Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 40 minutami, orcus pravi:

Kak se pa te pocutis ce dobi tvoj sodelavec 400 eur vec na mesec, pa ti dobro ves da vec naredis kot on?? 

Bi se prej jezil na samega sebe, kot sodelavca. Ker sem se v tem primeru več kot očitno slabo spogajal za €€€€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Rossi pravi:

Dnar dnar in samo dnar... pa dej no, valda znas kej vec razmislt? Ce sam kaj vidim v letih ko spremljam GP je to, da Rossi enostavno dirka oz. tekmuje in v tem resnicno uziva... zdaj si pa sam predstavljaj kaj mislim s tem. Vsekakor ne na dnar... vsi od teh ga imajo ze zdaj dovolj za celo zivljenje, tako da to ni sploh faktor. 

Moto GP je pač show za gledalce in "igralci" so plačani po svoji vrednosti. V tem biznisu niso v ospredju življenjske vrednote, le te je bolje iskati drugje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. To placo dolocita uspeh na stezi in izven. Mislim, da je glede tega vse jasno... Sam eni se kar ne dojamejo, za racunalnikom je to tezko... na terenu ti je pa hitr jasno kam pes taco moli :-) Drugace pa se enkrat cestitam MM za letosnjo sezono, odpeljal je tehtno oz. toliko kolikor je potreboval. Letos se za razliko od lani, noben normalen VR46 fan ne vziga zaradi tega, bolj se vzigajo oni s kakimi kompleksi. Raje nestrpno cakam naslednjo sezono. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Snecer said:

ne, tebe so poklicali na privat gsm :)

vera je opij za ljudstvo

Hm, sem precej na siroko razlozil, se v oklepajih sem narisal... Zakaj bi klicali mene, katerega dela od stavka "ONI bodo odlocili" ne razumes?  Meni jasno, da nimam nic pri tem kdo bo kje vozil in zakaj. Kot mi je tudi jasno da blage veze nimam o internih zadevah mostev. Ti ves vse, ocitno.  Kar se pa tice vere, si pa ustrelil ZELO mimo...

6 hours ago, dlicen said:

 Po drugi strani pa: če bi bilo res dogovorjeno, saj potem niti te table ne bi rabil, ne? Čudno.

 Word! Ista bedarija z chemtrailsi: zarota, naskrivaj nas zastrupljajo.... Cuden naskrivaj, ce se pa vse vidi... In ce bi bilo dogovorjeno, bi to sporocili z sifro, se posebej, ker je vse pod kamerami... Vsaka teorija zarot ki se gre okrog ocitnij reci, pokazanih, posnetih stvari je bedarija....

On 10/16/2016 at 5:16 PM, tomash said:

na tribunah je rumeno. Meni je sicer vseeno, pravim samo, da je Rossi dvignil moto gp na današnjo raven, in da ko odide bo kriza, če ne bo primernega nadomestka. Spomnite se Sene in Prosta. Ista pesem.

Oprosti, ampak danasnja raven je tudi izvizgavanje, tuljenje ipd....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 10. 2016 at 17:16, tomash pravi:

na tribunah je rumeno. Meni je sicer vseeno, pravim samo, da je Rossi dvignil moto gp na današnjo raven, in da ko odide bo kriza, če ne bo primernega nadomestka. Spomnite se Sene in Prosta. Ista pesem.

Zakaj takšno razmišljanje in tega Rossija se kuje v zvezde?
V teh mladih je takšen potencjal, da glava peče. Eden od zanimivih dirkačev, ki je imel potencijal in karizmo je bil Marco Simoncelli.  Tako, da prihajajo odzadaj dirkači, ki so isti oziroma še boljši kot Rossi, Lorenzo .... ampak rabijo čas, da se pokažejo.

Meni edino ni všeč v motošportu to, da denar omogoča enim ekipam boljše materijale kot drugim, boljšo elektroniko ..... itd, itd. Isto je v F1 .... To mi ni všeč, saj dirkači postajajo lutke, ki upravljajo vse te stroje - robote.

Jaz bi jim pobral vsa pomagala, vsem dal iste motorje, pa naj tekmujejo, da vidimo, kdo bo boljši.

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo zadevo, ki jo bodo morali rešiti pri tekmovanju z motorji je korekcija pri teži tekmovalcev saj gre vse skupaj v isto smer kot pri konjskih dirkah, kmalu bodo namesto motoristov v sedlu  "jockeys". O tem je govora že nekaj časa, celo v eni večji tuji moto reviji sem med poletjem zasledil dolg primerjalen članek na to temo. Namreč, v dirkah je postala zelo pomembna prednost nizke rasti in nizke telesne teže. Za Rossija je bilo napisano, da svojo primerljivo "veliko" telesne višino kompenzira s tem, da drži izredno nizko telesno težo.

Dani Pedrosa je visok vsega 158cm težo pa ima 60kg; povprečje pri belcih v razvitem svetu je okrog 180cm. Medtem ko so moški po Evropi vedno večji, pa postajajo ti tekmovalci vedno manjši in lažji.

