Skoči na vsebino

Kawasaki Z 900 2017, Z 900 RS in Z 900RS Cafe (2018)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Viha ga na zadnji strani.

napačne pnevmatike, neprilagojene na motorju, ki sune k svina :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KARMEN1 pravi:

Viha ga na zadnji strani.

received_533500277156635.jpeg

no sam lej, to je res minimalno, saj je guma že končana. Bo defolt kar ok. Si ga pa lahko mal zmehčaš, 1/4 ali še manj odvij, bo hitrej amartizer tekel, bo nekoliko mehkejši, manj odbijal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo moreš preload prav nastavit - da se motor pravilno poseda. Brez tega je nesmiselno it na 'klikerje' ker ne glede na nastavitev le-teh vzmetenje ne bo pravilno delovalo.

Pol je pa najbolj it takole - glede na manual odviješ do konca v smeri soft, nastaviš na standard (šteješ obrate/klike ker v resnici drugače ne veš kje si), začneš na soft nastavitvi, zapišeš na kolk je nastavljeno, se voziš in spremljaš kaj se dogaja. Glede na občutek/želje/stil vožnje/stanje gume dodaš kak klik ali dva... in ponoviš. Nastavljat nekaj na pamet je hja... nekaj na pamet in nikol ne veš kje si. Če se ti s tem ne da ukvarjat se zapelješ do koga, ki se s tem službeno ukvarja in ti za ustrezno € protivrednost nastavi vzmetenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

Prvo moreš preload prav nastavit - da se motor pravilno poseda. Brez tega je nesmiselno it na 'klikerje' ker ne glede na nastavitev le-teh vzmetenje ne bo pravilno delovalo.

Pol je pa najbolj it takole - glede na manual odviješ do konca v smeri soft, nastaviš na standard (šteješ obrate/klike ker v resnici drugače ne veš kje si), začneš na soft nastavitvi, zapišeš na kolk je nastavljeno, se voziš in spremljaš kaj se dogaja. Glede na občutek/želje/stil vožnje/stanje gume dodaš kak klik ali dva... in ponoviš. Nastavljat nekaj na pamet je hja... nekaj na pamet in nikol ne veš kje si. Če se ti s tem ne da ukvarjat se zapelješ do koga, ki se s tem službeno ukvarja in ti za ustrezno € protivrednost nastavi vzmetenje.

prelouda ne moreš nastaviti sam, ni ključa in v primeru želje po nastavitvi je napisano da obišči servis. :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Viha ga na zadnji strani.

received_533500277156635.jpeg

https://lifeatlean.com/motorcycle-tyre-wear-guide/

Po teh navodilih bi dejansko morala malce v desno v smeri ure. Ampak ne vem če je smiselno, jaz bi obdržal tovarniške nastavitve.

 

Are the edges of the tread raised? – If you have a raised area on either the leading or back edge of the tread, this is a strong sign that rebound damping on the forks or shock is set either too fast or too slow. Usually if it’s on the leading edge rebound is too slow, and if it’s on the back edge it’s too fast.

 

Da, vem, zapisal sem ti obe opciji, ampak ker ne vem a je sedaj na defoltu al ni.

1 opcija je tvoja izjava pred kratkim

2. opcija pa je zavihek

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

prelouda ne moreš nastaviti sam, ni ključa in v primeru želje po nastavitvi je napisano da obišči servis. :(

 

za povprečnega voznika, na normalnih cestah,  tovarniške nastavite popolnoma zadostujejo ... ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

za povprečnega voznika, na normalnih cestah,  tovarniške nastavite popolnoma zadostujejo ... ;)

 

Se popolnoma strinjam.

Za povprečenega se šteje tudi vsaj toliko normalna teža cca 70-80kg. Ker za 110kg junca žal ne bo ok. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Se popolnoma strinjam

maja .. vsak k misli, da mu je motor kriv, ker ne gre v ovinek, se ne vpraša, če zna ... rđavem ku..u svaka dlaka smeta :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako sem tudi jaz mislila.....

Ugotovila sem, da je pri meni bilo nastavljeno na bolj soft, kot je standard 1 in 1/4 od popolnoma zavitega vijaka.

Tako da sem sedaj nastavila na 1 in 1/2, se pravi, 1/4 bolj mehko od standardne nastavitve.

Čeprav je do max soft ca.6 obratov vijaka..........to pomeni, da so standard nastavitve še kar hard.........

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Tako sem tudi jaz mislila.....

Ugotovila sem, da je pri meni bilo nastavljeno na bolj soft, kot je standard 1 in 1/4 od popolnoma zavitega vijaka.

Tako da sem sedaj nastavila na 1 in 1/2, se pravi, 1/4 bolj mehko od standardne nastavitve.

