Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

 

Če sta dva za, potem je :pos: , drugače pa :l_01: . Res je, če bi se vsi držali spodaj napisanega, bi bilo zelo dolgočasno in bi marsikatera tema zamrla.

 

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

 

 

sme pričakovati - ajde pa tudi če ne .... samo me moti tisto : " in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa,"  tukaj se pa vse neha ko pride zaradi nepričakovanih razmer do nesreče - zmeraj je vzrok neprilagojena hitrost ali nepredvidevanje tistega iz odstavka"sme pričakovati da bodo" pa potem ko ne si si sam kriv .... :BUA:

 

To piše za tistega, ki vozi po levem prometnem pasu in tistega,ki prehiteva po desnem prometnem pasu. Kako pa prepričati prepričanega ? To je pa večna uganka, katere rešitve naši "modreci" niso ugotovili in zato jo niso zapisali.

 

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

(17) Z globo 150 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali pešec, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, sedmega ali petnajstega odstavka tega člena.

 

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

 

 

torej lahko po tem odstavku prehitevaš na avtocesti po desni samo tistega , ki ima vklopljen levi smerokaz in se vozi po levem / prehitevalnem pasu ....no vsaj tako piše da ga je dovoljeno prehitet . razen če ni kje drugje zakonsko določeno da pa " vključen levi smerokaz " kot predpisan znak za zanesljivo sklepanje da bo zavil levo... keri beboti pišejo te predpise.... :lol:

 

pa ne mislit da s tabo zapenjam..le moti me , da predpisi niso dodelani tako , da bi jih razumel in potem upošteva navaden državljan brez pravosodnega izpita.. vse preveč nedorečeno in netočno - nedokončano je napisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je jasen.

Moj inštruktor vožnje mi je tam enkrat pred 33 leti pojasnil, da naj si polno črto predstavljam kot 3m visok zid.

Ker sem "građevinar" s tem nimam in nisem imel problema.

Vse ostalo nabijanje, ali lahko in kdaj lahko prevozimo polno črto je "blowing in the wind".

Sicer pa je ZKP tudi tu zlata vredna. So seveda situacije, ko je, da se "reši jeba" tudi preko polne črte smiselno gret.

Ni pa to pravilo.

 

ja..za "obvoz" tistih dveh kolesarjev sem samo spustil gas da me je neslo ven na levi pas ter potem na polno pospešil zato , da sem bil čimprej mimo ...torej kako bi na to gledal policist na vrhu klanca z radarjem v roki : " izmerjena prekoračena najvišja dovoljena hitrost / 124km/h - minus 5 km/h tolerance na omejitev 90 .........vožnja/prehitevanje  čez neprekinjeno črto .... v nepreglednem ovinku ...brez smerokaza .. uporaba zvočnega signala brez veze ...ogrožanje svoje varnosti - posledica kršenja predpisov...ogrožanje tuje varnosti - posledica kršenja predpisov ----- vse na osnovi prekoračitve hitrosti,vožnje brez smerokaza prek polne črte in ubogi kolesar bi lahko padel ker sem pohupal....če k temu prišteješ še policistovo ugotovitev "tesnega / preblizu mimohoda -prehitevanja kolesarja .....

fak pa jst sm lohk ob pet izpitov , poberejo mi še avto , moped im tastar motor iz garaže pa do konc lajfa ne zaslužm za kazen ...

(seveda tista pretesna vožnja/prehitevanje kolesarja , ki je vozil ob sredinski črti ni niti malo olajševalna okoliščina - ne gospod bi šli pa bolj levo saj ste itak že vse zakone prekršili!!)..

zdaj če se to komu zdi u redu pol pa naj gre vse v maloro...naslednjič ne bom več razmišljal in reševal drugih in sebe ..ko jebe vse skup.. tik preden bom skipal kolesarja bom na polno zabremzal na prednjo da se bo videlo kje sem peljal pa da bodo izračunali hitrost ob trku manjšo od dovoljene ( to bi bila itak tudi če bi samo spustil ročico za plin) ... pa sem zmagal ....ane gospoda policisti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so dve policajke v nedeljo ustavile na vhodu v Postojno ... nism prehitevu preko polne .. le pelu sm se ... bile so korektne... prgeledale so me, in sm reku, če gremo na kufe, pa so mi rekle, da to meji na korupcijo, vendar niso vedele, da bi one plačale kufe :kva2:

 

skratka ... vse je bilo legalno ... podravili smo se z nasmeškom in iskricami v očeh :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so dve policajke v nedeljo ustavile na vhodu v Postojno ... nism prehitevu preko polne .. le pelu sm se ... bile so korektne... prgeledale so me, in sm reku, če gremo na kufe, pa so mi rekle, da to meji na korupcijo, vendar niso vedele, da bi one plačale kufe :kva2:

 

skratka ... vse je bilo legalno ... podravili smo se z nasmeškom in iskricami v očeh :blush:

Pr nas se po domače to reče,da so te odfukale ko knof na srajci :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas se po domače to reče,da so te odfukale ko knof na srajci :lol1:

ne seri, tok so ble vlažne k so ninđo gledale, da so kr mencale z nogami. Zato niso hotle na kafe, ker bi ostal flek na stolu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne seri, tok so ble vlažne k so ninđo gledale, da so kr mencale z nogami. Zato niso hotle na kafe, ker bi ostal flek na stolu :D

Nč več tablet tud za tebe :grrr

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ej pa sta tisti dve polcajki bili v štiklah z visokimi petami....a sta imeli odpet kak gumb več od dekotleta... ali si v dekotletu poazil mogoče usnjen modrc s kovicami...a sta imeli na koncu pendrekov mogoče usnjene cofke... a sta mogoče  imeli malo preveč rdečo šminko?...a sta namesto klasičnih lisic imeli lisice oblazinjene z roza ...a si mogoče opazil kak pearcing na jeziku ko sta govorili.....

