Skoči na vsebino

Kriptovalute


lucif3rka

Priporočene objave

pred eno uro, Endlich pravi:

Zelo dobro razloženo. Se popolnoma strinjam, da bo v prihodnje treba vlagati več, za večje donose.

Ko razmišljam za bodočnost, precej oddaljeno (vem da še kar nekaj let to ne bo dvoma), kakšna bo vloga Bitcoina? Ko bo prišlo do množičnega nadomeščanja fiat valut s kripto valutami, bo verjetno imela evropa svojo (če bo takrat še skupaj), usa svojo, ...

Kaj bo v tem primeru predstavljal Bitcoin? Ali bo mogoče alternativna valuta, ki ne bo vezana na nobeno državo in bo glede na svojo omejenost 21 mio coinov prevzel vlogo današnjega zlata, ali jo bodo kripto valute držav izpodrinile...?

 

 

Hmmm....napisal bom čisto moje videnje vloge Bitcoina v prihodnosti. In to naj bo tako lahkotno branje, ker razen verjetno zelooo redkih (če sploh kdo) , redko kdo ve kakšna bo dejanska pozicija bitcoina v končni fazi.
Jaz tako v kombinaciji z politično-ekonomsko-tehnološkim razvojem vidim sliko nekako takole...

Po moje bo Bitcoin v prihodnosti prevzel nek status "store of value"...torej kot nek ohranjevalnik vrednosti. Glede na njegovo končno št., ki ni 21mio pač pa trenutno le še nekje okrog 18mio (ostali so dokončno izgubljeni)...in če vemo, da je na svetu več milijonarjev kot bo kadarkoli bitcoinov...bo BTC dosegel ob času namajnanega zadnjega bitcoina (leta 2035)...za današnje razmere nepredstavljivo vrednost. In kot takšen bo seveda neuporaben v dnevni realni uporabi...razen recimo za nakup kakšne mega jahte, ali letala ipd. Bo pa večina v lasti predvsem ljudi (bogatašev) in ne toliko bank, državnih rezerv in podobno. Največjo vrednost bo bitcoin po moje dosegel zaradi "must have". Najbogatejši ga bodo imeli preprosto zato, ker boš v njihovem svetu "manj vreden", če ne boš imel vsaj enega bitcoina. In prav zaradi tega in njegove redkosti bo svinjsko...ampak res svinjsko drag. In v tem času realno, vsi tisti, ki imamo zdaj kakšnega...dva...tri...morda več...ne bomo imeli več nobenega. Kar je tudi normalno...namreč....osebno ne vidim razloga, da bi imel spravljen bitcoin ogromne vrednosti...v istem času pa bi sam doma kosil travo, okopaval vrt, vozil 15 let starega puntota in do smrti hodil v službo. Bitcoine bodo najprej prodali tisti, ki so ga kupili slučajno v tisti fazi, ko je bil še dosegljiv frizerkam....ti bodo v stilu povprečnega slovenca prodali bitcoin in kupili večji avto kot je sosedov, postavili večjo hišo kot je sosedova, skopali večji bazen kot je sosedov, in seveda kupili največji, najmočnejši in najdražji motor v pogled vsem članom foruma MS. Njihove bitcoine bodo kupili tisti, ki to vse že imajo in jih to nič več ne zanima ali privlači. Največja  količina bitcoinov v lasti malih vlagateljev bo na ta način zamenjalo lastnike. Približno tako kot bodo prvi vnovčili bitcoine, bodo tudi zapravili dobljeno...takšna je narava pijanih milijonarjev. Naslednje kategorije bodo že razmišljale bolj racionalno in pragmatično...zato bodo verjetno doživljenski lastniki vsaj enega dela bitcoina, če ne že celega (če jih imajo seveda več). Kdor bo pameten bo namesto hrambe bitcoina enormne vrednosti, le tega prodajal po delcih in si z zaslužkom lajšal ali lepšal življenje na zemlji...in morebiti del kolača zapustil tudi potomcem.

