Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Fantje, dajte preberite vse skupaj kar ste napisali do sedaj. Razen splošnih mnenjskih prepucavanj o tem kdo je kaj napisal, kaj rekel in kako je kdo napisano prebrali in kako razumel, od vsega skupaj ostane bore malo.

 

Skratka, res je, da je punca nora. Ampak na norih svet stoji. Ne na nakladanju o barvi las in skritem pomenu posamezne besede.

 

Seveda pa sem še vedno prepričan, da na pot ne bo šla..

 

lp

 

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ali če bi se jaz odločil, da se za eno leto igram svobodnjaka, bi najbrž sproti izbiral kake manjše svetove in jih po trenutnem navdihu in možnostih večal. Hočem rečt, raje bi hlačal okoli po svetu kot pa glih okoli sveta.

 

Sponzoriral me itaq ne bo nihče, tako da se nima kdo kaj qrčit, zakaj hudiča ždim že cel teden recimo v eni zakajeni beznici dol v Konakriju, če imam vendar še tričetrt poti pred sabo. Jebeš tako svobodo, če ti kdo da par dinarčkov, pol ti pa nonstop pod prste gleda, da jih ja ne boš zapravil za pelinkovec.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajderka, če še nisi zašla na tale angleški forum: http://www.horizonsunlimited.com/hubb evo linka. Za moja potovanja po Afriki je prišel zelo prav. Zelo veliko uporabnih podatkov, nasvetov, ... pa še sopotnika si mogoče najdeš. Ni nujno za celo pot, včasih prav pride samo čez kak mejni prehod, za pridobiti vizo, itd. Za tako pot in tako časovno komponento katero si zadala, bi jest štartal obvezno solo. Na poti boš srečala veliko zanimivih ljudi, še posebej če potuješ sam. Če si kolikor toliko komunikativna, ti družbe ne bo manjkal. Evo, da bomo mal bl konstruktivni, a ne .)

 

Še nekaj o sponzorjih. Šeruga je tudi vedno iskal sponzorski moto. Nazadnje si ga je moral kupiti. Če nimaš prijatelja ali sorodnika na visokem položaju v firmah katera včasih tudi kaj dajo, pozabi na sponzorski denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem zraven! S svojim denarjem in svojim motorjem! Samo ne kot tretja rezerva, ker je preveč dela in priprav treba vložiti zato, da potem dva dni pred potovanjem- odpadem!

In da; znam popraviti moped,in znam delati s čurnalnikom in govorim večino jezikov držav skozi katere bi potovali, tako da ......

Pa luštn sn tud!Samo sem malo živčn :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem zraven! S svojim denarjem in svojim motorjem! Samo ne kot tretja rezerva, ker je preveč dela in priprav treba vložiti zato, da potem dva dni pred potovanjem- odpadem!

In da; znam popraviti moped,in znam delati s čurnalnikom in govorim večino jezikov držav skozi katere bi potovali, tako da ......

Pa luštn sn tud!Samo sem malo živčn :oops:

:OK: Edini, ki je odgovoru na vprašanje v naslovu teme... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte že nekrat zapreti tole temo no!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj? tu je veliko koristnih informacij, ki se nanašajo na fazo odločanja... :)

 

Okoli sveta itak ne moreš zaradi oceanov, jaz bi raje uporabil letalo in najel ali kupil na drugi celini motor ter se tam zdrsal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sj je zanimivo ... mogoče se tudi sam odpravim okoli sveta ... nekoč ... edin vem, da bom imel dilemo ... kako okoli sveta .. po dolgem al počez .... na hitr pogled zgleda, da je po dolgem več celine .. res pa je, da je tut velik snega ...

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sj je zanimivo ... mogoče se tudi sam odpravim okoli sveta ... nekoč ... edin vem, da bom imel dilemo ... kako okoli sveta .. po dolgem al počez .... na hitr pogled zgleda, da je po dolgem več celine .. res pa je, da je tut velik snega ...

 

:krneki:

Ti ne rabš okrog sveta, ti bi moral okrog ekvatorja, tm je največ kawnih nasadov :P

International-Coffee-Organization-Map1.j

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi pa si videl s katerim motorjem hoče iti okoli? Si še zihr, da boš šravfal? :D

BMW 800 GS bi tudi jaz izbral za tako pot! Je lahek,dovolj hiter in dovolj vzdržljiv.Za žensko idealen motor!! No jaz bi šel vsekakor z mojim! Ker rad tudi nazaj pridem :grim

