Skoči na vsebino

Priporočene objave

2 hours ago, Borutt said:

 

Varnostni pas rešuje življenje.

Takale izjava lahko zraste le na zelniku nekoga, ki spoštuje vse, kar predpiše njegov gospodar, da je pravilno.

Poznam 2 primera, kjer sta osebi ostali živi le zato, ker NISTA bili pripeti, in sta pred usodnim dogodkom padli ven. Drugače bi umrli. En zaradi utopitve, en zaradi tega, ker bi padel v prepad.

37 minutes ago, Borutt said:

 

Si ta odgovor sam napisal ?

Ne. Mi je pomagal en policaj, ki itak nič drugega ni znal. Niti fizično delati. Pa so ga sprejeli v Tacnu....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, skalar36 pravi:

Takale izjava lahko zraste le na zelniku nekoga, ki spoštuje vse, kar predpiše njegov gospodar, da je pravilno.

Poznam 2 primera, kjer sta osebi ostali živi le zato, ker NISTA bili pripeti, in sta pred usodnim dogodkom padli ven. Drugače bi umrli. En zaradi utopitve, en zaradi tega, ker bi padel v prepad.

Ne. Mi je pomagal en policaj, ki itak nič drugega ni znal. Niti fizično delati. Pa so ga sprejeli v Tacnu....

:lol1:.....takih je dost , potem postanejo šerifi :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

new-1.jpg:D

 

Borut, konkreten primer je bil fičko, torej, če udariš nazaj gre tilnik, če odletiš naprej, lahko tut Xsaro preskočiš. Dejstvo je, da pas brez vzglavnika in pas ki ni samozatezni lahko naredi več škode kot dobička.

 

 

Ti kar verjemi temu. 

Pa na preizkus ne pozabi. 

pred 51 minutami, skalar36 pravi:

Takale izjava lahko zraste le na zelniku nekoga, ki spoštuje vse, kar predpiše njegov gospodar, da je pravilno.

Poznam 2 primera, kjer sta osebi ostali živi le zato, ker NISTA bili pripeti, in sta pred usodnim dogodkom padli ven. Drugače bi umrli. En zaradi utopitve, en zaradi tega, ker bi padel v prepad.

Ne. Mi je pomagal en policaj, ki itak nič drugega ni znal. Niti fizično delati. Pa so ga sprejeli v Tacnu....

Ti poznaš dva primera, kjer naj bi osebi preživeli zaradi neuporabe varnostnega pasu, medtem, ko ostali poznamo milijone primerov, kjer je varnostni pas rešil življenje. Imaš prav, bolje je biti nepripet. Statistika je pač na tvoji strani. 

Imaš pavzo med vožnjo karjole  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Borutt said:

Imaš pavzo med vožnjo karjole  ?

Res je moram se malo spočit, če hočem potem spet efektivno delat. Na koncu dneva imam vsaj nekaj koristnega z pokazati.

In kaj imaš ti pametnega za pokazati zvečer, ko zaključiš službo? Par položnic?

A te potem tvoj nadrejeni potraplja po rami in pohvali?

PS: Aja, kako maš pa ti v službi narejeno, da si stalo prisoten na MS? Plača bo?

PS2:so vsaj ceste bolj varne, če visiš na MS...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

pas je stvar posameznika, z nepripetjem ne ogrožaš drugih, le sebe, o svohem življenju pa sam odločaš

Res je. Samo včasih težko ugotovimo, kdo je vozil, ker so vsi nametani po avtu. Zato sem za varnostni pas. 

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Res je moram se malo spočit, če hočem potem spet efektivno delat. Na koncu dneva imam vsaj nekaj koristnega z pokazati.

In kaj imaš ti pametnega za pokazati zvečer, ko zaključiš službo? Par položnic?

A te potem tvoj nadrejeni potraplja po rami in pohvali?

PS: Aja, kako maš pa ti v službi narejeno, da si stalo prisoten na MS? Plača bo?

PS2:so vsaj ceste bolj varne, če visiš na MS...

Službe so različne, zato so tudi rezultati različni. 

Enim gre bolj karjola, drugim pa pisalo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

 

Službe so različne, zato so tudi rezultati različni. 

Enim gre bolj karjola, drugim pa pisalo. 

No se mi je zdelo, da se bova na koncu strinjala.

Aja, kaj pa potem ti delaš, ker ti pisalo ne gre najbolje? A maš tud karjolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Res je. Samo včasih težko ugotovimo, kdo je vozil, ker so vsi nametani po avtu. Zato sem za varnostni pas. 

 

Aha za to gre, da ne veste koga kaznovati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Arzen pravi:

Aha za to gre, da ne veste koga kaznovati. 

Mrtvega ne moreš kaznovati. Lahko pa napišeš, kdo je bil voznik. Saj veš, da se potem družine lažje skregajo in tožarijo, ker je sin ene družine ubil sina druge družine.  

pred 5 urami, skalar36 pravi:

No se mi je zdelo, da se bova na koncu strinjala.

