Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 10 minutami, IZTOK pravi:

Zadeve se že spreminjajo. Pol Evrope se je uprlo nemško francoski navezi, Merklova tone ...

Sami zgledni nacionalisti. Ki jih v večini primerov finančno podpira Rusija (kr vprašaj francoske nacionaliste, kdo jih kreditira), izobražuje pa Bannon. Kup bleferjev in nesposobnežev, ki jih brez pretiranega šopanja ljudi s konstatnim stanjem panike ne bi bilo niti blizu oblasti. Sam klike je treba prodajati, Tednika pa brez solzavih jamrov ne bi noben gledal, ane? Folk pa voli kak voli...  tudi take idiote, kot je Beppe Grillo, ki je, ko je dobil priložnost stopit v Vlado lepo pospravil rep med noge. Zdaj pa menda spet nekaj ropoče naokoli.

Kje so zavedni Britanci, ki so spravili Brexitsko katastrofo na referendum? Ni jih več nikjer. No ja, eden kao kontra EU se s plačo EU poslanca nekaj oglaša iz EU parlamenta. Lahko njemu, do konca življenja nima več skrbi. Njegovi volilci pa tega sploh ne dojamejo. 

Stvar je preprosta - ni še bilo nacionalista, ki s svojim lapanjem in delovanjem ne bi povzročil več škode, kot koristi. Sam ljudje kot ljudje - raje vedno znova izumljajo kolo, kot pa da bi se česa naučili. Par desetletij po vsesplošnem klanju v imenu nacije... se je pozabilo večino naukov iz te epizode zgodovine.

Pravkar, IZTOK pravi:

Kaj pa ima identiteta naroda skupnega z nacionalno državo? Kako je nek narod organiziran ni pomembno, država, monarhija, konfederacija ? Smo bili v Avstro Ogrski monarhiji Slovenci ali Madžari. Morda Nemci? Ali pa v Jugoslaviji?

Oboje je precej umeten način tvorjenja skupnosti. Slovenci kot narod? Vprašaj Kranjca iz leta 1800 kaj si misli o Štajercu. Bog ne daj o Prekmurcu. In obratno. Al pa Baska če se počuti Španca. Cela Evropa je taka da zelo težko govoriš o nekih hudo dobro definiranih nacionalnih državah. Belgija... in njihova dva uradna jezika. In blokada vlade, ker se ne znajo med seboj zmenit kdo je kaj. 

Jugoslavija je bila polna česa, Jugoslovanov? Niti pod razno. Zato pa je tudi crknila kot je, z etničnim čiščenjem kot piko na i. Jugoslovan, ki etnično čisti Jugoslovana pač ne zgleda preveč logično ane.

V Avto Ogrski monarhiji definitivno nismo bili priznani kot narod. Če bi bili, bi bila slovenščina uradni jezik. Tako pa so enemu Prešernu prepovedovali pesmice pesnit v slovenščini. Pa še takrat si imel naokoli razne teorije in tisti pesnik se je marsikomu zdel kr radikalec.

pred 13 minutami, IZTOK pravi:

In ker se krešejo različni pogledi bo prevladala moč večine, ker v demokraciji pač tako je oziroma bi naj bilo. Ne vem zakaj imam občutek, da si v manjšini?

Seveda sem v manjšini. In si to štejem v plus. V strinjanju vseh z vsemi ni nobenega napredka.

 

pred 8 minutami, skalar36 pravi:

Vprašal bi pa vse antifašiste, kaj tako pozitivnega vidijo v priseljevanju? Če bi radi pomagali, ali čutite empatijo do ljudi, ki bi radi živeli bolje, jih je v Slo kar precej... začnite tukaj.

Kot sem že enkrat napisal. Ne vem zakaj se predpostavlja, da ljudje ki de facto nismo takoj proti vsakemu, ki iz aviona ne zgleda kot Slovenec (kakorkoli že to definiraš) ne delamo ničesar dobrega za svojo okolico. Delamo. Sam se s tem ne hvalimo, ker ne delamo tega za slavo ampak zato, ker smo mnenja da je to prav.

