Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Zasavska


Ice

Priporočene objave

Glihkar gledu Tednik. V Trbovljah vsak 5 brezposeln !!!!

Adijo, se sm vedu da stanje ni glih lepo, sam to je pa že katastrofa.

Še sreča da je pri nas le vsak 7 brezposeln.

Še dve firmi (Izlake in Zagorje) zaprejo pa gremo lahko kar v vojsko delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je res zalostno ja, ampak po drugi strani je pa tud veliko brezposelnosti na papirju, vsi pa nekje delajo in kasirajo se od drzave. Je pa najbolj zalostno v primerih ko delata starsa za majhne denarje pa druzina pa stanovanje, pa da nekdo izgubi sluzbo, to se pa res ne bi smelo dogajat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uppss....matr,zajebu :oops: JST SM S KISUCA,...upam da me ni zdejle kir na Lokah slišu :(...Jebi ga, tku kukr..politik, nkol ne veš, ni ne za pa ne proti... :P :D :lol: !!! Maš en pir u dobrem, de nauš preveč hud :roll:

MA KAKSEN KISOUC!!! SEM TI ZE KAKSEN POST NAZAJ NAPISAL, DA SI LOČAN!!! :wink: :twisted: :D 8)

..hmm, no pa poglejmo po vrsti: sm Zagurjan, sm Kisučan, sm Ločan, sm 50%štajerc,50%zasavc....pa če se grem mal James Bonda in izganjalca duhov pol bi bil lhka tut žabar...Gegi Have you got my point?..pu naše: Mat kurja lega kumarat as zastupu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đani, ti pa se pustiš izzivat :twisted: :twisted: :P :P

Gianni ne se pustit, mi smo na tvoji strani(zagurjani) :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jebo*e kisuc, jaz sem cisti zagurjan , pa Đani spada pod nas, MU TUK DAMO....

(saj je zelo bliz)

kar se pa drugih pokranj tiče ki so priklopljene na zagorje, pa to ne velja..

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..hmm, no pa poglejmo po vrsti: sm Zagurjan, sm Kisučan, sm Ločan, sm 50%štajerc,50%zasavc....pa če se grem mal James Bonda in izganjalca duhov pol bi bil lhka tut žabar...Gegi Have you got my point?..pu naše: Mat kurja lega kumarat as zastupu?

Eh, pa tudi takoj na provokacijo padete... ehehhe.... :twisted: :D

Ampak posteno povedano: nisi iz Kisovca, torej nisi kisovčan... si iz Loke, torej si ločan... Imam res ali imam res? 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..hmm, no pa poglejmo po vrsti: sm Zagurjan, sm Kisučan, sm Ločan, sm 50%štajerc,50%zasavc....pa če se grem mal James Bonda in izganjalca duhov pol bi bil lhka tut žabar...Gegi Have you got my point?..pu naše: Mat kurja lega kumarat as zastupu?

Eh, pa tudi takoj na provokacijo padete... ehehhe.... :twisted: :D

Ampak posteno povedano: nisi iz Kisovca, torej nisi kisovčan... si iz Loke, torej si ločan... Imam res ali imam res? 8)

:? Pol pa tudi jst nism Kisovčan ampak Pufkulunijčan.

Loke so naselje v Kisovcu in spadajo pod Kisovško krajevno skupnost. Če ima kdo težave z razumevanjem pa se bomo u Kisuc u kaki gostiln pomenl ( pri ene 10. piru bi bli vsi na jasnem). :wink:

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole zasavci... da vam mal luštov nardim.... :wink:

SLIKCE iz Ribnega pri Bledu - spomladanski piknik zmrznjenih si lahko ogledate na: http://video.seznam.org/ribno/page_01.htm

BTW: prvih pet slikc je iz obiska pri Robberrtu doma kjer smo se sladkali z enkratnim tiramisujem in se zabavali z Robberrt-ovo srčkano nečakinjo, ki je že zdaj prava mala motoristka.... :smilecolros:

PS vsi tisti, ki ste bli povabljeni zraven (Kiki je šla z avtom) in niste izkoristili prilike.... vam je lahko še kako žal.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS vsi tisti, ki ste bli povabljeni zraven (Kiki je šla z avtom) in niste izkoristili prilike.... vam je lahko še kako žal.... :wink:

:cry: :( :? :) :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je žau, sem se mislil sam zapeljat najprej na BMW teste in nato gor, pa sem že 10 dni bolan. Če je zato kriva čelada (N81 piha v ušesa) jo bom v skret zabrisu. - upam da je tole le en izmed virusov ki veselo razgrajajo naokoli.