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno misel bom navrgel: po mojih izkušnjah in glede na to da bi za turo ki bi jo lahko prevozil v 3 mesecih rabil eno leto bi bil najboljši motor ali skuter 200 ccm ali kak azijski moped!! kjerkoli na svetu ti ga popravijo in karkoli se zgodi lahko za 500 EUR kupiš drugega!! In namesto dragih trajektnih ali avionskih prevozov vržeš moped ali vstran ali prodaš in v novi državi kupiš drugega.Je ceneje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bambi: Ali pa nekaj med skuterjem in motorjem. V mislih sem imel Hondo cup oziroma sedaj se imenuje wave. Pri nas jih ne vidiš. Gre pa za enega od najbolj prodajanih motorjev vseh časov. Ogromno izpeljank in ponaredkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj, ampak meni se to okoli sveta ne zdi čisto nič posebnega če imaš čas in predvsem denar. Glede na to, da ta podvig ni prvi v zgodovini človeštva tudi ni nekih strogih pravil in je to pomoje ena super in prijetna avantura (če imaš denar). Jeba pa sigurno je, če moreš gledat na vsak cent in če ti vsak neplaniran strošek lahko konkretno pokvari načrte ali kje celo obtičiš.

 

A sem že omenil, da bi takoj šel če bi imel denar? Ne bi pa šel če bi bil na tesno z denarjem ker mi ni nek užitek gledat ali bom lahko spil eno ali 2 piva in ali bom lahko motorju privoščil novo gumo zdaj ali šele čez 2000 km.

 

Skratka jaz v tem ne vidim nič posebno herojskega ali norega (če imaš denar)!

 

Ajde zdaj pa nabijajte dalje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr na enkrat bi šli pa vsi okrog sveta, samo kaj ko manjka denarja pa časa..do Grčije in nazaj prides v enem tednu, denarja pa tudi ni potrebno imeti veliko za tak podvig..in koliko vas je ze bilo tam doli..ali pa mogoce na S EU ali pa na Siciliji? Mocno dvomim, da polovica vseh udelezenih v tej temi, prej cetrtina..ampak okrog sveta pa bi sli kar vsi, razen ene dveh, samo cas pa denar fali. Ko pa bi imeli polno rit teh dveh zadev, bi se pa ze drug izgovor nasel..ni tako enostavno, samo zdi se.

Ja kar nabijajte dalje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni to nic taksnega,da gres okol sveta z motorjem bi lahko mal zacinil zadevo,pa da se gre z enim pokvarljivim tresocim jajcem....bo bolj zanimivo :D z bemflom gre skor vsak lahko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni to nic taksnega,da gres okol sveta z motorjem bi lahko mal zacinil zadevo,pa da se gre z enim pokvarljivim tresocim jajcem....bo bolj zanimivo :D z bemflom gre skor vsak lahko :P

Mislim da govoriš o eni in isti stvari! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj, ampak meni se to okoli sveta ne zdi čisto nič posebnega če imaš čas in predvsem denar. Glede na to, da ta podvig ni prvi v zgodovini človeštva tudi ni nekih strogih pravil in je to pomoje ena super in prijetna avantura (če imaš denar). Jeba pa sigurno je, če moreš gledat na vsak cent in če ti vsak neplaniran strošek lahko konkretno pokvari načrte ali kje celo obtičiš.

 

A sem že omenil, da bi takoj šel če bi imel denar? Ne bi pa šel če bi bil na tesno z denarjem ker mi ni nek užitek gledat ali bom lahko spil eno ali 2 piva in ali bom lahko motorju privoščil novo gumo zdaj ali šele čez 2000 km.

 

Skratka jaz v tem ne vidim nič posebno herojskega ali norega (če imaš denar)!

 

Ajde zdaj pa nabijajte dalje :)

Motiš se! Je herojsko in tudi noro,recimo ko v puščavi Gobi obležiš in si tri dni niti r..i ne moreš obrisati. Ali pa ko imaš denar(tvoje besede) in ne veš če boš prišel 2000km daleč do nove gume. Pa še tisoč podobnih (ne)zgod(B) ! Tisto herojsko je potem, ko(ČE) PRIDEŠ NAZAJ!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boštjana Škrlja (www.Aroundtheworld.com) vprašajte, koliko denarja je imel, ko je šel na pot??

 

Sedaj se potepa že več kot pet let in men' se zdi, da ima čezdali več denarja hehehehe.... Nič jasno a?!? :nono: :nono:

Ampak ga še sigurno ene pet do sedem let ne bo nazaj!!! :hmm: :hmm:

 

Kaj pa zdej popotniki - pa vaš denar???! :O:?

 

Jajc nimate, nič druz'ga!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boštjana Škrlja (www.Aroundtheworld.com) vprašajte, koliko denarja je imel, ko je šel na pot??

 

Sedaj se potepa že več kot pet let in men' se zdi, da ima čezdali več denarja hehehehe.... Nič jasno a?!? :nono: :nono:

Ampak ga še sigurno ene pet do sedem let ne bo nazaj!!! :hmm: :hmm:

 

Kaj pa zdej popotniki - pa vaš denar???! :O:?

