Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

men so tezil na tehnicnmu zarad auspuha, ki je mimogrede original, sicer narejen iz kevlarja, pa gor ma nalepko Akrapovich :> pa ni in ni mogu verjet da ni akro..... poleg tega da gor pise CAGIVA pa serijska stevilka :BUA: :BUA: .....je reku da je pretanek pa da ni nic notr :> da ne govorim da akrapo niti ne dela za 2T motorje...

ce povzamem... mislim da res ogromno folka nima pojma o teh zadeva in je res najboljse da dol vzames nalepko al pa kaj podobnega kao da je originel... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa na ridah ustavu zadnič in neki omenu zarad wingsa, sam je šlo lišo skoz (no ticket), pa zaradi tablce se je tudi pičuru :slap:

Kako si pa napis dol ruknu? Al ga sploh nisi meu. K tista tablca je z dvemi robatinčki prpeta :hmm:

Gledenapisa je blo tk, da ga sploh nism gor mel kar sem se zmenil ob naročanju auspuha, za policaje pa rečem da je tak bil original.

Kar se pa tablc tiče bom pa zdej probal s pokjenim okvirjem in tablico u rukzaku, pa da vidim kak bo pol odziv. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tablc tiče bom pa zdej probal s pokjenim okvirjem in tablico u rukzaku, pa da vidim kak bo pol odziv.  :grim

Hehe :lol1: pomoje te bo nadru ku psa :fredy: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdej s temi Wings izuhi, se jih še da dobt al ne??? se prav homologirat ga ne morš, kako je pa kej s soundom, ma kdo na Z750 to čudo namontirano??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glas je glas,boš pa lahko nastavil glas po svoji volji,ko ga boš kupil, naj ti da zraven še en vložek, za v avspuh,večjega polmera,ko boš berz vložka, bo bobnelo kot hudič,z večjim polmerom in krajšo cevko bo glas najbolj primeren-podoben Akrapotu,z nastavkom, ki je original zraven ,pa je glas malenkostno glasnejši kot original ,kupi ne bo ti žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je sploh kdo ki su mu plavi res zatežili ali dali kazen zaradi izpuha. kupujem arrowa pa me zanima ali je vredno tvegati brez homologacije ali ne? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole ti povem, ponavadi ne težijo, dovolj pa je če ti samo en zateži in ti vzame tablico pa boš ob 100k. Lahko te pa 5 let ne bo noben ustavu, kaj šele za izpuh težil. Jest se grem raje preventivo. Za tistih par jurjev k je draži ror zarad papirjev me pa tut ni blo konc.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da policaji sploh nimajo pravice komu očitat glede preglasnega izpuha... sej niso "strokovnjaki". Drugač bi ti lahko zatežiu čist use... kao da je pička, k jo voziš zadej prehlajena in s tem neprimerna za na motor... get it?

Če ti na tehničnem nič ne rečejo glede rorou, ti tut polican ne more RAZEN če ne zahteva ponolni pregled motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdej s temi Wings izuhi, se jih še da dobt al ne??? se prav homologirat ga ne morš, kako je pa kej s soundom, ma kdo na Z750 to čudo namontirano??

Znanec ga ma na Z 750, proti rdečemu polju lepo tuli, ker je pač na posrečenem motorju... :D

Če želiš zvok in mir pred sankcijami, maš pa veliko izbire, če ni važna nalepka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da policaji sploh nimajo pravice komu očitat glede preglasnega izpuha... Če ti na tehničnem nič ne rečejo glede rorou, ti tut polican ne more RAZEN če ne zahteva ponolni pregled motorja.

Še dobro, da večina ne MISLI kot ti....za začetek žrtvuj jurčka za rumeno knjigico, takozvani ZVCP, pa boš drugače mislu.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne moreš trdit d če na tehničnem ne težijo pole tudi policaji ne morej :slap: js se na tehnični zapeljem z original kaminom, še isto minuto k pridem domu je WINGS gor :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej, poj te pa polcaj ustau, pa vid, da maš Wings-a gor, pa naroči še en tehnični pregled... na tvoje stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Top moto - Celje sem dobil info da se po SLO vozi XJR1300 z homologiranimi Arrow slip on-i. Če kdo kaj ve bom hvaležen za vsak info oz. slikico kako izgleda!!!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo homologiranega ARROWa, če a bi mi skopiral tisti listek ki ga dobiš ob nakupu izpuha, da je homologiran?

