom dogovorita po pameti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zavarovalnica lahko po svoje presoja o krivdi, niti ne rabi upoštevat policijskega zapisnika, ali evropskega poročila, če je. Močno dvomim, da boš kaj iztržil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, OldSchool Kawi pravi:

Hvala vama, saj pravim teoretično če bi se on strinjal. Trenutno me samo zanimajo kakšne so šanse če bi on pristal na to da prevzame krivdo za nesrečo in da naknadno spiševa poročilo. Bi zavarovalnica sploh hotela izplačat, če je bila vseeno polna črta, se to še vedno šteje kot "filtriranje" za motorista?

Izpolnita Evropsko poročilo in pojdita na zavarovalnico povzročitelja. To velja za primer, da se strinja o krivdi. Če se ne strinja, velja pregovor, da poslije jebe nema kaje. Simpl. 

Zato sem pa že tolikokrat napisal, kako ravnati v določeni situaciji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zelo verjetno da pade kakšna tožba s strani zavarovalnice na nekoga od naju potem takem? Še zdaj ne vem a se mi splača drezat v ogenj ali ne :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, OldSchool Kawi pravi:

Je zelo verjetno da pade kakšna tožba s strani zavarovalnice na nekoga od naju potem takem? Še zdaj ne vem a se mi splača drezat v ogenj ali ne :/

Zakon udeležencema nalaga izpolnitev evropskega poročila. Torej se tudi sama dogovorita o krivdi. Prav tako zakon nalaga obvezno zavarovanje vozil za takšne primere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Se pravi da ce se nekdo s kosilnico vozi po mojem pasu...5km je polne crte..morem za njim vozit lepo 5km na uro ? tudi mi smo se ucili da traktorje, vilicarje, kolesarji itd lahko prehitis cez polno crto-ce je varno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Traktor lahko prehitiš tudi čez polno črto ali ob znaku za prepovedano prehitevanje. Ker ne gre za prehitevanje, ampak vožnjo mimo.

Ne da se mi po zakonu brskat :P  ... upam, da se bo @Borutt oglasu .. on ma vse zakonsko zakonske členaste člene v malem mezincu  :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lahko tudi kombajn prehitiš, važno da te nihče ne vidi :P

Evo tule sem dve mraule na biciklu skenslou :D

15284986_1234058536663696_48138949726246333_n.jpg.5c380525aba04d998211bedaefc9db53.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ma lahko tudi kombajn prehitiš, važno da te nihče ne vidi :P

Evo tule sem dve mraule na biciklu skenslou :D

15284986_1234058536663696_48138949726246333_n.jpg.5c380525aba04d998211bedaefc9db53.jpg

 

zid je črta :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, maus pravi:

zid je črta :mad: 

Ne ce vozis mitas...kolk vidim dami in snecer...drugih ni opazit si lastiti cele ceste!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ne ce vozis mitas...kolk vidim dami in snecer...drugih ni opazit si lastiti cele ceste!

stari majkemi, ti še, ko te žena jaha jamraš o mitas

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!