Prednost bitcoina je seveda tudi ta da je brezmejen...ne pripada nikomur, nobeni državi ali instituciji oz. nima nacionalne oznake. Po mojem mneju bodo države formirale nacionalne valute...oz.verjetno kar obstoječe preprosto digitalizirale...najprej za uporabo velikih sistemov, bank, skladov in podobno in s prehodom na popolno ne-fiatno poslovanje (torej svet brez gotovine kot ga poznamo danes)kasneje le-te implementirale v življenje ljudi. Ta prehod seveda ne bo hiter (vsaj po mojem mnenju ne), ker je treba upoštevat in ustrezno prilagodit poslovanje oz "hendlanje" z temi zadevami v vseh starostnih (tu mislim predvsem na starejše populacije, ki imajo lahko težavo z razumevanjem novih tehnologij) skupinah in slojih. Po drugi strani pa bo ta digitaliziran valutni sistem prinesel veliko dobrega predvsem tistim, ki imajo danes zelo otežen ali celo onemogočen dostop do klasičnih osnovnih fiat storitev....drugače povedano...danes pastir visokogorskih koz v Himalaji, ali nek beduin v podsaharski Afriki težko dostopa do osnovnih finančnih storitev...ima pa mobitel...pa četudi preko satelita (zakaj mislite, je Elon Musk v vesolje spustil ne vem koliko satelitov)...in preko mobitela bo lahko ta,pastir ali beduin opravljal z vsemi finančnimi produkti enako kot največji japi na Wall streetu...

Osebno misli, da je to prihodnost finančnega sistema, ki se bo oblikoval in zgradil na osnovah kriptovalut. Kar spremljamo zadnje desetletje na tem področju je bil en sam velik eksperiment....snovalci in razvijalci kripta so ga preprosto dali v "eter" in spremljali zadevo...jo (in jo bodo še dolgo), popravljali, prilagajali, urejali...predvsem pa spremljali kako "se bo prijela zadeva med ljudmi". Vsi entuziasti, mali vlagatelji in navdušenci smo bili poskusni zajčki...in tudi edini, ki smo nosili riziko. Zdaj je ta stopnja zaključena...kripto bo nepovratno ostal in nadaljeval svojo pot...nagrajeni bodo (mo) tisti zajčki, ki s(m)o vztrajali....v drugi fazi, ki se je pravkar začela in jo spremljamo vsak dan, pa se pričenjajo pozicioniranja tistih, ki vodijo velike finančne posle danes v fiatu in jih bodo vodili v prihodnosti v kriptu. Tako to pač je. Ni si treba delat nobenih utvar o nekem finančnem bolj pravičnem svetu in podobnih zgodbicah. Kripto bo omogočil dosegljivost finančnih produktov vsem v vseh kotičkih sveta ob vsakem času...igro pa bodo (še) vedno vodili veliki fantje...ampak tokrat druge generacije...

Eto...to je en drobceni drobec mnogo večje slike kot jo jo vidim jaz in za katero bi lahko napisal zelo zajetno buklo. Danes morda kot fantazijsko branje...bo pa bolj zanimo slišati mnenje naših vnukov, ki se bodo ob tem branju lahko morda dodobra nasmejali in komentirali..."mater je bil deda čisto zablužen"...ali pa bodo morda rekli...."kurba deda je sicer fural Yamaho, pa ni bil čisto diht...ampak je bil pa vizionar"....čas pa bo pokazal svoje...

Kakšno pa je vaše videnje bitcoina in kripta na splošno v prihodnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naceloma se strinjam. Ne vemo kaj kako bo, je pa to dokaj mozna razlaga. Glede zadnjega namajnanega kovancka okoli 2035 mislim, da ne drzi. Najbrz si mislil 2135...

Popravljeno . Popravil Rossi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imaš..."skrajšal" sem za 100 let....malenkost....:))). Sicer je to sprememljivka...po zadnjih projekcijah in naraščanju minerjev...in če dodamo še vedno večje zmogljivosti naprav za majnanje....bo pravi datum nekje vmes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zelo strinjam s tem, kar je napisal Bif. Tudi s tem, da bodo velike ribe pojedle male ribice v kasnejši fazi.

Je pa tako, da je v življenju veliko bolj kot cilj, pomembno potovanje. Cilj je samo kompas, potovanje pa je nabiranje izkušenj.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene spominja na Hamurabija in Lipe, če se še kdo spomni.

