Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 17 minutami, bojanslo pravi:

Ma v Savinjski je bol bogo z moto gumami sploh v spodnji Savinjski in mi ni bilo problem se zapeljati 50 km v Slovensko Bistrico kjer mi je zmintiral in bili prijazni pa še enega novega kupca oz. stranko je dobil...da pa bom kolese dol deval in jih peljal k vulkanizerju tako kot mi je en vulkanizer rekel naj nardim, češ da nma tok časa da bi sam to naredil, pa sigurno ne bom nikoli k njemu šel......

Jaz pa glih raj gume dol vzamem sam in nesem vulkanizerju, ker recimo da sam bolj poznam svoj motor in da mi ne zateguje kolesa na pas mater... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste me potolažili. Julija bo treba menjat, ker mi Roadsmartka že drsi. Bo že nekaj črnega na feltni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Thursday, June 30, 2016 at 20:47, Ciko86 pravi:

zadnja meni naredi od 5.000 do 6.000 sprednja pa tudi 7.000-8.000 km.

Evo meni prou enako :blush: za skurit v 4k km morš bit pa divjak :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Slow pravi:

Narocil sem ti dve Mitaski:

http://www.superguma.si/moto-gume-11080-19-59h-e-08-tl-mitas-p-171890.aspx

http://www.superguma.si/moto-gume-15070-17-69h-e-08-tl-mitas-p-171590.aspx

Kam v LJ jih grem zamenjati? Ne bi nic sam dajal gor/dol... Se pravi nekam, da obvladajo, da bo potem veriga pravilno napeta itd.

Tukaj ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motom pravi:

Mitas :)

za merodajnost, bi moral iste ovinke odvoziti z enako hitrostjo in na enak način s kako drugo pnevmatiko. Naj ti povem, da sem v petek šel gor čez Učko, pa dol na ičiče....dol je drselo ko svina, je armaturka utripala od vseh možnih lučk, moped pa plesal kot po ledu. Predvidevam, da niso bile gume krive (angel GT)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

za merodajnost, bi moral istočasno iste ovinke odvoziti z enako hitrostjo in na enak način s kako drugo pnevmatiko. Naj ti povem, da sem v petek šel gor čez Učko, pa dol na ičiče....dol je drselo ko svina, je armaturka utripala od vseh možnih lučk, moped pa plesal kot po ledu. Predvidevam, da niso bile gume krive (angel GT)

...da še dodam:

... istočasno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

za merodajnost, bi moral iste ovinke odvoziti z enako hitrostjo in na enak način s kako drugo pnevmatiko. Naj ti povem, da sem v petek šel gor čez Učko, pa dol na ičiče....dol je drselo ko svina, je armaturka utripala od vseh možnih lučk, moped pa plesal kot po ledu. Predvidevam, da niso bile gume krive (angel GT)

Moj komentar je bil pozitiven za Mitas.

Ravno zato sem si upal nažigat s prvo.

Za kilometrino in grip obenem nima konkurence. Pa še cena:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil krajšo turco čez Kočevsko reko, cca 190 km, pa me zanima če je normalno da se TF zadnja segreje da jo komaj držiš? (jasno v dvoje), prva pa je bila samo topla.
Tega prej nisem bil navajen pri Anake2...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, makib said:

Danes naredil krajšo turco čez Kočevsko reko, cca 190 km, pa me zanima če je normalno da se TF zadnja segreje da jo komaj držiš? (jasno v dvoje), prva pa je bila samo topla.
Tega prej nisem bil navajen pri Anake2...

lp

ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DAMI34 said:

 Naj ti povem, da sem v petek šel gor čez Učko, pa dol na ičiče....dol je drselo ko svina, je armaturka utripala od vseh možnih lučk, moped pa plesal kot po ledu. Predvidevam, da niso bile gume krive (angel GT)

No, tam je res en bolj gladkih asfaltov ever. Ampak da bi motor tako strašno plesal, to pa tudi ne, no. Pa nimam TC-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf ne, čez učko je top asfalt. drži. razen malega kosa pod vrhom s smeri Rijeke. mal na storže gledat pa je...