 

pred 10 minutami, skalar36 pravi:

Kaj bi recimo rekli žrtvam posilstev, da pač Janez tud posiljuje svojo Miciko, če pa še kak migrant sredi ulice...pač navadi se, tko je pri nas?

Kaj si s tem sploh htel povedat? Daleč največ posilstev v Sloveniji povzročijo Janezi. Ne sam to, največ se jih zgodi med znanci. V 'varnih' stanovanjskih prostorih.

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Kaj porečete na dnevne napade na mladoletnice sredi belega dne, na ulicah, na avtobusih? Spremljajte YT... posnetki so nazorni in resnični.

Internet kot zanesljiv vir informacij... ti lahko iz službenih izkušenj povem kako je s tem. Ne me smejat. Lahko pa gledaš in verjameš. In si misliš kako super brihten si, ker ne verjameš pokvarjenim medijem. Verjameš pa osebam na Internetu. Katerih ne poznaš. Ne veš a je to ena oseba, a je to skupina oseb. Ne poznaš njihove agende. Verjameš pa. Tudi prav. Jaz verjamem da je nasilje problem. In (morda na tvoje presenečenje) ne podpiram posebne obravnave ker 'zmedeni Afričani ne razumejo ne'. Take po hitrem postopku polovit in zgonit v tri krasne. Al pa na hard prešolat, če so druga generacija, ki pa so že kr državljani. Predvsem pa ne dovoliti getoizacije, ker tisto pa je pol resno sranje ja.

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Kako žrtvam NEZAKONITIH migracij, no nekaterim ne moremo več, ker so mrtve, pogledat v obraz in rečt... čutim empatijo do teh ubogih ljudi, ti si pa sam kriv, ker podpiraš Ameriko?

Po Mediteranu plava nebroj trupel. Tudi iz Kolpe so jih že vlekli, sam noben ne pove točne cifre. Verjetno bomo še dolgo časa pobirali okostnjake ob migracijih poteh. Ja, veliko je žrtev nezakonitih migracij, sam ne tam kot ti jih YT slika. Ne vem kaj tu zmanjka do zaključka da človek ne gre prodajat glave kr tako za hec. Sam definitivno nekaj zmanjka.

pred 22 minutami, skalar36 pravi:

Jaz pravim tako. Pomagat pomoči potrebnim, ostalim pa pokazat, da ni zajebancije! Če sem zaradi tega fašist. Sem ponosen fašist!

Sej to se končno dela. Sam menda ni dosti dobro. Menda so spet neki grozni dogovori v luftu, ob katerih bo spet nekdo nekomu ukazoval kaj pa kako. Jebiga. Do sedaj večina anti ni pokazala ničesar razen ogradimo se v svoje lukne. Sam to ni rešitev. 

 

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

 S tem, ko drugi spodbujajo nezakonito priseljevanje ogrožate moje pravice do varnosti, ter obstanka.

Kdo spodbuja nezakonito priseljevanje? Pomoje si sam mal preveč prestrašen. Mogoče moreš malo manj v YT bulit pa iti malo na teren pogledat. Jaz sem se konec konec sredi noči večkrat sprehajal po npr najbolj zloglasnem delu Seattla in preživel. Sodelavka pa si ni sama upala niti 150 metrov do avtobusa it. Je rada gledala TV in te fore. In če tam prek gledaš TV... te je strah vsega, tudi lastne sence.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jskrblin... sam zate...povej koliko teh lažnivih posnetkov ti prilimam. Da si pogumen extremno dvomim... sva se srečala na Kozini pred 2 letoma, na počivališču pred petrolom. Vozil si mazdo 6. Sem te poklical po imenu, ter vzdevku na forumu... svoj pogum si pokazal takrat, ko si se naredil "numnega".