 

 

visina.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, antares pravi:

Prvo zadevo, ki jo bodo morali rešiti pri tekmovanju z motorji je korekcija pri teži tekmovalcev saj gre vse skupaj v isto smer kot pri konjskih dirkah, kmalu bodo namesto motoristov v sedlu  "jockeys". O tem je govora že nekaj časa, celo v eni večji tuji moto reviji sem med poletjem zasledil dolg primerjalen članek na to temo. Namreč, v dirkah je postala zelo pomembna prednost nizke rasti in nizke telesne teže. Za Rossija je bilo napisano, da svojo primerljivo "veliko" telesne višino kompenzira s tem, da drži izredno nizko telesno težo.

Dani Pedrosa je visok vsega 158cm težo pa ima 60kg; povprečje pri belcih v razvitem svetu je okrog 180cm. Medtem ko so moški po Evropi vedno večji, pa postajajo ti tekmovalci vedno manjši in lažji.

 

 

visina.png

pozabil si , da je bila ravno nizka telesna teža letos največji problem pedrose , ke ni mogel dovolj ogreti sprednje gume .. vsaj tako se je pisalo drugje ne na ms ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, orcus pravi:

Rossi bo zasluzil vec denarja ko vec nebo vozil kot oba skupaj.

.... Ja in če mu rata spet utajit še malo davkov, je pa že skoraj  Donalt Tramp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

A topla voda že teče!

Nope, smo lih bojler pržgal :P

Ampak drug let bo pa Vale zmagu vse :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, thumper said:

pozabil si , da je bila ravno nizka telesna teža letos največji problem pedrose , ke ni mogel dovolj ogreti sprednje gume .. vsaj tako se je pisalo drugje ne na ms ...

tole mi je totalno neverjetno, kako na nož so zadeve. bed reddingom in danijem je rečmo 15 kil razlike, pa je enmu gume razneslo, ko so jih ojačali, pa jih drugi ni več segrel. za razliko dobrega rezervarja teže. Dirkajo na robu žiletke.

14 minutes ago, Fazer03 said:

.... Ja in če mu rata spet utajit še malo davkov, je pa že skoraj  Donalt Tramp.

sej mu ni ratalo....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Cartman pravi:

tole mi je totalno neverjetno, kako na nož so zadeve. bed reddingom in danijem je rečmo 15 kil razlike, pa je enmu gume razneslo, ko so jih ojačali, pa jih drugi ni več segrel. za razliko dobrega rezervarja teže. Dirkajo na robu žiletke.

sej mu ni ratalo....

Saj je plačal premalo. So pa Španjolci bolj pametni, da so se "preselili" v države, kjer je davek občutno nižji ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

3, 4, zdaj! :angryrant2: :lol1:

falu si..eno uro se ni noben vžgal .. :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Go Nicky!

 

http://www.motorcycledaily.com/2016/10/nicky-hayden-back-on-a-factory-repsol-honda-this-weekend-at-phillip-island/

 

Me pa res zanima, a jih pri HRC ze v naprej vest pece, in WSBK fireblade tud v 2017 ne  bo nic bol konkurencna kot letos, pa Haydnu dajo mal RCV za pelat, de je otrok vesel. :lol1:

 

 

 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Arzen said:

Saj je plačal premalo. So pa Španjolci bolj pametni, da so se "preselili" v države, kjer je davek občutno nižji ;) 

prav "selitev" je zapletla Rossijevo davčno napoved.  Dec je bil prijavljen v Angliji, dacarji pa so mu dokazovali, da je ta ćas,  živel v Italiji, in so zahtevali svoj delež. Enako se je zdaj zgodilo Biaggiju, "živiećem" v Monacu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Cartman pravi:

prav "selitev" je zapletla Rossijevo davčno napoved.  Dec je bil prijavljen v Angliji, dacarji pa so mu dokazovali, da je ta ćas,  živel v Italiji, in so zahtevali svoj delež. Enako se je zdaj zgodilo Biaggiju, "živiećem" v Monacu. 

Kolikor mi je ostalo v spominu, so se potem dogovorili za višino obveznosti do države in je plačal še vedno manj, kot bi plačal prebivalec Italije. Vse skupaj je podobno kot (ne)plačevanje davkov multinacionalk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Buzdovan said:

Kolikor mi je ostalo v spominu, so se potem dogovorili za višino obveznosti do države in je plačal še vedno manj, kot bi plačal prebivalec Italije. Vse skupaj je podobno kot (ne)plačevanje davkov multinacionalk.

ja, poravnal se je. Verjetno tud dacarji niso mogli 100% izpodbijat njegovga "življenja v Londonu" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Buzdovan pravi:

Kolikor mi je ostalo v spominu, so se potem dogovorili za višino obveznosti do države in je plačal še vedno manj, kot bi plačal prebivalec Italije. Vse skupaj je podobno kot (ne)plačevanje davkov multinacionalk.

v tujini je kar pogosto , da zelo velike firme / multinacionalke plačujejo nek pavšal davka od dobička o višini katerega se izpogajajo z davkarijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

v tujini je kar pogosto , da zelo velike firme / multinacionalke plačujejo nek pavšal davka od dobička o višini katerega se izpogajajo z davkarijo..

Saj zato pa je tako, kot je. Tisti, ki so polni denarja, ne plačujejo davkov, siromaki naj pa gradijo in vzdržujejo države.

Ali je komu uspelo prepričati ribiča, da nastopi na domači dirki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!