Skoči na vsebino

Priporočene objave

Jaz bi ti samo omenil, da s "tvojo" zakonodajo nekaj ni v redu, od SLO naprej je bila spremenjena 1x (x=je število od 1-9) krat.

Razni uradniki se učijo in delajo poskuse, še najraje pa kopirajo ureditev od okoliških držav.

Prometna infrastruktura pa ni sledila tem posodobitvam, ampak je šla kar se tiče lokalnih cest v čas pred 91.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Borutt pravi:

Pove se veliko in razumljivo. Prepričevati prepričanega je pa Sizifovo delo.

Jaz ti pa ves čas dopovedujem, da si sam kriv za storjeni prekršek in nihče drugi. Mogoče boš nekoč razumel, kaj ti želim dopovedati. Do takrat pa nabijaj dalje. Midva z Mausem razumeva. 

Skratka itak z Mausom ne bosta razumela :cool:

13502054_1753381714938363_3875893535963719279_n.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snecer pravi:

Jaz bi ti samo omenil, da s "tvojo" zakonodajo nekaj ni v redu, od SLO naprej je bila spremenjena 1x (x=je število od 1-9) krat.

Razni uradniki se učijo in delajo poskuse, še najraje pa kopirajo ureditev od okoliških držav.

Prometna infrastruktura pa ni sledila tem posodobitvam, ampak je šla kar se tiče lokalnih cest v čas pred 91.

Zakonodaja ni ne moja, ne tvoja. Sva pa vsak po svoje udeležena v kupu pisane besede nekoga tretjega. In ta tretji je bog i batina.

In nekdo se vedno oglaša, da je zakonodaja škodljiva. Naj ga še tako prosim za prikaz kakšnega škodljivega  člena ali pa za bolj detajlno razlago, bolj nabija in trola. 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zakonodaja ni ne moja, ne tvoja. Sva pa vsak po svoje udeležena v kupu pisane besede nekoga tretjega. In ta tretji je bog i batina.

In nekdo se vedno oglaša, da je zakonodaja škodljiva. Naj ga še tako prosim za prikaz kakšnega škodljivega  člena ali pa za bolj detajlno razlago, bolj nabija in trola. 

 

 

 

Ne beri selektivno pa boš videl več kot hočeš :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"tvoja" je, ker jo tvoji pripravljajo na GPU, če še nisi vedel.

vsake tolko kaka bistroumna poteza, pred leti razbitje enotnega predpisa na 4 ločene, da iščeš ko tele

al misliš, da Grims prihaja na take slaboumne ideje vsake tolko časa in naredi poskus, saj če ne bo šlo pač še enkrat spremenimo.

takšna zakonodaja kot je sedaj je škodljiva in v nasprotju z osnovnimi načeli prava "trden zakon, dober zakon"

in to je zanič in škodljivo da od leta 91 spremenijo 14x ali kolikokorat prometni predpis, kot da se je ne vem kaj spremenilo v tem času

in tako ljudstvo sploh ne more poznati vseh sprememb, tudi če bi jih hotlo in "ignorantia iuris nocet" nikakor ne more priti v poštev

prometna zakonodaja je šolski primer za študente prava, kako se zakonodaja ne sprejema ...

 

na slepo sem eno neumnost potegnil ven

Citiraj

84. člen

(označitev pešcev)

(1) Pešec, ki vleče ali potiska po vozišču ročni voziček ali se vozi po vozišču v invalidskem vozičku, mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti na vozičku prižgano najmanj eno svetilko, ki oddaja belo svetlobo, pritrjeno na levi strani, ki mora biti vidna od spredaj in zadaj. Svetloba svetilke ne sme slepiti drugih udeležencev v cestnem prometu.

belo svetlobo kolko K? ja v kakšne detajle bodo še šli s temi neumnostmi

pa kakšen kot vidljivosti spredaj in zadaj? itd...

pa koliko je max moč takšne luči, da ne slepi

saj ni čudno, da na take kozlarije miličnik lahko spiše karkoli, čeprav si ok vozil, ti najde fantomske prekrške (če hoče)

