Skoči na vsebino

Priporočene objave

No, so že vse ostali povedali.

 

Cesta je lepa, slikovita, meni se je celo malo vlekel spust v Italijo, ker je bila cesta tako prazna :) Mitnica je snela v letu 2013 12 EUR.

 

p8074879.jpg

p8074881.jpg

p8074883.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto grem vsaj enkrat po tej cesti,ponavadi skozi dolomite do Pordoia, Grodental,Sterzing,Jaufen pass,Timmels joch,Solden in naprej v svabijo.Super cesta s talijanske strani.Na avstrijski srani eden od zgornjih  ovinkov ocitno fino drsi,sem ze dvakrat videl ko so zajcka pobiral. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš čas, bi priporočal obisk ledenika in smučišča nad Seldnom.

Samo, zopet moraš malo plačati.

post-12625-0-63194900-1431980219_thumb.jpg

 

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že vsi, pa še jaz prilepim eno zanimivo slikico iz vrha Timmelsjoch:

 

post-35672-0-93167400-1432044275_thumb.jpg

 

Pa ker sem ravno Skalaprava, se je pač spodobilo, da še midva postaviva svojo "skalno" piramido :)

 

post-35672-0-22919800-1432044428_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cesta Mangart,Vršič pa tud po Trenti je smrtno nevarna,včeraj videnih veliko Jodlarskih Danilotov ,res ne vem kaj ta folk razmišlja,da je sam na cesti al kaj  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Mangart,Vršič pa tud po Trenti je smrtno nevarna,včeraj videnih veliko Jodlarskih Danilotov ,res ne vem kaj ta folk razmišlja,da je sam na cesti al kaj  :glare:

 

Prejšnji petek šel čez Vršič...ta cesta iz smeri Kranjske Gore je za motorje tipa RT in podobne krave skoraj že neprevozna! Sramota za tako turistično opevano in oblegano cesto! V Beli krajini imamo ceste res v qurcu, ampak tako slabe pa še pri nas ne najdeš :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi všečkal, pa bi pomenilo, da mi je všeč, da imamo take  jebene ceste. V bistvu...sem jezen....besen....čeprav sta mi dva članka v Dnevniku in na Financah vlila vsaj malo upanja....gre za akcijski načrt Direkcije RS za infrastrukturo (prej Direkcija RS za ceste) kako v 6-ih letih obnoviti večino najbolj poškodovanih državnih cest. Torej...volja in načrti so, le upajmo, da bo minister znal prepričati Cmerarja in Mramorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji petek šel čez Vršič...ta cesta iz smeri Kranjske Gore je za motorje tipa RT in podobne krave skoraj že neprevozna! Sramota za tako turistično opevano in oblegano cesto! V Beli krajini imamo ceste res v qurcu, ampak tako slabe pa še pri nas ne najdeš :BUA:

Z lahkoto gre za motorje tipa KTM  :grim bo treba zamenjat,ceste ne bodo vsako leto boljše ..... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji petek šel čez Vršič...ta cesta iz smeri Kranjske Gore je za motorje tipa RT in podobne krave skoraj že neprevozna! Sramota za tako turistično opevano in oblegano cesto! V Beli krajini imamo ceste res v qurcu, ampak tako slabe pa še pri nas ne najdeš :BUA:

Ce nimas 160mm hoda v amortizaciji je bols it okoli cez italijo. S tem da do ovinka stevilka 9 je okej..naslednjih 500 metrov huj ko katastrafa, pol do vrha pa samo katastrofa. Kaj si morjo kej mislt nemci na coperjih in ta starih st motorjih tut ne vem..

Mogoce bo pa zupan kranjske gore kej urgiral..je tudi motorist..samo da vozi 1200 gs in z dinamicno esa niti ne ve tocno po cem se vozi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa eden od obeh podžupanov je tudi motorist, zraven je pa še zaposlen pri lokalnem podjetju za - vzdrževanje infrastrukture.

 

Kaj si mislijo čoperisti...ne vem, vem pa, kaj si mislijo tisti z kamperji....se mi vozijo 2 metra od kuhinjskega okna, kadar  jih GPS vrže na AC pri Jesenicah na prelaz Kočna, kot bližnjico za Bled.

Si predstavljaš...oča se v Hamburgu/Koelnu/Stutgartu...vsede v svoj HYMER, se vozi  do predora Karavanke....potem ga že iz izhoda iz predora začne pomalo premetavat (cesta je iz leta 1992, do sedaj samo flikana..) in potem ga čez Kočno/Poljane skozi Spodnje Gorje, kjer je cesta preozka še za lokalni promet po "50 odtenkih sive"  premetava do Bleda. V 20 minutah vožnje se, kar se tiče infrastrukture, vrne za 30 let v preteklost.

