Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 10 minutami, Borutt pravi:

 

1. Sem jih že veliko videl, ko jih je odbilo skozi zadnje okno. Ne piši neumnosti. 

2. Zračna vreča je pa zelo nevarna za tiste, ki niso pripeti z varnostnim pasom. 

2. ne ponavljaj za mano, to sem tudi povedal

1. brez vzglavnikov je pas nevaren, trdim in pika, tudi dokazano da ko te pas drži ob udarcu naprej, nato pride do odboja nazaj in ker ni vzglavnika, gre tilnik.  V takem primeru, bi lahko bila zakonodaja tako napisana, da bi vsak sam lahko odločal a bo ali ne bo pripet.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Borutt pravi:

Kaj je po tvojem glupo in neumno ? Ker ta tvoj primer, da mora nekdo nekoga na gobec, lahko zraste samo na zeljniku fizikalca. 

To sem našel v najini zakonodaji. 

(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.

(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za avtobuse mestnega potniškega prometa in za avtobuse, ki imajo stojišča, na katerih osebe stojijo.

(3) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebi iz prvega odstavka tega člena, ki z veljavnim zdravniškim potrdilom dokaže, da pasu zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljati.

(4) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebam na zadnjih sedežih v vozilih policije in vojaške policije, če uporaba varnostnega pasu onemogoča izvajanje uradnih nalog.

Sem jih že veliko videl, ko jih je odbilo skozi zadnje okno. Ne piši neumnosti. 

Zračna vreča je pa zelo nevarna za tiste, ki niso pripeti z varnostnim pasom. 

Dedek ima potrdilo zaradi stome. Lep primer. 

 

pred 59 minutami, Snecer pravi:

Jaz sem pa dal primer, da eni sploh nimajo pasa pa so lahko na cestah :)

Pa v avtobusu tudi ni pasa itd.

Reče se pasu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

2. ne ponavljaj za mano, to sem tudi povedal

1. brez vzglavnikov je pas nevaren, trdim in pika, tudi dokazano da ko te pas drži ob udarcu naprej, nato pride do odboja nazaj in ker ni vzglavnika, gre tilnik.  V takem primeru, bi lahko bila zakonodaja tako napisana, da bi vsak sam lahko odločal a bo ali ne bo pripet.

Ti si pa ceu duohtr ratu. In, če nisi pripet ? Je tilnik cel, kajne. Sej pravm, ceu duohtr.

Varnostni pas rešuje življenje. Ti se pripenjaš z varnostnim pasom ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti si pa ceu duohtr ratu. In, če nisi pripet ? Je tilnik cel, kajne. Sej pravm, ceu duohtr.

Varnostni pas rešuje življenje. Ti se pripenjaš z varnostnim pasom ? 

prijatu .. nč ne pomaga :P ...

najbolje, da vse blokirava in se sama pogovarjava o cesti .... 

:jezik: 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ti si pa ceu duohtr ratu. In, če nisi pripet ? Je tilnik cel, kajne. Sej pravm, ceu duohtr.

Varnostni pas rešuje življenje. Ti se pripenjaš z varnostnim pasom ? 

taku so te naučil, pa verjameš. Če nisi pripet lahko udariš v armaturko, lahko pa tut ne, razdalja je daljša kot če te pas odbije nazaj, kjer bo zihr šel tilnik.

lp

Duohtar :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

evo .. najdu :

R2-409, Logatec - Planina, pri Grčarevcu, polovična zapora zaradi sanacije vozišča, predvidoma do 2. 9. 2016, dnevno med 7. in 16. uro. Promet poteka izmenično enosmerno.

vir: http://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

Ne bo šlo več rodeo stil od Grčarevca do Planine? Al je to on del pred Grčarvcem, (iz Logatca), ki ga je pred časom zasulo? Tam so že kr nekaj časa dela...

