Skoči na vsebino

125cc enduro motorji


Lupek

Priporočene objave

jst mam aprilio etx,mislim da tud pade v tvoj izbor.

poglej temo o tem motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si začetnik je best buy aprilia etx in yamaha tdr. še posebej yamahica-dober motor, na katerem se lahka naučiš spodobno voziti.

edini problem je da se baje hitro zgunca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se zelis vecino po cest vozit, obcasno na makedam, je po moje najbolsa izbira yamaha TDR ker hunda xl 125 v varadero je zelo draga (ok. 1.200.000 SIT se mi zdi), koliko je TDR ne vem, mislim pa da je pod miljon, rabljene ok. 98 letnik so ok. 500.000 - tmnek. sem pa slisal sam pohvale glede TDR, ima ga tudi moj sosolec in je zadovoljen :) . drgac sem pa jest za mojega (yamaha DT l. 2000) decembra dal 500.000.

sam se odloci .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporocam ti 4T motor glede vzdrzevanja in porabe. Jst mam yamaho tdr 125 je 2 taktna isti motor kot yamaha tzr in dt motor ma 40 000km letnik 95 in dela kot urca nima blokad ima 25konjev in gre 145km/h ne po stevcu po stevcu gre vec. Je pa to motor ki ima original cestne gume in lite feltne je bolj sport turning za potovanja kot pa za v gozd ma tud kr neki oklepa. Men je ta motor bomba edin vzdrzvanje in poraba bencina+olje.

Glede KTMov pa ne kupuj teh jajc!!!!ž

KTM ima yamahin motor, ki je malo navit in crkuje zarad tega na veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k s z njim lh vozš po cest na dovge relacije(avtoceste)??

jok, brate, odpade. .) zacni razmislat o kakih cestakih.

pa KTM, kolk js vem, dela tud masine, se sam sasij (to bi IKE najbolj vedel). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga ZOK sj nism mislu se skoz po avtocestah furat sam tko kšn tak motor d tud to prežvi d greš ankat al pa dvakrat na morje po avtocest!!jst tud mislm nabavt neki bl pocen pa zato raj mal starej k nimam velik dnarja pa raj še mal pošraufam zravn sam d bo delov pa d gre usaj 120!!?? a lh še kšn mnenje glede yamahe DT, aprilia ETX, kawasaki kmx!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predno se vsi stepete (ze spet), zacetnik daj uporabi malo isklanik in preberi teme o doticnih motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz mam nekak takole:

70-80% ceste ostalo pa makedam!moto je zelo obvladaljiv!jaz še mam motocross krmilo-RAMIREZ) :D :P

ma pa tut tam okol 26 konjev inseveda tut pije temu preimerno recimo tam okol 7l če ga španaš tut več! .)

ampak vse se poplača z fellingom in raznimi stunti! :D :P

drgač pa men ni žal za nakup!rajš sn dal mal več denarja in zato kupil malo bolši motor! .)

do zaj še mi ni žal! :)

zdaj pa ko bodo finance pe še pride par izbolšav! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor d tud to prežvi d greš ankat al pa dvakrat na morje po avtocest!!

sej o tem ti pravim! :) ce gres s 125 cc 2T enduro na AC, jo bos mogu gonit do konca. to ves, kaj pomeni. ce jo gonis kakih 10 minut skupi... :wacko: ...ne bo zdrzalo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej o tem ti pravim! :) ce gres s 125 cc 2T enduro na AC, jo bos mogu gonit do konca. to ves, kaj pomeni. ce jo gonis kakih 10 minut skupi... :wacko: ...ne bo zdrzalo. .)

se da.... sicer peleš okol 100km/h in se da pelat kr neki časa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da.... sicer peleš okol 100km/h in se da pelat kr neki časa...

...zgazi te pa prvi k te gre prehitet... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Začetnik, z motorjem sploh pa 125ccm ni užitka na avtocesti.

Kot so ti že nekateri predlagali pa se tudi meni za tvoje potrebe zdita najprimernejša TDR in Varadero. Ta dva tudi zgledata bolj kot "potovalne" endure, medtem ko dajejo ostali bolj off-road vtis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ej, lpo pozdravlen. Jst ti srčno priporočam Yamaho DT. Jst jo mam. Ima samo eno težavo. Za moje ture(okol200-300km/dan) imam mal premejhn rezervoar(10litrov). Ne morš pa prčakvat, d bo 125-ka šla kj dost čez 100/uro. Men je šla največ 110 z blokadam, sam so bli idealni pogoji(avtocesta,klanc na dol, veter v hrbet). Drgač sm pa lan naredu 9200km brez problema. Avtocest se izogibamj! Mislem,to je res motor za začetnike-enostaven,poceni,lahek za vozit,... samo rezervoar ima majhen. Pa še en nasvet. Če boš kupu 2T 125-ko uporabljej olje TTS od Castrola. Je najdražji ampak tut tanajbolši. Enkrat samkrat v teh 9200 kilometrih mi ni blo treba odšraufat svečke pa spucat nitke(med elektrodo in jezičkom se naredi nitka,ki prepreči nastanek iskre-če še ne veš). Pa še tole. Nkar ne kupuj novga motorja,k ga boš itak meu samo 2 leti.Kup si ene par let star motor,k je velik cenejš(samo ne v avtohišah). Začni šparat za močnejši motor.