Jih vidim...oča izbuljene oči, mama zraven pa eno oko na GPS, drugo pa na karti...in nič jima ni jasno....

 

O tej cesti govorim

https://www.google.si/maps/@46.412862,14.078947,3a,75y,201.41h,57.91t/data=!3m4!1e1!3m2!1sGDdTXv9x4hEezDq2yI-CLg!2e0!6m1!1e1?hl=sl

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z lahkoto gre za motorje tipa KTM  :grim bo treba zamenjat,ceste ne bodo vsako leto boljše ..... :grrr

 

Ce nimas 160mm hoda v amortizaciji je bols it okoli cez italijo. S tem da do ovinka stevilka 9 je okej..naslednjih 500 metrov huj ko katastrafa, pol do vrha pa samo katastrofa. Kaj si morjo kej mislt nemci na coperjih in ta starih st motorjih tut ne vem..

Mogoce bo pa zupan kranjske gore kej urgiral..je tudi motorist..samo da vozi 1200 gs in z dinamicno esa niti ne ve tocno po cem se vozi ;)

 

Seveda je ok do 9. ovinka, do tam (ruska kapelica) se namreč vsako leto pripeljejo naši politiki slikat z ruskim zunanjim ministrom ali kaj podobnim, pa je zato cesta do tam kolikor toliko.

Sicer pa se kolega, ki je bil z menoj na svojem oldtimer GS100 Dakar iz leta 82 ni nič preveč pritoževal nad cesto, pa čeprav gre še na uplinjače in je brez dinamične ESA . Ima krepko preko 160mm hoda v vilicah (te seveda niso original!)  :OK:

Kot zanimivost še to, da tank za gorivo drži 35 litrov, tako da je doseg okoli 600km :kva1:

Še slika:

post-35672-0-84329400-1433359582_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skalaprava
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta na relaciji Mežica (še nekaj metrov naprej od Markočih rid) - Žerjav je sedaj prav super, vsaj v smeri proti Žerjavu, so končno končali zdej razkopavanja, tako da je ta pas na novo asfaltiran. Tik pred Žerjavom je še neko zožanje, zgleda bojo sedaj tam začeli razkopavat. V smeri Žerjav - Mežica, je pa cesta žal še vedno u k....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa moj er5 nimava problemou :P vrsic je lepa cesta in razen gor nad jezerom jasna kjer so flike pri fliki je cist ok... tam bi loh res kak kilometr vse zamenal... une kocke pomoje ne bojo nikol menjal...

ce so uni k so gradil cesto tolk pretrpel bomo pa se mi parkat na leto mjckan ane :)

na nanos sm sel dva tedna nazaj do anten ...tam je pa blo mal v dveh ovinkih fuknen zvozit k je tak šodr da si mogu mal pomerkat kaj delas drgac pa sam gasa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali se je kdo zadnje čase kaj vozil po cesti čez Plešivico (Samobor - Jastrebarsko). Pred nekaj meseci je bila precej razrita (deloma tudi makadam) pa me zanima ali so začeli kaj popravljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mimogrede opazil tablo v Kranjski Gori, da je vršič zaprt in še eni datumi so bili zraven.

Jutri od 15 do 18h, zaradi prireditve Red Bull Goni Pony.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali se je kdo zadnje čase kaj vozil po cesti čez Plešivico (Samobor - Jastrebarsko). Pred nekaj meseci je bila precej razrita (deloma tudi makadam) pa me zanima ali so začeli kaj popravljati.

Iz prve roke: cesto prenavljajo in je ZAPRTA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Človek kar ne more verjeti .....  ovinki med Vinsko Goro in odcepom za Dobrno, ki so bili sedaj kar precej časa zgolj kr oreng ''narebreni'', so sedaj končno na novo asfaltirani, prav tako pa je končan tisti famozni most, ki so ga kar precej časa popravljali, odcep za Šentilj al kaj že, vglavnem pred Pirešico tisti most.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek kar ne more verjeti .....  ovinki med Vinsko Goro in odcepom za Dobrno, ki so bili sedaj kar precej časa zgolj kr oreng ''narebreni'', so sedaj končno na novo asfaltirani, prav tako pa je končan tisti famozni most, ki so ga kar precej časa popravljali, odcep za Šentilj al kaj že, vglavnem pred Pirešico tisti most.

 

Končno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!