Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

da, smrtno nevarna by Šešir, pa v FB grupi Motoristi....pa tudi tule sam moraš prebrati kakih 100 strani nazaj.

V resnici pa so jo tok časa pilili in pilili da je ena taka fajn gumica nekje med SS in ST segmentom, ki se čisto fino pelje. Nekateri kot je Sneci pa celo dosežejo resnično visoke kilometrine.

Bistvo pa je, da ustreza mojemu načinu vožnje, da s prvo naredim 8 jurjev in da se lahko zanesem nanjo saj skozi celo življenjsko dobo predvidljiva in dolgočasna. 

Nabijas eno in isto ze 312ic ! 

Lepo, da ti sede SF+ najbolj od vseh...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Kakor kdo...na simpl vprašanje sem podal simpl odgovor, potem je pa kr nekaj članov postavilo bolj komplicirana ali "tricky" vprašanja, in je bilo potrebno malo skomplicirat.

Bom poenostavil.

Avto pnevmatika zimska, je po vseh testiranjih ki jih opravijo slabša poleti, gledano povprečno. Ampak ne moreš verjet, jaz jo imam kr rad poleti, še bolj pa v prehodnih mesecih. Zakaj:

res je da prej drsi, ampak ko so oprijemi slabši, ko je spolzko, mastno, mrzlo itd, lepše pokaže in ima boljši oprijem od letne dobre gume, ki lima do zadnjega, potem pa odpizdi. Ker tako vozim, po suhem in lepem (idealni pogoji za letno) nisem preveč hiter, ampak se v slabših pogojih mogoče preveč hiter za letno.

 

Kaj hočem povedati je:

vse je odvisno od načina vožnje, želje kako naj bi se pnevmatika obnašala in na koncu tudi mopeda.

In načeloma so ST pnevmatike bolje izkoriščene in tudi več izvlečeš iz nje če je ST moped. Na SS raketi boš ST pnevmatiko veliko težje izkoristil.

d214 so skritiziral vsi testniki Zja. Je kr neki, sploh sedaj ko je hladnej, ali pa ko začneš vozit rabi veliko časa da se segreje, pa še povratne informacije so nekoliko slabše. V primerjavi z njimi so SF+ poezija.

Je nekdo prej dobro opisal, kaj počneš. Res swašta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

No to sem čakal:

1. koliko profila ima TF? 2x več kot SF+ :D ni čudno da naredi več

2. si prijel gumo, je mehka a ne...lima a ne....vprašanje je samo, kje jo pregreješ in kdaj začne odnašat. Za mojga žal ni dimenzije.

na ridah drsi :P

ps. pri gumah še zdaleč ni vse črnobelo, ker je ogromno spremenljivk....še k sreči, drugače bi vsi meli samo Mitas SF+ :D

 

 

Si izmeril globino profila ene in druge? Ker tudi mene zanima, bi te prosil, da izmeriš in potem pišeš. 

V vseh pogojih vozim to mehko in nevemkdajbospustila Mitas terra force, zato lahko napišem, da bluziš. 

Vem, da nimaš pojma o sestavi gume, ki jo voziš. Kar veš, je edino to, da je črna in okrogla z vsakično omembe silice. Tudi jaz potresem poper po juhi. 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

jp in TC nepotrebna navlaka na motorju, prav tako ABS, v končni fazi tudi silika in polimeri v pnevmatiki so samo potuha vozniku.

podrsana zaščita cilindra je odraz objestne vožnje in slabe povezave med zapestjem in možgani :P

 

Tvoje in ne moje trditve. 

Slabe gume in bavarska jajca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

še 1x delaš dramo iz čisto normalnega in logičnega zapisa:

trda sredina prej zdrsne pri polnem odpiranju, kot pa mehkejša.(če kdo trdi da lažem in zavajam, naj mi dokaže) Če nimaš TCja je pogojno lahko problem, če maš TC to ni problem. Če želiš kilometre in se voziš veliko v dvoje in naravnost, ti bo trda sredina in ST pnevmatika naredila več. Če se želiš preganjat po ovinkih in ti AC in dolge relacije naravnost ne žrejo preveč sredine, je večji užitek na SF+.

