Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Mogoče iz vidika varnosti to ni tako slabo?

Pa sva spet tukaj o čemer si že govoril .....zapestje -podstrešje ......ko sem sam omenil kaj od elektronskih pomagal na motorjih ......demenca ? :) tudi večkrat poudaril ,da je to samo navlaka in striženje ovc ......

P.s. Če bi prebral moj post bi videl da sem ta vidik varnosti že povzel z drugimi besedami .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Pa sva spet tukaj o čemer si že govoril .....zapestje -podstrešje ......ko sem sam omenil kaj od elektronskih pomagal na motorjih ......demenca ? :) tudi večkrat poudaril ,da je to samo navlaka in striženje ovc ......

P.s. Če bi prebral moj post bi videl da sem ta vidik varnosti že povzel z drugimi besedami .

Motor je premočen in če ti butne pa nimaš urejenega zapestja, podstrešja in občutka tudi na levi roki, je taka zadeva verjetno precej koristna.

Večkrat sem že poudaril, da so motorji premočni in brez vseh elektronskih pomagal prenevarni in "nevozni".

Na mojem pa nič od tega ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Motor je premočen in če ti butne pa nimaš urejenega zapestja, podstrešja in občutka tudi na levi roki, je taka zadeva verjetno precej koristna.

Večkrat sem že poudaril, da so motorji premočni in brez vseh elektronskih pomagal prenevarni in "nevozni".

Na mojem pa nič od tega ni potrebno.

spet se ne strinjam, noben moped ne butne kar sam od sebe in noben moped ni tok premočen, da se ga ne bi dalo normalno vozit. so pa pomagala fajn, v primeru nerodnosti, debelih rokavic, zamišljenosti, pretiravanja lastnika itd

Moj prvi SX 140 konjev, nima nobenih pomagal, pa se ga lahko pelje mehko ko muceka, lahk se ga pa tudi ožema. Ni pa nič bolj nevaren od tvojega Versysa, mogoče je celo bolj varen, ker ima boljše zavore, in bolj športno vzmetenje.

Celo na GTju se da čist normalno vozit, brez da bi pomagala posegala v vožnjo. Seveda, ko pa začnem objestno po kakih ovinkih, sploh v sedanjem času, kaj hitro lučke na armaturki utripajo.

Tako, da fama da so jurja in več motorji nevarni ali nevozni je čisto iz trte izvita.

Če še mal nabijam: trekšn kontrol, ni zaradi moči mopeda, ampak je namenjen nadzoru zdrsa zadnjega kolesa. Tega pa lahko na spolzki podlagi tudi na 650ki zavrtiš.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

Motor je premočen in če ti butne pa nimaš urejenega zapestja, podstrešja in občutka tudi na levi roki, je taka zadeva verjetno precej koristna.

Večkrat sem že poudaril, da so motorji premočni in brez vseh elektronskih pomagal prenevarni in "nevozni".

Na mojem pa nič od tega ni potrebno.

 

Takšni sploh ne bi smeli za krmilo kot prvo!

Vem kaj si ti večkrat poudaril ,sam se mi ne da brskat za nazaj da ti prilimam tvoje genijalne ugotovitve ....

Si mu že svetoval nakup Versysa :)

No še kaj napiši o MT09 saj si ga vozil vsaj dve ravnici po 500m  , da ne smetimo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Cartman said:

 

 

paaa novi fedri so v večini primerov zelo primerni motorju. uau faktor dobiš, ko menjaš iztrošeno.

Ma k sem govoril z mehankarji vsi so hvalil, kok so te fedri oh in sploh. Sej si lohk pogledaš na strani serviserja kakšen hvalospev je bil narejen za te fedrčke. Jest sm biv spet butl pa werjev. Konc. Ne berem več revij in ne verjamem več serviserjem. Peesda mi je monter zagotovil, da z wilbersi ne wobla. Pa ni nč bol. Al sm pa jest smotan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Ma k sem govoril z mehankarji vsi so hvalil, kok so te fedri oh in sploh. Sej si lohk pogledaš na strani serviserja kakšen hvalospev je bil narejen za te fedrčke. Jest sm biv spet butl pa werjev. Konc. Ne berem več revij in ne verjamem več serviserjem. Peesda mi je monter zagotovil, da z wilbersi ne wobla. Pa ni nč bol. Al sm pa jest smotan.

