Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

pred 20 urami, Snecer pravi:

Če pa je isto olje za oboje + za sklopko + celo za alternator, ki ga hladi.

In en filter za vse.

 

toliko o tvojem poznavanju motorjev .. v garaži imam dva mopeda in motor , ki imajo ločeno olje za menjalnik.. 

pred 18 urami, KNNMS pravi:

A honda je japonc???:blush:

Na moji je ploščica u italijanščini rezbarjena....:D

viden tudi napis ducati na releju za smernike ...

kar se pa tiče problema z zaračunavanjem - če je mehanik splakoval kotni prenos - se tega ne dela z istim oljem kot je noter - prvič ker je predrago in drugič ker je pregosto .. 

kar se pa tiče reševanja reklamacije kot take pa je dobro nasloviti pritožbe na matično firmo če glavni uvoznik , ki obenem tudi dela napake pri vzdrževanju zavrača pritožbe..

proizvajalci imajo za servisiranje točno določene normative za vsak postopek - od količin časa do materiala.. zapisane enote na računu se morajo skladati s tovarniškimi normativi - cene pač ne ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, imas prav kako in komu se pritoziti. Napisal sem mail odgovornemu v Cosmosu (Sebastijan Grusovnik), ampak je izgleda prezaposlen, da bi odgovoril. Zdaj sem na poti, ko se vrnem posljem ponovno, nato na Bmw Slovenija. Skoda, da je vecini vseeno kaj nam zaracunavajo, drugace tega problema sploh ne bi bilo. Cosmos je samo prodajalec in serviser, isto kot Avtoval in Selmar, uvoznik je Bmw Slovenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎25‎.‎5‎.‎2016 at 22:47, Kmet2 pravi:

A si obrnil ploščo, namreč nekje si zagovarjal da je servisiranje na poblaščenih servisih v času garancije nateg in , da lahko servis delaš pri bilokaterem serviserju ......in bla bla bla 

Kmet2...vidim, da ti res ni jasno. Kljub garanciji, lahko pelješ motor po EU odredbi na kakršni koli servis, ki ima uporabn dovoljenje za servisiranje (enako velja za avto), v njega vliješ neoriginalno olje (drugega proizvajalca) menjaš, filter, sveške, zavore,...(vse stvari morajo imeti enako specifikacijo kot zahteva proizvajalec, ti pa moraš imeti dokazilo o nakupu, torej račun), in garancija ti velja enako naprej.

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, gift pravi:

Kmet2...vidim, da ti res ni jasno. Kljub garanciji, lahko pelješ motor po EU odredbi na kakršni koli servis, ki ima uporabn dovljenje za servisiranje (enako velja za avto), v njega vliješ neoriginalno olje menjaš, filter, sveške, zavore,...(ki imajo enako specifikacijo kot zahteva proizvajalec), in garancija ti velja enako naprej.

A ti ne znaš brati ali si bolj počasen :P sem ti napisal da se strinjam z napisanim , toda praksa je drugačna in še enkrat samo za tebe , pozorno beri !!!  

Če bi bil Snecerjevega foha bi se šel te igrice tako pa se mi ne da potem po sodiščih dokazovat svoj prav . Pa sej vidiš da še pri zakonih niso usklajeni policija in ministrstvo kaj šele pri garancijskih tegobah , res nimam niti voje niti živcev ......bo zdej šlo ....

P.S. Res preberi pozorno , lahko tudi prejšnje poste , sam ne mi več eno te isto ...pliiiisss ...:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gift pravi:

Kmet2...vidim, da ti res ni jasno. Kljub garanciji, lahko pelješ motor po EU odredbi na kakršni koli servis, ki ima uporabn dovljenje za servisiranje (enako velja za avto), v njega vliješ neoriginalno olje menjaš, filter, sveške, zavore,...(ki imajo enako specifikacijo kot zahteva proizvajalec), in garancija ti velja enako naprej.

to kar si napisal je vse res.. pozabil si dopisati :

spravljaš vse originalne račune od nepooblaščenega mehanika

spravljaš račune od servisnega materiala ter vsakič vzameš vzorec tekočin preden jih vliješ v motor.

spravljaš vso embalažo v kateri si dobil material ..

na koncu ti pa dokažejo , da vzorec olja ne odgovarja specifikaciji , ki je napisana na sami embalaži.. s tem so oni dokazali , da si tudi po zakonu kršil garancijske pogoje ..

in ti greš tožit za nastalo škodo tistega , pri katerem si kupil olje .. tukaj boš moral seveda priložiti vse račune za gorivo , če boš želel , da ti bodo upoštevali kilometrino , ki je na števcu..

če ima proizvajalec napisano , da je potrebno menjati olje 1x letno , ti si pa vozilo kupil 01,01,2015 , servis si pa naredil 05,01,2016 si  oplel ..