Če prav razumem si za četrtino privila? V smeri ure zapiraš, in vsaj glede na zavihek bi morala. Če pa hočeš zmehčati pa odviješ.

Verjetno pišeš od polno odprtega vijaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

 

Čeprav je do max soft ca.6 obratov vijaka..........to pomeni, da so standard nastavitve še kar hard.........

nimam pojma kok obratov. Standard je 1 in 1/4 od polno zaprtega.

Samo pazi, poglej tole sliko, uporabnega je samo 1 in 4/5 kot jaz razumem

1459062267_Breznaslova.thumb.jpg.3f0b4829b5ad297e7283b1804ed59303.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta navodila so ajd čau pamet.........

Ja, očitno je uporabno polje od 0, ki je popolnoma privit vijak (hard),  pa do 1 in 4/5 (soft). Puščica hard-soft je označena na vijaku.

Vse ostalo je balast.

Jaz sem sedaj nastavila na 1 in 1/2 - od 0 - hard proti soft. Ampak prej je bilo nastavljeno na veliko bolj soft........

Če se ti da preverit pri tebi, poglej, ker glede na pozicijo zareze na tvoji sliki, tudi ti nimaš nastavljeno na tov.nastavitve (primerjam z mano, ki sem ročno zavijala in odvijala).

Malo komplicirano za napisat........pridi na Vikija z izvijačem v žepu :lol1:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Ta navodila so ajd čau pamet.........

Ja, očitno je uporabno polje od 0, ki je popolnoma privit vijak (hard),  pa do 1 in 4/5 (soft). Puščica hard-soft je označena na vijaku.

Vse ostalo je balast.

Jaz sem sedaj nastavila na 1 in 1/2 - od 0 - hard proti soft. Ampak prej je bilo nastavljeno na veliko bolj soft........

Če se ti da preverit pri tebi, poglej, ker glede na pozicijo zareze na tvoji sliki, tudi ti nimaš nastavljeno na tov.nastavitve (primerjam z mano, ki sem ročno zavijala in odvijala).

Malo komplicirano za napisat........pridi na Vikija z izvijačem v žepu :lol1:

ne ne, saj je prav (tudi z ozirom na zavihek), sedaj razumem.

Čeprav bi jaz odprl samo 1 in 1/4. (tok je defolt) No saj boš videla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, lahko komot privijem za 1/4, ni problema.

Dejstvo je, da ni bil nastavljen po defoltu in tudi tvoj verjetno ni.

Samo mogoče se pri tebi ne opazi, ker si nekaj težji od mene........

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Ok, lahko komot privijem za 1/4, ni problema.

Dejstvo je, da ni bil nastavljen po defoltu in tudi tvoj verjetno ni.

Samo mogoče se pri tebi ne opazi, ker si nekaj težji od mene........

 

vsaj na slike sodeč je bil moj  bolj zaprt od tvojega. Imam pa tudi jaz malce zavihka (tudi guma bolj pri koncu) in sem ga malce dodatno zaprl. 1/8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobjani ... tle se gre za fine nastavitve .. 1/16 še bl primerno je 1/32 .....?

 

 

 

 

 

 

Zajjeb.....avam, ne me resn jemat...... motor more bit trd, če ne se odziba iz ovivnka ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Ma ja nimaš še original gum gor?

Tako imam sedaj nastavljeno:

 

20181210_103220.jpg

14kkm,  druga mitas gre h koncu

pred eno uro, Lipstick pravi:

Zajjeb.....avam, ne me resn jemat...... motor more bit trd, če ne se odziba iz ovivnka ....

sej točno o tem je pisala, da ji je bil premehek po defoltu. Ona ma rada trde. Ktera pa nima? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Lipstick pravi:

Grobjani ... tle se gre za fine nastavitve .. 1/16 še bl primerno je 1/32 .....?

 

 

 

 

 

 

Zajjeb.....avam, ne me resn jemat...... motor more bit trd, če ne se odziba iz ovivnka ....

Sem se že odpravila po izvijač, pa sem šele potem prebrala stavek spodaj :lol1:.

V bistvu sem bila v paniki, kako bom to nastavila ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem bila v paniki, kako bom to nastavila ?

Nobene panike 1/16 je 22,5°, 1/32° je pa 11,25°, kotomer v ročice in ......?  Drgač pa vsa čast, da se spuščaš v te stvari......take Karmelije so mokre sanje  ( skoraj ) vsacga motorista.....?... sam kva k jih lohka z baterijo pr sonc iščeš pa nauš nč najdu ☹️... ma pa en "kremšnitar"  dve hčerki .....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Sem se že odpravila po izvijač, pa sem šele potem prebrala stavek spodaj :lol1:.

V bistvu sem bila v paniki, kako bom to nastavila ?

wilbers nabaviš, ko ima kolešček tudi za rebound pa se špilaš z roko...hm :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!