Tako da, vsa fama okrog, kdo kaj vozi in manjvrednostni kompleks če maš ST pnevmatiko je samo plod tvoje domišlije. Ne pozabi, sem kar nekaj ST natikal na moj moped. So kul in dobre za potovanja in malce manj dobre za drajsanje po ridah.

Simpl, bolj enostavno ti ne morem napisat.

Zato tudi proizvajalec ponavadi na svoji www strani namesti tabelico s prikazom, kje so prednosti in kako se posamezen tip pnevmatike obnaša na določenem tipu motorja

primer slika na desni in razlike med dvema tipoma pnevmatike, na uporabniku je samo še izbrati, kar mu bolj ustreza

a41_03.thumb.jpg.938f1010013cc12f94ea3810cd1dbaea.jpg

Komaj sem čakal kakšen graf. Zdaj so rešena življenja. Ker vsi s tršo sredico ne morejo varno in močno pospeševati zaradi vrtenja kolesa v prazno. Swaaaaaaaaštaaaaaa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

. Na SS raketi boš ST pnevmatiko veliko težje izkoristil..

...jaz bi lih kontra rekel..

...da na ST gumah ne boš izkoristi SS rakete...  :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

...jaz bi lih kontra rekel..

...da na ST gumah ne boš izkoristi SS rakete...  :naughty:

Jaz bi pa drugače rekel; ss raketo ne boš izkoristil na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipa - molim bez ljutnje i oprostite mi na mijesnaju u diskusiju.

Ne prozivam nikoga osobno - ali ste malo preduboko usli u tematiku SS raketa i ST krstarica ..... i pripadajucih guma. 

 

Svaka budala svoje veselje ima!! Na forumu ima ekipe koja sa SF+ odradi 8/10 ili cak i 12 tkm. 
A ima nas koji smo sretni kada nam zadnja SF+ dodje do 4tkm ..... Bitno je da smo svi na kraju dana sretni, zadovoljni i u komadu!!! 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Zivnorc pravi:

...jaz bi lih kontra rekel..

...da na ST gumah ne boš izkoristi SS rakete...  :naughty:

Res!sploh,ker SS je drug mopi z nepravimi gumami..ne gre se za izkoristek.Ampak za uzitek!

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Jaz bi pa drugače rekel; ss raketo ne boš izkoristil na cesti. 

In zakaj ne? Kaj mislis,da je vse poln gas? Eni... @maus povej mu...vozimo cestne motorje in dobre gume ne zato,da bi kaj izkoriscali ampak zato,da mejo prestavimo veliko visje in je ne dosezemo....Se pravi se "varno" peljemo...saj vemo,da material zmore veliko vec kot mi in bomo zletwli le po nasi napaki ali napaki drugega udelezenca v prometu in ne xaradi doseganja ali pteseganja zmogljivosti gum ali mopeda...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

In zakaj ne? Kaj mislis,da je vse poln gas? Eni... @maus povej mu...vozimo cestne motorje in dobre gume ne zato,da bi kaj izkoriscali ampak zato,da mejo prestavimo veliko visje in je ne dosezemo....Se pravi se "varno" peljemo...saj vemo,da material zmore veliko vec kot mi in bomo zletwli le po nasi napaki ali napaki drugega udelezenca v prometu in ne xaradi doseganja ali pteseganja zmogljivosti gum ali mopeda...

tocno moja logika..... 

 

no nazalost smo isto tako odmah prebaceni u kategoriju: objestna voznja, divjak, lud, nenormalan, ubojica ........ 

 

opet ne spominjem niti ne prozivam nikoga osobno. ali je nazalost tako...... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Res!sploh,ker SS je drug mopi z nepravimi gumami..ne gre se za izkoristek.Ampak za uzitek!

