Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Motorider sej ni problem,ko bo pa star in betežn pa si ne bo mogel riti sam obrisat,ga bomo pa mi brez jajc filali da bo preživu z socialo,no mi brez jajc pač moramo služit za mesečne izdatke ,pa še nekaj za stara leta dat na stran!!!

 

Hmm a to tako kot moramo nekateri plačevati zdravstveno oskrbo tistim, ki so se poškodovali pri recimo temu "rizičnem preživljanju prostega časa" a sami v 10 letih nismo koristili niti dneva bolniške? 

 

Glej si vredi dečko in z veseljem prispevam v zdravstveno blagajno in ti privočim da te v nulo poštimajo ampak tole pa so malce dvojna merila. 

 

Fantu privoščim na pune in tudi če bom v kasnejših letih priseval v blagajno kakšen evro več za takšne kot je on mi ne bo krona z glave padla. Je veliko takšnih, ki si bodo tisti eur za socialo manj zaslužili. 

 

 

Drugače pa tukaj kar prav pride enačba čas = denar. Jaz bi dodal še čas = denar +znanje. Torej ali imaš eno ali drugo. Ali pa nekaj vmes. Več kot je časa manj je potrebnega denarja in obratno. Vsak pa zase ve kaj mu je bolj pomembno in česa ima več. Se pa strinjam z Matorijem, je bolje si izbrati okvirno smer pa bo kar bo in se ne obremenjevati z nekimi krogi okoli sveta. 

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec jaz delam žem 20let v isti firmi in prispevam tako kot vsi in tisti ki ne,tako da ti za mene ne prispevaš nič ampak nič,ker sem v dobi ki sem jo navedel prispeval toliko da mi ostane še za kakšen padec!!!

Drugače pa nisem nikjer rekel da ne privoščim komu kaj,razen tega ,da bi tudi jaz šel a nimam kohones ker sem usidran v sistemu!

Me pa moti ja naredit 10 otrok pol pa po televiziji jamrat da nimaš za kruh in ja moti me tudi če nekdo živi iz dneva iz dan potem pa na stara leta živi na mojih težkih terenskih 45 letih delovne dobe.

Tudi jaz Kec pomagam ,toda tistim ki si niso sami krivi za svojo nesrečo in se trudijo,taki pa ki živijo (kako čemo-lako čemo) takim ne in tudi nimam posluha za njih!

Se opravičujem za off topic,sam me Kec vedno vleče za jezik(Kec =dobrotnik in svetnik) :OK:

Ne bom več smetil,kot sem že povedal upam da pupa najde sponzorje in potuje ,vmes pa zasluži še za pokojnino :P.....če ti pa ne rata,se pa oglas pr Kecu :)

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam kdaj je bob7 naredil 10 otrok in po tv jamral da nima za kruh, ker o bobu7 je govoril motorider ob katerega izjavo si se obregnil, češ da na stara leta takšnim ne boš plačeval socialne.

 

Brez premisleka se stisne enter potem pa je grdi grdi Kec kriv, ko pove, da ga motijo dvojna merila.

 

Kako že gre tista ... eni vidijo samo tujo srečo lastne pa nikoli  :mellow:

 

P.s. Kako veš, da recimo bob7 ni nikoli nič prispeval v zdravstveno? Ali pa tista dva, ki šibata okoli na yamahah. Ali pa se motim pa ne govorimo o tistih, ki gredo okoli sveta? Kdo bi vedel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec jaz sem srečen in vedno se ti obregneš ob mene! Govoril pa sem nasplošno in ja ne vem kdo kaj plačuje,vem pa da ti men ne plačuješ nič,kvečjemu jaz teb saj mam 10 let delovne dobe več od tebe :P

Ja ti,ti grdi Kec....pa enter :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena tema ki dokazuje da bi se lahko motosvet preimenoval v motoskret.....

 

Zakaj si takšen? :blush:

 

Kec in Kmet želita punco sam razsvetlit, da na potovanju ne bo pozabila plačevati prispevka v zdravstveno blagajno :naughty: :P

 

 

....aja, pa da nau preveč otrokov naštepala.... :ninja: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.rtvslo.si/tureavanture/novice/piramide-polarni-sij-route-66-kaj-si-zelite-videti-pred-smrtjo/324093

 

 

 

Britanski ultimativni seznam želja:
- Videti polarni sij na Norveškem (37 odstotkov)
- Ogled egipčanskih piramid (35 odstotkov)
- Road trip po Route 66 v ZDA (33 odstotkov)
- Sprehod po Kitajskem zidu (32 odstotkov)
- Izkusiti afriški safari (31 odstotkov)
- Helikoptrski prelet Grand Canyona in Las Vegasa (30 odstotkov)
- Križarjenje po Karibih (29 odstotkov)
- Ogled Taj Mahala v Indiji (28 odstotkov)
- Vožnja z gondolo v Benetkah (27 odstotkov)
- Potapljanje na Velikem koralnem grebenu v Avstraliji (24 odstotkov)
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js jih velik poznam, ki sploh ne mara motorjev ... a jih čmo ubit  :? :krneki:

 

ne vem zakaj se pluva po nekaterih, če se jim zdi potovanje okol sveta glupa idela (men osebno se ne zdi ... no ja .. sm ravnodušen) .. pisano je na javnem forumu, itak se nas najde nekaj ki imamo "pametne" ideje ... pač tak post se spregleda (če ti ni umesten)

 

različna mnenja pač .... men recimo nasledn let ne bi bilo primerno potovat okol sveta ... drug let bom raj poku s qukijem ... in kaj zdj :?

