Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

tolio let nazaj te niso ustavili policisti ampak miličniki ... zmagu sm ...triumfiram..   :hooray:   :010

 

Ja to maš teoretično prav, ampak v pogovornem jeziku so pa vedno bli in ostajajo policaji, zdaj sem pa jaz zmagal   :hooray:   :010  :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to maš teoretično prav, ampak v pogovornem jeziku so pa vedno bli in ostajajo policaji, zdaj sem pa jaz zmagal   :hooray:   :010   

Jok bato! V pogovornem jeziku so bli in so pulcaji!

 

A s'm zdej jst zmagu? :010

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jok bato! V pogovornem jeziku so bli in so pulcaji!

 

A s'm zdej jst zmagu? :010

Ti ne moreš zmagat :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej daleč naprej, ne tisto malo nazaj!

Ne živi za preteklost,živi za danes...........jutri pa pride ,če pride :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne živi za preteklost,živi za danes...........jutri pa pride ,če pride :grim

No ja ...

razlagat...

.

.

.

pač Kočevar.

 

Kmet po domače! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak,ko zmanjka argumentov se začne žaljenje :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to maš teoretično prav, ampak v pogovornem jeziku so pa vedno bli in ostajajo policaji, zdaj sem pa jaz zmagal   :hooray:   :010  :010

te citiram : "V Petrovčah me je ustavil policist," ...polcaji se je reklo pogovorno ...  torej nisi zmagu...

 

Jok bato! V pogovornem jeziku so bli in so pulcaji!

 

A s'm zdej jst zmagu? :010

al pa pulcaji ..odvisno od pokrajine nastanitve... 

itak de si zmagu ..že zjutrej k si se žiu zbudu ...  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak,ko zmanjka argumentov se začne žaljenje :grrr

No, kolk so eni občutljiv, ko jim resnico napišeš. Saj sem vse iz tvojga profila prebral. :blush:

A tajiš svoje poreklo in stan? Se sramuješ?

Bodi ponosen, saj si 110kilski Kmet, to ni vsak!

Kako pa kaj letos krompir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kolk so eni občutljiv, ko jim resnico napišeš. Saj sem vse iz tvojga profila prebral. :blush:

A tajiš svoje poreklo in stan? Se sramuješ?

Bodi ponosen, saj si 110kilski Kmet, to ni vsak!

Kako pa kaj letos krompir?

Bolj fižol kot krompir :blush: ...........

 

P.S. drugače pa danes nisem nobenega prehitel čez polno črto :kva1:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo mel tak krumpir, da smo mislili, da so umazane lubenice :O

 

dons opazujem, če bo kdo čez polno prehitevau in ga bom izdau organom pregona :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nm je pa krompir segnil od same vročine. :kva1:

 

Pa v nedeljo sem čez dvojno prehiteval :ninja: . Pa me palicajke, niso mogle ustavt, ker sem bil na kontra pasu. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nm je pa krompir segnil od same vročine. :kva1:

 

Pa v nedeljo sem čez dvojno prehiteval :ninja: . Pa me palicajke, niso mogle ustavt, ker sem bil na kontra pasu. :evilgrin:

Objestnež:-))

Objestnež:-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

dons opazujem, če bo kdo čez polno prehitevau in ga bom izdau organom pregona :glare:

Priznam :blush: . Sem šel zjutraj iz službe.

Še dobr da grem zgodaj in še nisi bil na poti. :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, sedaj pa sanjam debel krompir po celi cesti in tudi po polni črti.

Pazi, bodi pozoren!

Kjer je debu kromper, je tud neumen Kmet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kolk so eni občutljiv, ko jim resnico napišeš. Saj sem vse iz tvojga profila prebral. :blush:

A tajiš svoje poreklo in stan? Se sramuješ?

Bodi ponosen, saj si 110kilski Kmet, to ni vsak!

Kako pa kaj letos krompir?

Kmet sploh ni ded!(če ma samo 110 kil-to sem jaz imel v 6 razredu)Ha-Ha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ki je šla tema čist off topik, ma kje ste vidli debeu krompir? Mi smo letos bli u dilemi al ga pakiramo u vrečke za ščinke (frnikule) al u škatle od golf žogic.

Jst sm pa učeri istega twingota 2x prehitu čez pouno črto, samo je bla gospa u twingotu kriva, res da so bli ovinki, ma če je tabla 40, ni treba pred usakim ovinkom skor ustaut za it okol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zutri relacija škofljica-lavrica. 5 polcajskih avtov. Zdj me pa zanima a je večja kazn če čez povno al je večja kazn če po odstavnm prehitevam? Kolono seveda. Tisti k ste iz teh koncu boste vedl kakšne kolone so zdj. 500m pred tablo škofljica je že kolona  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej in se odloči. Verjamem, da boš našel nekaj zase.

 

50. člen

(prehitevanje)

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

 

52. člen

(prepoved prehitevanja)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

1. če je voznik, ki vozi za njim, že začel prehitevati ali dal predpisan znak, da bo začel prehitevati;

2. če je voznik, ki vozi pred njim, že dal znak, da bo prehitel vozilo pred seboj ali zavil v levo, ali se je razvrstil za zavijanje v levo, razen kadar ga prehiteva v skladu z drugim odstavkom 50. člena tega zakona;

3. pod vrhom klanca, pred ovinkom ali v ovinku, kjer ni zadostne vidne razdalje, razen na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma;

4. v predoru, razen če sta smerni vozišči speljani vsako skozi svojo predorsko cev;

5. po odstavnem pasu;

6. če se po prehitevanju ne bi mogel varno vključiti na smerno vozišče oziroma na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem;

7. če smerno vozišče za vožnjo vozil v nasprotni smeri ni prosto v dolžini, ki je potrebna za prehitevanje;¸

8. ki zmanjšuje hitrost ali ustavlja pred prehodom za pešce, na katerem ali ob katerem so pešci;

9. ob zmanjšani vidljivosti, razen na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma;

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

11. ko se približuje mestu, kjer se izvaja delo na cesti, na katerega je opozorjen s predpisano prometno signalizacijo;

12. na križišču, razen vozilo, ki zavija levo v skladu z 50. členom tega zakona, vozilo, ki vozi po prednostni cesti in vozilo, ki pri zeleni luči vozi preko križišča, na katerem je promet urejen s svetlobnimi prometnimi znaki;

13. na prehodu ceste čez železniško progo.

(2) V primerih iz 12. in 13. točke prejšnjega odstavka je dovoljeno prehiteti enosledno vozilo.

(3) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 1., 2., 10., 11., 12. ali 13. točke prvega odstavka tega člena.

(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 5., 6. ali 9. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

(5) Z globo 700 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 3., 4., 7. ali 8. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

 

98. člen

(prometna signalizacija)

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

(2) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

– varnostno razdaljo,

omejitev hitrosti,

– prednost na križišču,

obvezno uporabo snežnih verig,

omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

– "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

– samoizločanje.

 

 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi, bodi pozoren!

Kjer je debu kromper, je tud neumen Kmet!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!