In zakaj ne? Kaj mislis,da je vse poln gas? Eni... @maus povej mu...vozimo cestne motorje in dobre gume ne zato,da bi kaj izkoriscali ampak zato,da mejo prestavimo veliko visje in je ne dosezemo....Se pravi se "varno" peljemo...saj vemo,da material zmore veliko vec kot mi in bomo zletwli le po nasi napaki ali napaki drugega udelezenca v prometu in ne xaradi doseganja ali pteseganja zmogljivosti gum ali mopeda...

Sploh nisem dvomil, da boš razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

da, smrtno nevarna by Šešir, pa v FB grupi Motoristi....pa tudi tule sam moraš prebrati kakih 100 strani nazaj.

V resnici pa so jo tok časa pilili in pilili da je ena taka fajn gumica nekje med SS in ST segmentom, ki se čisto fino pelje. Nekateri kot je Sneci pa celo dosežejo resnično visoke kilometrine.

Bistvo pa je, da ustreza mojemu načinu vožnje, da s prvo naredim 8 jurjev in da se lahko zanesem nanjo saj skozi celo življenjsko dobo predvidljiva in dolgočasna. 

zaradi tega verjetno tudi ne bom posegel po trši TF+

fajn guma, vsaj zame tale SF+, priporočam

pred 4 minutami, kronik pravi:

tocno moja logika..... 

 

no nazalost smo isto tako odmah prebaceni u kategoriju: objestna voznja, divjak, lud, nenormalan, ubojica ........ 

 

opet ne spominjem niti ne prozivam nikoga osobno. ali je nazalost tako...... 

tako kot ti gumo obrabiš, dvomim da je to pri normalni vožnji...

al sem pa jaz potem lud :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

zaradi tega verjetno tudi ne bom posegel po trši TF+

fajn guma, vsaj zame tale SF+, priporočam

Kere vozis M?

Od @kronik motor res SUNE,ves...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Kere vozis M?

Od @kronik motor res SUNE,ves...

bolj mu sklopko trga, ampak ne vozi on po predpisih, da je to poradira, razen če je na stezi doma :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

bolj mu sklopko trga, ampak ne vozi on po predpisih, da je to poradira, razen če je na stezi doma :) 

Hmmm...tvojo vozno poznamo s tvojih posnetkov in nikakor ni po predpisih...Naceloma...ljudje s takimi gumami redno vozijo eno pot...recimo 2005 sem jz vozil 95% po Golici in pol pac guma tako zgleda...ce imas obcutek in dihas z motorjem...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, sesir pravi:

Hmmm...tvojo vozno poznamo s tvojih posnetkov in nikakor ni po predpisih...Naceloma...ljudje s takimi gumami redno vozijo eno pot...recimo 2005 sem jz vozil 95% po Golici in pol pac guma tako zgleda...ce imas obcutek in dihas z motorjem...

Tudi gumarska industrija napreduje in so gume danes boljše kot 2005. Mitasa takrat še ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jos jednom ono cisto da "opravdam" sebe:

 

ja nisam doma na stazi! od zadnjeg "odlaska u povrce" na stazi nisam stazu vidio vec preko 3 a cak mozda i 4 sezone! 

Raspravljati o tome da li je moja voznja unutar dozvoljenog ili ne isto tako nema smisla. Eto priznajem - vozim brze od dozvoljenog !! :yea1:

 

Ali koliko nas ima koji to ne radimo?! Pa nisam kupio motor od 170 konja da bih isao brati cvijece!  Jer za brati cvijece je dovoljan i Tomos Automatik A3 sa 2,5 konja!! Samo ja ne vozim brzo na ravnim dijelovima ceste. Ne zanima me to. Isto kao niti autoput - samo u "nevolji". Ne semaforasim po gradu - ne zanima me to!  U naseljenim mjestima ne divljam - ne zanima me to! . Uzivam u zavojitoj cesti! E to me zanima!! Isitina  tu vozim brze. Koliko mi moje znanje i iskustvo dozvoljavaju......  

Ali opet zar nismo zato kupili motore?!? 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Igi Pop pravi:

Tudi gumarska industrija napreduje in so gume danes boljše kot 2005. Mitasa takrat še ni bilo.

