Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

a ko ti zmanjka argumentov zmeraj spelješ temo drugam?

 

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte - čisto slučajen naslov teme ...  ???

 

pa še nekaj : kako prehitiš dva kolesarja v dolgem desnem ovinku v klancu če en vozi ob desnem robu , drugi pa cikcaka levo.-desno 1,2m ob sredinski črti ? aja s hitrostjo nekih 7 -/9 km/h...

 

Doh, ustaviš sredi ceste, počakaš, da se malo oddaljita in spelješ tako, da gume zacvilijo, preverjeno se bosta potem peljala ob robu cestišča in ju lahko prehitiš :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ko ti zmanjka argumentov zmeraj spelješ temo drugam?

 

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte - čisto slučajen naslov teme ...  ???

 

pa še nekaj : kako prehitiš dva kolesarja v dolgem desnem ovinku v klancu če en vozi ob desnem robu , drugi pa cikcaka levo.-desno 1,2m ob sredinski črti ? aja s hitrostjo nekih 7 -/9 km/h...

čez polno, pa če je 100 Borutov zravn :D. Raje čez polno kot pa kolesarja oplazit. Booojte se kolesarjev, ker so večji norci kot motoristi!! Jaz se jim ognem v čimmvečjem loku in me v danem trenutku resnično ne zanima kaka je talna označba.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Booojte se kolesarjev, ker so večji norci kot motoristi!! Jaz se jim ognem v čimmvečjem loku in me v danem trenutku resnično ne zanima kaka je talna označba.

N'č čudnga, ko pa vsi na kemijo lavfajo. Bionične budale!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doh, ustaviš sredi ceste, počakaš, da se malo oddaljita in spelješ tako, da gume zacvilijo, preverjeno se bosta potem peljala ob robu cestišča in ju lahko prehitiš :ninja:

 

za avto ne bi sploh spraševal ker sploh ne bi rabil speljevat..ko bi zabremzal bi letela v luft toliko da bi se jaz lepo spodaj peljal...

problem je ta ker je bil desni ovinek nepregleden ...in nisem bil sam ...pa prigonil sem najmanj ene 130 čez omejitev... pa saj veš kako se ti vidni kot zmanjša ko ležiš na kolenu pod motorjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za avto ne bi sploh spraševal ker sploh ne bi rabil speljevat..ko bi zabremzal bi letela v luft toliko da bi se jaz lepo spodaj peljal...

problem je ta ker je bil desni ovinek nepregleden ...in nisem bil sam ...pa prigonil sem najmanj ene 130 čez omejitev... pa saj veš kako se ti vidni kot zmanjša ko ležiš na kolenu pod motorjem....

a to z apn4? :P

objestnež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to z apn4? :P

objestnež

 

z apn4 mi sam ruži po ridah ....vse za dober posnetek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez polno, pa če je 100 Borutov zravn :D. Raje čez polno kot pa kolesarja oplazit. Booojte se kolesarjev, ker so večji norci kot motoristi!! Jaz se jim ognem v čimmvečjem loku in me v danem trenutku resnično ne zanima kaka je talna označba.

Enako jaz naredim, če vidim otroke ob cesti, pa čeprav na pločniku. Zmanjšam in zapeljem tudi preko polne, samo da je čimveč bočne razdalje... Vedno. Ne razumem tistih, ki z nezmanjšano hitrostjo vozijo tik ob pločniku, ko pa ti otrok lahko bilo kdaj skoči na cesto. Nikoli si ne bi oprostil, če bi ga pohabil....

Dobro, to ni več prehitevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ko ti zmanjka argumentov zmeraj spelješ temo drugam?

 

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte - čisto slučajen naslov teme ...  ???

 

pa še nekaj : kako prehitiš dva kolesarja v dolgem desnem ovinku v klancu če en vozi ob desnem robu , drugi pa cikcaka levo.-desno 1,2m ob sredinski črti ? aja s hitrostjo nekih 7 -/9 km/h...

 

To je bil samo odgovor na nekatere komentarje.