Okoli varnostnega pasu pa samo to - ko enkrat vidiš človeka, ki ga je snelo iz sedeža in zabrisalo iz avta se ne sprašuješ več pas ja/ne. Je kr ja. Če se pri meni v avtu sopotnik noče privezat, lahko gre peš. Peljal se poleg v avtu ziher ne bo. Hec je v tem, da te že dokaj trivialen pojemek (zaviranje v sili naprimer) fino nabije v armaturko/sedež spredaj. Kakršnkoli resen pojemek pa te katapultira ven. Al pa v sedež spredaj. In v tem primeru ga bo obilno nafukal tud on spredaj, tudi če je privezan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

prijatu .. nč ne pomaga :P ...

najbolje, da vse blokirava in se sama pogovarjava o cesti .... 

:jezik: 

 

najbolje se je kr na cesti pogovarjat

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

Ne bo šlo več rodeo stil od Grčarevca do Planine? Al je to on del pred Grčarvcem, (iz Logatca), ki ga je pred časom zasulo? Tam so že kr nekaj časa dela...

Okoli varnostnega pasu pa samo to - ko enkrat vidiš človeka, ki ga je snelo iz sedeža in zabrisalo iz avta se ne sprašuješ več pas ja/ne. Je kr ja. Če se pri meni v avtu sopotnik noče privezat, lahko gre peš. Peljal se poleg v avtu ziher ne bo. Hec je v tem, da te že dokaj trivialen pojemek (zaviranje v sili naprimer) fino nabije v armaturko/sedež spredaj. Kakršnkoli resen pojemek pa te katapultira ven. Al pa v sedež spredaj. In v tem primeru ga bo obilno nafukal tud on spredaj, tudi če je privezan.

To je od Grčarevca proti Planini ... preplastili bodo ... zgleda široko, lahko da bo še kakšn kolesarski pas ;)

sj ni poanta .. zakon je itak jasn ... pas je obvezen ... sam primerjavo sem dal .. zakaj airbagi, če te pas ustavi ... pol ti pa še airbag plau uć nardi :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

To je od Grčarevca proti Planini ... preplastili bodo ... zleda široko, lahko da bo še kakšn kolesarski pas ;)

Pa lih ko sem naštudiral idealne linije okoli lukn :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Kaj je po tvojem glupo in neumno ? Ker ta tvoj primer, da mora nekdo nekoga na gobec, lahko zraste samo na zeljniku fizikalca. 

 

Glupo in neumno je, da mi lahko kazen napiše, en fizikalec, ki sam krši iste predpise.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Arzen pravi:

Dedek ima potrdilo zaradi stome. Lep primer. 

 

Reče se pasu :P 

V šolo boš spet moral...al si že prvi dan šprical :fredyjecar:

Kam smo pa prišli, da me bo žabar učil slovenščine.

pás -ú tudi -a m, mn. pasóvi stil. 
pási; im., tož. dv. pasóva tudi pása (a)
 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

V šolo boš spet moral...al si že prvi dan šprical :fredyjecar:

Kam smo pa prišli, da me bo žabar učil slovenščine.

pás -ú tudi -a m, mn. pasóvi stil. 
pási; im., tož. dv. pasóva tudi pása (a)
 

Sem kar štajerc :P Desno vidiš, kateri se bolj pogosto uporablja.

pasa variantno ednina  rodilnik  501
pasu variantno ednina  rodilnik  14065
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

Če si pravi Štajerc, potem si tisto zadeva pri Lokaciji pravilno nastavi.

Ni važno, kaj se bolj uporablja, ampak kaj je pravilno :) In ti se me "popravljal".

 

Pravilno je pasu. ;)   

Živim v LJ, sem pa štajerc. Kaj ti ni jasno? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno je tudi pasa oziroma je v osnovi pravilneje pasa, ker gre za sklanjanje po prvi moški (korak, koraka...), ampak ker pride do pregibanja, nastane "pasu"

Štajerc se z veliko napiše...