P.S. častim :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je homologacija za vsako spremembo na motornih vozilih neumnost in kraja denarja (vsaka sprememba posamično odobrena LPP stane 10 do 15 kSIT. Če kaj ne štima, lahko ugotovijo na tehničnem pregledu in naj potem težijo.

Motijo pa me preglasni izpuhi. Danes sem pol ure na ob avtocesti na Lomu opazoval promet; kadar se je bližal zvok bombnika sem kmalu zagledal motocikel :blink: . Tovornjaki so veliko tišji.

In ogledal sem si trike z nemško registracijo: na okvirju (šasiji) ima tablico z oznako proizvajalca, na kateri so napisane mere vozila in glasnost v dB pri vrtljajih motorja; konkretno 88 dB pri 3200 vtr/min. Na izpuhih nisem zasledil nobenih oznak.

Izpuh naj bo kakšen koli, samo naj bo dovolj tih. Kdor hoče bobnenje, naj si montira slušalke v čelado, ostala ušesa v kilometrskem krogu okoli motorja pa naj imajo mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuh naj bo kakšen koli, samo naj bo dovolj tih. Kdor hoče bobnenje, naj si montira slušalke v čelado, ostala ušesa v kilometrskem krogu okoli motorja pa naj imajo mir.

Pa si slučanjo pomislu d nas velika večina fura motor po posluhu :hmm: (sej ne težim, sam tko). Js točno vem po glasu kolk hitro grem. Z original kaminom se pri 100km/h izenači jakost zvoka auspuha in šuma vetra. Z wingsom (konkretno) se mi to zgodi pri 140 in lažje peljem motor po tem kukr z originalom. Če človk vsakokrat gleda na števc kolk gre hitro bo prej al slej kje u jarku al pa dervu ali ograji. D se ne govori kolk lažje mašina zadiha z drugim rorom ki je posledično glasen (večja cev brez prekatov). To je isto kukr d bi js tebi dal najlon vrečko čez glavo pa reku kriči kolk upaš notr. Ja en cajt bi, pa nobenga ne bi motu s tvojo glasnostjo, kasnej bi se pa zadušu. Simpl, tko je motor (sam d se duši, se ne ZAduši :P ) In to nevem zakaj je tak trn u peti našim polcajem :slap: butli :xx: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je homologacija za vsako spremembo na motornih vozilih neumnost in kraja denarja...

Izpuh naj bo kakšen koli, samo naj bo dovolj tih. Kdor hoče bobnenje, naj si montira slušalke v čelado, ostala ušesa v kilometrskem krogu okoli motorja pa naj imajo mir.

Homologacija...se čisto strinjam!

Glasnist izpuha ..dolge luči...Si mogoče opazil da nas avtomobili v prometu velikokrat izsilijo in to ne zato ker bi imel preveliko hitrost ???Z avtom nebi noben zapeljal tik pred tovornjak pred motor pa z lahkoto. Ti je morda zdej bolj jasno?Zakon močnejšega in tako naprej...

Ti si lahko komot namontiraš slušalke v čelado in poslušaš celo pot ropotanje jaz bom pa naredil vse da bom na cesti bolj opazen...pa mi zaradi dolgih luči komot napišejo kakšno kazen...dokler sem živ jo lahko komot plačam.Sej priznam da je moteče ko kakšen mimo priropota ampak to je pa tudi samo za deset sekund in z dolgimi mu tudi ne svetiš celo pot do morja tja v ksiht in če ga to moti je samo plus ker te je opazil in je pozoren nate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pride homologacija izpuha samo 5k in ne 15k. Glede glasnosti pa raje ne bom komentiral :kva2:

LP

Popravljeno . Popravil Foggy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa pravim, da je zelo pametno, če je motor/motorista možno slišati že od daleč. Prav meni se pogosto dogaja, da me avtomobilisti ne opazijo (ne gledajo v vzvratna ogledala :angry: ) ker je moj motor tako tih. MOj dragi, ki ima wingsa, pa še dva cilindra vozi, pa je slišen že od daleč, kar mu, po moji oceni prinaša veliko več varnosti. Na srečo tudi jaz ta teden dobim wingsa, upam, da me bodo ostali udeleženci v prometu prej/bolj opazili.

Pa še to; moj pokojni prijatelj je vedno govoril:

"Luči so za slepe, glasen avspuh pa za gluhe!"