-----------------

dajte enkrat zapreti nevarne ceste za promet, rad bi dočakal ta dan...to bi bili klici nadrejenih, MInistrstva in še koga, "knjižice" na mizah...

pa ovadbe upravljalcem oziroma vzdrževalcem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo in hvala Snecer ,sam govorim , pa tudi to več ne ker nima smisla laično ,ti to lepo tehnično pravno ,a vseno ne vrjamem da bo dojel :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še glede gornjega je zapisano "vleče ali potiska" 

In že imamo zaplet, ko ujameš pešča ki vleče in potiska, torej počne nekaj drugega "potiskovlek" :) 

se ti že smeje v fris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Pove se veliko in razumljivo. Prepričevati prepričanega je pa Sizifovo delo.

Jaz ti pa ves čas dopovedujem, da si sam kriv za storjeni prekršek in nihče drugi. Mogoče boš nekoč razumel, kaj ti želim dopovedati. Do takrat pa nabijaj dalje. Midva z Mausem razumeva. 

 

Mislem, a se ti delaš butastega, al si butast. Pa sej vemo, da je veliko zakonov daleč od ZKP. 

To ti je že več "civilistov" hotelo dopovedovat, ampak je to zgleda Sizifovo delo.

Tvoja logika je, da ko se bo vlada /vladajoča elita) spomnila, da je več kot 1 x dnevno prepovedano it na veliko potrebo, boš brez razmišlanja kaznoval osebo, ki je šla 2x v istem dnevu srat, ker je tvoj Gospodar določil tako!?

Ma sej včasih si mislim sam pri sebi, da je še kar OK živet v sLO, glede na to kakšni hlapci SI ŽELIMO BITI.

PS: zdej , če si se hecal spreglej zgoraj napisano, če pa ne pa poskusi razumet...

PS2: če veš da je ena stvar butasta, jo pač ne izvajaš, če maš dovolj mozga seveda...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Bela svetloba pomeni, da ni rdeča, zelena ali modra. Ampak nekateri to razumejo drugače. 

Bela svetloba je sestavljena iz spektra barv in sicer: rdeče, oranžne, rumene, zelene, modre, indigo in vijolične.

http://www.fizika.si/seminarji/mavricanaluzi/bela.htm

:) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Bela svetloba je sestavljena iz spektra barv in sicer: rdeče, oranžne, rumene, zelene, modre, indigo in vijolične.

http://www.fizika.si/seminarji/mavricanaluzi/bela.htm

:) 

 

Si že videl semafor ? Si se kdaj vprašal, zakaj so tako postavljene vsem znane barve ? 

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Mislem, a se ti delaš butastega, al si butast. Pa sej vemo, da je veliko zakonov daleč od ZKP. 

To ti je že več "civilistov" hotelo dopovedovat, ampak je to zgleda Sizifovo delo.

Tvoja logika je, da ko se bo vlada /vladajoča elita) spomnila, da je več kot 1 x dnevno prepovedano it na veliko potrebo, boš brez razmišlanja kaznoval osebo, ki je šla 2x v istem dnevu srat, ker je tvoj Gospodar določil tako!?

Ma sej včasih si mislim sam pri sebi, da je še kar OK živet v sLO, glede na to kakšni hlapci SI ŽELIMO BITI.

PS: zdej , če si se hecal spreglej zgoraj napisano, če pa ne pa poskusi razumet...

PS2: če veš da je ena stvar butasta, jo pač ne izvajaš, če maš dovolj mozga seveda...

Kateri zakon ali pa vsaj člen je po tvoje škodljiv ? Da, kljub vožnji po predpisih in božjih zapovedih, dobiš kazen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Si že videl semafor ? Si se kdaj vprašal, zakaj so tako postavljene vsem znane barve ? 

Mogoče zato, da barvno slepi vozniki tovornih vozil vedo kdaj speljati!? Ampak, to je zate že preveč, ker bi moral kaznovat zdravnika, ki je izdal nezakonito zdravniško potrdilo. za to pa nimaš pristojnosti. Smešno -žalostno?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Mogoče zato, da barvno slepi vozniki tovornih vozil vedo kdaj speljati!? Ampak, to je zate že preveč, ker bi moral kaznovat zdravnika, ki je izdal nezakonito zdravniško potrdilo. za to pa nimaš pristojnosti. Smešno -žalostno?

