Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 3 urami, Buschi pravi:

Dami, v drugi temi sem videl, da voziš 07-ko tudi po avtobanu.

Do kolko si šel? Ker jaz si nisem upal več kot 130, ker še sedaj imam pred očmi slike Hajdenauk, ki jim je potrgal te traktorske čepe na avtocesti !

 

Hvala za odgovor.

150 brez problema na KTM 1290 SAR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gasperX pravi:

150 brez problema na KTM 1290 SAR

kok ur?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

170  danes po AC, kratek čas, drugače pa 150 brez problema, samo malo bolj trese (pač tip gume).

Nima ji kaj bit, saj nima "štofelcov". Sigurno pa ni za 200, tovarniško 190, je pa itak brez veze glede na motorje na kakršne daš tako gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

kok ur?

 

ni tuki ur.. so samo minute.... Pac sm ga tut na 170 stisnu za kratek cas pa ni nc tresl al kaj podobnega.... Sam glasne so pa kr. Nisem se bil na avstrijski avtocesti z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, gasperX pravi:

ni tuki ur.. so samo minute.... Pac sm ga tut na 170 stisnu za kratek cas pa ni nc tresl al kaj podobnega.... Sam glasne so pa kr. Nisem se bil na avstrijski avtocesti z motorjem.

jaja, govora je bilo o dolgi vožnji, pa strahu, da odletijo štoflci.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spacer.png

Takole to zgleda pri Haidenavu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Buschi pravi:

spacer.png

Takole to zgleda pri Haidenavu !

poznano. Tut Kmet jih je olupil.

Tko od oka izgleda zgradba 07 vseeno trša.

Je pa tak kot sem rekel, ni za terat po vročini 200km  AC pri 150km/h (cifre so hipotetične)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kronik, morda na kratko, zanima me, kakšne razlike si opazil med SF+ in SF+EV?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

jaja, govora je bilo o dolgi vožnji, pa strahu, da odletijo štoflci.

 

Straha ni.. tut enkrat sm na KTM 1050 Mitas E10 nataknu pa ni blo strahi.. normalno vozu samo na ovinkih sem pa moral delat z glavo drugace so drsele ampak stoflci pa se zmer niso letel..... 

Mogoce sem imel sreco....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Marko P. said:

@kronik, morda na kratko, zanima me, kakšne razlike si opazil med SF+ in SF+EV?

Po mojoj procjeni pozitivni razvoj:

laksa upravljivost

veca preciznost 

brze prebacivanje sa jednog nagiba u drugi

stabilnija prednja guma na kocenju 

mirnija prednja guma na visim brzinama 

Bolje drzanje zadane linije u zavoju 

 

 

 

sve navedeno je subjektivan osjecaj 

jos jedino ostaje pitanje koliko ce trajati 

sada sam na ca. 1400-1450 odvozenih km. 
jos jednu dinamicniju voznju ce izdrzati ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, kronik pravi:

Po mojoj procjeni pozitivni razvoj:

laksa upravljivost

veca preciznost 

brze prebacivanje sa jednog nagiba u drugi

stabilnija prednja guma na kocenju 

mirnija prednja guma na visim brzinama 

Bolje drzanje zadane linije u zavoju 

 

 

 

sve navedeno je subjektivan osjecaj 

jos jedino ostaje pitanje koliko ce trajati 

sada sam na ca. 1400-1450 odvozenih km. 
jos jednu dinamicniju voznju ce izdrzati ....

potem je pa že smiselno si postaviti vprašanje, ali je klasična SF+ res toliko slabša, ali ni, ker moja kilometrina je cca 8000 km, tvoja verjetno 30-40% manjša ampak še vedno...

price/pereformance, kaj je bolj smiselno.

