Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Spet imam nov problem :)

Kupil sem novo sprednjo gumo in peljal k našemu vulkanizerju, da mi jo montira.

Ampak nažalost človek ni mel pojma kak se da prednje kolo dol... Jaz pa sem se tudi bal, da bom kaj pokvaril...

Mi lahko nekdo opiše kakšen je postopek?? :)

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spodi pri vilicah jo moras odsraufat... :P

ne, resno. najprej odsraufas tiste stiri vijake ki stiskajo os skupaj (imbus), potem pa odsraufas se akso (veeelik kljuc! :)), potegnes akso ven, in je to to - pa pazi da kaj bremze ne poskodujes! - tako je vsaj pri mojih vilicah, mislim pa da ima RSka v osnovi enake (white power USD, 34 mm) .) ko pa sestavljas, das najprej akso za kaka 2 cm not, vstavis kolo, das akso do konca not, jo zategnes (pazi da je ne bos premalo - prevec pa tud ne!), in zategnes se tiste stiri imbuse, ki akso stiskajo skup. .)

aja, pa uporabljaj stojalo, ne ciglov/kamnov/lesenih klad/whatever!!

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti lahko dam samo en nasvet. zategni tak, da se neboš lahko pol še samo po zadnji koli vozo ampak po obeh.

malo bi bilo neprijetno, če bi ti naenkrat sprednje kolo pobegnilo za par metrov naprej... :huh:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, bi mi z pneumatsko pištolo zategnili :)

Kire 4 vijako to misliš?? To misliš 2 na vsaki strani??

Aha.. ok no, če ni pol problemov s polžem in tem, je pa tak ok. :)

:)

Hvala za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne katalizatorja nima tak da vsaj neki :) .A je že kdo si sam odblokiral auspuh, prosim če mi malo razloži kako(kje je blokada, kako jo odstraniš, a morš dat dol cel auspu al tisto sam na koncu,.. :? . a na vstopniku v filter je pa tista luknja ko je sam neka guma čez. tisto že tud imam. vsaj mislim :doze:

lp vision

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, bi mi z pneumatsko pištolo zategnili :)

:xx: ne pretiravaj!aluminijast navoj ti lah crkne.če tega še nis počel,probaj pri nekom k ma moment ključ, drugač se boš drago učil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej odšraufaš akso in pol 4 šraufke(da se ti aksa ne zavrti). Ko sm js vlekel kolo ven, se mi je zmeri ob čeljust feltna zatikala, zto sm uzeu ploščice vn in je šlo lažje. Pr montaži pa spet kolo notr, aksa in najprej mal zategneš 4 šraufe, obremeniš kolo parkarat, da se vilce lepo "usmerjo" oz. da niso zavite, zategneš in nato še akso(pa ne preveč kot je batzajla reku). Aja pa ne pozabi ploščice nazaj dat na konc :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akse sploh ni treba tolk zategovat zato,ker jo držijo tud tisti M6 šraufki .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sm zamenjal svečko pri aprilii. Nekaj časa (dva dni) je delalo v redu, pol mi je

pa spet začelo trokirat pri cca. 8000 rpm. Mam pa elektronski rave ventil, a je

tud pri tem ventilu možna kaka napaka, okvara elektronike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trokira mi sam tam okrog 8000 rpm (večinoma v višjih prestavah, ko počasi

nabira obrate), od malo čez 8000 do 11000 pa spet lepo potegne <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to ti verjetno RAVE trokria.. isto dela namreč meni, tam nekje med 7500 in 8000 obrati... ampak to samo ko počasi nabira obrate.. če nižaš brzino in dvigneš obrate je ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je bla volja ustvarjat v Photoshopu, pa so prišle te 3 slikce vn.. če je komu všeč in nima ideje kako pobarvat motorja... :lol:

28973plava-med.jpg

28973ninja-med.jpg

28973rumena-med.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne katalizatorja nima tak da vsaj neki :) .A je že kdo si sam odblokiral auspuh, prosim če mi malo razloži kako(kje je blokada, kako jo odstraniš, a morš dat dol cel auspu al tisto sam na koncu,.. :? . a na vstopniku v filter je pa tista luknja ko je sam neka guma čez. tisto že tud imam. vsaj mislim :doze:

lp vision

še enkrat sprašujem če im kdo kakšne izkušnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yo this is 4 my niggars ;)

bodmo resni ;) sory k je to :topic: ampak ful me zanima kwa pomen ime tega velicastnega orgazmicnega motorja :) aprilia (ok to mi je jasn) RS (whtf???) 125 (kubikaza?)

tnx za odgovore

be ql pa uzivejte v marjeticah ;)))

ajde!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

racing & sport?? sicer pa ni nujno d sploh karkoli pomeni - probi si razlozit imena GSXR, ZX6R, CBR, NSR, APN, ZZR, SV, ... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yo!

evo ti una imena (po moji logiki) :)

GSXR-grand sport X replica :)

ZX6R-to nevem :)

CBR-to tud nevem :)

NSR-neuporabne stare reci?

APN- za to obstaja pa en znak :yea2: :)

ZZR-se en primer k nevem :)

SV-sport verzija ali slovenska vojska ;)

vidte use se da razlozit :)

pomojem pomen RS replica sport... uglavnem RS is the bomb

be ql!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej sam cez sterko ne govort pa smo prjatli. k to je pa res hvalezn motor... sicer strom nikol ne dela... ampak pele se pa... tud po tistem k pr 60 fuknes u dolino....

bomo vidl ce bo aprilia prezvela kej tazga.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud po tistem k pr 60 fuknes u dolino....

bomo vidl ce bo aprilia prezvela kej tazga.... :)

...smo ze vidl kok je aprilia 140 prletela v ograjo, pa se pol pelala naprej glih tak ko prej (le da brez zmigovca, levega ogledala in rocice za sklopko). .) to mi z APNko se ni ratal (140, pa to... ). :)

...sicer pa smo ze rahlo off topic. .)

_Roba_ - kej novga o zobniku??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!