 

Jajc nimate, nič druz'ga!!

Veš je več vrst potepanja, eno od tega je velika jajca, pa prazn tošl al pa obratno. Oboje je lahko funny. :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ali če bi se jaz odločil, da se za eno leto igram svobodnjaka, bi najbrž sproti izbiral kake manjše svetove in jih po trenutnem navdihu in možnostih večal. Hočem rečt, raje bi hlačal okoli po svetu kot pa glih okoli sveta.

 

Sponzoriral me itaq ne bo nihče, tako da se nima kdo kaj qrčit, zakaj hudiča ždim že cel teden recimo v eni zakajeni beznici dol v Konakriju, če imam vendar še tričetrt poti pred sabo. Jebeš tako svobodo, če ti kdo da par dinarčkov, pol ti pa nonstop pod prste gleda, da jih ja ne boš zapravil za pelinkovec.

Pa še eno misel bom navrgel: po mojih izkušnjah in glede na to da bi za turo ki bi jo lahko prevozil v 3 mesecih rabil eno leto bi bil najboljši motor ali skuter 200 ccm ali kak azijski moped!! kjerkoli na svetu ti ga popravijo in karkoli se zgodi lahko za 500 EUR kupiš drugega!! In namesto dragih trajektnih ali avionskih prevozov vržeš moped ali vstran ali prodaš in v novi državi kupiš drugega.Je ceneje!

 

To je to,...kar bi tudi sam izbral, če bi....

...okrog sveta je že ena velika obveznost, če je še časovno omejena sta to že dve obveznosti, ki visita nekje v zraku kot Damoklejev meč, ki te hoče "obglaviti".

 

Jaz bi šel brez cilja, samo smer bi določil. Brez obveznosti, da moram priti nazaj...če bi nekje našel neko možnost za preživetje bi lahko tudi tam ostal. Seveda bi gledal na čim manj stroškov in ne bi izbiral "SuperDuper" motorja ampak raje neko "prdulo", ki bi jo lahko tudi sam popravljal. Skratka,  šel bi zato, ker mi je všeč pot in ne cilj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda imamo različne poglede na to kaj je noro, pogumno (avantura), kaj predvidljiv in kalkuliran rizik in predvsem kaj pomeni "dovolj denarja" ampak nič hudega, smo pač različni. Eni grejo brez vsega okoli sveta, eni pa v Bosno organizirano z moto agencijo, tretji pa smo nekje vmes.

Dokler mi je motoriranje bila ena izmed glavnih oblik preživljanja prostega časa (ob plezanju, padalstvu in takih zadevah, ki se tudi komu zdijo nore) sem bil povsod kamor me je moja denarnica lahko spravila. Posledično sem bil več na jugu in recimo nikoli na severu kjer so bile cene piva nedostopne. Zdaj so se prioritete malo spremenile ampak to ne pomeni, da spet ne bo kasneje časa za potovanja. Pač glede na denarnico, čas se že najde.

Je pa ta tema in vso prepucavanje samo še en dokaz več, da si motoristi po večini v praktično ničemer nismo podobni razen da ima naše najljubše prevozno sredstvo 2 kolesa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bambi, tisto o tvoji lepoti boš moral popraviti, simpatičen... lahko ja, lep..... mogoče te ne gledam skozi pravi par oči, dejstvo pa je, da si en kos sveta videl. Svojega bemfla si komaj rešil nazaj domov in nato prešaltal na drugo znamko, zdaj bi jih pa kar šraufal in to samo zato ker je mlada in si družbe želi?! :smoke:

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

riderka in NajinSvet - samo tole še, za vsak slučaj;

 

V poglavju On the Road & off Road = tema pod naslovom Na pomoč - težave na poti,  namenjena garačem, ki imajo daleč od doma probleme, pa naj bo to z motorjem, ali "s sabo".

 

Zato se je modro zapomniti to odrešilno bilko, ki je, če je potrebno, vsem (forumašem - motoristom) na očeh!!

Nam pa, če smo toliko solidarni in smo pripravljeni, da jih izvlečemo iz dreka?!?

 

Pa SREČNO!!! Če ste že na poti, ali pa, če boste šli(a)!!  :OK:  :worship:  :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorider sej ni problem,ko bo pa star in betežn pa si ne bo mogel riti sam obrisat,ga bomo pa mi brez jajc filali da bo preživu z socialo,no mi brez jajc pač moramo služit za mesečne izdatke ,pa še nekaj za stara leta dat na stran!!!

 

P.S. da nimam jajc sem pa skoraj prvi tukaj priznal že par strani nazaj,nimam jebi ga,ker ne vem kdo mi bo ko bom nesposoben in star za kruh dal.

pa na penzijo ne računam da si ne bo kdo utvar delal,kdor računa bo lih tak revež kot ta ki se že 20 let vozi naokrog.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!