Res da sem samo z roko šlatal EV...ma mi ni vzbujajla orgazma :P

Sva pa s kolegom šla, on spredaj SF EV, jaz SF+ pa je še godrnjal..da sem mal prhitr :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

potem je pa že smiselno si postaviti vprašanje, ali je klasična SF+ res toliko slabša, ali ni, ker moja kilometrina je cca 8000 km, tvoja verjetno 30-40% manjša ampak še vedno...

price/pereformance, kaj je bolj smiselno.

Res da sem samo z roko šlatal EV...ma mi ni vzbujajla orgazma :P

Sva pa s kolegom šla, on spredaj SF EV, jaz SF+ pa je še godrnjal..da sem mal prhitr :D

 

XR je kod nekih guma poznat po njihovoj brzoj potrosnji. Npr.: S22 ili RS11 ne traju dugo. Ista prica je i sa Mitas Sport Force + i EV. 
 

da li se isplati kupiti EV verziju ili ne je pitanje za svakog posebno. 
 

Ja bih kupio novu verziju definitivno. 
Nekako se po meni ljepse upravlja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, kronik pravi:

XR je kod nekih guma poznat po njihovoj brzoj potrosnji. Npr.: S22 ili RS11 ne traju dugo. Ista prica je i sa Mitas Sport Force + i EV. 
 

da li se isplati kupiti EV verziju ili ne je pitanje za svakog posebno. 
 

Ja bih kupio novu verziju definitivno. 
Nekako se po meni ljepse upravlja 

kako razliko v kilometrini si ugotovil med SF+ in EV na XRu? Na koncu je to vsa kalkulacija, oziroma vprašanje ali je smiselno montirati nekaj, kar je/ni boljše in s tem izgubiti določen % kilometrine.

Pa ne da navijam za katerokoli gumo, jaz vozim zadaj ToF, ker ne izgubim toliko performance kot pridobim na kilometrini.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

kako razliko v kilometrini si ugotovil med SF+ in EV na XRu? Na koncu je to vsa kalkulacija, oziroma vprašanje ali je smiselno montirati nekaj, kar je/ni boljše in s tem izgubiti določen % kilometrine.

Pa ne da navijam za katerokoli gumo, jaz vozim zadaj ToF, ker ne izgubim toliko performance kot pridobim na kilometrini.

 

SF+ je bila gotova na ca. 1600-1700km 

SF+EV ce vjerujem doci na 2000km 

15% vise 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, kronik pravi:

SF+ je bila gotova na ca. 1600-1700km 

SF+EV ce vjerujem doci na 2000km 

15% vise 

jah..procenti so tule kar nebistveni. 300-400km, je pičkin dim. EV 100% v tem primeru. Da je jurja do 2 jurja razlike vprid SF+ je smiselno potrpeti. Kot vidim pa z EV celo več narediš. Vzamem v obzir hladno vreme, kar pomeni vsaj 20% krajšo življenjsko dobo.

Sicer jaz imam SF+ spredaj samo zato, ker zlahka 8-9000km naredim z njo. Zadnje 2kkm sta res mal trplenje, ker rata trikotna, ma z nobeno prvo gumo toliko ne naredim. S22 je dosegla komaj 3000km.

Sedaj se mi pa ne da več experimentirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

Sicer jaz imam SF+ spredaj samo zato, ker zlahka 8-9000km naredim z njo. Zadnje 2kkm sta res mal trplenje, ker rata trikotna, ma z nobeno prvo gumo toliko ne naredim. S22 je dosegla komaj 3000km.

Sedaj se mi pa ne da več experimentirat.