 

Med posiljevalci ne ločim nič... Janez, Abdul, al pa Ibrahim, župnik... vsem odsekat, pa je mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Kaj si s tem sploh htel povedat? Daleč največ posilstev v Sloveniji povzročijo Janezi.

Kaj pa na Svedskem,kjer ze vec imigrantov???

Aha,ker ze sami delamo grozodejstva,potem itak ni kaj,ce se podvrzene posilstvom in pedofiliji vozimo v eu?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne bi spuščal v posamezne podrobnosti, kjer se hitro izgubiš. Po moje je glavni interes Amerike, da se oslabi konkurenčno Evropo in težnja po širjenju Islama, zraven pa še podkupljivi evropski politiki. Evropi se verjetno slabo piše, nek tak občutek je, kaj in kako pa nisem jasnovidec, nasplošno pa ne gre nikjer v svetu v pravo smer....samo denar je še vladar na tem svetu. Mislite, da ni Jankovič nič pokasiral ob gradnji džamije v Ljubljani, pa ne le on, menda naj bi denar prišel iz Kuvajata? Ravno tako imajo z migranti nekateri verjetno koristi....oz., si jih obetajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

 

Stvar je preprosta - ni še bilo nacionalista, ki s svojim lapanjem in delovanjem ne bi povzročil več škode, kot koristi. Sam ljudje kot ljudje - raje vedno znova izumljajo kolo, kot pa da bi se česa naučili. Par desetletij po vsesplošnem klanju v imenu nacije... se je pozabilo večino naukov iz te epizode zgodovine.

Ni mi jasno, zakaj se nekoga, ki je proti nezakonitemu in očitno organiziranemu prehajanju meje celim množicam ljudi, ki bi čez noč radi živeli na enak način kot jaz, pa se potem sploh niso pripravljeni niti potruditi niti prilagoditi takoj označi za nacionalista ali fašista. A druge retorike nimaš na voljo? A bi morda znal raje znal pojasniti, zakaj po tvojem mnenju ti ljudje imajo pravico sami izbirat kje bodo živeli na račun družbe v neki tretji državi? In kakšen je tvoj plan, da bodo družbi to povrnili? Mešanje nacij ni nič slabega, dokler imajo enake nazore. Priseljevanje izven Evro območja tudi ne, dokler je v mejah normale in o tem odloča vsaka država zase znotraj potreb in zmožnosti. Pomoč vojnim beguncem je moralna dolžnost. Ampak ti zelo mešaš pojme, ker biti proti takšni obliki naseljevanja nima nič skupnega z taborišči in krematoriji. V bistvu si ti z takšnim odnosom nestrpnež do drugače mislečih pa še žališ povrhu. A samo zato, ker ti podpiraš te ideje morami mi biti tiho ali kako? Pa še nekaj ti bom povedal, moj dedek je dal življenje na Pohorju v boju proti nacistom. In ne, ni bil komunist, kot bivši oficir v kraljevi vojski sigurno ne. Pa če bi bil, me tudi ne bi bilo sram. Se je pa raje uprl kot da bi bil suženj. Tako, da ne ti meni nacionalist! Mogoče jaz zato cenim slovenstvo in imam na kaj biti ponosen in tudi željo po tem, da se naša kultura ohrani.

Oboje je precej umeten način tvorjenja skupnosti. Slovenci kot narod? Vprašaj Kranjca iz leta 1800 kaj si misli o Štajercu. Bog ne daj o Prekmurcu. In obratno. Al pa Baska če se počuti Španca. Cela Evropa je taka da zelo težko govoriš o nekih hudo dobro definiranih nacionalnih državah. Belgija... in njihova dva uradna jezika. In blokada vlade, ker se ne znajo med seboj zmenit kdo je kaj. 

Jugoslavija je bila polna česa, Jugoslovanov? Niti pod razno. Zato pa je tudi crknila kot je, z etničnim čiščenjem kot piko na i. Jugoslovan, ki etnično čisti Jugoslovana pač ne zgleda preveč logično ane.