Smrf in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS vsi tisti, ki ste bli povabljeni zraven (Kiki je šla z avtom) in niste izkoristili prilike.... vam je lahko še kako žal.... :wink:

:cry: :( :? :) :D :wink:

:cry: :( :? :) :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS vsi tisti, ki ste bli povabljeni zraven (Kiki je šla z avtom) in niste izkoristili prilike.... vam je lahko še kako žal.... :wink:

:cry: :( :? :) :D :wink:

:cry: :( :? :) :D :wink:

Alora... pridem več k`sno.... :lol: :wink: :smilecolros:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je žau, sem se mislil sam zapeljat najprej na BMW teste in nato gor, pa sem že 10 dni bolan. Če je zato kriva čelada (N81 piha v ušesa) jo bom v skret zabrisu. - upam da je tole le en izmed virusov ki veselo razgrajajo naokoli.

Smrf in lep pozdrav

Mislim da je nekaj narobe z tvojimo ušesi kajti v mojo N81 nič ne piha tam kjer ni potrebno.

Lahko pa jo vseeno v skret zabrišeš :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla.... :D

Z malce zamude :oops: mi je končno uspelo.... :wink:

Evo vam slikce iz obiska tovarne izpuhov Akrapovič: http://video.seznam.org/akrapovic/page_01.htm

Bilo je zelo zanimivo.... med drugim smo imeli priložnost videti Rossi-jevo Hondo (žal samo v zadnji del), ki jo lahko najdete na tejle slikci zgoraj http://video.seznam.org/akrapovic/100-0043_IMG.JPG pokrito pred očem javnosti.... :Fade-color

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa je zgodba o uspehu... :smilecolros:

g. Akrapovič nam je razlagal kako je iz majhnega zraslo veliko:

Ta gospod bi sel lahko tu v nas parlament in vlado mal poducit nase debile, kako se stvari delajo.

tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa je zgodba o uspehu...   :smilecolros:  

g. Akrapovič nam je razlagal kako je iz majhnega zraslo veliko:

Ta gospod bi sel lahko tu v nas parlament in vlado mal poducit nase debile, kako se stvari delajo.

tadej

hmmm... mal tezko bi blo prepricat ze prepricane?! :wink:

Oni so itak prepricani, da vse kar delajo, delajo najbolse :roll:

Kiki fine fotke 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:idea: :idea: :idea: hmmm, mogoce bi jim pa akrapovic s svojo mašinerijo tist aeroplan naredu (velik cenej k tist ki ga hocejo iz USA prvlect); aja pa se velik bolj glasen bi bil (by Max) :lol: :lol: :lol:

Al pa vsaj auspuhe za aeroplan bi lahk v ivancni nardil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena mičkana kritika. Kiki, a ne bi pasalo, če bi tale link objavila v temi o obisku pri Akrapoviču? Sem ne zaidejo ravno vsi.

(OK že spet težim. saj sem že tiho :oops: :oops: :oops: :oops: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oki doki Mačica.... čeprav vidim, da si me že mičkeno prehitela... :wink:

Glede na to, da je Tadej napisal enkratno poročilo iz ogleda - kateremu je težko še kaj dodati mislim, da si ga je vredno prebrati: :wink:

Pa da se sam napisem »porocilo« z ogleda:

V sredo 13. marca popoldne smo se zbrali pred Motelom Grosuplje in skupaj nadaljevali pot proti tovarni izpusnih sistemov Akrapovic.

V majhni vasici v okolici Ivancne Gorice komaj najdes tovarno. Ni nobenih zastav, nobene velike reklame. Le na ograji je majhna plocevinasta tablica z napisom Akrpovic.

