Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Riderka, močno upam, da ti uspe in da uresničiš svoje želje in sanje! O nečem podobnem tudi sam študiram že nekaj časa in, če bo čas (in faks) dopuščal grem definitivno na eno tako parletno turo!

 

Potrebuješ samo pogum in trdno voljo, ostalo se bo že našlo spotoma. Na koncu koncev dobri ljudje se najdejo povsod, imaš prijazne kapse, razne župnije, ljudi ki imajo desetkrat manj kot ti, pa ti bodo z veseljem pomagali na tvoji poti!

 

Če ne najdeš sponzorjev, ti predlagam, da si omisliš šibkejši in cenejši motocikel, nekaj takega kot tisti fant, ki potuje okoli s c90 in enostavno greš.

 

Če štartaš proti vzhodu po mojem potrebuješ samo zadost denarja, da prideš ven iz Evrope, potem je vse lažje, ker je manj pravil in omejitev...

 

Srečno in pogumno! lp

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

@Rajderka....

Odrinem v začetku maja....dosti makadama, čim manj asfalta...cca.250km/dan...dokler se nama dopade lahko furava skupaj...če si greva na živce, gre vsak po svoje!

Imaš naslov in Tel.št.... http://www.goeasttour.com/

@Rajderka...

"Tvoje mesto" se je pravkar zasedlo!

Več sreče prihodnjič!

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rajderka....

Odrinem v začetku maja....dosti makadama, čim manj asfalta...cca.250km/dan...dokler se nama dopade lahko furava skupaj...če si greva na živce, gre vsak po svoje!

Imaš naslov in Tel.št.... http://www.goeasttour.com/

UUUU Mi2 kot sponzor..

 

Srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsi skupaj!

 

Prišla sem na noro idejo. In sicer, rada bi prepotovala svet, z motorjem, v enem letu!

In zato nameravam pridobiti sponzorje s celega sveta.

 

Ker pa bi bilo fajn, da bi šla v družbi še kakega motorista, me zanima če koga interesira? Da ne bom pozabila slo jezika, pa tudi bolj varno bo. :P

Pogoj so seveda moto izkušnje-oz. navdušeni motorist. Plusi pa znanje mehanike za kakšna popravila, tehnični tip skratka. Tudi računalniško znanje prav pride, sploh kar se tiče kakega oblikovanja, montiranja filmčkov, fotografije...

 

Tukaj se bo šlo tudi za minimalizem, prilagajanje, saj potujeva dva.. skupni interesi so kar pomembni, preživela bova namreč eno leto non stop skupaj... glede na to, da sem avanturističen tip oz. adrenalinska odvisnica bi na poti poizkusila kake nove športe.... povdarek bi tudi dala na samo kulturo ljudi in naravne lepote.. monumenti (muzeji, stavbe, kipi)me pa ravno ne zanimajo, narava kar zmaga....čas bi posvetila tudi prostovoljstvu ...

..

 

Toliko na kratko, da vidim če so kaki interesantje... več pa drugič... odhod proti koncu pomladi 2014. (smer azija, nato indonezija, nova  zelandija, arabija, afrika, j amerika, s amerika, skandinavija in nazaj...  načrt poti odvisen tudi od naravnih in družbenih deavnikov)

 

LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@moto-rider....prebral sem tvojo knjigo "Z motorjem v preteklost-Sibirija"....mirno te bi lahko posedli med te tipe zgoraj.

Super branje...dosti sem se naučil in tudi ta knjiga mi je bila vzpodbuda za mojo pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ben zima je tako bedna na obali, da lahko rečem da je že pomlad. Trobentice cvetijo in prav hecno je pri 13 stopinjah sredi zime. :) Kaj novega o pripravah?

(Jaz pa motor v garaži, prepariran na zimovanje ker sem pričakoval zimo... :/)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čkaj malo... v Kopru motor na prezimovanju... V Kopru...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki v Strunjanu se že začenja poletje :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čkaj malo... v Kopru motor na prezimovanju... V Kopru...

Ja v Kopru ja, ker mi služi za transport v službo onkraj meje in je 1/4 trase občasno povsem lepo svetlikajoče (slana) na poti v službo zjutraj in v 3/4 primerih pa je cesta itak nonstop mokra (skoda ketne:P) se pač ne grem. En dan bi mel malo smole pa bi si nakuhal frderbano bližajočo sezono ali huje. Glede na to da me ni med tednom po 10 ur doma mi jo je žal pred blokom na dežju. Sem ji privoščil stojala, garažo, wd40 in pregrinjalo ki diha. Spucal tako da se je svetila ko jutranja rosa in naslednj teden grem delat najbrž prvi pregled ventilov pri 72.000km ker je zdaj super čas za te reči. Nabavil nov amortizer ker pri 72.000km je orginalni le še za v smeti. Mehanik pa jo bo tudi malo počohal tam ko ji najbolj paše in porihtal tisto kar ne znam, ne vem ali nočem vedeti. :P

Sumim da bo prva polovica marca za se zjokat pol pa gasa spet do decembra/januarja... oz do slane zjutraj. :)

Ful jo pogrešam a silit v nesrečo pa ne grem (bolj kot sem si mislil). :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste šli mal OT:

evo ceu DVD bab ki so šle okoli sveta:

 

 

ps: ja na obali je super, sam nej proba bit mraz ko se vrnem drug tedn dol, če si upa...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to tazadnja moda?? :?

D'rgač pa zanimivo tole! Eviva babe!! :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Desert Soul".....vse povedal! :OK:

Moderator lahko zaključi temo..... :yes: , drugače se bo začelo razpravljati o učinkih soli na poti okoli sveta! ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki v Strunjanu se že začenja poletje :OK:

 

A u Strunjanu si? Sem pred časom nekje zasledil, da si je tam svoje vile postavilo tudi par modelov, ki so se v dveh desetletjih precej obilno oprasetili na račun naše domovine. Mislim da se eden kliče Tone Anderlič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da popravim tvoje napačno predvidevanje.........sem na rehabilitaciji po motoristični nesreči v Talasu! In ja dobr se bojo oprasetili tudi na moj račun saj treba vse doplačat,tud če greš namest 2x ,3x scat :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da popravim tvoje napačno predvidevanje.........sem na rehabilitaciji po motoristični nesreči v Talasu! In ja dobr se bojo oprasetili tudi na moj račun saj treba vse doplačat,tud če greš namest 2x ,3x scat :grim

sm ti reku, da dj kar v bazen :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da popravim tvoje napačno predvidevanje.........sem na rehabilitaciji po motoristični nesreči v Talasu! In ja dobr se bojo oprasetili tudi na moj račun saj treba vse doplačat,tud če greš namest 2x ,3x scat :grim

Ejga pa maš kej za scat :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!