Skoči na vsebino

Toplotne črpalke in vgradnja


Priporočene objave

pred 31 minutami, HD-Dyna pravi:

To je ponavadi najdražje ... Jaz sem se že odločil, kolebam med Thermio ( Dunfoss ) in Daikin...

O kakšnem energentu je govora pri teh pečeh, ki si jih navedel? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

O kakšnem energentu je govora pri teh pečeh, ki si jih navedel? 

TČ zrak/voda .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

TČ zrak/voda .

A plinski priključek imate v vašem naselju? Pa še vprašanje za ostale. Je kdo delal kakšne kalkulacije olje vs plin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

A plinski priključek imate v vašem naselju? Pa še vprašanje za ostale. Je kdo delal kakšne kalkulacije olje vs plin?

Plin te vodi v propad,če želiš toplo v hiši!Ne morem pa primerjat...prej toplarna pol plin.A imajo mesečno položnico čez zimo za plin višjo kot imam sam penzije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

A plinski priključek imate v vašem naselju? Pa še vprašanje za ostale. Je kdo delal kakšne kalkulacije olje vs plin?

Plin je veliko dražji, v ulici ga nimamo, je pa res, da so ga hoteli letos potegniti v našo ulico pa nihče ni hotel ....  V društvu imamo plin ... Ni računice ...

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Plin je dražji.

 

pred 1 minuto, sesir pravi:

Plin te vodi v propad,če želiš toplo v hiši!Ne morem pa primerjat...prej toplarna pol plin.A imajo mesečno položnico čez zimo za plin višjo kot imam sam penzije

Naša oljna peč je stara 12 let in ko crkne, sem v dilemi glede menjave, kaj bi se odločil. V prostorih imamo radiatorje (in ne talno gretje) tako da ne vem če TČ lahko to z ustrezno visoko temperaturo oskrbi. Po drugi strani imamo do bajte pripeljan plinski priključek....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Probaj se malo ogledovati okoli peletov.

V kurilnici pa ni nekega placa, za tisti sistem dodajanja peletov, štemanje sten pa mi ni več opcija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, sesir said:

Kronoterm ni v ožjem izboru?

Relativno...dimnik imaš...Sama peč jurja,kamin dva jurja in sva na 3000 kar je 30% stroška TČ

stari bom pršu do tebe in ti jih s temi fakin poleni naložu po grbi. 

Rečmo jez dimnika nisem imel, in nimam niti kvadrata placa za drva. Kaj zdej? Finančno gledano,. Kolega v zelo podobni bajti moji je do zdej spalil 9m2 drv. to je 280€, jaz pa 1,5t pelet, torej 300€. S tem de pride s šihta u ledenico, meni vsaj 1 peč gori cel dan. Pri drvih imaš brez 1500l zalogovnika bajto mrzlo v dveh urah po tem ko ti ogenj crkne. Nafta?  kdor leta 2017 kupi naftno peč bi mogu dajat 1000€ letne dajatve na neumnost in ekološko neodgovornost. Pa to de češ met u bajti 25C je tud kaprica na nivoju predšolskih otrok, no. kuri ti polena in pucej peč če maš cel dan čas...normalni tega luksuza nimamo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ima pomanjkanje prostora, ponavadi naroči 1 tono peletov, v vrečah po 15 kg, na paleti.

V tem primeru doziraš ročno, 15 kg vreča pa ni nobena teža, niti za žensko napr. Drži pa nekaj dni, odvisno od porabe in velikosti zalogovnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@izibajker me vem a mate LPG ali zemeljski. če je LPG s kontejnerjem konc ulice, prim štemarco. 

 

karmen ne pretiravej. majhne toplozračne peči, 8kw, na moči 1 od 5, kurijo 0,7kg/h. Lična etažna na 12kw poje 2,8kg/h. torej je vreča za 5 ur. 20kw peletarca na ful šus, poje 4,3kg/uro, to je vreča na 3 ure, oziroma 3 vreče/dan če gori 12 ur/dan, to je 9€/dan. 

 

jaz za majhn budget ne vidim mimo etažne na pelete. za velik budget in urejeno izolirano bajto pa TČ in talno. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zalogovnik drži par dni, na dan se za sredno bajto skuri 3-4vreče cca

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Cartman said:

... spalil 9m2 drv. to je 280€...

sm hotu že prej pa bom zdej.... kje za vraga dobite m3 bukovih drv za ~30€? dej, plis, povej.... jh bom pršu iskat en ali več tovornjakov in jih prodajal tle pr nas(oziroma, tam kjer so drva doma...)

a govoriš o hlodih? o kvaftrah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pride 14m drv cca 600€ s prevozom. To so metrce, . ki jih moram še razžagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, HD-Dyna pravi:

Zubadan je bila tudi v igri ... Pričakoval sem, da imajo tukaj prisotni različne TČ in bi podali neke realne rezultate glede porabe in samega dela oziroma okvar. Pričakoval sem tudi kakšno priporočilo kvalitetnega izvajalca, ki dvigne telefon tudi potem, ko je že pokasiral "glavno nagrado"... Težka je res .... Mogoče bom pa res dotočil kurilca novih 2000 litrov, da imam še eno leto mir.

