Skoči na vsebino

Priporočene objave

Je mogoče kdo že poskusil letos prit na Mangartsko sedlo?

Je še sneg pred zadnjim tunelom? Prevozno samo s biciklom?

Hvala.

Na promet.si je sicer še popolna zapora zarad zimskih razmer

Popravljeno . Popravil Gaunar Jokl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fantocci pravi:

Lani avgusta sem jo prevozil z avtom, pa se ne spomnim makadama.

Koliko pa je hoje iz Martin Broda do slapov? Mopede pustiš v Martin brodu?

blizu, par 100m.

pred 2 urami, Snecer pravi:

 

Evo še par pravih slik, ne tistih fake, ker pol ko prideš tja, seveda ni tako :)

 

moje fotke so vse oriđiđi noben fejk, celo Jean Claude van Kmet poškodovanokoleno je original :P

11816823_902187046517515_514433777450714

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Je že kdo letos vozil med Samoborom in Jastrebarskim čez Rude in Plešivico?

Lani je bila cesta v zelo slabem stanju (delno zaprta oz. omejena, delno makadamska) pa me zanima ali so že kaj popravljali.

Imajo pa gori, v lovskem domu, dober golaž in štrudl.

Sem se peljal čez pred kakšnim mesecem in je normalno prevozna. Del, ki so ga popravljali, je končan, sedaj delajo nekaj niže, a je cesta prevozna. Drugače pa je cesta še vedno kar v slabem stanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

Tako je, tam nekje je odcep. CCa 5km makedama, pa si pri slapovih.

Aha, ampak potem takem, da se izognem temu cijazenju po makadamu je najbolje, glede na to, da si bom to ogledal "uz put", da uporabim varjanto, ki jo je omenil zgoraj uporabnik, kjer omenja, da prideš do hiške, plačaš se malo sprehodiš, narediš par slik in zvisss .... dalje.

Kot sem omenil, nama bo ta pot služila kot bližnjica, da se ne vozim po jadranki do Karlobaga ali Senja, ter naprej do Karlovca, ampak jo vdarima povprek, pa še nikoli te poti nisem uporabil, temveč sem se ponavadi peljal Jajce - Ključ - Bihač ... itd.

V glavnem, hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DL650 pravi:

Aha, ampak potem takem, da se izognem temu cijazenju po makadamu je najbolje, glede na to, da si bom to ogledal "uz put", da uporabim varjanto, ki jo je omenil zgoraj uporabnik, kjer omenja, da prideš do hiške, plačaš se malo sprehodiš, narediš par slik in zvisss .... dalje.

Kot sem omenil, nama bo ta pot služila kot bližnjica, da se ne vozim po jadranki do Karlobaga ali Senja, ter naprej do Karlovca, ampak jo vdarima povprek, pa še nikoli te poti nisem uporabil, temveč sem se ponavadi peljal Jajce - Ključ - Bihač ... itd.

V glavnem, hvala za info.

Mešaš 2 zadevi in to je Martin Brod slapovi (dostop asvalt pa 100m peš) pa Štrbački buk (slapovi malo večji kot v Martin brodu dostopni samo po makedamu). Poglej linke in točke, ki sem ti jih stran nazaj napisal narisal. Vse skup je pa na relaciji cca 20km.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Mešaš 2 zadevi in to je Martin Brod slapovi (dostop asvalt pa 100m peš) pa Štrbački buk (slapovi malo večji kot v Martin brodu dostopni samo po makedamu). Poglej linke in točke, ki sem ti jih stran nazaj napisal narisal. Vse skup je pa na relaciji cca 20km.

Dami, res je, da govorimo oziroma pišemo o dveh različnih zadevah, kar mi je popolnoma jasno.
Martin Brod je tukaj, kjer je uporabnik zgoraj napisal, da se pripelješ do same hiške, kjer pokasirajo vstopnino ... itd. (SLIKA 1)

Za Štrabački Buk pa je potrebno zavit levo iz ceste, ki je med Kulen Vakuf-om in Dubovskim. In sicer, kolk sem gledal po karti, kar sem ti že omenil, da pred krajem Orašac zavijem levo. (SLIKA 2)

Prišlo je verjetno do šuma v komunikaciji, ampak ok, zdaj vemo zakaj se gre.  :) Kot sem rekel, bolj mi odgovarja, da si pogledam nekaj slapovov tako, kot je to prikazal uporabnik zgoraj. Se sparkiram, se sprehodim 200m, malo poslikam in posedim ... pa gasa naprej.

slika1
23186760.jpg

slika2
23186761.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kr kle napisu, da ne bom nove teme odpiral. :)

Ok... situacija je taka. Z kolegom sva razmišljala, da bi obiskala Auschwitz za vikend (petek, sobota, nedelja vračanje).

