Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

A kdo doma dela nosilce za kufre? Bi bil zelo hvalezen ce bi kdo odgovoru......... :worship:

Pred leti se nekaj dalo zmenit v Jap-u, Trzin (menda jih je nekdo znal naredit za STenere).

Vprašat ni greh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ne vem ali je bilo že kdaj govora o temu, niti ne bom bral 22 strani pametnih odgovorov in bedastega nabijanja.

Skratka pred leti sem na avtocesti videl Nemški par na Africi. Motor mi je bil zanimiv predvsem zato ker je imel ob rezervoarju na vsaki strani obešeno tekstilno torbo za prtljago. Meni se je zadeva zdela zelo praktična predvsem zato ker je vedno 90% prtljage locirane zadaj in posledično je tudi vsa obremenitev na zadnjem koncu.

Kje bi se dalo takše torbe dobiti, sem že spraševal samo nimajo nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi renomirani oskrbovalci (touratech in podobni) svetovnih popotnikov in gericke, louis (vsaj pred leti sta slednja to imela v programu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali je bilo že kdaj govora o temu, niti ne bom bral 22 strani pametnih odgovorov in bedastega nabijanja.

Skratka pred leti sem na avtocesti videl Nemški par na Africi. Motor mi je bil zanimiv predvsem zato ker je imel ob rezervoarju na vsaki strani obešeno tekstilno torbo za prtljago. Meni se je zadeva zdela zelo praktična predvsem zato ker je vedno 90% prtljage locirane zadaj in posledično je tudi vsa obremenitev na zadnjem koncu.

Kje bi se dalo takše torbe dobiti, sem že spraševal samo nimajo nikjer.

:grim

H.G: jih ima k pridejo skupaj z tank torbo pa kostajo 70e . pa se jih da po potrebi dolvzet k so na zadrge je kar prakticna zadeva, tudi touratech jih ma sam pa ni podana cena v katalogu tako da nebi vedel kolk kosta.

jst jih bom kar doma naaredu k ne more bit tako velik problem pa se po meri bodo, sej ce mas zascitne loke odspred pol jih itak nanje pritrdis! :eek:

vara rules :yea1:

evo :OK:

post-9752-1140379649_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mack hvala, morda bi jilo jih res najbolje naredit doma ker sem tudi že razmišljal da so zaščitni loki kot nalašč za kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze res tako sam ce bos vpenjal na loke bo vsa stvar tud ful ven strlela, ce das nad loke pa dobis 5 cm vse skup bolj noter umaknjeno sm, se poglobil! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoce kdo ve, ce so skladni givijevi nosilci in kappina plata? gre se za motor suzuki gs 500f, problem je v tem, da kappa nima nosilcev za F model, samo za E (ceprav mislim da ni bistvene razlike v zadnjem delu- le da E nima spredaj oklepa), givi pa, vendar je kovcek odlocno predlag.

lp, david

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoce kdo ve, ce so skladni givijevi nosilci in kappina plata? gre se za motor suzuki gs 500f, problem je v tem, da kappa nima nosilcev za F model, samo za E (ceprav mislim da ni bistvene razlike v zadnjem delu- le da E nima spredaj oklepa), givi pa, vendar je kovcek odlocno predlag.

lp, david

kolikor vem imata kappa in GIVI isti patent (je ista firma). Imam strance made by kappa, pa grejo tud na GIVI ploščo od topcase-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem imata kappa in GIVI isti patent (je ista firma). Imam strance made by kappa, pa grejo tud na GIVI ploščo od topcase-a.

<Imam Kappa kovček 52l in GIVI nosilec pa paše skupaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

H.G: jih ima k pridejo skupaj z tank torbo pa kostajo 70e . pa se jih da po potrebi dolvzet k so na zadrge je kar prakticna zadeva, ...

jst jih bom kar doma naaredu k ne more bit tako velik problem pa se po meri bodo, sej ce mas zascitne loke odspred pol jih itak nanje pritrdis! :eek:

vara rules :yea1:

evo :OK:

Tole je res super videti, samo malo me skrbi, kako bi bilo z lakom na rezervoarju. Spodaj bi moral dati "prijazen" material, da nebi poškodoval (odrgnil) barve.

Če voziš po kakšnem makadamu, prahu, pesku, zna biti zadeva delikatna. Drugače ja pa :OK:

Tole je res super videti, samo malo me skrbi, kako bi bilo z lakom na rezervoarju. Spodaj bi moral dati "prijazen" material, da nebi poškodoval (odrgnil) barve.