V Avto Ogrski monarhiji definitivno nismo bili priznani kot narod. Če bi bili, bi bila slovenščina uradni jezik. Tako pa so enemu Prešernu prepovedovali pesmice pesnit v slovenščini. Pa še takrat si imel naokoli razne teorije in tisti pesnik se je marsikomu zdel .

Na to pa sploh nima smisla odgovarjat. Razen tega, da jaz se pa imam za Slovenca in sem ponosen na našo kulturo. In ni važno, kaj ti nekdo prizna, temveč kaj si sam vzameš. Tudi kot državljanu Jugoslavije mi je v rojstnem listu pisalo nacionalnost Slovenska

Pa da ne bo pomote, nisem pisal črno, ker bi nate vpil, ampak da se loči moj komentar od tvojega pisanja.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, skalar36 pravi:

jskrblin... sam zate...povej koliko teh lažnivih posnetkov ti prilimam. Da si pogumen extremno dvomim... sva se srečala na Kozini pred 2 letoma, na počivališču pred petrolom. Vozil si mazdo 6. Sem te poklical po imenu, ter vzdevku na forumu... svoj pogum si pokazal takrat, ko si se naredil "numnega".

 

Med posiljevalci ne ločim nič... Janez, Abdul, al pa Ibrahim, župnik... vsem odsekat, pa je mir.

Če mogoče nisi bral komentarjev, je tale majmun Bolgar in njegova banda. Niso muslimani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je lepo napisal. Tile islamisti so cca 500 let za nami. Jest bi pa dodal, da se tako tudi obnašajo. Že na meji jim pokažemo, da zakoni za njih ne veljajo. Sami smo ugotovili, da niti nismo zmožni zaustavit kriminala, ki ga imamo med svojimi ljudmi. In zdej dobivamo pošiljko še večjih neotesancev. V Londonu ropajo kurirje, prenašalce hrane, motroriste, izložbe. In niso to lažnivi mediji. To so "domači" posnetki, ali posnetki varnostnih kamer. Oropali so celo znanega TV komika. Večinoma priseljenci. Naj še enkrat poudarim ne moti me, kdor zakonito pride sem. Celo za prijatelje imam priseljence.Prvi si je tukaj si je ustvaril družino, hodi v službo, spijeva pivo, šnops. Čist fajn možakar-temnopolt, ga spoštujem. Je car. Se uči slovensko. 2. prijatelj iz Bosne, trenirava skupaj.Res fajn možakar, ne pije alkohola, a ne teži z ničemer. Po zakoniti poti ne dobi vize za Slo(mu ne podaljšajo). Zaprosil je za De državljanstvo. Priden človek, dober mehanik. A ga jebejo... po drugi strani pa drhal prihaja brez omejitev...

pred 4 minutami, Fadil pravi:

Če mogoče nisi bral komentarjev, je tale majmun Bolgar in njegova banda. Niso muslimani...

Sej to ti pravim... priseljenci... neprilagojeni. Nima veze... če se ne znaš obnašat... si pizda neglede iz kje prihajaš, in ni povezano z barvo kože. Se mi je pa en vide podvojil, je bil drug na vrsti...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Nearrain pravi:

Malo drugacen pogled iz cisto druge perspektive . . .

Ja, če bi hoteli tem ljudem pomagat, bi jim morali v okolju, kjer živijo. Vse drugo je le izkoriščanje in okoriščanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Nearrain pravi:

Malo drugacen pogled iz cisto druge perspektive . . .