če ti potem dokažejo , da si prekoračil servisni interval po kilometrih - si oplel..  pa še kaj  se verjetno najde ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

če ima proizvajalec napisano , da je potrebno menjati olje 1x letno , ti si pa vozilo kupil 01,01,2015 , servis si pa naredil 05,01,2016 si  oplel ..

Ni ravno tako striktno .... Od zadnjega servisa je lahko po kilometrih ali maksimalno 1 mesec preko letnega roka za letni servis.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Ni ravno tako striktno .... Od zadnjega servisa je lahko po kilometrih ali maksimalno 1 mesec preko letnega roka za letni servis.

Lani septembra sem kupil nov avto. Nobeden in prav noben mi ni znal povedati koliko dni lahko prekoračim enoletni rok menjave olja. Oziroma koliko kilometrov lahko zakonito grem preko intervalnega servisa. Trije odgovori v hiši, vsi trije različni. Ko gre kaj narobe je bolje zadeve opraviti malo prej. 

Pač sem samo malo firbcal. Zmedeni in nedoločni odgovori.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Lani septembra sem kupil nov avto. Nobeden in prav noben mi ni znal povedati koliko dni lahko prekoračim enoletni rok menjave olja. Oziroma koliko kilometrov lahko zakonito grem preko intervalnega servisa. Trije odgovori v hiši, vsi trije različni. Ko gre kaj narobe je bolje zadeve opraviti malo prej. 

Pač sem samo malo firbcal. Zmedeni in nedoločni odgovori.

Scarabeo

Pri VW imaš zagotovljeno asistenco brezplačno in vse ostale bonitete, če nisi presegel servisnega intervala za več kot 30 dni ... To je za mene zadovoljujoč odgovor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, quattroooo pravi:

kako naj jaz opravim prvi servis po enem letu če pa nimam € zanj?

Težko !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kmet2 pravi:

A ti ne znaš brati ali si bolj počasen :P sem ti napisal da se strinjam z napisanim , toda praksa je drugačna in še enkrat samo za tebe , pozorno beri !!!  

Če bi bil Snecerjevega foha bi se šel te igrice tako pa se mi ne da potem po sodiščih dokazovat svoj prav . Pa sej vidiš da še pri zakonih niso usklajeni policija in ministrstvo kaj šele pri garancijskih tegobah , res nimam niti voje niti živcev ......bo zdej šlo ....

P.S. Res preberi pozorno , lahko tudi prejšnje poste , sam ne mi več eno te isto ...pliiiisss ...:winkiss:

Če ti kaj zruži v garancijske roku, boš peljal na "pooblaščenega", dvignil roke in čakal, da v zakonskem roku na svoje stroške odpravijo napako ali ... kot je zapisano v zakonu itd..

Za samo menjavo olja pa filtra pa lahko pelješ kamorkoli. Tudi če bi ti kasneje zružilo, ne boš imel nobenih težav, saj ti lihtak štemplajo knjižico, če pa bi imel cirkus pri pooblaščenem, pa boš šel spet na televizijo v kakšno oddajo, saj si magnet za tv.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Pri VW imaš zagotovljeno asistenco brezplačno in vse ostale bonitete, če nisi presegel servisnega intervala za več kot 30 dni ... To je za mene zadovoljujoč odgovor ;)

A imaš to kje napisano?

Na moji firmi avta, nisem nikjer našel zapisano drugače kot pa;eno leto ali prevožene km. Čeprav so nekateri trdili, da lahko greš malo preko. Ja, pokaži mi zapisano - koliko. Ne pa kao neki ustno. In vsak je govoril drugače.

Kaj sledi, delam servise strikno malo prej. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

A imaš to kje napisano?

Na moji firmi avta, nisem nikjer našel zapisano drugače kot pa;eno leto ali prevožene km. Čeprav so nekateri trdili, da lahko greš malo preko. Ja, pokaži mi zapisano - koliko. Ne pa kao neki ustno. In vsak je govoril drugače.

Kaj sledi, delam servise strikno malo prej. 

Scarabeo

Če delaš servise 1000 km preko ali 30 dni preko, ti noben ne bo težil...

Ja, ko sem poklical, da ne vžge, ker je crknil akumulator ( je že izven garancije ), ker je bil zadnji servis pred letom in 25 dnevi je rekla, da je intervencija oziroma vleka brezplačna, ker ni minilo 30 dni preko... Preverila je tudi koliko imamo dejansko stanje km, da ne bi slučajno presegli to... Šele nato je uredila asistenco... Simpl. Če bi bilo preko 30 dni, tega ne bi mogla in smela je dejala, se pravi da je nekje že napisano.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Če ti kaj zruži v garancijske roku, boš peljal na "pooblaščenega", dvignil roke in čakal, da v zakonskem roku na svoje stroške odpravijo napako ali ... kot je zapisano v zakonu itd..