...če je 2kkm trpljenje pa zamenjaj prej...pa še prej bo veselje ob novi gumi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, siks pravi:

...če je 2kkm trpljenje pa zamenjaj prej...pa še prej bo veselje ob novi gumi... 

sej to naredim, ker se mi ulovita prvaSF+ in zadnja ToF tam nekje med 7-8 jurčkov. Nikol ne gredo do konca, do platna :D

nimam živcev tut za preračunavat, kok bo še, al bo še, al jo bom prepuščal. Marsikdo bi reku, to je še za jurja do 2. Sam pr men je včasih hitro jurja v eni furi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

 

Sicer jaz imam SF+ spredaj samo zato, ker zlahka 8-9000km naredim z njo. Zadnje 2kkm sta res mal trplenje, ker rata trikotna, ma z nobeno prvo gumo toliko ne naredim. S22 je dosegla komaj 3000km.

Sedaj se mi pa ne da več experimentirat.

  Jaz sem po sili razmer nataknil spredaj GP Racer Medium.  Kilometrov naredil priblizno isto, se pa Dunlopka obrablja lepo enakomerno, SF gre pa zelo v trikotnik. Cena sicer je faktor, jaz sem tole dobil 3 leta staro (lepo skladisceno) za 50, drugace je pa okoli 120. Zelo zadovoljen, moram reci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

  Jaz sem po sili razmer nataknil spredaj GP Racer Medium.  Kilometrov naredil priblizno isto, se pa Dunlopka obrablja lepo enakomerno, SF gre pa zelo v trikotnik. Cena sicer je faktor, jaz sem tole dobil 3 leta staro (lepo skladisceno) za 50, drugace je pa okoli 120. Zelo zadovoljen, moram reci

ja verjetno so še dobre gume (lahko celo boljše, cenejših ni ravno na pretek), tut na s22 nisem imel pripomb (nižji lok in enakomernejša obraba od roba do roba), razen kilometrine, ma na SF+ sem se navadil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 5. 2021 ob 8:52, Buschi pravi:

spacer.png

Takole to zgleda pri Haidenavu !

In nisem teral jadranke. Bomo videli kaj bo.20210522_114453_HDR.thumb.jpg.5175a4d87d2ef733029c83418a74051f.jpg

20210522_114445_HDR.thumb.jpg.2e2be7d2f13efe806370deae1875f2f9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prejšnji teden. Mitaske držijo tudi po mokrih kockah. Zdaj je samo še, koliko kilometrine bodo dale.

DSC07927.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2021 ob 12:12, DAMI34 pravi:

In nisem teral jadranke. Bomo videli kaj bo.20210522_114453_HDR.thumb.jpg.5175a4d87d2ef733029c83418a74051f.jpg

20210522_114445_HDR.thumb.jpg.2e2be7d2f13efe806370deae1875f2f9.jpg

prišel domov. Ni neke razlike, kot izgleda je normalno da popoka, vsaj tako mi zatrjujejo.

Jo pa žre. 2mm v jurja kmjev. :(

20210522_140753_HDR.thumb.jpg.dd5d5c2518ea612e1f3fb43f4800e299.jpg

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E 07+ na ATAS mi zdrži cca 6kkm. Nekateri pravijo, da so naredili 10kkm+, tudi 17kkm. Nimam pojma kako jim znese. Sem pa maksimalno zadovoljen za moje (beri-mešane) potrebe in zaenkrat ni boljše izbire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi všeč. Na mokrem je še nisem pogruntal, ker te dni je bila živa drsalnica kjer sem se fural, vsaj kar sem s škornjem testiral, tako da nimam čist filinga koliko lahko z njo. V suhem je pa limarca tut na asfaltu, le tlak ma raje nižji.

2,4 je štandard za 790ktm ma je mal preveč oziroma mi je pretrda. 2,2 asfalt mi paše, teren pa še manj. Je pa težka, pa dokaj slabo uravnotežena. Vendar sem se navadil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam svojo prednjo E07 med vožnjo me je kar groza, to ni O od okroglo, jajca, se je mehanik precej moral ukvarjati z balansiranjem, pol ,pa mi pove da je zadnja bila bolj zafukana...

Pri vožnji pa ni nekih strašnih vibracij, poskakovanj

Pa bolj po jajcih sem jo vozil prvih 100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!