Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Lahko, pa tudi kazen pade če imaš neodstranljivo (brez nosilca).

A zdej je treba met še nosilce za tablico al kaj?!?!? A to prav zakon opredljuje?!?!

Naj uganem kdo jih dela...Tosama?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej je treba met še nosilce za tablico al kaj?!?!? A to prav zakon opredljuje?!?!

Naj uganem kdo jih dela...Tosama?!?!

Ja najbrš res! :angry: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čepraj je :topic:

Registrske tablice, razen preizkusnih, tablic za motorna kolesa oziroma kolesa z motorjem in priklopna vozila, so pritrjene na prednji in zadnji strani vozila. Tablice, ki so pritrjene na vozilo ne smejo biti upognjene ali kako drugače deformirane. V skladu z zakonom, ki ureja varnost cestnega prometa, morajo biti tablice varno pritrjene na način in na mestu, ki ga je za ta namen predvidel proizvajalec vozila tako, da so nezakrite, dobro vidne, lahko berljive in ne smejo biti dodatno prevlečene ali prekrite s kakršnokoli snovjo. [Pravilnik o registrskih tablicah motornih in priklopnih vozil, Uradni list RS 29/2004]

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno leto ni kar sem obesu gor novega WINGSA pa že problem,

zanima me če v POLO-tu ali LOUIS-u kupim ror in dobim zraven

papirje o ustreznosti, bojo to kaj naši veljaki upoštevali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacija je drugače že najmanj 10 let obvezna za predelavo vozil, vendar se je šele v zadnjem letu to začelo pregledovati in sankcionirati. Nehomologirane dele je bilo že od nekdaj prepovedano vgrajevati na motorje, kar je letos novega je samo to, da so večje kazni in da to celo pregledujejo kaj ima papirje in kaj ne. Noben pa tega ni resno jemal in to ni čez noč na zelniku zraslo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je smrkec (okol 25 let je mel) lansko leto julija ustavu v Lj na VN 1500 glih zard rora, Sva se cenkala on je reku da je preglasno jst pa ,da je šu čez tehničnega. Pa mi je po 20 min reku srečno vožno!!

:OK: :yea2: :zzz: :afro2: :afro2:

LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam originalen izpuh, brez prekatov, tako da je mal glasnejši, pa plavi niso preveč kompliciral ko so me ustavil. Vprašu je če je vse original pa kolk kubikov ma, pa da je kar glasen. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ste me presral s to homologacijo. Zdej pa res ne vem kaj nej naredim. K sreč sem ob nakupu bike-a dobu še original ror, ki pa je mal poškodovan. Trenutno mam pa glih tega nesrečnega Wings-a gor in mi je prav všeč, sam nisem pa glih sigurn če si upam 120 čukov reskirat za kazen.

Glede na to, da je original malo pobrušen na spodnjem robu, a mogoč kdo ve kje bi mi to zavaril (ALU)? Sej mogoče mu celo nič ni, ga sploh še nisem imel gor.... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno mam pa glih tega nesrečnega Wings-a gor

zakaj je nesrečen??....tako kot vsi ostali oz. vseh ostalih 90% neoriginal avspuhov ,ki visijo na motorjih in nimajo Homozadeve....a to hočš povedat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je nesrečen??....tako kot vsi ostali oz. vseh ostalih 90% neoriginal avspuhov ,ki visijo na motorjih in nimajo Homozadeve....a to hočš povedat...

Točno to. Če bi kupu motor, ki bi imel original gor ga zihr ne bi šel menjat, k je bil pa wings že gor, mi pa je zapasal ta zvok prdenja.

Zgleda da bom vseeno dal original gor. 120KSIT je zmeri preveč če lahko za kej druzga porabš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je original malo pobrušen na spodnjem robu, a mogoč kdo ve kje bi mi to zavaril (ALU)? Sej mogoče mu celo nič ni, ga sploh še nisem imel gor.... :xx:

vsak boljši klepar ti to zrihta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za informcacije. Alu zaščito izpušnega sistema mi je mojstrer s PolhovGradca tako pošvasal in pobrusil, da je komaj opazno, da bilo kaj narobe. :OK:

Včeraj sem ga že namontiral na motor iz sprobal kako dela. :OK: :OK:

In sploh ni tako slab zvok. No razlika je, ker WINGS je definitivno smo ror (luknja skoz z nekaj steklene volne okrog) :? in ropota k grom, original pa ima nekaj prekatov in bolj prede :eek: .

Stranka zadovoljna in zakon tudi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje:

Ima kdo predelan motor (varianta chooper) tako, da ima izpušni sistem prilagojen izgledu motorja?

In kaj pa custom bike???

Kako lahko takšen motor spraviš legalno na cesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšni teden sem uspešno homologiral LeoVinceta, na tehničnem me je samo vprašal če je to ta izpuh in me vprašal za papirje in to je bilo to. Vzel je papir in rekel da dobim kartonček po pošti z vpisano predelavo. Ne duha ne sluha o kakšnem pregledu številk na izpuhu in TUV certifikatu, še motorja mi ni bilo potrebno vžgati.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem uspešno homologiral LeoVinceta, na tehničnem me je samo vprašal če je to ta izpuh in me vprašal za papirje in to je bilo to. Vzel je papir in rekel da dobim kartonček po pošti z vpisano predelavo. Ne duha ne sluha o kakšnem pregledu številk na izpuhu in TUV certifikatu, še motorja mi ni bilo potrebno vžgati.

LP

Dej napiši kje je bilo to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem uspešno homologiral LeoVinceta, na tehničnem me je samo vprašal če je to ta izpuh in me vprašal za papirje in to je bilo to. Vzel je papir in rekel da dobim kartonček po pošti z vpisano predelavo. Ne duha ne sluha o kakšnem pregledu številk na izpuhu in TUV certifikatu, še motorja mi ni bilo potrebno vžgati.

LP

LP, a mogoče veš koliko stane LeoVince za ZXR 750 l.91? Rabu bi itak samo lonec, če se da dobit....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistim cenam prištej še DDV potem pa mene vpraši za kolk bi šlo cenej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm! Nisem si čisto na jasnem sedaj :blink:

A se zafrkavaš, ali si dejansko res homologiral Wingsa na 1. april? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!