Priden bodi in ne utrujaj :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm tut podtaknjen v ljubljansko kotlino :ras:

Ptujska republika od Zadra preko Salzburga, Udin do Benetk :ras:

štekate ... vse ceste bi ble zrihtane :D

p.s.

pa na primorski AC je trenutno zaprt vozni pas in je polovična zapora ... spet se zaletavajo :dry: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pas je lahko tudi pes (hav-hav) v hrvaškem jeziku ali tista všečna reč, ki nam hlače gor drži. Bi mi lahko kdo odgovoril na vprašanje, preden odkrijete toplo vodo? 

pred 2 urami, Andrejcer pravi:

Kakšna je cesta med Radljami ob Dravi in Eibiswaldom?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Andrejcer pravi:

Kakšna je cesta med Radljami ob Dravi in Eibiswaldom?

EEEEEEEEEEEEEEjjjj, nekdo skuša temo vrnit na pravi tir,

vi pa ga po svoji dobri navadi ignorirate in se greste osnovnošočsko slovnico?!?!?!?!!?

Ja cesta je pa menda še vedno zanič ....

 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Andrejcer pravi:

Pas je lahko tudi pes (hav-hav) v hrvaškem jeziku ali tista všečna reč, ki nam hlače gor drži. Bi mi lahko kdo odgovoril na vprašanje, preden odkrijete toplo vodo? 

 

od prehoda, ko prideš v Avstrijo, je naprej ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

taku so te naučil, pa verjameš. Če nisi pripet lahko udariš v armaturko, lahko pa tut ne, razdalja je daljša kot če te pas odbije nazaj, kjer bo zihr šel tilnik.

lp

Duohtar :P

Naredi en takšen enostaven preizkus. Teči proti zidu in se poskusi ustaviti z rokami. Koliko hitro se pelješ z avtom ? Da ne pozabim; razbit nos ti bo doma zaflikala. 

Razdalja do armaturne plošče :lol1:.

Sploh ti veš, koliko jih vidim viseti skozi vetrobransko steklo ?

pred eno uro, skalar36 pravi:

Glupo in neumno je, da mi lahko kazen napiše, en fizikalec, ki sam krši iste predpise.

Si ta odgovor sam napisal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Naredi en takšen enostaven preizkus. Teči proti zidu in se poskusi ustaviti z rokami. Koliko hitro se pelješ z avtom ? Da ne pozabim; razbit nos ti bo doma zaflikala. 

Razdalja do armaturne plošče :lol1:.

Sploh ti veš, koliko jih vidim viseti skozi vetrobransko steklo ?

A dobivate kakšen dodatek na traume . Ker teb se to že pozna precej ....:jezik:

Damija razumem kaj hoče povedat ,sam včasih mal narobe napiše :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Naredi en takšen enostaven preizkus. Teči proti zidu in se poskusi ustaviti z rokami. Koliko hitro se pelješ z avtom ? Da ne pozabim; razbit nos ti bo doma zaflikala. 

Razdalja do armaturne plošče :lol1:.

Sploh ti veš, koliko jih vidim viseti skozi vetrobransko steklo ?

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

A dobivate kakšen dodatek na traume . Ker teb se to že pozna precej ....:jezik:

Damija razumem kaj hoče povedat ,sam včasih mal narobe napiše :P

 

new-1.jpg:D

 

Borut, konkreten primer je bil fičko, torej, če udariš nazaj gre tilnik, če odletiš naprej, lahko tut Xsaro preskočiš. Dejstvo je, da pas brez vzglavnika in pas ki ni samozatezni lahko naredi več škode kot dobička.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

A dobivate kakšen dodatek na traume . Ker teb se to že pozna precej ....:jezik:

Damija razumem kaj hoče povedat ,sam včasih mal narobe napiše :P

Še en, ki glumi, samo da dobi dodatke na naš račun ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!