To je tvoj odgovor na moje vprašanje ? Žalostno ali smešno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, sej ti je napisal Snecer zgoraj zakon\člen... če znaš pisat verjetno znaš tudi brati?

Sicer pa, ti kar opravljaj vestno svoje delo, boš dobil kakšno značko več od svojega gospodarja, al pa pohvalo...

Ta čas bo pa tvoj gospodr potuhtal sto in en način kako z zakoni pridit zakonito do mojega denarja... 

Sej te razumem, je preveč naenkrat za razumet....

PS: še to bi te vprašal, kateri zakon\člen določa, da lahko zaradi tega, ker se želiš z nekom peljati na vožnjo, pokličeš kolege, da na meji zadržujejo ljudi?

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, skalar36 pravi:

Borut, sej ti je napisal Snecer zgoraj zakon\člen... če znaš pisat verjetno znaš tudi brati?

Sicer pa, ti kar opravljaj vestno svoje delo, boš dobil kakšno značko več od svojega gospodarja, al pa pohvalo...

Ta čas bo pa tvoj gospodr potuhtal sto in en način kako z zakoni pridit zakonito do mojega denarja... 

Sej te razumem, je preveč naenkrat za razumet....

PS: še to bi te vprašal, kateri zakon\člen določa, da lahko zaradi tega, ker se želiš z nekom peljati na vožnjo, pokličeš kolege, da na meji zadržujejo ljudi?

Si mi potrdil domnevo, da v vaši firmi ti opravljaš fizična dela.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Borutt said:

Si mi potrdil domnevo, da v vaši firmi ti opravljaš fizična dela.  

Seveda, sej je preveč ljudi, ki nebi delali pa radi služili dobro. Nekdo pač mora delati fizično.

Ti si pač potrdil, da si tipični državni uradnik. Za druge zakon velja. Zate pač ne.

Ob tej priliki bi te vprašal: Ali je fizično delo podcenjeno, sramotno?

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

Seveda, sej je preveč ljudi, ki nebi delali pa radi služili dobro. Nekdo pač mora delati fizično.

Ti si pač potrdil, da si tipični državni uradnik. Za druge zakon velja. Zate pač ne.

Ob tej priliki bi te vprašal: Ali je fizično delo podcenjeno, sramotno?

Naj ti nekdo razloži, ker jaz ti ne bom. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Bela svetloba pomeni, da ni rdeča, zelena ali modra. Ampak nekateri to razumejo drugače. 

Se pravi to je tvoj odgovor na snecerjev post ...........:lol1:ne vem kdo zdaj kaj razume in kdo trola , car :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, skalar36 pravi:

Borut, sej ti je napisal Snecer zgoraj zakon\člen... če znaš pisat verjetno znaš tudi brati?

Sicer pa, ti kar opravljaj vestno svoje delo, boš dobil kakšno značko več od svojega gospodarja, al pa pohvalo...

Ta čas bo pa tvoj gospodr potuhtal sto in en način kako z zakoni pridit zakonito do mojega denarja... 

Sej te razumem, je preveč naenkrat za razumet....

PS: še to bi te vprašal, kateri zakon\člen določa, da lahko zaradi tega, ker se želiš z nekom peljati na vožnjo, pokličeš kolege, da na meji zadržujejo ljudi?

Načeloma se strinjam s teboj ,v tem postu pa ne , je pod pas če me razumeš ........je bil Borutt žaljiv ? 

Imamo različna mnenja in diskutiramo ,samo nekakšen nivo komunikacije pa le lahko vzdržujemo in vem da se boš strinjal z mano , no vsaj želim in upam :cool:

Kaj smo takrat imeli na meji vemo samo mi , tisti pa ki je to prilimal za javnost je pa itak že večkrat pokazal svoj obraz , pa ne samo meni .

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Kmet2 pravi:

Se pravi to je tvoj odgovor na snecerjev post ...........:lol1:ne vem kdo zdaj kaj razume in kdo trola , car :worship:

Kakšna je po tvojem bela svetloba ? Jo lahko zamenjaš s tisto na semaforju ali s kakšno na  intervencijskem vozilu ? Ne gre, kajne. 