Zanima me, če je kdo že šel to pot? Pot nej bi bila taka, da štartava petek okrog 12. ure do Brna tam prespiva in potem naslednji dan pogledat taborišče. Po ogledu pa okrog še malo. Vem za avstrijo, da rabiš vinjeto, češka kokr sem prebral jo ne rabiš za Poljsko pa nevem.

Uglavnem, če ima kdo kakšne informacije glede poti, kakšne so ceste, kaj je treba pazit itd... bi se priporočal. Pa še to...ali lahko kar obiščeš taborišče in si ga ogledaš brez rezervacije?

 

Lp :P

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Vito23 pravi:

Bom kr kle napisu, da ne bom nove teme odpiral. :)

Po ogledu pa okrog še malo. Vem za avstrijo, da rabiš vinjeto, češka kokr sem prebral jo ne rabiš za Poljsko pa nevem.

Uglavnem, če ima kdo kakšne informacije glede poti, kakšne so ceste, kaj je treba pazit itd... bi se priporočal. Pa še to...ali lahko kar obiščeš taborišče in si ga ogledaš brez rezervacije?

 

Lp :P

Cestnina za osebna vozila in motorna kolesa se plačuje le na avtocestah A1 Nowa Wies - Rusocin, A2 Konin - Poznan - Swiecko in A4 Katowice - Krakow. Plačaš lahko z gotovino ali kartico.

Cestnine PL: K L I K N I !

Nekaj info: KLIKNI ZA INFO



 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Oswiecinu (Auscwitz) sem bil 2 leti nazaj, kolega pa z avtom prejšnji vikend.

Jaz sem sicer prišel preko Slovaške in Zakopanov (Zakopane).

1. Ceste boljše kot v SLO. Na Slovaškem motorji ne plačajo vinjete, na Poljskem se po AC nisem drajsal, ker so ceste  tam okoli Auscwitza, Krakowa......dovolj pretočne.

2. Plačaš vstopnino le, če želiš vodenje in se priključiš kakšni skupini. Drugače je vstop prost. V obe taborišči. Tako v Auscwitz I, kot v Auscwitz II, oziroma Birkenau. Narazen sta si  (po spominu) ene 3-4 kilometre. Za ogled obeh je  eno dopoldne/popoldne ravno prav.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali je cesta na relaciji Jesenice-Kranjska Gora že normalno prevozna, oziroma ali še asfaltirajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Ali je cesta na relaciji Jesenice-Kranjska Gora že normalno prevozna, oziroma ali še asfaltirajo?

prejšnji četrtek sem šel mimo in je že blo asfaltirano. Samo talnih oznak še ni blo zrisanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Hvala. Nazadnje ko sem se peljal so še asfaltirli, potem se pa tist katran lima povsod.

sicer je pa v "vodo padl". Sm mislu na Mangart, pa morm v službi...:mad::dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V bistvu je to gostilna, kjer lahko naročiš tudi jedi z žara, pa tudi druge reči. Če pa se najaviš, pravijo, da lahko naročiš jed po želji.

Sam sem sicer jedl tam postrv in pomfri, ter solato.

Lahko pa pokličeš in vprašaš:

01 894 36 01

Lp,

Eagle

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor na podvprašanje; sedaj me pa zanima še kakšna cesta je potem naprej od gostilne pa do Vinice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Fazer03 pravi:

Hvala za odgovor na podvprašanje; sedaj me pa zanima še kakšna cesta je potem naprej od gostilne pa do Vinice.

sry, nisem še pelal tam.

Lp, Eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Fazer03 pravi:

Hvala za odgovor na podvprašanje; sedaj me pa zanima še kakšna cesta je potem naprej od gostilne pa do Vinice.

Cesta je asvaltna, ponekod malo oska a načeloma ni problema. Od gostilne se dvigneš na magistralko do Vinice.

 

 

lp, n

Popravljeno . Popravil notranc
kr neki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo zadnji teden 14 dni šel čez Lupoglav v Istri, a so mogoče že asvaltirali tista 2 kilometra?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 7. 2016 at 12:22, Fazer03 pravi:

Hvala za odgovor na podvprašanje; sedaj me pa zanima še kakšna cesta je potem naprej od gostilne pa do Vinice.

Jaz sem tu ,pridi na pir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

A je kdo zadnji teden 14 dni šel čez Lupoglav v Istri, a so mogoče že asvaltirali tista 2 kilometra?

 

5.7. je bilo še vse razkopano, odprti jaški . So polivali z vodo, delavcev pa za vzorec. Skratka grdo, zato skoraj ne verjamem da so uredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Pepos pravi:

5.7. je bilo še vse razkopano, odprti jaški . So polivali z vodo, delavcev pa za vzorec. Skratka grdo, zato skoraj ne verjamem da so uredili.

saj to je to, moped je bil zazidan od blatnega šodra :(. Jutri nameravam dol, pa ne bi rad po makedamu spet šodral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!