 

Kako prehitiš ta dva s pedali ? Po predpisih, pa nimaš kaj zaj... Lahko bi ti napisal, da vozi po pameti, pa bi verjetno res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil samo odgovor na nekatere komentarje.

 

Kako prehitiš ta dva s pedali ? Po predpisih, pa nimaš kaj zaj... Lahko bi ti napisal, da vozi po pameti, pa bi verjetno res.

 

 v katerih predpisih pa piše kako po predpisih prehitiš v taki situaciji ???

piše pa na kakšnem minimalnem bočnem razmaku moraš iti mimo..no in če en kolesar vozi levo-desno 1,2m od sredinske črte proti desnem robu in nazaj, drugi pa se vozi na desni strani je to 2,2 m prostora , ki ga zavzemata ... ko je motor v minimalnem naklonu je čista širina čez 1m ...skupaj torej 3,2m ...in kje je po tvoje tista bočna širina/razmak , ki je predpisana za varno prehitevanje ? aja pa dve širini je treba prištet ker je na vsaki strani po en kolesar...

 

verjetno sem vozil po instinktu in ne po predpisani pameti ter predpisih...ker drugače jaz ne bi zdaj pisal ..pa tista dva kolesarja tudi ne ...vsaj ne oba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

instiktivno sem kršil zakon in prehitel po levi čez polno črto ...in s tem rešil 4 kom ljudi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 v katerih predpisih pa piše kako po predpisih prehitiš v taki situaciji ???

piše pa na kakšnem minimalnem bočnem razmaku moraš iti mimo..no in če en kolesar vozi levo-desno 1,2m od sredinske črte proti desnem robu in nazaj, drugi pa se vozi na desni strani je to 2,2 m prostora , ki ga zavzemata ... ko je motor v minimalnem naklonu je čista širina čez 1m ...skupaj torej 3,2m ...in kje je po tvoje tista bočna širina/razmak , ki je predpisana za varno prehitevanje ? aja pa dve širini je treba prištet ker je na vsaki strani po en kolesar...

 

verjetno sem vozil po instinktu in ne po predpisani pameti ter predpisih...ker drugače jaz ne bi zdaj pisal ..pa tista dva kolesarja tudi ne ...vsaj ne oba...

Js osebno uporabm tisto tipko k je zravn ena taka trobla narisana. Vedno se umaknejo. Sploh pa dol po cesti Pijava gorica-Želimlje, tam so kolesarji samooklicani kralji ceste.  :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js osebno uporabm tisto tipko k je zravn ena taka trobla narisana. Vedno se umaknejo. Sploh pa dol po cesti Pijava gorica-Želimlje, tam so kolesarji samooklicani kralji ceste.  :topic:

 

potrobil sem šele potem ko sem imel situacijo že na tričetrt rešeno in sem samo še čakal , da se vse srečno izide... torej ko sem bil vzporedno z njima  .. če imaš čas potrobit preden si pri oviri imaš tudi čas ustavit-.to pa tudi pri normalni hitrosti- omejitev 90km/h po števcu nekje malo pod 100 -  v ovinku ni ravno priporočljivo ... vsaj po moji - borutt bi rekel nepameti - s tem reskiram zdrs motorje s sopotnico in obenem nalet motorja na kolesarja , ki je vozil ob sredinski črti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil samo odgovor na nekatere komentarje.

 

Kako prehitiš ta dva s pedali ? Po predpisih, pa nimaš kaj zaj... Lahko bi ti napisal, da vozi po pameti, pa bi verjetno res.

predpisi so super, dokler se jih držita oba udeleženca. Takoj ko jih krši eden s tem prisili tudi drugega v "variacijo" predpisa. In takoj ko ta drugi preveč "varira" je lahko hitro pizdarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

instiktivno sem kršil zakon in prehitel po levi čez polno črto ...in s tem rešil 4 kom ljudi...

in kršil predpise.

Poanta: niso vse predpisi in niso vedno predpisi življenski. Predvsem se jih pa ne smemo držati kot pijanec plota, ampak je potrebno včasih uporabiti tudi zdrav razum.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta dva za, potem je :pos: , drugače pa :l_01: . Res je, če bi se vsi držali spodaj napisanega, bi bilo zelo dolgočasno in bi marsikatera tema zamrla.