Jaz sem te opozoril, da menjava ni potrebna na tem motorju :) boš ga pa lažje prodal, samo moraš začet zadevo na veliko hvalit.

Ampak prvič pa slišim od tebe, da ti zadeva wobla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Ma k sem govoril z mehankarji vsi so hvalil, kok so te fedri oh in sploh. Sej si lohk pogledaš na strani serviserja kakšen hvalospev je bil narejen za te fedrčke. Jest sm biv spet butl pa werjev. Konc. Ne berem več revij in ne verjamem več serviserjem. Peesda mi je monter zagotovil, da z wilbersi ne wobla. Pa ni nč bol. Al sm pa jest smotan.

Nisi , ker je nad 160 tud mene začelo zibat , vse še v mejah sam pri 170 se v ovinku nisem več počutil ravno stabilen , sem ti pa vsaj na smartkah pussy štrajfe pobrusil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Ma k sem govoril z mehankarji vsi so hvalil, kok so te fedri oh in sploh. Sej si lohk pogledaš na strani serviserja kakšen hvalospev je bil narejen za te fedrčke. Jest sm biv spet butl pa werjev. Konc. Ne berem več revij in ne verjamem več serviserjem. Peesda mi je monter zagotovil, da z wilbersi ne wobla. Pa ni nč bol. Al sm pa jest smotan.

ti si smotan :P

odvijači vizir dol, pa pojdi probat če vobla. Če bo še je konstrukcijska napaka vpetja, z fedri ni nč narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

 

Takšni sploh ne bi smeli za krmilo kot prvo!

Vem kaj si ti večkrat poudaril ,sam se mi ne da brskat za nazaj da ti prilimam tvoje genijalne ugotovitve ....

Si mu že svetoval nakup Versysa :)

No še kaj napiši o MT09 saj si ga vozil vsaj dve ravnici po 500m  , da ne smetimo .

motorje delajo danes za vso populacijo, ne samo za člane MSja in svetovalce iz MotoGPja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

motorje delajo danes za vso populacijo, ne samo za člane MSja in svetovalce iz MotoGPja

Vem ,samo tapravega za sebe moreš izbrat , jz sm že večkrat falil , pa zmeraj poljuval kljub temu ,da je blo še v moji lasti....

snecer nehaj smetit , k še mene potegneš za sabo :) mam ta čredni nagon zelo izrazit :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

 

Ampak prvič pa slišim od tebe, da ti zadeva wobla?

Mogoče preveč komentiraš in premalo bereš.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, luxsa said:

Mogoce bi pomagal ce bi na ta super stroj namontiral amortizer balance. 

Mogoče bi blo pa še bolje, če bi ta dnar dal na stran za en drug motor. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Kmet2 said:

slipper clutch je mimobrca Yamahe na em modelu ....nepotrebno .....je pa fino ko ga prestaviš dve dol pa te ne zabije na krmilo in potegne črte zadaj, kot da si pohodil zavoro ampak to se bolj izrazi na veliko kubičnih dvovaljnikih .

Bolje definitivno a samo zvišuje ceno .

 

10 hours ago, Snecer said:

Mogoče iz vidika varnosti to ni tako slabo?

Aprilia je imela na rsv mille ze leta 2000, ce ne ze prej.. 

Yamaha je res odkrila nekaj novega:ras:

Je pa s to zadevo bolj tako..za prodat ovcam je ok :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sedaj že tri dni pod pretvezo novega leta utapljate svojo zalost zaradi nakupa tracerice, da nihče nič novega ne napiše? :P ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah sem 14 dni gledu da bi kupu Triumpha, pa sem se htirto premislil. Bolje bit 3 dni slabe volje zaradi jamahe kot celo leto tzaradi triumfa. :jezik:

Čisto resno. Hoče kdo tracerja z 15K km po ugodni ceni z novimi pnevmatikami, in ogromno opreme? Vzmetenje je wilbers.

031891557. Matjaž.

Preden ga dam za 8300 na AN.