 

to je pa drug problem, prenaseljenost, plodijo se brez kontrole, planet bodo povsem uničili

rešitev je samo kakšna naravna katastrofa, epidemija

primer norosti

https://www.rtvslo.si/svet/v-indiji-zivi-kar-21-milijonov-nezazelenih-deklic/444488

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

.... plodijo se brez kontrole ...

to marsikoga tukaj jebe, ker ne dobijo za plodit se, pol pa vsi proti vsem ... tuki mi tud oni ne pridejo do živega ... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Ni mi jasno, zakaj se nekoga, ki je proti nezakonitemu in očitno organiziranemu prehajanju meje celim množicam ljudi, ki bi čez noč radi živeli na enak način kot jaz, pa se potem sploh niso pripravljeni niti potruditi niti prilagoditi takoj označi za nacionalista ali fašista. A druge retorike nimaš na voljo?

Moja pripomba o nacionalistih je letela na določene voditelje v EU. Ker sem citiral tvoj prispevek v kateri si omenjal Merklovo sem mislil, da se to razume samo po sebi. Se opravičujem če je prišlo skozi nejasno - moj namen tu je diskutirat, ne žaliti kogarkoli. Iskrena izmenjava mnenj + nekaj zgodovinskih dejstev, to je vse.

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Na to pa sploh nima smisla odgovarjat. Razen tega, da jaz se pa imam za Slovenca in sem ponosen na našo kulturo. In ni važno, kaj ti nekdo prizna, temveč kaj si sam vzameš. Tudi kot državljanu Jugoslavije mi je v rojstnem listu pisalo nacionalnost Slovenska

Zgodovino ignoriraj na svoje lastne tveganje. Kar sem zapisal, definitivno drži. Tudi Slovence je bilo treba 'narodno buditi' - prebivalec pokrajine Kranjske se ni počutil kot da ima kaj veliko skupnega s prebivalcem Štajerske. Že v samem jeziku je bilo precej razlike, v skrajnih primerih pa še danes Slovenec Slovenca ne razume sploh. Samoodločba narodov je koncept iz 20. stoletja, ki bo naslednje leto uradno star komaj 100 let. In na podlagi tega se je Slovenija osamosvojila od Juge.

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Da si pogumen extremno dvomim... sva se srečala na Kozini pred 2 letoma, na počivališču pred petrolom. Vozil si mazdo 6. Sem te poklical po imenu, ter vzdevku na forumu... svoj pogum si pokazal takrat, ko si se naredil "numnega".

Če bi dobil cent za vsakič ko mi rata takole 'ignorirati' koga, ki me pozna... bi vozil kaj boljšega od Mazde 6. Se opravičujem če sem te 'ignoriral' sam pri meni to ni nič čudnega. Ponavadi sem precej fokusiran na to, karkoli v tistem trenutku počnem in z lahkoto spregledam kak signal iz okolice. Drugič pridi in me lopni po hrbtu, pa bo še demonstracija poguma poleg :D 

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Ja, če bi hoteli tem ljudem pomagat, bi jim morali v okolju, kjer živijo. Vse drugo je le izkoriščanje in okoriščanje.

To je jasno že dolgo. Za razliko od Amerike lahko v Evropo pripešačiš od marsikje. In interes Evrope bi moral biti mir od UK do Kamčatke. Tu se nekih sfaljenih projektov tipa demokracija v vsako libijsko vas ne bi smeli iti. Sej počasi bo tud to prišlo naokoli... počasi. Vprašanje sam kolko škode bo vmes povzročeno na eni strani zaradi premlačnih merkeljanskih odzivov in na drugi strani zaradi preagresivnih nacionalistov, ki so tu dobesedno zavohali kri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mate pred nosom "uspešno" integracijo v okolje. 50 let nazaj so bili cigani reveži, živeli kot jamski ljudje. Potem se jim je dalo pomoči ipd. Sedaj koliko generacij se je obrnilo že? Pri njih 3/4 in kam smo prišli. Še zmeraj držijo svojo kulturo dalje. Dela ne nobeden. Če pa že ga sami izobčijo iz te družbe in več ni dobrodošel med njimi. Punčke stare 12/13 let imajo že otroke. Če je načelo evrope enakost blabla, naj še meni naredijo bajto kot tistim iz Ambrusa, plačujejo mi vodo, elektriko. In mesečno dajejo žepnino, ker bom tako dober da bom otroke vozil v šolo. Ne v taki družbi nočem živeti, če nismo mogli 500 ciganom na kupu ko živijo integrirati v družbo v 50 letih, nismo sposobni niti teh izbeglic. Pika. In ne mislim delati 100 ur na teden da bo država lahko fotrala pakistance, oni bojo pa čohali se po jajcih. Že cigani mi grejo na..  v mojim pojmih kdor se bi hotel uspešno integrirat v našo družbo, je že zahabil svojo priložnost, ker tega ni naredil po legalno poti. In te ki zdaj prihajajo nimajo interesa se integrirat. 