LP

:yea2: Yamaha DT je tanajbol od stopetndvejstk!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem!!!

jz sm lastnik yamahe tdr k leti z hitrostjo 115kmh,mogoče kdaj 120!zj me pa zanima a ma ta motor kej blokad,pa kje bi jih loh mel?

hvala že za v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk si pa velik (visina, kilogrami), mas med voznjo gor kako ztelo ohlapno vetrovko/bundo?? ker TDRka naj bi sla okrog 140 odblokirana. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozrav!

jest ti za 125ccm priporocam tud cagivo super city. je bl tko na super moto narjena leti pa okrog 160km/h. jest jo mam pa sm kr zadovoln z njo. cena je pa okrog 400.000 za 98letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne vrjameš?ti še jz potrdm da 100% leti 160,k se z temu modelam poznam (cagiva super city) pa se doskat kam skp peleva pa sm se tud že z negovmu pelu in gre!!!

pa tud drgač kr lep motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

clovk, 600kubicne endure grejo po 150, 160, pa so mal bolj nafilane z navorom in mocjo k supercity!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena vmesna pripomba na to da je govora o "potovalnih" 125 motorjih.

Prej sm imu TDR125 pa sm se z njo čist kulturno pripeljou do Švice. :kva2:

Tut nobenih večjih problemou z mašino. :OK:

Popravljeno . Popravil peco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš pa še Hyosunga xrx 125 je tud 4T..........pa full je poceni, manj kot 500k sit pride nov.........samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
a ne vrjameš?ti še jz potrdm da 100% leti 160,k se z temu modelam poznam (cagiva super city) pa se doskat kam skp peleva pa sm se tud že z negovmu pelu in gre!!!

pa tud drgač kr lep motor!

Ja sej ne rečm d NE leti 160 sam pol je pa mašina tok sfrizerana d mu bo tolk lete 1000km pol bo pa RIP :lol1: ...kaj ti pomaga motor k je zrihtan d leti 160 če morš pol vsake 2 mesca(če se mal furaš)menat od bata do prenosov pa vsga boga v motorju :wacko: :lol:

Drgač pa za na npr. 80-90% ture pa 10-20% kšnga makadama je mislm da najbolš da si umislte Yamaho TDR...sam s tem motorjm lahk pozabš na kakršnakoli raztišavanja po kšnm bol razjebanm makadamom pa na kšne travnke,brezpotja,hribe itd. lahk kr takoj pozabš!

Drugač če pa misliš it kdaj pa kdaj na morje pa da se večinoma bol na izi po cestah voziš pa te kdaj pa kdaj zamika tud kšna mal bl off road scena ti res lahk priporočim Yamaho DT125...mam tud jst ta motorčk in na kšno mal lažje potovanje sploh ni problema it pa furam se dost tle okol po vas pa po bližnjih makadamih pa v Lj se tud kdaj pa kdaj zafuram in je motor čist solidno vozen na cest,tko prb. 1X na tedn mi pa zapaše tud mal se raztišat po mal bl off road potkah in sploh ni problema!Tko dost vsestranski motorčk sam je pa res d men k mam skor čist original vse tko kt so v tovarni naredl(mam samo mal poštiman ventil izpušnga sistema tko d ma motorčk ene 3,4HP več :OK: )bencina kr dost požre(okol 5,5-6L...sam računi d jst to skos do konca tišim-asfaltna cesta,ravnine,ovinki,brezpotja-->skos do konca :yea2: )pa tud olja gre kr dost sploh če maš kšnga mal bolšiga(kar je zelo priporočljivo)ker je to le cvajtakt mašina...sam je pa v visokih obratih več užitka v pospešvanju kt pr 125 4T!

To vem k sm vozu v avtošoli Yamaho TW125 in se v pospešku in končni z mojim(DT125)sploh ne more primerjat sam je pa tist fulllllllll bolš motor za vozt sploh v mal nižjih obratih k DT morš skos na 7k+ rpm držat!

;)

Popravljeno . Popravil <=YaMaHa=>
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!