 

SMS (dostikrat nimam telefona pri sebi)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tule sem mal počistil ,da boste imeli malo bolj pregledno temo :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 1. 2017 at 14:04, skalar36 pravi:

Mah sem 14 dni gledu da bi kupu Triumpha, pa sem se htirto premislil. Bolje bit 3 dni slabe volje zaradi jamahe kot celo leto tzaradi triumfa. :jezik:

Čisto resno. Hoče kdo tracerja z 15K km po ugodni ceni z novimi pnevmatikami, in ogromno opreme? Vzmetenje je wilbers.

031891557. Matjaž.

Preden ga dam za 8300 na AN.

 

SMS (dostikrat nimam telefona pri sebi)

 

Pa kaj te toliko moti na tem motorju ?

Imaš super motorček, ki  si ga marsikdo samo lahko želi. Če boš poslušal ta zijala tu na motosvetu tako noben ne bo nikoli vredu, pa pri 20.000km bodo vsi zreli za najmanj generalko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawl pravi:

Pa kaj te toliko moti na tem motorju ?

Imaš super motorček, ki  si ga marsikdo samo lahko želi. Če boš poslušal ta zijala tu na motosvetu tako noben ne bo nikoli vredu, pa pri 20.000km bodo vsi zreli za najmanj generalko.

Kar sem ga jaz razumel, ni problem v motorju ampak njemu. Ne ve, če je še za na cesto..tako čez prst povedano, si ne zaupa več

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Wobla tudi yamaha xt660r pri 120kmh pa noben nič ne jamra.... Če začne woblat je to pač meja ki jo motor zmore. Se sprijazniš ali pa kupiš cestaka...

Druga stvar ki jo pa jaz tu vidim je tudi neznanje voznika da se to dogaja. Včasih je potrebno motor tudi malo drugače naložiti v ovinku da ne wobbla.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Kawl pravi:

Wobla tudi yamaha xt660r pri 120kmh pa noben nič ne jamra...

Marsikateri motor wobla, vpiši "wobble" v Google in ime modela/firme, pa boš presenečen koliko motorjev in ljudi ima s tem težave. Je pa tako, eni priznajo hibe svojega motorja, eni pa nimajo jaz-a za to.

pred 47 minutami, Kawl pravi:

Včasih je potrebno motor tudi malo drugače naložiti v ovinku da ne wobbla.

Sem v temi že omenil. Z original vizirjem sem se bil primoran skloniti naprej pri višji hitrosti in v tem primeru ni nikoli woblal. Pri touring vizirju pa se lahko spozabiš, sediš pokonci tudi pri visoki hitrosti, pa je nad 180 kaj zawoblal, s tem da če sem se sklonil malo naprej - NIKOLI. Skratka recept je rit malo bolj nazaj, komolce pokrčit in se skloniti proti krmilu, kot na cestaku. ;)

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Kaj bo Tracer za 2017 kaj spremenjen?

MT-09 ja, MT-09 Tracer pa samo barve, kolikor mi je znano.

Popravljeno . Popravil Andrejcer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tracerja tiče, ne vem, če prihaja spremenjen, bi mi pa z odpravljenimi obstoječimi težavami (woblanje, sedež) in malo nadgrajenim vzmetenjem (beri: tudi z ročko za lažje nastavljanje) in malo več navora in moči (beri: vozim jurja) bil zelo resen kandidat za nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, siks pravi:

 

kar se tracerja tiče, ne vem, če prihaja spremenjen, bi mi pa z odpravljenimi obstoječimi težavami (woblanje, sedež) in malo nadgrajenim vzmetenjem (beri: tudi z ročko za lažje nastavljanje) in malo več navora in moči (beri: vozim jurja) bil zelo resen kandidat za nakup...

Šel boš iz konja na osla ;) ne delaj tega ,dodaj jurja dva pa maš 1050 .......v  vseh pogledih boljši motor ,,,,,

Tracer je vrhunski moped ,samo prej ne smeš peljat skoraj nič od konkurence .....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 1050 ne bi šel, iz enega razloga in to je premalo konjev...že itak sem šel iz 140 na 115 in me to malo grize...če bi šel še na manj bi me zagotovo še bolj...mogoče pa 1090!...pa upam, da bojo ktmovci (pa še kdo drug) naredli z 1090 mašino nekaj v stilu SMT 990...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!