Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

 

Pazi, bodi pozoren!

Kjer je debu kromper, je tud neumen Kmet!

Kmet se piše z malo začetnico!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Kmet se piše z malo začetnico!

 

U jebela. Se opravičujem.

Nisem se zrajtal, da ima kmet malega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U jebela. Se opravičujem.

Nisem se zrajtal, da ima kmet malega...

Tehničar :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobil in motor je razlika, kjer z avtom ne moreš prehiteti se z motorjem mogoče lahko varno izvede.

V Italiji vozijo nekateri motoristi lepo po sredinski črti mimo avtomobilov četudi vozijo nasproti avtomobili. Tudi umikajo se avtomobilisti in si prav neumen, če ne greš mimo. Je res, da so malo širše ceste kot pri nas in včasih tudi med prehitevanjem ni potrebno prevoziti črte, ga prehitiš kar na istem voznem pasu. Pa tudi policaji v Italiji puščajo motoristom malo več svobode, vsaj moje izkušnje so doslej take.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kot voznik avtomobila vedno dam mesto motoristu z umikom bolj desno. Včasih celo nakažem z desnim smernikom, da me naj prehiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kot voznik avtomobila vedno dam mesto motoristu z umikom bolj desno. Včasih celo nakažem z desnim smernikom, da me naj prehiti.

 

Jaz kot motorist avtomobilistom ne zaupam -ko bo avtomobilist na robu ceste zagledal oviro, bo v hipu pozabil na motorista in se izogibal tisti oviri...

 

Kot voznik avtomobila pa vem, da motorist ne bi smel imeti nobene težave s prehitevanjem, tako da, razen v kakšnih kolonah, se jim ne umikam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kot motorist avtomobilistom ne zaupam -ko bo avtomobilist na robu ceste zagledal oviro, bo v hipu pozabil na motorista in se izogibal tisti oviri...

 

Kot voznik avtomobila pa vem, da motorist ne bi smel imeti nobene težave s prehitevanjem, tako da, razen v kakšnih kolonah, se jim ne umikam.

 

To kar je model nad mano napisal. Big like!

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kot motorist avtomobilistom ne zaupam -ko bo avtomobilist na robu ceste zagledal oviro, bo v hipu pozabil na motorista in se izogibal tisti oviri...

 

Kot voznik avtomobila pa vem, da motorist ne bi smel imeti nobene težave s prehitevanjem, tako da, razen v kakšnih kolonah, se jim ne umikam.

Se popolnoma strinjam! Nauk tega je, da nikomur ne moremo zaupati na cesti, še manj koga predvideti. Ravno zaradi tega so napisana pravila, kot je recimo polna črta. ^_^ I za tebe sine! :004

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med uprašanji ki sem se jih učil za izpit je bilo eno tako, ki je imelo odgovor, da je v prometni kulturi zelo važno zaupanje udeležencem v prometu :bum:  (na to sem se spomnil ko sem prebral post od mp3500)

drugače pa se popolnoma strinjam z danci1973

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupanje, ja... Tako naj bi bilo. Ko pa pelješ po krožnem, model čaka, da se vključi -vid te (eye kontakt), tik pred tabo pa zapelje noter... a-a... ne zaupam. Umikam se pa tudi jaz ne, če sem v avtu, pa je zadaj motorist. Vsekakor pa ga takoj opazim in spremljam, če namerava naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se umikal motoristu, če sam vozim po omejitvi ? Naj se drži omejitve, pa ne bo živčen in ne bo prehiteval tam, kjer ni varno. Če je pa kolona ali pač nekdo vozi počasneje, potem se pa lahko vsak pomakne nekoliko v desno in spusti mimo motorista, kateri potrebuje občutno manj prostora kot avto. Pred različnimi ozkimi grli (meja, cestnina, zožanje, ...) je pa itak razumljivo, da gre motorist mimo kolone (tudi, če ni ravno po predpisih), vendar s primerno hitrostjo. Sem že večkrat videl gas do daske mimo kolone. Kaj pa, če se nekaj zgodi ? Če ne drugo, bodo policisti preklinjali, ker bodo morali hoditi gor in dol med ogledom zaradi poleta tega motorista.  

 

Pa še to:

 

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

 

Papir prenese vse.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

... Če je pa kolona ali pač nekdo vozi počasneje, potem se pa lahko vsak pomakne nekoliko v desno in spusti mimo motorista, kateri potrebuje občutno manj prostora kot avto.

In potem zagledaš desno kolesarja pa se moraš odločiti med enim ali drugim ...

Važno, da držiš primerno varnostno razdaljo, da se lahko kdo umakne v primeru potrebe med tebe in tistega pred tabo, umikanje je potrebno ravno toliko, kot moraliziranje in "vigilanstvo" na cesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zutri relacija škofljica-lavrica. 5 polcajskih avtov. Zdj me pa zanima a je večja kazn če čez povno al je večja kazn če po odstavnm prehitevam? Kolono seveda. Tisti k ste iz teh koncu boste vedl kakšne kolone so zdj. 500m pred tablo škofljica je že kolona  :glare:

Zamenjaj besedo prehitevam vožnjo mimo in si zmagal. Pol pa moraš še isto razložiti organu..... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če malo razmislim mi je najtežje prehiteti voznike traktorjev - počasnejši je težje je...vozilo dolgo za 1.5 biciklista , glupi in slepi pa za 20 ...ko namota volan je v pol sekunde povprek čez cesto ..smerokazov jih daje 10% pa še to jih veliko zavije v kontra ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zakaj bi se umikal motoristu, če sam vozim po omejitvi ? Naj se drži omejitve, pa ne bo živčen in ne bo prehiteval tam, kjer ni varno.

 

To se ze strinjam za 90 omejitve, ko se gre pa za avtoceste mi gre pa najbl na kurac glih to, da se folk vlece po prehitevalnem 130 al pa se tok ne pa se nikakor ne umakne, ker se vozi po omejitvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ze strinjam za 90 omejitve, ko se gre pa za avtoceste mi gre pa najbl na kurac glih to, da se folk vlece po prehitevalnem 130 al pa se tok ne pa se nikakor ne umakne, ker se vozi po omejitvi

Vleče 130? Kolikor vem je omejitev 130. Al si ti tudi eden tistih, ki vozijo 2 metra za ritjo, blendajo in pričakujejo da se jim bom umaknil med dva tovornjaka.

Jok brate, 130 se bomo peljal dokler ne prehitim.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je mali trakotr ali freza sta lahko oba snotraj enega pasu, nisem žežel sprobat ampak ni blo duge piršel cca 80 okoli ovinka med črni kalom in rižano (torej počasneje od omejitve) in je bil traktorček ki je lezel enih 20 nasproti pa avto pa smo bli v trenutnku usi 3je vštric. Je bil tolk pametn stric na malem trakotčku da je vozu čist po desnem robu.

Torej ali je bilo to prehitevanje ali vožnja mimo če nisem šel preko polne črte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vleče 130? Kolikor vem je omejitev 130. Al si ti tudi eden tistih, ki vozijo 2 metra za ritjo, blendajo in pričakujejo da se jim bom umaknil med dva tovornjaka.

Jok brate, 130 se bomo peljal dokler ne prehitim.

nekateri pa mislijo, da se cel čas lahk po AC vozijo po prehitevalnem pasu če gredo 130. Aja sej eni mislijo to tut pr 100. Pa js jim nč ne blendam, sam kombi jim 135km/h prtiskam v rit, ker so brezobrazni in se ne umikajo. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!