Lp

Andreja

Popravljeno . Popravil motobaby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se trenutno vozim z originalom, ker je treba remusa malj polepšat :) pa je prav čuden občutek, ker še sam sebe komaj slišim.. v višjih obratih pa sploh ne.. :doze:

Tudi men daje glasnejši izpuh boljši občutek varnosti, ker vidim da me vozniki na 4 (ali več) kolesih opazijo, tukaj se pa kar nekako pojavim za/pred njimi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa pravim, da je zelo pametno, če je motor/motorista možno slišati že od daleč. Prav meni se pogosto dogaja, da me avtomobilisti ne opazijo (ne gledajo v vzvratna ogledala  :angry: ) ker je moj motor tako tih.

Hehe, kaj misliš, da bodo avtomobilisti bolj gledali v vzvratna ogledala, če boš imela glasen izpuh? :)

MOj dragi, ki ima wingsa, pa še dva cilindra vozi, pa je slišen že od daleč, kar mu, po moji oceni prinaša veliko več varnosti.

Saj ti tudi voziš dva cilindra... :whistle: :?

Na srečo tudi jaz ta teden dobim wingsa, upam, da me bodo ostali udeleženci v prometu prej/bolj opazili.

Ne računaj na to. Sem že večkrat opazil, da se motorja, ko vozi proti meni presenetljivo malo sliši - ne glede na to, ali ima gor tihe ali glasne izpuhe (isto sem opazil tudi na MotoGP dirki - kjer nimajo ravno tihih izpuhov). Če upoštevaš še dejstvo, da so avtomobili tudi zvočno izolirani in da ponavadi igra še kakšna muzika, potem skoraj ni šans, da te slišijo...

Tako da 'loud pipes save lifes' je bolj 'urbani mit' kot pa realnost.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da 'loud pipes save lifes' je bolj 'urbani mit' kot pa realnost.

S temle se pa ne bi v celoti strinjal. Recimo primer: pripeljes do avtomobila, se mu postavis "na spegu" in ko je prosto gas in naprej.

Sem opazil ze dostikrat, da voznik ne opazi, da si za njim. Si recimo vrta po nosu, razmislja kaj vem kaj... samo v ogledalo ne gleda. Mogoce pa celo hoce cez 30 metrov zaviti levo - brez zmigouca, seveda.

Ko pa das gas in zacne grmet... mu je/ji takoj jasno, da se nekaj dogaja zadaj/zraven njega. Kaksen celo pogleda v ogledalo, kaksen se celo malo umakne, kaksen se pa zanalasc nastavi.

Opozoril si na svojo prisotnost in racunajo, da si tudi ti na cesti. In namen glasnih rorov je bil dosezen.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da 'loud pipes save lifes' je bolj 'urbani mit' kot pa realnost.

Ja Danci, zgleda, da se midva še nisva srečala. Falco in dva Sebringa povzročata očarljiv hrup. Edina šansa, da me ne bi slišal je, da si 100% gluh. Še vsak avtomobilist se je ozrl v vzvratno ogledalo k sem prpelu za njim.

LP

Dietrich

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj misliš, da bodo avtomobilisti bolj gledali v vzvratna ogledala, če boš imela glasen izpuh? :)

Saj ti tudi voziš dva cilindra... :whistle: :?

Ne računaj na to. Sem že večkrat opazil, da se motorja, ko vozi proti meni presenetljivo malo sliši - ne glede na to, ali ima gor tihe ali glasne izpuhe (isto sem opazil tudi na MotoGP dirki - kjer nimajo ravno tihih izpuhov). Če upoštevaš še dejstvo, da so avtomobili tudi zvočno izolirani in da ponavadi igra še kakšna muzika, potem skoraj ni šans, da te slišijo...

Tako da 'loud pipes save lifes' je bolj 'urbani mit' kot pa realnost.

lp, D.

Točno tako :grim , če voznik sliši, da se za njim nekaj dogaja, bo pogledal v vzrtatno ogledalo, kaj to je.

Seveda, tudi jaz vozim dva cilindra .) , ampak kaj hudič, ko se me pa nič ne sliši.

Skratka Danči, glede na moje dosedanje izkušnje, ki sem si jih kot motoristka pridobila na cesti, menim, da je zelo priporočljivo, če se motorista sliši že na kaj dalj, kot na dva metra. :P

lp

Andreja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pride homologacija izpuha samo 5k in ne 15k. Glede glasnosti pa raje ne bom komentiral :kva2:

LP

Mene pa zanima kje in pod kakšnimi pogoji se da homologirat izpuh? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!