Drugač sm pa že zadno znucu, sportmax2, po 4k, pa bom probu tud tle mitas - al ma kdo kak drug predlog.... na triplu sm jih lan po magistralki praktično zažgal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami piše o delu, ko greš že dol z Učke na južni strani in pol zaviješ za Ičiče. Tam je velik del alarmantno gladek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UJ, mislim tisto, ki iz Učke pripelje direkt v Ičiče. Je serpentinasta in prečkaš pod obvoznico, ja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu dodam še jaz moj glas, da vzhodna stran Učke po serpentincah drsi kar precej... :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažanje. Po "celem lajfu" na Dunplokah, me je zmedla rahlo spuščana prednja mitaska.  Pri Dulopkah (se mi zdi da velja za vse, vozil pa sem qualifire qualifire2 roadsmart1 sportspmart1) se premalo pritiska pozna kot len in težek motor. Zelo hitro mi je blo jasno kaj je narobe, Tuki pa se nism še čist navadu. Prednji konc je bil malo nestabilen in majav. Manometer na OMV je pokazal 2,2. z 2,5 je filing (meni) občutno boljši. Placebo? 

 

Ne, ne preverjam čist usako furo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno mitaske niso spuščale, se pa kot rečeno kar konkretno pozna prenizek tlak v njih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, dlicen pravi:

No, tam je res en bolj gladkih asfaltov ever. Ampak da bi motor tako strašno plesal, to pa tudi ne, no. Pa nimam TC-ja.

odvisno kak hitr pelješ :P

pred 14 urami, UnionJack pravi:

uf ne, čez učko je top asfalt. drži. razen malega kosa pod vrhom s smeri Rijeke. mal na storže gledat pa je...

Drugač sm pa že zadno znucu, sportmax2, po 4k, pa bom probu tud tle mitas - al ma kdo kak drug predlog.... na triplu sm jih lan po magistralki praktično zažgal :) 

dol, dol na ičiče probaj, (gor je majka)...je un Istarski asvalt, k se sveti k špegu, pa za vikend je spet padal usran prašn dež...prah je pa ostal na cesti

pred 14 urami, UnionJack pravi:

uf ne, čez učko je top asfalt. drži. razen malega kosa pod vrhom s smeri Rijeke. mal na storže gledat pa je...

Drugač sm pa že zadno znucu, sportmax2, po 4k, pa bom probu tud tle mitas - al ma kdo kak drug predlog.... na triplu sm jih lan po magistralki praktično zažgal :) 

Mitas dal bom tudi jaz na GTja

pred 13 urami, UnionJack pravi:

mislis uno ze pod obvoznico, serpentinasto? una, pa cela opatija drsijo k kurba.

točno to

pred 47 minutami, Cartman pravi:

Opažanje. Po "celem lajfu" na Dunplokah, me je zmedla rahlo spuščana prednja mitaska.  Pri Dulopkah (se mi zdi da velja za vse, vozil pa sem qualifire qualifire2 roadsmart1 sportspmart1) se premalo pritiska pozna kot len in težek motor. Zelo hitro mi je blo jasno kaj je narobe, Tuki pa se nism še čist navadu. Prednji konc je bil malo nestabilen in majav. Manometer na OMV je pokazal 2,2. z 2,5 je filing (meni) občutno boljši. Placebo? 

 

Ne, ne preverjam čist usako furo. 

Ne, bo kr res, nizek tlak= lena guma..osebno mi je mitas kul samo če ma 2,5 in 2,9 takoj kot je manj, že razmišljam o drugi pnevmatiki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Slow si že dobil E08? Sicer cenovno res ugodne, ampak kako se kaj obnesejo ob daljši vožnji na asfaltu?

Gledam nove Terra Force R ki so 90/10, E08 pa 80/20, v ceni razlika skoraj x2 in vprašanje kaka je dejanska razlika na koncu?

Moj štrom rabi nove gume in ravno ti dve gledam, ker dobim po zelo dobri ceni (ni ukradena ali poškodovana roba) :) ker kolko zgleda bo štrom ostal doma, dobil pa bo družbo v garaži :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!