Seveda...ceprav moram rect,da med l.95 in 05 bolj napredovalo kot med 05 in 11 zatem vem le,da Mitas na skuterju niso ok!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, kronik pravi:

jos jednom ono cisto da "opravdam" sebe:

 

ja nisam doma na stazi! od zadnjeg "odlaska u povrce" na stazi nisam stazu vidio vec preko 3 a cak mozda i 4 sezone! 

Raspravljati o tome da li je moja voznja unutar dozvoljenog ili ne isto tako nema smisla. Eto priznajem - vozim brze od dozvoljenog !! :yea1:

 

Ali koliko nas ima koji to ne radimo?! Pa nisam kupio motor od 170 konja da bih isao brati cvijece!  Jer za brati cvijece je dovoljan i Tomos Automatik A3 sa 2,5 konja!! Samo ja ne vozim brzo na ravnim dijelovima ceste. Ne zanima me to. Isto kao niti autoput - samo u "nevolji". Ne semaforasim po gradu - ne zanima me to!  U naseljenim mjestima ne divljam - ne zanima me to! . Uzivam u zavojitoj cesti! E to me zanima!! Isitina  tu vozim brze. Koliko mi moje znanje i iskustvo dozvoljavaju......  

Ali opet zar nismo zato kupili motore?!? 

 

 

 

Točno to. Motorje imamo za ovinke in ne za tiščanje po ravnem. Za tiščanje po ravnem je dovolj opica. Ali je opica tisti, ki tišči po ravnem? 

Torej, Mitas je za ovinke. Ker opica je banane. 

pred 34 minutami, sesir pravi:

Seveda...ceprav moram rect,da med l.95 in 05 bolj napredovalo kot med 05 in 11 zatem vem le,da Mitas na skuterju niso ok!

Jaz zelo dvomim, da je s skuterjem ali gumami karkoli narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Točno to. Motorje imamo za ovinke in ne za tiščanje po ravnem. Za tiščanje po ravnem je dovolj opica. Ali je opica tisti, ki tišči po ravnem?

Ne vem, jaz imam motor za vse od točke a (začetka) do točke b (konca). Po ovinkih je lahko sklizasto, zdrsne in je konec veselja. Lahko sredi ovinka srečaš oviro na cesti...jaz sem pazljiv v ovinkih. Pravijo, da kogar je kača pičila se še zvite vrvi boji,...ja, enkrat sem zdrsnil in ni bilo prijetno. Motor je v prednosti pri pospeških, prehitevanjih, občutku vetra...svobode. Za ovinke so pa bolj štirikolesniki :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, jaz imam motor za vse od točke a (začetka) do točke b (konca). Po ovinkih je lahko sklizasto, zdrsne in je konec veselja. Lahko sredi ovinka srečaš oviro na cesti...jaz sem pazljiv v ovinkih. Pravijo, da kogar je kača pičila se še zvite vrvi boji,...ja, enkrat sem zdrsnil in ni bilo prijetno. Motor je v prednosti pri pospeških, prehitevanjih, občutku vetra...svobode. Za ovinke so pa bolj štirikolesniki :hmm:

ne zelim vrijedjati ali za voznju po ravnome je HD ili neki slican motor najbolji izbor. 
jer tamo se osjeti "taj osjecaj slobode ".... ako je to sloboda?! 

 

i ja koristim motor za od a do b. samo rutu odaberem tako da "nema" ravnih dionica. i po cijeni da putujem dulje!! 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kronik pravi:

jos jednom ono cisto da "opravdam" sebe:

 

ja nisam doma na stazi! od zadnjeg "odlaska u povrce" na stazi nisam stazu vidio vec preko 3 a cak mozda i 4 sezone! 