Za samo menjavo olja pa filtra pa lahko pelješ kamorkoli. Tudi če bi ti kasneje zružilo, ne boš imel nobenih težav, saj ti lihtak štemplajo knjižico, če pa bi imel cirkus pri pooblaščenem, pa boš šel spet na televizijo v kakšno oddajo, saj si magnet za tv.

Če mi obljubiš , da mi brezplačno nudiš pravno pomoč , ga nikoli več ne peljem na poblaščeni servis , in moraš mi tudi garantirat da bo zadeva šla skozi ..........če tega ne moreš zagotovit , bodi prosim raje tiho :winkiss:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima ti kaj zružit...razen če voziš BMW, takrat boš pa tako šel na Originalni servis, ker vsi BMW-jaši tja vozijo, da si potem lahko original štampiljke med seboj kažejo :D 

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMWjeva slovenska transverzala :) 

pred 14 minutami, Kmet2 pravi:

Če mi obljubiš , da mi brezplačno nudiš pravno pomoč , ga nikoli več ne peljem na poblaščeni servis , in moraš mi tudi garantirat da bo zadeva šla skozi ..........če tega ne moreš zagotovit , bodi prosim raje tiho :winkiss:

Garantira ti celo država za tole, tako da ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Garantira ti celo država za tole, tako da ni problema.

Jebeš tako garancijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Snecer pravi:

 

Garantira ti celo država za tole, tako da ni problema.

Država, najslabši plačnik, ne držijo se lastnih zakonov, j....se jim za malega človeka...

Snecer, pa ja nisi od včeraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali drugače, teorija je eno, praksa drugo.

Če motor že prevozi lepo količino kilometrov in dela normalno, potem ne vidim bojazni, da bi bilo za pričakovat resnejše okvare.

Tisti, ki sami servisirate BMW...kaj je potrebno obvladat? ...gs 911, ustrezno literaturo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

...ali drugače, teorija je eno, praksa drugo.

Če motor že prevozi lepo količino kilometrov in dela normalno, potem ne vidim bojazni, da bi bilo za pričakovat resnejše okvare.

Tisti, ki sami servisirate BMW...kaj je potrebno obvladat? ...gs 911, ustrezno literaturo...?

Po vsem napisanem na tem forumu, zgleda da telefon, da asistenco pokličeš. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, HD-Dyna pravi:

Ni ravno tako striktno .... Od zadnjega servisa je lahko po kilometrih ali maksimalno 1 mesec preko letnega roka za letni servis.

v zakonu piše tako? a lahko linkaš člen ali odstavek?

če servisiraš pri njih.. če servisiraš pri nepooblaščenem velja kot predpisuje proizvajalec v garancijski knjižici - po domač če ti zaribajo ležaji na blajerci minuto čez polno si prekoračil pa se hebi - eno so ugodnosti , ki jih pridobiš s servisiranjem na pooblaščenem servisu , drugo pa pogoji garancije ki jih zahteva proizvajalec..

na sodišču se ti bodo obesili na vse mogoče samo da nebi plačali ali popravili - in če piše v garancijskih pogojih enkrat letno ne piše enkrat letno + max 30 dni.. če pa piše pa linkaj.. ko pride do več 1000e vrednega garancijskega zahtevka me prav zanima s kom boš končal na sodišču - proizvajalcem ali njegovim zastopnikom , nepooblaščenim serviserjem ali s prodajalcem olja , ki ga boš nosil na nepooblaščenca ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 5. 2016 at 13:56, gretzky pravi:

Ni bil edini, ki ga je zmotil tvoj zadnji odstavek. Tudi mene je zmotil, ampak se mi ne da prerekati s teboj, ker mislim, da ne bi bilo nobenega učinka. Imaš svoj pogled na nekatere stvari.

Je pa stvar v tem, da kreteni, ki svoje komplekse rešujejo tudi preko vozil (motorji in avtomobili), radi posežejo po BMW. In tako mečejo slabo luč tudi na tiste normalne.

 

Načeloma nisem človek konfliktov. Podam svoje mnenje, katerega ne vsiljujem drugim. Popolnoma razumem, da se vsak ne more strinjat z menoj, prav tako obratno. Z zadnjim odstavkom pa nisem mislil direktno luxsa, ker to ni bil moj namen, AMPAK imam takšno mnenje kot ti, kjer me na cesti ravno razočarajo z vožnjo in dejanji vozniki BMWjev (avtov), tu in tam pa se najde še kakšen v Audiju.
 

pred eno uro, quattroooo pravi:

še vedno me zanima kako naj jaz opravim servis po enem letu ko pa nimam teh€ zanj??????

Probaj s pajsarom! :D

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!