Ob kolpi vsak dan poberejo po 30/40 pakistancov in podobnih. Vem iz prve roke. Poleti se je pa vsak teden po 1/2 vtopili (ki so jih našli).

Popravljeno . Popravil Raavi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

Jaz se ne bi spuščal v posamezne podrobnosti, kjer se hitro izgubiš. Po moje je glavni interes Amerike, da se oslabi konkurenčno Evropo in težnja po širjenju Islama, zraven pa še podkupljivi evropski politiki. Evropi se verjetno slabo piše, nek tak občutek je, kaj in kako pa nisem jasnovidec, nasplošno pa ne gre nikjer v svetu v pravo smer....samo denar je še vladar na tem svetu. Mislite, da ni Jankovič nič pokasiral ob gradnji džamije v Ljubljani, pa ne le on, menda naj bi denar prišel iz Kuvajata? Ravno tako imajo z migranti nekateri verjetno koristi....oz., si jih obetajo.

Seveda se služi. Primer Italija, leta so peljali biznis z njimi dokler ... V koliko mesecih je nov minister naredil red? Za te donacije iz teh orto muslimanskih držav je tudi rešitev. Verska svoboda namreč ne pomeni, da lahko iz držav, kjer jo sami ne omogočajo potem širijo islam. Enostavno vpelješ mehanizem vzajemnosti. Vi bi donirali za Đamijo, ni blema, mi pa bi pri vas zgradili katoliško cerkev. A ne? Ja potem pa ne bo donacije. Pa nisem veren, sem ateist, dal sem samo primer. Denarne transakcije se da enostavno kontrolirat. Če pa hoče lokalna skupnost zgradit iz lastnih prihrankov pa jo naj. Nimam težav z verniki katerih koli sort, lahko pa smo edino enakopravni in ne podrejeni, kot si oni razlagajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, IZTOK said:

Seveda se služi. Primer Italija, leta so peljali biznis z njimi dokler ... V koliko mesecih je nov minister naredil red? Za te donacije iz teh orto muslimanskih držav je tudi rešitev. Verska svoboda namreč ne pomeni, da lahko iz držav, kjer jo sami ne omogočajo potem širijo islam. Enostavno vpelješ mehanizem vzajemnosti. Vi bi donirali za Đamijo, ni blema, mi pa bi pri vas zgradili katoliško cerkev. A ne? Ja potem pa ne bo donacije. Pa nisem veren, sem ateist, dal sem samo primer. Denarne transakcije se da enostavno kontrolirat. Če pa hoče lokalna skupnost zgradit iz lastnih prihrankov pa jo naj. Nimam težav z verniki katerih koli sort, lahko pa smo edino enakopravni in ne podrejeni, kot si oni razlagajo.

 

Ti pa mas mas fantazijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Je pa po drugi strani tudi problem, katerega je Snecer omenil. Evropejci bi zaradi neplodnosti počasi izumrli...:hmm:

Mogoce boljse izumreti kot se umsko vrniti stoletje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, nejc74 pravi:
  Countries and members of the Organisation of Islamic Cooperation where sharia plays no official role in the judicial system.
  Countries where sharia applies in personal status issues (such as marriage, divorce, inheritance, and child custody).
  Countries where sharia applies in full, covering personal status issues as well as criminal proceedings.
  Countries with regional variations in the application of sharia.
 
