Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

Jaz sem kable za svečke (ker je eden prebil) za 1150 GS čakal 1 celo leto (lani avgusta naročil, letos avgusta dobil).

V Italiji je načeloma še slabše. Ko sem pred par leti rabil ležaje jih v Italiji ni bilo možno dobit (tudi na italijanskem forumu so se pritoževali da čakajo več kot tri mesece), sem jih pri nas dobil v dveh dneh.

Kolikor sem zasledil, tudi glede garancije ne odloča serviser, ampak BMW inšpektor in se večkrat zavleče.

 

Hrvaška.

Vsi svetujejo, če lahko, da naj grejo v Slo na servis

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem samo to, da sem naročeno vedno dobil v dveh dneh, če sem dele naročil na A-Cosmos.

Pri Avto Val pa je slika povsem drugačna. 3x naročil (različne stvari), 1x dobil potem, ko sem sam poklical kaj je s tem. Pri njih je tisto vprašanje: "Ali mi zaupate Vašo telefonsko številko, da vas obvestomo, ko bomo naročeno prejeli?" povsem odveč...

In namesto, da bi se opravičili me je gospa za pultom (o kateri je tekla debata kakšno stran ali dve nazaj) na mrtvo prepričevala, da so me večkrat klicali, jaz pa nisem telefona niti dvignil kaj šele vrnil klic...

Zakaj sem naročil 3x?

1. Zato ker nisem osel (žal)

2. Ker se večkrat peljem mimo

3. Ker vedno dopuščam možnost, da kdo kaj pozabi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Miha X said:

Pred 14 dnevi sem pustil motor na servisu, da odpravijo napako pod garancijo (iztekanje olja iz leve vilice). Dvakrat sem šel pogledat na servis in motor stoji tam, kot pred 14 dnevi, ker še niso dobili naročenih delov.

Če bi imeli razervne dele na zalogi v centralnem skladišču, traja dobava max. 2 dni. Če pa nimajo pa traja dlje (ne povejo koliko dlje).

A kdo ve, kdo je tisti, ki dobavlja rezervne dele našim pooblaščencem. Ali naj kako ostro napišem na BMW group Slovenija? Ali komu drugemu j.. m..?

Mogoče sem spregledal in si napisal kje drugje, na katerem servisu se ti to dogaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ftp pravi:

Hrvaška.

Vsi svetujejo, če lahko, da naj grejo v Slo na servis

V Srbiji tut, vsaj kar jih jaz poznam za BMW servis :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, motolover said:

Mogoče sem spregledal in si napisal kje drugje, na katerem servisu se ti to dogaja?

V CE. Vendar menim, da sam servis ni problematičen, ker so že takoj naročili in poslali tudi na moje teženje urgenco, ampak sama logistika dobave materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah oziroma za dele, ki sem jih rabil, do zdaj ni bilo problema z dobavo, naročal sem pri Avtovalu, ko je bila res nuja, so prišla tesnila pokrovov ventilov praktično čez noč. Za vijake kotnega prenosa in tesnila sem čakal par dni, tudi ni bilo nujno, ker je bila zima. Vedno so poklicali po telefonu, da material čaka ne glede na to, da mojega motorja ne vzdržujejo pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Miha X said:

V CE. Vendar menim, da sam servis ni problematičen, ker so že takoj naročili in poslali tudi na moje teženje urgenco, ampak sama logistika dobave materiala.

Nic ne recem, samo zanimalo me je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Miha X pravi:

V CE. Vendar menim, da sam servis ni problematičen, ker so že takoj naročili in poslali tudi na moje teženje urgenco, ampak sama logistika dobave materiala.

Kot je že ftp napisal, o takih zadevah odloča inšpektor, nekatere reči celo pošljejo v tovarno na preučevanje, ali naj krijejo pod garancijo ali ne, tako da se to potem večkrat zavleče. Mogoče je pri takih stvareh bolj smiselno plačati kose in delo ter se kasneje kregati okoli garancije (lastne izkušnje).

pred 6 urami, Rey pravi:

Servisira kdo svojega BMWja v tujini (IT, AT)? Je tam kaj boljše stanje?

Izkušnje imam samo z Braidotti-jem (Trst), bivšim pooblaščenim, zdaj ima čez servisno mrežo Autostar. Cene so v Italiji konkretno višje; nam je Braidotti vedno naredil dober popust, tako da skoraj ni bilo smiselno iz Primorske v Ljubljano voziti motorja na servis. Tudi vpoklice so vedno začeli delati takoj, ko jih je razglasila tovarna. Tudi za tujce je bilo vse zastonj (delo in kosi) pa še pregled motorja so ti naredili spotoma (zastonj). Pri nas žal nimam takšnih izkušenj...

