Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Rave

Druga glava

ravni bat

večji fergazer

izpuh drugi

po želji še druga elektronika

Rage1337 katero svečko si dal noter?

Denso-w31eszu (to je iridium, pa taprava toplotna vrednost, probov sm tud NGK BR10EG)

Ima mogoče kdo za prodat cilinder+glavo za RS 2005 (58.98)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk se se spomnim bi naj bila NGK B10EG ali B10EGV. vsaj za Rotax type 123 s polno mocjo (25 kW).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

br10eg je taprava, čeprov če se motor ne vrti tok v obrate, al pa za bolj mrzle dneve, lahko tut br9eg

Za mrzle dneve ti priporočam 9ko. Za tople pa 10ko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mrzle dneve ti priporočam 9ko. Za tople pa 10ko

Tako je. Na moji 50cc je motor precej lepše deloval in vžigal ko sem dal notri iridium svečko, mislim da je bla BR9EIX (50cc RS). Res pa je da stane malo več --> 11€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah te iridium sploh niso nič boljše, jst sem vse sprobal, 9ko, 10ko pa še par iridiumk, če že ne druzga so navadne boljše ker se da laži ime zapovnt :D resno, kolkr sm jst sprobal in prebral po forumih, je čist vseen, maš tisto s katero motor lepše dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah te iridium sploh niso nič boljše, jst sem vse sprobal, 9ko, 10ko pa še par iridiumk, če že ne druzga so navadne boljše ker se da laži ime zapovnt :D resno, kolkr sm jst sprobal in prebral po forumih, je čist vseen, maš tisto s katero motor lepše dela.

logar pa ti veš zakaj je iridium in za koga dobra??

za 4-takt motor, deluje veliko dlje (iz izkušn vem) za 2-takt pa nima sicer smisla k jo tko al tko paca (sm jo pa uzev ker jo itq dobim za dobro ceno khmmm)

kolk se se spomnim bi naj bila NGK B10EG ali B10EGV. vsaj za Rotax type 123 s polno mocjo (25 kW).

jest mam 154ccm kit notr :rolleyes:

sicer se te svečke uporabljajo bolj za cross varjante, ker se skoz vrti na visokih obratih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

logar pa ti veš zakaj je iridium in za koga dobra??

za 4-takt motor, deluje veliko dlje (iz izkušn vem) za 2-takt pa nima sicer smisla k jo tko al tko paca (sm jo pa uzev ker jo itq dobim za dobro ceno khmmm)

jest mam 154ccm kit notr :rolleyes:

sicer se te svečke uporabljajo bolj za cross varjante, ker se skoz vrti na visokih obratih...

:rolleyes: c-c-c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam sledeč problem ko ga hočem vžgat na ajnlaser nemorem ko pritisnem na gumb naredi klik pa noče vžgat

ka bi lahka blo pregledau sm varovalke pa so vse vredu razen če je ajnlaser šou samo kako bi se to sprobalo

če dela glede na to da gre iz ajnlaserja samo 1 kabel???? ČE ma kir kake veze se priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam sledeč problem ko ga hočem vžgat na ajnlaser nemorem ko pritisnem na gumb naredi klik pa noče vžgat

ka bi lahka blo pregledau sm varovalke pa so vse vredu razen če je ajnlaser šou samo kako bi se to sprobalo

če dela glede na to da gre iz ajnlaserja samo 1 kabel???? ČE ma kir kake veze se priporočam :)

Na tisti kabel daj plus :) minus je spelan po ohišju motorja.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko das na tisti kabel direkt plus (uporabi kako klemo za jump start, ne mi s kakimi tankimi kabli svirat, ker ti ga lahko v roki skuri), ce zacne verglat je hin rele. ce ne vergla, je hin elektrostarter.

Ce je hin elektrostarter ga odmontiraj, kompletnega razdri, z brusnim papirjem pobrusi komutator (naj bo zrnatost VSAJ 800, komutator in krtacke dobro prenasajo samo gladko sticno povrsino!), po potrebi menjaj krtacke, vse operi v bencinu ali nafti, spihaj s kompresorjem (sploh pri komutatorju glej da ne bo ostal kak opilek med posameznimi bakrenimi ploscicami!), z mastjo namazi lezaje ampak ob tem pazi da ne bo mast prisla na krtacke in komutator, sestavi in zmontiraj. Projekt za vsega skupaj 2, 3 ure.

Jaz sem to naredil ze na kolegovem Univerzalu, moji fiesti 1.4TDCI, mojem bivsem mondeotu 1.8TD in TTju 1.8T - povsod so se pokazali pozitivni rezultati. Sploh pri TTju ki sploh ni vec verglal ampak je samo kliknil tako kot tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pospravljam po garaži in nabralo se je tole....

Vs deli so za letnik 99-06

-vse plastike, maska in levi bok rahlo popraskana 70€

-subframe 30€

-vžigalna tuljava 20€

-regulator napetosti 20€

-ECU 30€

-nosilec maske 10€

-oba sedeža 30€

-sopotnikove stopalke 10€

-izpuh, oiginal, odstranjene blokade.....50€

-vetrobran 10€

-cel kup malenkosti...nosilci, komplet štrom.....

Kontakt na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mam sledeč problem ko ga hočem vžgat na ajnlaser nemorem ko pritisnem na gumb naredi klik pa noče vžgat

ka bi lahka blo pregledau sm varovalke pa so vse vredu razen če je ajnlaser šou samo kako bi se to sprobalo

če dela glede na to da gre iz ajnlaserja samo 1 kabel???? ČE ma kir kake veze se priporočam :)

Naaaah. Po izkušnjah s šravfanjem teh aprilij (2000-2004) je bil vedno kriv rele. Platina na releju se zapali, posledično se tudi izrabi. Skozi rele ne steče dovolj toka, da bi zaganjač obrnil. Imam enih 5 relejev od aprilije uničenih. Čeprav je rele zanič, ševedno dela tisti ˝klik-klik˝

ps. pazi da ne boš prevečkrat poskušal (če je rele kriv), ker rele se lahko zašvasa in potem ti mašino npr vžge in jo ševedno vergla!!! Tako je tudi enmu od teh ki sem šrafal skurlo zaganjač :D

LP luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabi kdo serijski ojnico z obema pripadajočima ležajema (zgornji za sornik je nov)? Imam športno (ojačano) notri in serijske ne rabim... Je pa kot nova seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.. mene pa zanima a ma mogoče kdo za prodat prvi leu žmiguc za aprilio rs 125 od 06 leta naprei? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je dejansko s kvaliteto/zanesljivostjo tega motorja in koliko te vzdrževanje pride..koliko približno pije odblokiran? Namreč je oče zelo skeptičen glede nabave cvajtakterja in dvomim da ga bom prepričal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!