940px-Use_of_Sharia_by_country_svg.png.d8c9023c6a5046ad981a444cff96d172.png
 
Ker meni itak ne bi verjel, tule imaš vir1, vir2 še zdaleč nisi edini, ki je bil kdaj malo naprej od meje.
 
Sicer pa, dokler se vama s Thumperjem ne zdi problematično označevanje polovice Slovenk za kurcostradalke, omemba staršev v vlogi vzgojitelja pa je žalitev, je kakršnakoli debata vprašljiva.
 
Pa še enkrat: za fašiste vas označujem ker povprek označujete VSE ljudi, ki bežijo čez mejo kot posiljevalce, tatove in uničevalce evropske kulture. Ena bistvenih sestav evropske kulture je liberalni humanizem, ki pravi, d je vsak človek samostojen in svoboden. V tem se razlikuje od socialističnega in evolucijskega (nacističnega) humanizma, prvi govori o kolektivni svobodi, drugi pa o napredovanju vrste s selekcijo.
V trenutku ko zanikate soljudem pravico, jih označujete za zločince etc samo zato ker zgledajo drugače / pridejo od nekje drugje ste se odrekli evropski kulturi (za katero trdite da se borite). Večina ostalih stvari je stvar detajlov, ki še zdaleč niso enoznačni, ampak so stvar političnih rešitev:
- migranti kršijo zakonodajo dežele v katero vstopajo, hkrati pa imajo tudi določene pravice, ki jim jih le stežka priznamo
- če je bila tema migrantov par let nazaj utišana, je zdaj napihnjena, mate linke da se je pritisk na balkansko pot zmanjšal
 
Ampak ta debata je itak samo trolanje, kjer si merimo ude ter se obkladamo a ne. Saj se bom tudi jaz kmalu vrnil na ta nivo, čim bodo prišla v temo nova posploševanaj.
 

kje si ti videl , da sem koga označeval tako , kot mi podtikaš?? 

KOLIKOKRAT MORAM NAPISATI: BENGUNCI SO ENO , MIGRANTI DRUGO !! ZA BEGUNCE JE POTREBNO POSKRBET , MIGRANTE PA OBRAVNAVATI PO VELJAVNIH ZAKONIH ! samo to in nič drugega.. 

samostojen in svoboden? ok prav..samo ena malenkost - podrejati se mora veljavnim zakonom..

katere pravice sledijo kršiteljem zakona? pravica do poštene obravnve in poštenega sojenja po veljavnih zakonih ..

link o pritisku? ti verjameš medijem ?

za konec - če me boš še enkrat označil za fašista ali kaj podobnega si boš sam kriv..ne begunci in ne migranti.. vzemi to zelo zelo resno. hvala

pred 14 urami, skalar36 pravi:

Moja temeljna pravica je samoohranitveni nagon. Da Sem varen, ter da nič ne ogroža mojega življenja. Če se ne strinjam z nezakonito migracijo, nikomur ne kratim pravice, da po zakonski poti zaprosi za azil ali državljanstvo. S tem, ko drugi spodbujajo nezakonito priseljevanje ogrožate moje pravice do varnosti, ter obstanka. Če se branim z besedo, sem označen za fašista in ksenofoba, rasista. Nekaj tukaj ni vredu. Pa mislim , da ne z menoj. Če se ne bom boril za svoje pravice, kdo se pa bo? Abdul? Nejc?

jp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/5/2018 at 5:40 PM, jskrablin said:

Tako pa so enemu Prešernu prepovedovali pesmice pesnit v slovenščini

:hmm: Mal te casovnica heca. Slovenske knjige je mukoma natisnil Trubar cca1550. Jezik je pocas postajal ziv, pospesek so mu dale Ilirske province. Z uvedbo osnovnih in srednih sol.  Takrat, 300 let po Trubarjevih borbah, je Presern ze Izdajal v kranjski cebelici Je pa imel crkarsko vojno s Kopitarjem, ki le cevlje sodi naj, cenzorji so se ukvarjali z vsebino, jezik ni bil sporen. 