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ftp pravi:

 

Hrvaška.

Vsi svetujejo, če lahko, da naj grejo v Slo na servis

 

pred 1 uro, maus pravi:

V Srbiji tut, vsaj kar jih jaz poznam za BMW servis :huh: 

lud jebe zbunjenog:lol1:

že pr nas je katastrofa:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, builder said:

 

lud jebe zbunjenog:lol1:

že pr nas je katastrofa:slap:

Ja, je že skoraj komično, ko berem še IT in HR forume.

V HR (tako vsaj berem na njihovem forumu) je najboljši servis v Zagrebu nato v Splitu. Vsekakor pririporočajo zagrebčanom da se zapeljejo v Slo. na servis, Spličanom da se zapeljejo v Zg. na servis, bosanci pa iz Sarajeva vozijo v Split. :?

 

V It. pa ni nič bolje. Več italijanov pride k nam na servis kot obratno.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, markII pravi:

Po mojih izkušnjah oziroma za dele, ki sem jih rabil, do zdaj ni bilo problema z dobavo, naročal sem pri Avtovalu, ko je bila res nuja, so prišla tesnila pokrovov ventilov praktično čez noč. Za vijake kotnega prenosa in tesnila sem čakal par dni, tudi ni bilo nujno, ker je bila zima. Vedno so poklicali po telefonu, da material čaka ne glede na to, da mojega motorja ne vzdržujejo pri njih.

Pa saj ti ga niso šenkali, si ga plačal, oni pa zaslužili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kej veste kaksna je birokracija in na koga bi se mogel obrniti da bi postal uradni BMW servis. Ze dolgo razmislam v te smeri sam nisem zbral se dosti poguma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, marincspeedshop said:

Kej veste kaksna je birokracija in na koga bi se mogel obrniti da bi postal uradni BMW servis. Ze dolgo razmislam v te smeri sam nisem zbral se dosti poguma.

Na uvoznika - BMW Slovenija.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, DOO, kup dnarja, fensi šmensi poslovalnica, pa par njihovih certifikatov? + morje originalnega orodja mogoče?

Popravljeno . Popravil NejcZ
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me ali še je kak drug serviser za BMW razen Selmarja v MB in okolica?

Pa še eno vprašanje, motor je bil kupljen z originalno predpripravo za navigacijo, ali bi moral displey biti zraven ali je to kot dodatna? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ, Grosuplje, CE in MB. Po podatkih BMW Motorrad.si so to pooblaščeni prodajalci in predvidevam tudi serviserji za motorje.  Če pa iščeš domačega mojstra, pa ne bi vedel za MB in okolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, SkY_WaLkEr said:

Pozdravljeni, zanima me ali še je kak drug serviser za BMW razen Selmarja v MB in okolica?

Pa še eno vprašanje, motor je bil kupljen z originalno predpripravo za navigacijo, ali bi moral displey biti zraven ali je to kot dodatna? 

display je dodatna oprema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ali kdo pozna Borisa iz Trbovelj mehanik za Bmw in ostale zadeve, kupil bi neko zadevo od njega pa nevem ali je zanesljiv

njegov telefon pa je 040/698 920

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, konjenik pravi:

ali kdo pozna Borisa iz Trbovelj mehanik za Bmw in ostale zadeve, kupil bi neko zadevo od njega pa nevem ali je zanesljiv

njegov telefon pa je 040/698 920

Sem te premaknil v ustrezno temo, vsekakor boš tule prej kaj izvedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Imel sem GS 800 slaba tri leta, na servis sem ga vozil k Selmarju in bil zadovoljen, ..........res pa, da je bil brez kardana in ni bilo toliko možnosti za take in drugačne "smicalice"  in takrat nisem delal veliko km, tako, da sem imel en servis na sezono......pa brez okvar in z dvema rešenima reklamcijama.

Kot pa imam izkušnje, sedaj imam osmi motor v tridesetih letih (zadnjih šest sem kupil novih) na žalost je na vseh servisih približno enako.......  :(  treba pazit, da nisi na...   in jih tudi na nek način razumet............  druga zadeva je seveda kvaliteta opravljenih storitev, tu ne sme biti odpustkov serviserjem.

Na BMW  servisih imajo v glavi, ima te motorje taka klientela, ki ne praša za denar, če je že kupila motor za 20 jurjev in potem lupit... vedeti pa bi morali, da jih kupujemo-jo tudi rabljene ......... tudi tisti, ki niso-mo tako polni denarja.......  nekaj je treba pač več plačat znamko tudi pri servisiranju, pa čeprav za enako delo, kot pri drugi............poznam to, ker sem imel tudi BMW X3  :( 

lp

L

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje imam za R1200GS SERVIC MANUAL na cd,podarim.....zs

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!