Raspravljati o tome da li je moja voznja unutar dozvoljenog ili ne isto tako nema smisla. Eto priznajem - vozim brze od dozvoljenog !! :yea1:

 

Ali koliko nas ima koji to ne radimo?! Pa nisam kupio motor od 170 konja da bih isao brati cvijece!  Jer za brati cvijece je dovoljan i Tomos Automatik A3 sa 2,5 konja!! Samo ja ne vozim brzo na ravnim dijelovima ceste. Ne zanima me to. Isto kao niti autoput - samo u "nevolji". Ne semaforasim po gradu - ne zanima me to!  U naseljenim mjestima ne divljam - ne zanima me to! . Uzivam u zavojitoj cesti! E to me zanima!! Isitina  tu vozim brze. Koliko mi moje znanje i iskustvo dozvoljavaju......  

Ali opet zar nismo zato kupili motore?!? 

 

 

 

Ne kaže se "odlazak u povrče", nego "odlazak u maline". To ti je odlazak u šumsko voće :lol1:.......

Drugače pa je to tema o Mitas gumah in če koga to moti, ne rabi gledat.

In ja, eni imate motorje za vožnjo po ravnem in opazovanje narave, drugi pa bi najraje na prikolici pripeljali do prvih ovinkov in tam pilili gor in dol, naprej in nazaj, dokler ne obrabimo gum.

O meni so si itak izmislili štos, da samo prišepnem motorju "Plominka " in on gre tam sam.

In da druge ceste itak niti ne poznam. Razen Jadranke seveda............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Ne kaže se "odlazak u povrče", nego "odlazak u maline". To ti je odlazak u šumsko voće :lol1:.......

Drugače pa je to tema o Mitas gumah in če koga to moti, ne rabi gledat.

In ja, eni imate motorje za vožnjo po ravnem in opazovanje narave, drugi pa bi najraje na prikolici pripeljali do prvih ovinkov in tam pilili gor in dol, naprej in nazaj, dokler ne obrabimo gum.

O meni so si itak izmislili štos, da samo prišepnem motorju "Plominka " in on gre tam sam.

In da druge ceste itak niti ne poznam. Razen Jadranke seveda............

Ovo moram zapamtiti :):):) Hvala na ideji!!! 

 

A Plominka / Ucka / Jadranska/ Prezid-Delnice/Vratnik-Senj/Karlobag -Gospic/ Dolina Idrije/ Dolina Soce/ Jezerski Vrh ..... 

Vec mi sada nedostaje :cry: 

 

Gdje ima jos SF+ za kupiti?  
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, kronik pravi:

i ja koristim motor za od a do b. samo rutu odaberem tako da "nema" ravnih dionica. i po cijeni da putujem dulje!! 

Ne svidžaju se mi takvi motori. Jaz imam enduro, recimo, da prevoziš Kazahstan ali podobno...kot npr., "Kyrgyzstan. On Her Bike Around the World."...sem gledal malo prej posnetke in me je malo odneslo...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, kronik pravi:

Ovo moram zapamtiti :):):) Hvala na ideji!!! 

 

A Plominka / Ucka / Jadranska/ Prezid-Delnice/Vratnik-Senj/Karlobag -Gospic/ Dolina Idrije/ Dolina Soce/ Jezerski Vrh ..... 

Vec mi sada nedostaje :cry: 

 

Gdje ima jos SF+ za kupiti?  
 

Kod Dorjana na Kozini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, XTR pravi:

 

Ni plod moje domišlije... opažanja s terena in čista realnost. Posledica podcenjevanja ST pnevmatik... zame so super. Uživajte v analiziranju grafov. :P Jaz grem do konca zgulit še sprednjo SF+, da ne bomo čisto off topic. 0,2mm je je še ostalo pri 7 tisoč kilometrih.  :)

zakaj pa nimaš spredaj kake ST pnevmatike? A nujno rabiš SF+ ? :P

 

pred 4 urami, Nearrain pravi:

Nabijas eno in isto ze 312ic ! 

Lepo, da ti sede SF+ najbolj od vseh...........

takole, smanji doživljaj ti, ker saj veš kje so terme, žalitve sem ti pobrisal in lej ga zlomka, kratek in brezpredmeten post...nisem žalil nikogar, pisal sem o razlikah in samo moje mnenje, ravno tako od tebe pričakujem normalen odnos.

Nikomur nisem ukazal, ne zahteval kaj in kako mora voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!