Ideja podobna, izvedba povsem drugačna. Lipam ni ratalo BTC se je (zaenkrat) prijel.

"Sedim in gledam" , vplesti se pa (zaenkrat) ne mislim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kripto je trenutno bolj ali manj le naložba, podobno kot investicija v delnice.

Trenutno je vreden BTC 36k eur.

Pri hobi vlagateljih se seveda sedaj ne splača "Investirat" 500,00 EUR, da bi pri skoku na npr. 50k ven pobral 200 EUR profita :)

Za velike igralce pa je seveda še vedno zanimiv, ker so nihanja velika in lahko z velikimi vložki tudi na dnevni ravni lepo pridobivaš po stari logiki. Kupim ko pada, prodam ko zraste.

Včeraj je bil BTC mislim da 41k eur, evo danes padlo na 36k.

Vložit milijon EUR takoj in počakat na skok, že konec dneva je lahko 40... in takrat prodaš.

Če pa bo še padal, pa je treba "čakat".

Kot plačilno sredstvo pa ga ne vidim, je preveč nesigurna vrednost ravno zaradi tega nihanja, zato moraš met fiat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

Evo, zdaj je 37.2k eur

V tem trenutku sem zaslužil, če sem vložil prej milijon že 33 jurčkof...

če bi vedu številke lota takrat, ko je izplačilo 100 MIO ... bi bilo tudi fajn, kajne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedajte se, da vsakič, ko BTC prodajate, ga nekdo kupi....brez nakupa ni prodaje. Jaz se bi vprašal, kdo in zakaj ga želi zdaj ko pada, kupit....morda se bo komu začelo svitat.... veselo prodajo in nakupe želim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

če bi vedu številke lota takrat, ko je izplačilo 100 MIO ... bi bilo tudi fajn, kajne :P 

vseeno je BTC precej bolj predvidljiv

bolj so mimo zgodbe, ko si z enim nakupom za drobiž povečal za 10x + in samo čičal

kljub vsemu ima ta trg podobne zakonitosti kot ostalo trgovanje, le da so nora nihanja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

v zadnjem tednu sem na BTC zgubu 12,33 % ... je kr, če imaš 25 BTC :cry: 

od jutraj je skoknil na 38.3k

pri velikem vložku je lahko že dnevni zaslužek fantastičen...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za navadne ljudi je zgodba zaključena. Tudi če pade na 20k USd, bo zelo malo ljudi pripravljenih investirati v 1 bitcoin. Če bo padalo itaq nihče ne bo kupoval. Da pa danes kupiš 1 BTC, pa je malo ljudi, ki si lahko privošči špekulacijo za 1 BTC.

Z manjšimi vložki se bo še vedno dalo malo oplemenitit življenje. Z "tisočakom" ali kakšnim več pa žal ne boš več mogel narediti življenske spremembe.

Kdor je skromen in ima realna pričakovanja, pa svetujem, da nekaj svojega portfelja vloži v BTC za dobo 5 let in naprej. Kratkoročno je uspešnih samo 3-5% ljudi.

Verjetno bo še malo padalo. 41k za 1 btc je popolnoma realno. Tudi 38k ni izključeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj se moramo zavedati. Kripto je izgubil (ali pa ga še bo) kompas, ker se gleda nanj kot vrednostne papirje, delnice, dobro investicijo...zato bodo banke in ostale živine spet pojedle male ribice. Zato bo nedosegljiv, oziroma je že nam z minimalno ali pa malo višjo plačo. Zakaj in čemu takšna evforija okrog kripta od 2017 naprej? Do tega ne bi prišlo, če ne bi me "male ribice" plačali runde v lokalu, ki sprejme BTC za 5enot, kupili tasmešen tobak za 10BTC, plačali hlače v stari ljubljani s 15BTC, kupili iMaca za 80BTC, Teslin avto za 300BTC... Samo tako je dobil BTC na vrednosti in pa predvsem v uporabnosti. Vsi so se smejali. Kaj ti bojo te konji, če ne moreš z njimi nič plačat, mi imamo rajš šuške (Služba, daljnega leta 2014. Da ne govorim pred tem, kaj vse sem poslušal, zdej je pa jok). Potem pa pride čas, ko se ugotovi, da jih je samo 21mio na voljo, pa še uporabni in tako se začne dirka nad prevlado. In zaradi tega se bo zgodil BIFov scenarij. Toda vseeno se v ozadju dogajajo lepe stvari. Stvari se razvijajo še vedno v pravo smer. Nekateri so šli svojo pot in se držijo prvotnega smisla. Ali ste se kdaj vprašali koliko nam banke zaračunavajo vodenje računa in zakaj takšna cena? Zakaj vsem zdaj, ko je kriza računajo "hrambo" denarja na računu za svoj obdavčen zaslužek (procenti niso mali. Spominja že na reket). Pa, da rajši kar zaključim. Pazte zdej to. Tako opevani ETH. Pa BTC je isti oziroma podoben.