Če ti je pa tako všeč Snecerjev odgovor, poglej kakšno svetlobo oddajajo prednje luči na tvojih motorjih in na avtu  (smerniki so izvzeti). Bo odgovor zelena, rdeča, črna, ... (vstavi po želji) ? Sedaj veš, kakšno luč mora imeti pešec ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Kakšna je po tvojem bela svetloba ? Jo lahko zamenjaš s tisto na semaforju ali s kakšno na  intervencijskem vozilu ? Ne gre, kajne. 

Če ti je pa tako všeč Snecerjev odgovor, poglej kakšno svetlobo oddajajo prednje luči na tvojih motorjih in na avtu  (smerniki so izvzeti). Bo odgovor zelena, rdeča, črna, ... (vstavi po želji) ? Sedaj veš, kakšno luč mora imeti pešec ? 

Odgovor na to ..............

tvoja" je, ker jo tvoji pripravljajo na GPU, če še nisi vedel.

vsake tolko kaka bistroumna poteza, pred leti razbitje enotnega predpisa na 4 ločene, da iščeš ko tele

al misliš, da Grims prihaja na take slaboumne ideje vsake tolko časa in naredi poskus, saj če ne bo šlo pač še enkrat spremenimo.

takšna zakonodaja kot je sedaj je škodljiva in v nasprotju z osnovnimi načeli prava "trden zakon, dober zakon"

in to je zanič in škodljivo da od leta 91 spremenijo 14x ali kolikokorat prometni predpis, kot da se je ne vem kaj spremenilo v tem času

in tako ljudstvo sploh ne more poznati vseh sprememb, tudi če bi jih hotlo in "ignorantia iuris nocet" nikakor ne more priti v poštev

prometna zakonodaja je šolski primer za študente prava, kako se zakonodaja ne sprejema ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Zakonodaja ni ne moja, ne tvoja. Sva pa vsak po svoje udeležena v kupu pisane besede nekoga tretjega. In ta tretji je bog i batina.

In nekdo se vedno oglaša, da je zakonodaja škodljiva. Naj ga še tako prosim za prikaz kakšnega škodljivega  člena ali pa za bolj detajlno razlago, bolj nabija in trola. 

 

 

 

Žalostno res... ma je že TOF pred mnogimi leti reku, da je nekdo Bog za sebe in batina za kolektiv...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kmet2 pravi:

Odgovor na to ..............

tvoja" je, ker jo tvoji pripravljajo na GPU, če še nisi vedel.

vsake tolko kaka bistroumna poteza, pred leti razbitje enotnega predpisa na 4 ločene, da iščeš ko tele

al misliš, da Grims prihaja na take slaboumne ideje vsake tolko časa in naredi poskus, saj če ne bo šlo pač še enkrat spremenimo.

takšna zakonodaja kot je sedaj je škodljiva in v nasprotju z osnovnimi načeli prava "trden zakon, dober zakon"

in to je zanič in škodljivo da od leta 91 spremenijo 14x ali kolikokorat prometni predpis, kot da se je ne vem kaj spremenilo v tem času

in tako ljudstvo sploh ne more poznati vseh sprememb, tudi če bi jih hotlo in "ignorantia iuris nocet" nikakor ne more priti v poštev

prometna zakonodaja je šolski primer za študente prava, kako se zakonodaja ne sprejema ..

Tudi tebi predlagam branje mojih starejših zapisov, ker te pozabljivost daje. 

Če pa že neki brihtneži na GPU dajo kakšen predlog za zakonodajo, jo oni ne sprejemajo. Če že ti ne veš tega, bi moral vsaj Snecer to vedeti in drugače zapisati. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Tudi tebi predlagam branje mojih starejših zapisov, ker te pozabljivost daje. 

Če pa že neki brihtneži na GPU dajo kakšen predlog za zakonodajo, jo oni ne sprejemajo. Če že ti ne veš tega, bi moral vsaj Snecer to vedeti in drugače zapisati. 

Ne me pa ne in jaz vem da si ti na naši strani :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!