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Slovenska_abecedna_vojna

 

de zdejsnji Slovenci nismo bli narod, je zgodovinsko dejstvo, in jasno na vsakem koraku. Nimamo skupnih simbolov, nimamo plemstva, nimamo enotne identitete. Slovenci smo zbor plemen, z enakim jezikom. Narod pa nismo bli.

 

Ko ravno omenjam Trubarja, pizda, res hocem v Tubingen, in se pelat po B500. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 11. 2018 ob 7:52, thumper pravi:

KOLIKOKRAT MORAM NAPISATI: BENGUNCI SO ENO , MIGRANTI DRUGO !! ZA BEGUNCE JE POTREBNO POSKRBET , MIGRANTE PA OBRAVNAVATI PO VELJAVNIH ZAKONIH ! samo to in nič drugega.. 

o tem sem jaz že pisal ...

mi je pa smešno ker Madžari tok nasprotujejo tem migracijam, sami majo pa po svetu več kot 3 MIO Madžarov ... prav tako Hrvati .. da ne govorim o Slovencih ... vse je treba vrnt v matične države, ker so migrani po tujih državah in motijo njihovo čistost.

p.s.

mal v razmislek ;)

še malo da dodam ..

zadnjič berem od enega Slovenca, kako se zgraža nad migranti v Švici, kjer on dela .. on je kaj :?

kaj pa nogometaši, ki prihajajo iz teh držav ... oni so kaj ... ekonomski migranti ... :P

sem bil v soboto na hokeju v Tivoliju in mi je bilo toplo pri srcu, ker pri Olimpiji igra več kot 90 % slovenskih igralcev ... in bom šu še večkrat in raje gledam njih kot nekatere preplačane upokojene tuje igralce.

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, maus pravi:

o tem sem jaz že pisal ...

mi je pa smešno ker Madžari tok nasprotujejo tem migracijam, sami majo pa po svetu več kot 3 MIO Madžarov ... prav tako Hrvati .. da ne govorim o Slovencih ... vse je treba vrnt v matične države, ker so migrani po tujih državah in motijo njihovo čistost.

p.s.

mal v razmislek ;)

še malo da dodam ..

zadnjič berem od enega Slovenca, kako se zgraža nad migranti v Švici, kjer on dela .. on je kaj :?

kaj pa nogometaši, ki prihajajo iz teh držav ... oni so kaj ... ekonomski migranti ... :P

sem bil v soboto na hokeju v Tivoliju in mi je bilo toplo pri srcu, ker pri Olimpiji igra več kot 90 % slovenskih igralcev ... in bom šu še večkrat in raje gledam njih kot nekatere preplačane upokojene tuje igralce.

 

Bluziš in to zeloooo! 

Vse , ki si jih naštel se asimilirajo , prilagodijo okolju  in so delovni , pridni ljudje . 

Ti , ki prihajajo vejo samo kaj jim pripada , dolžnosti ne . Ne vsi , večina pa .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Bluziš in to zeloooo! 

Vse , ki si jih naštel se asimilirajo , prilagodijo okolju  in so delovni , pridni ljudje . 

ne se ne .... v Nemčiji in Avstriji, kjerkoli smo se vozili, so nas gledali tako, kot mi gledamo Romune, ki se vozijo po naših cestah ...

nekateri od nas razumejo nemško in smo razumeli ... nič lepih besed o pridnih Slovencih, kot sami sebe mi prikazujemo ;)

pa nismo bli migranti, le z motorji smo se vozili in nekje tudi prespali ;)

pod Orlovim gnezdom smo komaj dobili prenočišče - mogoče zato, ker smo bili Slovenci ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!