Pošljem 20 USD v ETH iz ene denarnice na drugo. Plačam 9 USD transakcijskega feeja. Sedaj imam 11 USD v ETH. Sem isto naredil z BCH. 20 USD v BCH na papir. Plačal 0.0001 transakcijskega feeja. Hm? Za katerimi že stojijo bančniki, oziroma njihov smrdljiv sistem? Zakaj se prave stvari karnaenkrat obrnejo proti malim ribam (za tak "navaden" znesek takšen fee)? 

Zaradi mene lahko pade vse na 1:1. Res. Ampak trenutno poznam zeeeeeelllooooooo malo ljudi, ki ima šuške v denarnici. Vsi uporabljamo takšne in drugačne kartice, appe kot revolut, n26... Prvotni namen crypta je bil P2P. Brez bank. Samo appi in plastika, ki so zasnovani od fantov, ki jim je to v veselje razvijat in šibajmo veselo naprej po fasngo, buttpluge, počitnice, motorje in hiške z bazenom večjim od soseda. Vprašanje je samo v kateri okrajšavi (BTC, ETH, XLM, SEX...) se bomo gibale male ribice čez čas (pa ne tako daleč). Mene samo boli, ko vidim na kliku mesečno vodenje računa. Potem pa krpanje bančne luknje. Pa priznam, ETH je tudi zabolel. 

 

Želim vam lepo sezono, miren spanec ob bear in bull runih, pa upam, da se kaj vidimo, ker sem enim obljubil pijačo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sergini pravi:

Nekaj se moramo zavedati. Kripto je izgubil (ali pa ga še bo) kompas, ker se gleda nanj kot vrednostne papirje, delnice, dobro investicijo...zato bodo banke in ostale živine spet pojedle male ribice. Zato bo nedosegljiv, oziroma je že nam z minimalno ali pa malo višjo plačo. Zakaj in čemu takšna evforija okrog kripta od 2017 naprej? Do tega ne bi prišlo, če ne bi me "male ribice" plačali runde v lokalu, ki sprejme BTC za 5enot, kupili tasmešen tobak za 10BTC, plačali hlače v stari ljubljani s 15BTC, kupili iMaca za 80BTC, Teslin avto za 300BTC... Samo tako je dobil BTC na vrednosti in pa predvsem v uporabnosti. Vsi so se smejali. Kaj ti bojo te konji, če ne moreš z njimi nič plačat, mi imamo rajš šuške (Služba, daljnega leta 2014. Da ne govorim pred tem, kaj vse sem poslušal, zdej je pa jok). Potem pa pride čas, ko se ugotovi, da jih je samo 21mio na voljo, pa še uporabni in tako se začne dirka nad prevlado. In zaradi tega se bo zgodil BIFov scenarij. Toda vseeno se v ozadju dogajajo lepe stvari. Stvari se razvijajo še vedno v pravo smer. Nekateri so šli svojo pot in se držijo prvotnega smisla. Ali ste se kdaj vprašali koliko nam banke zaračunavajo vodenje računa in zakaj takšna cena? Zakaj vsem zdaj, ko je kriza računajo "hrambo" denarja na računu za svoj obdavčen zaslužek (procenti niso mali. Spominja že na reket). Pa, da rajši kar zaključim. Pazte zdej to. Tako opevani ETH. Pa BTC je isti oziroma podoben.