Prijazno nas je sprejel eden od njihovih najboljsih inzenirjev Tadej. Ogledali smo si prakticno vse od A do Z. Od tega, kako k njim pride plocevinast trak, pa do koncnega izdelka. Tega, kako nastane izpuh ne bom pisal, ker bo reportaza s slikami v kratkem na Motosvetu. V glavnem v prvi hali delajo cevi in varijo. Ko gledas te varilce imas obcutek, kot da gledas zlatarje. To, da se vse vari rocno in v zascitni atmosferi mi verjetno ni potrebno posebej povdarjati. V tej hali imajo tudi skladisce za koncne izdelke. Na skatlah so bili napisani znani naslovniki, kot je npr. mostvo PONS.  

V drugi hali je nova stiskalnica, na vodo, prva v Sloveniji in tudi sicer zelo redka v Evropi. Stiskalnica je tako velika, da so jo najprej postavili, sedaj pa okoli nje gradijo halo.

V tretji hali krivijo cevi za krivine. Krivilni stroji niso tisti klasicni hidravlicni, pac pa elekticni z velikimi servomotorji namesto hidravlike. Vse skupaj pa je racunalnisko vodeno oz. programirano. Orodje z radiji za krivljenje izdelajo kar sami. Med ogledom tovarne smo za enim od CNC stojem v pogovoru z delavcem nasli tudi lastnika Igorja Akrapovica. Ta nas je prijazno pozdravil in nam povedal, da se nam bo kasneje pridruzil. Sledil je se ogled razvojnega oddelka, v katerem razvijajo izpuh za Rossijevo Hondo GP in se za nekaj motorjev, katerih imen nam niso smeli povedati. Cisto na koncu dvorane ja pa Super Flow - naprava na katerei se na motociklu se prakticno izmerijo doprinosi njihovega izpuha (navor, moc,..)

Nato se nam je pridruzil se gospod Akrapovic, ki je odgovarjal na nasa vpasanja. Nekaj najbolj zanimivih odgovorov:

- tezimo k temu, da vse izdelamo sami. Z raznimi dobavitelji so ponavadi tezave. Ko bo zgrajena nova hala, bodo ti vecinoma odpadli;

- kreditov ne najemamo;

- prej sem vozil Suzukija bandita 1200, sedaj pa Kawasakija ZRX 1200;

- drugi izdelovalci kupijo nas izpuh in ga nato kopirajo. Ne morejo ga pa 100% prekopirati;

- ni vazno, ce je kupec ali navaden smrtnik ali tekmovalno mostvo GP, SBK, vsak dobi enako izdelan in enako pakiran izpuh. Razlik ne delamo!

- kdor je pri nas priden je tudi posteno placan za svoje delo;

- letos bomo v Moto GP uradno opremljali Aprilijo in Kawasaki. Lansko leto so pa itak vsi stiritaktniki vozili z nasimi izpuhu, le nalepke so bile od drugih proizvajalcev

- ................

Na kovcu smo dobili se njegove spominke: kapice, obeske za kljuce, prospekte, blokce,....

Ker vemo, da je sezona pred vrati in da jim krademo dragocen cas, smo se poslovili in polni vtisov odsli domov.

Meni se je na koncu porodila naslenja ugotovitev. Nasi poslanci, vsi neki magistri, doktorji, nam neprestani govorijo, da je Slovenija zgodba o uspehu, da se malo in bomo sli v Evropo, le majckeno se spet zadolzimo.... No za zacetek, bi jih peljal na eno ekskurzijo h gospodu Akrapovicu. On je ze zdavnaj v Evropi. Tako s svojimi vrhunskimi svetovno znanimi izdelki, kot z organizacijo in nenazadnje s placami delavcev, ki so verjetno se vecje od Evropskih. In nenazadnje gospoda Akrapovica nismo nasli v kaki pisarni z nogami na mizi in dolgonogo in joskasto tajnico - Barbiko, ampak v tovarniski hali za strojem skupaj z delavcem, ko sta razresevala nek proizvodnji problem.

Se enkrat najlepsa hvala gospodu Akrapovicu in Tadeju, da sta nam omogocila ogled njihove tovarne.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je u nedelo že Pudmeja u igr, al bi raj pučakal do 1. maja?

No ja... počakal bomo tolk cajta, da bojo vremenske razmere (in temperatura asfalta) dokaj primerne.... prej jst ne vidim nobenga smisla da se selimo iz PL... :wink:

PS pa še Zagorjani majo tko bolj bliz do mesta zbirališča :Fade-color

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!