Skoči na vsebino

Yamaha TW 125 Trailway


Disident

Priporočene objave

Zdravo,

mene zanima (ko nism glih neki mehanik, pa v bližini tudi ni nekih mojstrov za motorje), kako je z blokadami na Yamahi TW125, oziroma kako bi pohitril motor, saj do 90km/h gre lepo potem pa se začne mučit do 110???

Edino kar sem do sedaj zamenjal je bil zračni filter.

LP

4-T 125 ccm motorji nimajo blokad in tudi s predelavami se ne da glih kej dosti pridobit na moči, tako da to je žal maximum kar tvoj motor zmore...če želiš več si kupi 2-T ali pa nekaj z več ccm ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

No jaz sem tudi lastnik ene tw-jke.:-)..meni je motor res zakon....edino kar sem dal delat je malo predelan izpuh...gre pa kr uredu...zanima me samo če so kakšne blokade na motorju ali pa na štromu?

Popravljeno . Popravil vouzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal motor nima blokad. :)Ušeč mi je sicer široka zadnja guma. :D

Od odzadej ja, ampak je ne smeš pogledat od strani :D:SS

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa delal na qanannonu, za izpit se je pokvaro, tak da sm tudi jaz potem delal na tem šrotu. Ko sem se peljal po avtocesti 90 (več tak ni šlo :P), sm mislo, da mi bo balanco spipal z rok :D

Drugače pa vidim, da si ti dobro skozi prišel glede obleke, js sm moral biti oblečen ko cestar, da me je blo prav sram zapelat na cesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej večina avtošol ma to kanto od motorja za opravljanje A1 izpita, tut jst sm na tem delu. Motor ni za v gmajno, bl za u puščavo s temi gumami. Ghost nisi biv edini tako oblečen, kakega inštruktorja maš, da ti dovoli kar tako oblečen na motor :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino po velikosti mi je ugajo motorčič, za mojih slabih 170 :/ ga je pa bilo lepo manevrirat.

Popravljeno . Popravil whiteghost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je blo pa kul s tem motorjem pelat, sm ga meu tud jst k sm izpit delov. Drgač pa je men ištruktor poleg čelade pa rokavic dal še jakno. Res bl šrot tale tvoja avtošola da nimajo za eno jakno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

322216207284279357700169.jpg

evo tudi jaz sem delal izpit z tem motorjem

haha, saj sem že na prvi uri šel na cesto čez celo MS, tle res nisem mel nobene zaščite vendar proti koncu mi je inštruktor dal ene SMUČARSKE rokavice, brez ščitnikov :smoke:

aja pa na sliki mam vrtnarske rokavice

Popravljeno . Popravil sunday
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa izpit opravljal z yamaho xt....kr dobra stvarca....samo tw mi je bol zanimiv....sem razmišljal ,da bi mal predelav naredil....mallosi zračni filter,ngk racing svečka....amm pa še nekaj.....moja twjk malo olje "žre"...a je to normalno al je kaj okrog batnih obročkov in ventilov kaj narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa izpit opravljal z yamaho xt....kr dobra stvarca....samo tw mi je bol zanimiv....sem razmišljal ,da bi mal predelav naredil....mallosi zračni filter,ngk racing svečka....amm pa še nekaj.....moja twjk malo olje "žre"...a je to normalno al je kaj okrog batnih obročkov in ventilov kaj narobe?

To so pa že kar hude predelave :notworthy: Pomojem boš z njimi pridobil vsaj 8 KM, če ne več ;)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Zdravo

 

Pri motorju yamaha tw 125 mi je pocila timing chain (veriga ki prenasa vrtilno frekvenco med glavno gredjo in odmicno gredjo). Zlomilo mi je tudi odmikac ampak to ni poanta te teme. Skratka, da bi lahko namestil novo verigo potrebujem snemalec magneta (abcigar). Zanima me, ce mogoce kdo ve, kaksen abcigar naj bi pasal na ta magnet (vztrajnik) oziroma lahko tudi poslje sliko kaksen izgleda da se zadeva lahko kupi in motor koncno zalaufa.

PS. Vztrajnik je prisraufan na gred z VIJAKOM ne z matico.

Lp, Marjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, iskal sem sliko ko sem raztavil SR-ko, ki ima enak motor, ampak je ne najdem, drugače pa za zamenjavo vorige od odmične ne rabiš dajat dol magneta, mislim da v service manualu piše da prepsosto novo verigo privežeš na konec stare verige novo spuščaš počasi notri in vlečeš preko stare na drugi strani gor in potem ko je nova napeljana vse okoli jo zanetaš.

Če pa že želiš jemati dol magnet pa mislim da je dokaj enostavno, močno primi magnet in z udarno pištolo odvij vijak, če me spomin ne vara. 

Uspešno, to je zabaven motorček za šraufat :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, smasher pravi:

mislim da v service manualu piše da prepsosto novo verigo privežeš na konec stare verige novo spuščaš počasi notri in vlečeš preko stare na drugi strani gor in potem ko je nova napeljana vse okoli jo zanetaš.

 

Kolikor sem jaz razumel je težava v tem, da stare verige ni več :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sejz malo truda se da polovit, z ene strani spustiš verigo in jo iz druge loviš s kakšno žičko, ampak se mi zdi da magnet nima svojega navoja in se enostavno stakne enkrat ko se odvije vijak. (bi moral preverit v manualu) 

Mene tudi zdej čaka menjava izpišnega ventila da bom lahko šou na mamute. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, smasher pravi:

Sejz malo truda se da polovit, z ene strani spustiš verigo in jo iz druge loviš s kakšno žičko, ampak se mi zdi da magnet nima svojega navoja in se enostavno stakne enkrat ko se odvije vijak. (bi moral preverit v manualu) 

Mene tudi zdej čaka menjava izpišnega ventila da bom lahko šou na mamute. 

Veriga nima srebrnega clena, se je ne da razpoloviti, drugace bi to ze naredil

pred 21 urami, smasher pravi:

Torej, iskal sem sliko ko sem raztavil SR-ko, ki ima enak motor, ampak je ne najdem, drugače pa za zamenjavo vorige od odmične ne rabiš dajat dol magneta, mislim da v service manualu piše da prepsosto novo verigo privežeš na konec stare verige novo spuščaš počasi notri in vlečeš preko stare na drugi strani gor in potem ko je nova napeljana vse okoli jo zanetaš.

Če pa že želiš jemati dol magnet pa mislim da je dokaj enostavno, močno primi magnet in z udarno pištolo odvij vijak, če me spomin ne vara. 

Uspešno, to je zabaven motorček za šraufat :D 

Res je lusen za sraufat ja, glede na to da sem bolj na avte pa na traktorje navajen je kr lusno ucas kasn motorcek popraut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Marjan Pekolj pravi:

Veriga nima srebrnega clena, se je ne da razpoloviti, drugace bi to ze naredil

se opravicujem, zanetal bi lahko ja sam moram pol nekje orodje dobit.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

sicer sem to nalepil v temo tudi yamaha sr 125, ampak mašina je ista na žalost nimam pojma kaj človek govori ampak, šraufe se vidi v vseh jezikih

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!