 

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to ti razlagam, v teoriji vse lepo izgleda...sm pa tudi videl karambole, ker so ljudje na prednostni mislili, da jim ni potrebno ustaviti ker imajo prednost....pravzaprav so mislili, da jim ni potrebno niti pogledati....žal je takrat nekdo priletel s stranske ceste in je bila, kako že praviš  :l_01:

 

Videl sem folk, kako skače na cesto, kjer ni prehoda....po predpisih imam prednost, a naj ga povozim????

 

poglej samo točko 3:

3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

 

Vsekakor bi bilo bolje napisano:

sme pričakovati, a vendar naj ne pričakuje, 

in zato naj pazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js osebno uporabm tisto tipko k je zravn ena taka trobla narisana. Vedno se umaknejo. Sploh pa dol po cesti Pijava gorica-Želimlje, tam so kolesarji samooklicani kralji ceste.  :topic:

Škoda k te ni blo v sobot po Črnem kalu dol. Mi je skor troblo raznesl, skupina kolesarjev, tudi po trije vštric pa veselo dirkal po klancu dol. Da bi se umaklnil jim še na misel ni prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi in nikoli mi ne bo jasno, kaj po zakonu narediti, ko se pelješ na avtocesti po voznem pasu, po omejitvah 130 km/h sam, samcat in osamljen, nakar pa dohitiš pametnjakoviča, kateri vozi po prehitevalnem pasu tudi sam, samcat in osamljen ca. 90-100 km/ h.  Ali lahko pelješ naprej s svojo hitrostjo, ali moraš hitrost zmanjšati, se postaviti njemu ob bok in zablokirati obe vozišči!????! in pri tem moliti, da ne bo prehitevnež zmanjšal hitrost na 10 ali 20 km/h?

Popravljeno . Popravil zverac
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi in nikoli mi ne bo jasno, kaj po zakonu narediti, ko se pelješ na avtocesti po voznem pasu, po omejitvah 130 km/h sam, samcat in osamljen, nakar pa dohitiš pametnjakoviča, kateri vozi po prehitevalnem pasu tudi sam, samcat in osamljen ca. 90-100 km/ h.  Ali lahko pelješ naprej s svojo hitrostjo, ali moraš hitrost zmanjšati, se postaviti njemu ob bok in zablokirati obe vozišči!????! in pri tem moliti, da ne bo prehitevnež zmanjšal hitrost na 10 ali 20 km/h?

 

 

.... zmanjšaš hitrost, zapelješ za njim na prehitevalni pas, in mu jebeš m*ter..... :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To piše za tistega, ki vozi po levem prometnem pasu in tistega,ki prehiteva po desnem prometnem pasu. Kako pa prepričati prepričanega ? To je pa večna uganka, katere rešitve naši "modreci" niso ugotovili in zato jo niso zapisali.

 

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

(17) Z globo 150 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali pešec, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, sedmega ali petnajstega odstavka tega člena.

 

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ljudje imeli kaj zdravga razuma, ne bi rabili zakonov....

Točn tok,pol bi meli Pajkice za urejanje vseh problemov od MS pa do cestnoprometnih predpisov,ker to so ljudje res zdravega razuma :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točn tok,pol bi meli Pajkice za urejanje vseh problemov od MS pa do cestnoprometnih predpisov,ker to so ljudje res zdravega razuma :OK:

res je, tole je od nekoga z zdravim razumom :worship: , pa še smešen je :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je jasen.

Moj inštruktor vožnje mi je tam enkrat pred 33 leti pojasnil, da naj si polno črto predstavljam kot 3m visok zid.

Ker sem "građevinar" s tem nimam in nisem imel problema.

Vse ostalo nabijanje, ali lahko in kdaj lahko prevozimo polno črto je "blowing in the wind".

Sicer pa je ZKP tudi tu zlata vredna. So seveda situacije, ko je, da se "reši jeba" tudi preko polne črte smiselno gret.

Ni pa to pravilo.

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!