Aja, kaj pa potem ti delaš, ker ti pisalo ne gre najbolje? A maš tud karjolo?

Tipkam. Vprašaj mamo, kaj to pomeni.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se boš vzpenjal so kocke na serpentinah in nekoliko bolj načet asfalt, kot na drugi strani, ko se boš spuščal.

Se mi pa tvoj plan zelo dopade, me kar ima, da bi se ti pridružil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Andrejcer said:

Ko se boš vzpenjal so kocke na serpentinah in nekoliko bolj načet asfalt, kot na drugi strani, ko se boš spuščal.

Se mi pa tvoj plan zelo dopade, me kar ima, da bi se ti pridružil.

grr .. če ima kdo mail od putina (jazsemgazaložil) mu naj piše, da se naj naslednjič pripelje še z bovške strani .. in pol tako naprej po slo ....

@Andrejcer omenjena fura je trenutno na zelo majavih tleh in odvisna od preveč dejavnikov, da bi jo planiral še s kom in potem morda odstopil od nje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Texo pravi:

grr .. če ima kdo mail od putina (jazsemgazaložil) mu naj piše, da se naj naslednjič pripelje še z bovške strani .. in pol tako naprej po slo ....

@Andrejcer omenjena fura je trenutno na zelo majavih tleh in odvisna od preveč dejavnikov, da bi jo planiral še s kom in potem morda odstopil od nje ...

Kdo pravi, da je asfalt iz Vršiča mimo Trente do Bovca slab?? Klevete!  A se še nikoli nisi tam peljal al kaj? Tam je vrhunska trasa!

V enem dnevu prevoziš vse: jaz sem iz MBja štartal in sem šel; MB - Logatec - Idrija - Kobarid - Žaga - Tarcento - Chiusaforte - Sella Nevea - Predil - Mangartsko Sedlo - Trenta - Vršič - Kranjska Gora - Kamnik (Tuhinjska) - AC za MB

Vse to z lahkoto.

Je pa res, kot pišejo, da iz Kranjske Gore na Vršič je pa res slaba cesta, sploh na začetku in mimo Erjavčeve.

Zanimivo, ker se je g.Putin peljal ravno iz smeri KG, pa cesto niso uredili. Verjetno ima vrhunsko vzmetenje ;)

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2016 at 15:59, Borutt pravi:

Ti kar verjemi temu. 

Pa na preizkus ne pozabi. 

Ti poznaš dva primera, kjer naj bi osebi preživeli zaradi neuporabe varnostnega pasu, medtem, ko ostali poznamo milijone primerov, kjer je varnostni pas rešil življenje. Imaš prav, bolje je biti nepripet. 

Ne posplošuj, debata se je začela o fičkotu in njegovih pasovih. 

Jaz sem za varnostni pas in ga redno uporabljam, vendar le ta dobro in pravilno opravi svojo funkcijo, če je zatezni in v kombinaciji s pravilno nameščenimi vzglavniki. Vse drugo, sploh pa predolgi in ohlapni pasovi v fičkotu so kr neki.

Srm pa že pred tabo poudaril, da v kolikor ima avto airbag, je neuporaba pasu smrtno nevarna.

Upam da sva razčistila.

Kazen za neuporabo je pa kasiranje in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

V katerem salonu si videl fičkota  ?

Ok, ne bom več debatiral. Mel sm ga , pa šraufal in vozil. Celo sexal sem v njemu :D

Ampak naslov teme je cesta, zaključujem.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 9. 2016 at 8:29, maus pravi:

Ja pa ja. Kolk za voznikom pred sabo se ustaviš v križišču? A bi s tako varnostno razdaljo lahko reagiral v prometu. Pri nas to ne gre, sem pa nekaj podobnega temu videl v Indiji. Totalni kaos a  se kar nekam premika.

Enkrat sem celo poskusil vozit avto v Indiji, a sem po prvem krožišču ustavil in nikoli več sedel za volan.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frenk, pa ta asfaltna površina je ena velika cesta! Pa to moraš popizdit! Glede na ta video, ne da nebi sedel za volan, še vozniško bi jim vrnil, ker tu porabiš ogromno bencina, skurjenih sklopk in živcev, ampak .... oni so navajeni in jim je to normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih smo se v riksah vozil sam za zabavo. Primerljivo z vlakcem smrti v lunaparku. Al pa na odprti cesti, ko tvoj sofer prehiteva pri 60 na uro v peti prestavi nasprot pa kamion. On pa lepo pocas in prehiti trenutek predno bi pocilo in to hladen ko spricer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Mene zanima, če se je kdo letos vozil morda skozi Landecker Tunnel? Nikjer ne najdem info, če je tunel plačljiv ali ne. Potem takem verjetno ni plačljiv ali pač? Res bom hvaležen za info, sploh  iz "prve roke". Hvala!

Še skica, kje se nahaja ... povezuje cesto št. 171 z 180

23354456.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!