Če voziš po kakšnem makadamu, prahu, pesku, zna biti zadeva delikatna. Drugače ja pa :OK:

Še tole sem pozabil; Jaz sem enkrat, ko se pri nas še robe ni dobilo, naredil tank torbo. Bila je fajn, le noter je po šivih teklo. :hmm:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš po kakšnem makadamu, prahu, pesku, zna biti zadeva delikatna.

mal :topic: ampak za info: nabavil pred par leti avtosmrček(tisti črni skaj)imel celo zimo zaščiten sprednji del da se ne počkoduje od kamenčkov lak :grim spomladi dam dol :eek: :eek: :eek: med havbo in smrčekom je prišlo kar nekaj drobnega peska iz ceste pa se je fino ribalo po laku :blush: pa je mel ličar delo spomladi :grim

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred casom sem nabavil prozorno folijo ki jo s segrevanjem lahko oblikujes po maski motorja, prvotno je bila kupljena za polimat kompleten rezervoar ampak je prevecdela tako da sm zadevo opustil.Ce ppogledate je torba narejena dokaj trdno se pravi da ne drsa po maski na celo ampak samo na dolocenih delih tam nalimas folijo ko gres na potovanje in ko prides domov jo snames!glede dolgotrajnega drsanja pa je resitev ta da torbo mal odpnes in pripnes tako da taveliki kamni padejo dol! :OK:

Za dez pa naredis iz malo debelejsega najlona vreco ki jo s masinco za vrecke limat (mislim da jo ma vsaka mama k jo rabi za v skrinjo stavt prasca) zalepis po robih tako da jo oblikujes po torbi zadaj pa integriras elastiko v pokrivalo in resis ves problem!!!! :yea1:

( sm se razpisu sam da me nebojo dol vrgli k tolk nakladam) :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Alo mojstri,

Iščem eno zadevo za torbe pa se mi niti sanja ne kje bi jo dobil. Skratka iščem sponko s katero lahko zašponaš gurtno, podobna zadeva kot jo imajo čisto navadni šolski ruzaki. Ker slika pove več kot tisoč besed sem zadevo slikal :photo:

post-311-1142454542_thumb.jpg

Poleg tega pa bi rad zaščitil torbe pred vročimi deli (izpuh, hladilnik) pa spet ne vem kakšen material naj gor prišijem da se ne bo vse skupaj stopilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kako se pritrdi torba gor: na torbo zasivas gurtno ki ji na eni strani das zaponko na drugi strani pa zavezes gurtno na motor pa pol nasponas pa se cist na izi mas za snet! (majo sicer tud uni k kradejo manj dela ampak kaj cs za vse pa ne more bit) :worship: Na zadnjo stran torbe das kos aluminija, lahko se dno torbe oblikujes kt rabis! :whistle: Ce rabis ti lahk jst naredim za torbo sivat ti svetujem da das kakasnemu k ma zadost mocno masino na roke je jajc! :hmm:

:OK:

post-9752-1142455899_thumb.jpg

post-9752-1142456216_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na en tak način bom tud jaz nardil, samo povej ti meni kje si nabavil zaponke??

ZA šivat ni problem mamo dve šivilji pri bajti :OK:

Aja pa tamle boš moral nekaj nalimat pod gurtno drugače bo šel lak rakom žvižgat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na en tak način bom tud jaz nardil, samo povej ti meni kje si nabavil zaponke??

ZA šivat ni problem mamo dve šivilji pri bajti :OK:

Aja pa tamle boš moral nekaj nalimat pod gurtno drugače bo šel lak rakom žvižgat.

Vzameš dva kovinska obročka pa je, enako kot zaponka pri čeladi. Pa še bolj trpežno bo, kot pa plastika :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na en tak način bom tud jaz nardil, samo povej ti meni kje si nabavil zaponke??

Take zaponke imam doma, nabavil pa sem jih v Trstu pri Marchi- goma ( 50 metrov od tramvaj postaje Piazza Oberdan). Ta firma ima na kupu štiri trgovine; v eni je navtika, vtej so to imeli.

Štiri sponke in 3m gurtne = cca 15€.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo mojstri,

Iščem eno zadevo za torbe pa se mi niti sanja ne kje bi jo dobil. Skratka iščem sponko s katero lahko zašponaš gurtno, podobna zadeva kot jo imajo čisto navadni šolski ruzaki. Ker slika pove več kot tisoč besed sem zadevo slikal :photo:

post-311-1142454542_thumb.jpg

Poleg tega pa bi rad zaščitil torbe pred vročimi deli (izpuh, hladilnik) pa spet ne vem kakšen material naj gor prišijem da se ne bo vse skupaj stopilo.

Vsak mojster.ki šiva nahrbtnike bo to imel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

usnjar. v graz-u je v centru stacuna, kjer ima vse vrste sponk, priponk, zaponk, zadrg, vrvi, trakov, pasov, usnja, cordure, itd. itn. v vseh velikostih, oblikah in barvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej..jaz mam pa eno vprašanje..

Glede na to da nikjer ne najdem največje dovoljene teže na er-6n me zanima ali je na ta motor sploh možno dodajat razne kovče na tank in stranske..katere?..v dodatni opremi je samo zadnji kovček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!