...če sta imeli vse to... si močno zajebu, da jima ti nisi plaču kfe....   :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh se ne znate it :glare: ... pa nism šu čez pouno ... tut teru ga nism na pouno ... obe sta bile vame .. k vem :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh se ne znate it :glare: ... pa nism šu čez pouno ... tut teru ga nism na pouno ... obe sta bile vame .. k vem :krneki:

:smoke: Počaki 14 dni ........................... položnico boš itak po priporočeni pošti fasal .................... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:smoke: Počaki 14 dni ........................... položnico boš itak po priporočeni pošti fasal .................... :grim

 

one pa čez devet mesecev :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ej pa sta tisti dve polcajki bili v štiklah z visokimi petami....a sta imeli odpet kak gumb več od dekotleta...

Nego?! 38294.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sme pričakovati - ajde pa tudi če ne .... samo me moti tisto : " in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa,"  tukaj se pa vse neha ko pride zaradi nepričakovanih razmer do nesreče - zmeraj je vzrok neprilagojena hitrost ali nepredvidevanje tistega iz odstavka"sme pričakovati da bodo" pa potem ko ne si si sam kriv .... :BUA:

 

torej lahko po tem odstavku prehitevaš na avtocesti po desni samo tistega , ki ima vklopljen levi smerokaz in se vozi po levem / prehitevalnem pasu ....no vsaj tako piše da ga je dovoljeno prehitet . razen če ni kje drugje zakonsko določeno da pa " vključen levi smerokaz " kot predpisan znak za zanesljivo sklepanje da bo zavil levo... keri beboti pišejo te predpise.... :lol:

 

pa ne mislit da s tabo zapenjam..le moti me , da predpisi niso dodelani tako , da bi jih razumel in potem upošteva navaden državljan brez pravosodnega izpita.. vse preveč nedorečeno in netočno - nedokončano je napisano...

 

Bom odgovoril, ker obstaja verjetnost, da bo kdo celo verjel tej tvoji teoriji. Prilepil sem dva različna člena, kar je vidno po presledku in različnih številkah. Zakone verjetno pišejo strokovnjaki (čeprav to vsak dan bolj dvomim), samo sprejemajo jih pa še večji. In te zadnje smo mi sami izvolili.

 

Sem pa za to, da se vozi po predpisih, vendar z veliko Zdrave Kmečke Pameti (ZKP). Problem pri vožnji "po pameti" je v tem, da si vsak po svoje razlaga neko vedenje v prometu in ga tudi po svoje izvaja. Tisti ZKP v povezavi s predpisi pomeni, da ne bo nekdo počel stvari, katere ne želi, da jih tudi drugi počnejo. Ker je tema prehitevanje preko polne črte, lahko slednje prehitevanje vidimo vsakodnevno na cesti mimo OMV-ja v Postojni s strani velike večine motoristov. Prav tako je ta stran namenjena motoristom, zato bo to letelo na motoriste. Spet velika večina s polnim gasom leti po omenjeni cesti, prehitevajo vse živo in mrtvo, ..., čeprav je na tej cesti nekaj izvozov, iz katerih lahko nekdo zapelje in "izsili" motorista. Ne vem, če je ta vožnja po pameti boljša od vožnje po predpisih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

one pa čez devet mesecev :P

 

:smoke: Pi......, pol si pa ti tole .............. expres ................ popedenu................ :OK:

 

Ampak da ne boš spet presenečen, k bo pošta pršla ................... :smoke: ............. naslov bo tvoj, iskal pa se bo en " ALI MENTI". :whistle:  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nego?! 38294.jpg

 

:OK: Dej tole še ta novmu "policaj ministru" forvardirej.

 

:smoke: Takile - pa tut če bi mela "pištolco" v .................. bi zmeraj ustavil.................... :grim  :kva1:

 

:smoke: Pol proračun sploh ne bi smel biti več problem ........................... :smoke:

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:smoke: Pi......, pol si pa ti tole .............. expres ................ popedenu................ :OK:

 

Ampak da ne boš spet presenečen, k bo pošta pršla ................... :smoke: ............. naslov bo tvoj, iskal pa se bo en " ALI MENTI". :whistle:  :P

Ja sej,tud po Romuniji so me njegovi frocki za kavo fehtal,na da ne bo kdo reku,da ni res........... :kva1:

DSC04772.JPG

 

Pa dones sem parkrat čez dvojno polno zapeljal,sam sem bil v intervencijskem vozilu,Borutt a to šteje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Pa dones sem parkrat čez dvojno polno zapeljal,sam sem bil v intervencijskem vozilu,Borutt a to šteje :blush:

 

NE :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE :krneki:

Prov,bom šu jutri še z motorjem,da preverm al je polna črta res zid :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov,bom šu jutri še z motorjem,da preverm al je polna črta res zid :grim

 

kr pejt .. že obveščam organe :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr pejt .. že obveščam organe :krneki:

Molm da te do jutri ne prime lulat,da ne boš mogu organom povedat :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov,bom šu jutri še z motorjem,da preverm al je polna črta res zid :grim

 

Dej hitr povej .................... kam boš šu.         

 

Bom na polni črti hitr zid pozidu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej hitr povej .................... kam boš šu.         

 

Bom na polni črti hitr zid pozidu. :whistle:

Ne povem,k pol se bodo vsi Kwakarji prpeljal pa zaletaval v moj zid :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne povem,k pol se bodo vsi Kwakarji prpeljal pa zaletaval v moj zid :lol1:

 

nepane ... bom svojga najdu :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nepane ... bom svojga najdu :krneki:

S tabo se ne pogovarjam :grrr  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!