Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Uf pol pa moj mobi neki zaj***** ker sm en post hotu uceri napisat pa ga zgleda ni uspel. No napisu sm pac je razlika med mojo pa jernejovo kr dost ker njegova je okol 11500 ze manj vlekla (gledu k si me pelu) pr moji se pa ne neha use do slabih 13.000. Zagrab pa pr enih 7500. Sam tko da je postena razlika vrjem.

Lp- riz Boh

ja ker sm prizanašu mašini in sm šaltu gor :P teb tud ne trga pr 13.000 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to dobr ves da ni res. se vrti nad sam ni moci gor tko k se je pr matexu pr 11 koncal pa se je tut skor do 12 vrtel... ja moj pa se dejansko pr 10.000 se poskoc use do slabih 13.000. to ni baje nc cudnga pr 34fergu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to dobr ves da ni res. se vrti nad sam ni moci gor tko k se je pr matexu pr 11 koncal pa se je tut skor do 12 vrtel... ja moj pa se dejansko pr 10.000 se poskoc use do slabih 13.000. to ni baje nc cudnga pr 34fergu...

spet prbijaš kolkor si dolg pa širok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sekvoja Boh

še par dni pa bo pomoje zmanjkalo besednega zaklada pa poznavanja rastlin, pri podpisih vsakič z drugačno rastlino :D zdaj pa da te vidimo kje je meja pa kolko te je mama na vrtu naučla o zeliščih, rožah, drevesih in koliko si v šoli poslušal pri bio :D

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet prbijaš kolkor si dolg pa širok :D

ja dobr pa prbijam jst ze vem nimam se komu za dokazvt. gre mi 45 priznam pa neznam se pelat tko da so mi na OŠ mirana levca gor dal koleščke da se ne prevrnem :slap:

še par dni pa bo pomoje zmanjkalo besednega zaklada pa poznavanja rastlin, pri podpisih vsakič z drugačno rastlino :D zdaj pa da te vidimo kje je meja pa kolko te je mama na vrtu naučla o zeliščih, rožah, drevesih in koliko si v šoli poslušal pri bio :D

ma pomoje pa da nebo tok hmal k se ze zdej vlece kksne 3 mesce... pa sej ne pism tok postov :D

lp

(surov) fižol :lol: Boh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma pomoje pa da nebo tok hmal k se ze zdej vlece kksne 3 mesce... pa sej ne pism tok postov :D

lp

(surov) fižol :lol: Boh

3 mesce ja ampak od njih 2 mesca v banovcih :P

še vedno maš na razpolago kuhan fižol, prekuhan fižol, zažgan fižol, olupljen fižol, stročji fižol, fižol s smetano,... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa je kot iz trgovine :P

btw tuki maš italjanske strani k si jih hotu (upam da boš razumu kej :P )

http://www.rs125.it/flastoria.htm

http://www.motoclub-tingavert.it/modules.php?pag=209

http://www.apriliars125.it/storia00.htm

"Per quanto riguardò il motore venne montato l'attuale Rotax 122, motore più leggero e più semplice da smontare e venne introdotto un nuovo sistema di accensione elettronica con centralina CDI.

Durante il primo anno di produzione, queste nuove Aprila vennero prodotte mantenendo invariata la potenza di base di 23 Kw (34cv), dunque si trattava ancora di moto full power; dall'anno successivo in poi i 125 stradali uscirono dalla fabbrica a potenza limitata, cioè ad 11kw (15cv), affinché potessero essere guidati anche dai sedicenni con l'ausilio della patente A2.

Ecco quindi che furono introdotte delle modifiche meccaniche atte a limitare le prestazioni.

Fu cambiato il carburatore, si passò da un dell'Orto 34 ad un 28, venne tolta la valvola rave e sostituita con una finta, modificata la centralina e otturato uno dei condotti del bocchettone dell' airbox.

Tali modifiche sono rimaste invariate fino ai giorni nostri."

torej z 34ko fargazerjem, rave, druga centralina in odprte tiste cevke v airboxu pa bi pršli spet na 34HP (na prvem linku btw)

no upam da me ne boste spet ozjali :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) rave nima veze z najvišjo močjo

2.) +tega rabiš še zelo zelo dober in visoko se vrteč izpuh.

ostalo je pa res. in že vsaj 100X napisano (50X od mene)

kaj si že hotel povedal novega?

s tem ko to narediš imaš mašino praktično enako "kultni" super duper chesterfield. pac full power. ne samo opened

lp

trava Boh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koga pa briga tistih 5 konjev več, itak jih boš le stežka opazil. Metat za to ogromno denarja pa je nesmisel...kupiš nov motor pa si dal 2000€ več pa imaš 100konjev več, ne pa 5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri tem razmerju masa : moč se more poznat dobr pol pr tistih motorjih (r1 zx10r ...) to en rekreativni voznik sigurn nebo opazu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preračunite fantje kok procentu je teh 5 konju! na teh 28,30 konjih se 5 kr pozna, to je 16,17%. drgač ja, res lahko kupiš kšn star motor za 2k€ k bo meu več konju, blokiraš bla bla, pa pol useeno ko boš ti komu razbiu avto in bojo ugotovili da si ga odpru spet, boš sam kriu vse stroške + kazni bla bla. no seveda to lahko narediš če maš 18let+, sam kolkr vem majo eni že od 16naprej 125ke,ne? :) pač pravim samo da se teh 5 konju kr pozna...

Popravljeno . Popravil RSka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preračunite fantje kok procentu je teh 5 konju! na teh 28,30 konjih se 5 kr pozna, to je 16,17%. drgač ja, res lahko kupiš kšn star motor za 2k€ k bo meu več konju, blokiraš bla bla, pa pol useeno ko boš ti komu razbiu avto in bojo ugotovili da si ga odpru spet, boš sam kriu vse stroške + kazni bla bla. no seveda to lahko narediš če maš 18let+, sam kolkr vem majo eni že od 16naprej 125ke,ne? :) pač pravim samo da se teh 5 konju kr pozna...

Sej je vseen al pa da mas 125-ko odblokerano :hmm: isto si ga najebu če ugotovijo da je odblokerana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojm pr 125 nebi tolko težili kot če imaš 600 blokrano

Isti shit je.. vožnja brez izpita... :unsure: :unsure:

drgač pa sej ni problema itq te ne bo noben policaj poslov na dyno test da bi vidu a je odprta al ne.. :whistle:

sam če boš pa nesrečo naredu pa vrjem da bojo šli šraufat pa gledat kaj je... k če nebi biu motor tak k ti piše u

paperjih bi kr sam lepo kril škodo....

tko da pomoje je useen al je 125 al pa 600+ :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bom pa rave kupu :D... za fuel economy...

drgac sm pa dons mal ga pržgov po dveh mescih... ja še kresne u prvo :evilgrin: pa tut čez 13 se še vrti :worship:

tok.. lp grah Boh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!