Tako pa sem tam kot na začetku :blush:

Tu na našem koncu imajo več ali manj vsi Mitsubishi. Razlog je v tem, ker ima lokalni Mojster* osebno preferenco do te znamke. Pravi, da se obnesejo, stranke so zadovoljne... če hočeš lahko vprašam čez kakšen teden eno njegovo stranko, ki ima TČ nekaj let. Sej mi je že enkrat razlagal cifre, pa sem pozabil. prej je imel na olje. Sedaj ima TČ in vgrajen ima posebaj števec porabe na TČ, da lahko  za svoje potrebe spremlja stroške. Gospod je tudi že v penziji, tako da ima ustaljene življenske navade.

Mojster* z veliko zato, ker si to res zasluži

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, RSTDRIVER said:

sm hotu že prej pa bom zdej.... kje za vraga dobite m3 bukovih drv za ~30€? dej, plis, povej.... jh bom pršu iskat en ali več tovornjakov in jih prodajal tle pr nas(oziroma, tam kjer so drva doma...)

a govoriš o hlodih? o kvaftrah?

jao bože. cvek matematika. pravi da je kupil po 45€/m, jaz pa sem strašno fajn množil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Cartman pravi:

@izibajker ne vem a mate LPG ali zemeljski. če je LPG s kontejnerjem konc ulice, prim štemarco. 

karmen ne pretiravej. majhne toplozračne peči, 8kw, na moči 1 od 5, kurijo 0,7kg/h. Lična etažna na 12kw poje 2,8kg/h. torej je vreča za 5 ur. 20kw peletarca na ful šus, poje 4,3kg/uro, to je vreča na 3 ure, oziroma 3 vreče/dan če gori 12 ur/dan, to je 9€/dan. 

jaz za majhn budget ne vidim mimo etažne na pelete. za velik budget in urejeno izolirano bajto pa TČ in talno. 

Priključek za zemeljski plin imamo.

Sej to me pri TČ malo bega. Bajto imamo solidno izolirano, ampak razvod talnih cevi ne pride več v poštev (imamo radiatorje). Če pa bi te naše radiatorje poganjal v nizkotemperaturnem režimu, pa ne vem, če bi dali dovoj toplote od sebe...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, izibajker pravi:

 

Naša oljna peč je stara 12 let in ko crkne, sem v dilemi glede menjave, kaj bi se odločil. V prostorih imamo radiatorje (in ne talno gretje) tako da ne vem če TČ lahko to z ustrezno visoko temperaturo oskrbi. Po drugi strani imamo do bajte pripeljan plinski priključek....

Pri mojih podobno in so kupili zelo drago wiesmanovo peč na plin...položnice pa...ojoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Pri mojih podobno in so kupili zelo drago wiesmanovo peč na plin...položnice pa...ojoj

Imaš kakšne konkretne številke za te položnice, kot tudi neki okvirni gabariti bajte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Cartman pravi:

stari bom pršu do tebe in ti jih s temi fakin poleni naložu po grbi. 

Rečmo jez dimnika nisem imel, in nimam niti kvadrata placa za drva. Kaj zdej? Finančno gledano,. Kolega v zelo podobni bajti moji je do zdej spalil 9m2 drv. to je 280€, jaz pa 1,5t pelet, torej 300€. S tem de pride s šihta u ledenico, meni vsaj 1 peč gori cel dan. Pri drvih imaš brez 1500l zalogovnika bajto mrzlo v dveh urah po tem ko ti ogenj crkne. Nafta?  kdor leta 2017 kupi naftno peč bi mogu dajat 1000€ letne dajatve na neumnost in ekološko neodgovornost. Pa to de češ met u bajti 25C je tud kaprica na nivoju predšolskih otrok, no. kuri ti polena in pucej peč če maš cel dan čas...normalni tega luksuza nimamo. 

Kar se prostora tiče...pač eden od pogojev...

Pri meni ko olje plus kamin,ni nikoli mrzlo!Pa ne mislit,da zato,ker kamin non stop gori,ker jaz nisem sposoben zato skrbeti!

Okoljska dajatev- nisem vedel...greš pa čez mejo kupit

Pravkar, izibajker pravi:

Imaš kakšne konkretne številke za te položnice, kot tudi neki okvirni gabariti bajte?

Pošljem na zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, sesir said:

Pri mojih podobno in so kupili zelo drago wiesmanovo peč na plin...položnice pa...ojoj

tole sm na brzaka skp zmetu torej se oproščam, če ni 100% točno....

 

Capture.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš na netu malo morje teh preracunov, recimo tule pa tule pa še en. Je pa res da vsi mal lazejo da svojo robo prodajo.

Grem rajši v ono temo s kofetom, tam so vsa dejstva poslikana.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, nejc74 said:

Maš na netu malo morje teh preracunov, recimo tule pa tule pa še en. Je pa res da vsi mal lazejo da svojo robo prodajo.

Grem rajši v ono temo s kofetom, tam so vsa dejstva poslikana.

ti kar povej kje sm zajebov v moji razpredelnici. (verjetno sm) jest namreč robe ne prodajam...

vir o energentih sm pozabu navest: 

http://www2.arnes.si/~mlicen3/html/cene_energentov.html
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!