Pošljem 20 USD v ETH iz ene denarnice na drugo. Plačam 9 USD transakcijskega feeja. Sedaj imam 11 USD v ETH. Sem isto naredil z BCH. 20 USD v BCH na papir. Plačal 0.0001 transakcijskega feeja. Hm? Za katerimi že stojijo bančniki, oziroma njihov smrdljiv sistem? Zakaj se prave stvari karnaenkrat obrnejo proti malim ribam (za tak "navaden" znesek takšen fee)? 

Zaradi mene lahko pade vse na 1:1. Res. Ampak trenutno poznam zeeeeeelllooooooo malo ljudi, ki ima šuške v denarnici. Vsi uporabljamo takšne in drugačne kartice, appe kot revolut, n26... Prvotni namen crypta je bil P2P. Brez bank. Samo appi in plastika, ki so zasnovani od fantov, ki jim je to v veselje razvijat in šibajmo veselo naprej po fasngo, buttpluge, počitnice, motorje in hiške z bazenom večjim od soseda. Vprašanje je samo v kateri okrajšavi (BTC, ETH, XLM, SEX...) se bomo gibale male ribice čez čas (pa ne tako daleč). Mene samo boli, ko vidim na kliku mesečno vodenje računa. Potem pa krpanje bančne luknje. Pa priznam, ETH je tudi zabolel. 

 

Želim vam lepo sezono, miren spanec ob bear in bull runih, pa upam, da se kaj vidimo, ker sem enim obljubil pijačo!

Ko velika riba prestavi BTC je pa fee smešen, za nas kmete na šahovskem polju celo žalosten

http://www.blockchain.com/btc/tx/35a20525104f5484d959d7b5e76cf395cf7cce0f738b2a1c7e71a1741fde1f3c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Kako se mi zdi lepo, ker ne rabim več, kot imam...:)

če nimaš, tut ne moreš več rabit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Kako se mi zdi lepo, ker ne rabim več, kot imam...:)

Tudi tebi se bo enkrat motor postaral in bo treba menjati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sergini. Nobena stvar se ne bo več dogajala mimo vlad in bank in ostalih institucij. So preveč zrastle, da bi jih navadni ljudje lahko ogrozili, ali spodnesli. Tudi njihovi prijemi dostikrat niso v skladu z zakoni, ki veljajo za nas. Ali si z njimi ali te ni. Žal veliko ljudi ni sposobnih dojeti, da je ta sistem zelo slab, izkorišćevalski. Zato na krypto gledajo samo kot priložnost za hiter zaslužek. 

Ljudje tudi verjamejo istim institucijam in medijem, ki jih že leta zavajajo in nam lažejo. Kdo je verjel v BTC ko je padel iz 20k na 3k usd!?  Skoraj nihče, od navadnih ljudi. Institucije black rock in podobni pa so. Mediji po pluval po njem v letih padanja. Kdo ga kupuje danes, ko je prepozno, in ko ga mediji spet oglašujejo?!

 

Meni je kripto kot namaz v sendviču. Kamot živim brez njega. Če pa je, pa malo oplemeniti življenje.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, ce bi vam kvazi dobicek zrastel na miljon recimo, bi hitro dali v eurcke, ker nebi prenesli pogleda na padec....Tko da ja, je samo za zasluzek in nic drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ChilliPalmer pravi:

Ampak, ce bi vam kvazi dobicek zrastel na miljon recimo, bi hitro dali v eurcke, ker nebi prenesli pogleda na padec....Tko da ja, je samo za zasluzek in nic drugega.

Res je. Tako kot vse ostao. Kako čimbolj kvalitetno preživeti teh nekaj desetletji na tem kamnu sredi ničesar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Rossi pravi:

Na kolk mislte da bomo sli v naslednjem (zadnjem) valu? 90, 100k $?

To bi se vložek sedaj v najboljšem primeru le dvakratno povrnil...

 

pred 3 urami, Endlich pravi:

Tudi tebi se bo enkrat motor postaral in bo treba menjati ?

Za motor in preživetje je brez kriptovalut...za sanje je pa loto listek brez stresov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!