 

aja ... drug let tudu verjetno obdelamo podrobno Portugalsko :P (spomlad pa verjetno vodič po Romuniji, čeprav mi ni več za ke it vsaj kakšn let)... ne iščem družbe, ker jo že imam :010:

 

drgače pa .. sem že parkrat napisu tisti, ki si to želi (potovat okoli sveta) in riderka si očitno želi, ji resnično želim prijetno in uživaško pot ter z veseljem preberem potopis, kot sem jih nešteto :D

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni glupa ideja, samo predstave o takšnem potovanju so zgrešene, kakor tudi o samem motoriranju.

Za 5% pristnega moto užitka, je 95% muke.

 

Že bežen pogled na blog "najinsvet" (=indijansko poimenovanje) in npr. čitanje o Brazliji pokaže, da se en mesec ubadaš s papirji in uvozom, vmes pa preplačaš motor s pristojbinami, na koncu pa ti še motor nagaja.

 

Moraš biti takšen človek, ali si malo cigan (nomad), takega nič ne zmoti, al pa nafilan s sponzorskim in lastnim denarjem.

 

Za uporabnika, ki je odprl to temo, se mi zdi, da ni ne eno, ne drugo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da gremo malo nazaj on topic, rajderki en drug nasvet, nej si najde enga fraj s katerimse razume, pa ko se vrneta (če se vrneta) al se bosta sovražla al pa ga oženi. Ki če se preneseta ko bosta usrana žiučna v premajhnem šotoru bosta še marsikaj lahko skupaj preživela.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........

 

Že bežen pogled na blog "najinsvet" (=indijansko poimenovanje) in npr. čitanje o Brazliji pokaže, da se en mesec ubadaš s papirji in uvozom, vmes pa preplačaš motor s pristojbinami, na koncu pa ti še motor nagaja.

...............

 

Če bi vsaj majčkeno poslušala ljudi, ki so jima bili na voljo,  :hmm:  teh težav nebi imela, ampak............ Vsak je svoje sreče kovač!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ja ker sta te poslušala,zdej jima pa motor nagaja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni glupa ideja, samo predstave o takšnem potovanju so zgrešene, kakor tudi o samem motoriranju.

Za 5% pristnega moto užitka, je 95% muke.

Smo zelo različni, kot smo že ugotovili. Za moto užitke je najenostavneje doma in vsak dan en giro za spostitev...

Meni so na potovanjih najzanimivejši večeri in jutra, ko odkrivaš nekaj novega in "vsrkavaš" različna doživetja in občutke.

Sama vožnja je zgolj nuja, da prideš od ene točke do druge. Še najceneje je s kolesom, brez stroškov za gorivo in precej manj s servisiranjem.

Zame je največji problem dopust, tista dva tedna poleti in še kakšen dan prej in potem. Naslednje leto bom skušal pridobiti malo daljši neplačan dopust, če bo možno...drugače bo le dva tedna ali kak dan več.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemtiš . . . . . . tkole gledam k vsaka mona odpre temo in nabija nek tja v 3krasne . . . . . . . . in kwa se zgodi??

Popolnoma nič . . . . . . . folk se razpiše v upanju da ji pomagate in ji razložite, svetujete in opozorite na mariskatero svar . . . . . .  autor teme pa žvižga in se tut ne odzove celih 7 strani . . . . . .  :hmm:

A se vam ne zdi, da vas tale pupa orng  :pos:

Dejte en mal pomislit!

Mogoče sm  :topic:  z takimi izjavami, se mi zdi totalna bedarija . . . . 

Tukaj gor ste nekater pravi cari in kapo dol . . . . . glede potovanj in izkšenj, če bom imel plan za kkšno dalše potovanje . . . . . .bodite sigurni, da vas bom kontaktiral in povprašal kako in kaj!

pa brez zamere . . . .l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemtiš . . . . . . tkole gledam k vsaka mona odpre temo in nabija nek tja v 3krasne . . . . . . . . in kwa se zgodi??

Popolnoma nič . . . . . . . folk se razpiše v upanju da ji pomagate in ji razložite, svetujete in opozorite na mariskatero svar . . . . . .  autor teme pa žvižga in se tut ne odzove celih 7 strani . . . . . .  :hmm:

A se vam ne zdi, da vas tale pupa orng  :pos:

Dejte en mal pomislit!

Mogoče sm  :topic:  z takimi izjavami, se mi zdi totalna bedarija . . . . 

Tukaj gor ste nekater pravi cari in kapo dol . . . . . glede potovanj in izkšenj, če bom imel plan za kkšno dalše potovanje . . . . . .bodite sigurni, da vas bom kontaktiral in povprašal kako in kaj!

pa brez zamere . . . .l.p

Mislim, da je to temo odprl en zdolgočasen ded, ki nam je navrgel mlado,sexi deklico , ki si želi potovati in morda celo poročiti z nami motoristi; pa se nam sedaj smeji kaki trotelni smo!

Tak da z njim nea grem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da sta spremljala motosvet, ker sta BMW GS 1200 takoj zamenjala za dva uporabna motorja :)

kavelj 22

vodna pumpa jih jebe.

na bmflu jih ne bi mogla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.................

Tukaj gor ste nekater pravi cari in kapo dol . . . . . glede potovanj in izkšenj, če bom imel plan za kkšno dalše potovanje . . . . . .bodite sigurni, da vas bom kontaktiral in povprašal kako in kaj!

 . . . .l.p

 

Ja, ampak na PM, drugač se bo spet vse zjebal!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!