Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

drži se teme

 

Dihaj. Napisal sem da je čisto ok, da imate svoje mnenje. In tudi če je to enako (kot vam je nekdo vrgel naprej), da je to nekaj povsem normalnega. 

drugi problem, pa sem rekel da je za kdaj drugič in za drugo (bolj primerno) temo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Dihaj. Napisal sem da je čisto ok, da imate svoje mnenje. In tudi če je to enako (kot vam je nekdo vrgel naprej), da je to nekaj povsem normalnega. 

drugi problem, pa sem rekel da je za kdaj drugič in za drugo (bolj primerno) temo.

lp

zadnjič, ni tule debata o funkciji. Nasprotujočih mnenj se ne sankcionira, mi pa gre na živce, ko nekdo ne zna drugače povedati, pa joče o adminih...sej vem da te žuli in bi rad nekoč nekje, a tule ne boš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, že parkrat sem prebral, da so ukrepi nepravilni, bedasti... 

kaj mi lahko kdo tukaj predstavi alternativo? Boljše ukrepe? 

hvala

Pravkar, DAMI34 pravi:

zadnjič, ni tule debata o funkciji. Nasprotujočih mnenj se ne sankcionira, mi pa gre na živce, ko nekdo ne zna drugače povedati, pa joče o adminih...sej vem da te žuli in bi rad nekoč nekje, a tule ne boš.

 

Saj ravno zato, sem avtorju povedal, da je ok da imate isto mnenje. Ne štekaš me. Tudi nisem debatiral o funkciji. 

ne žuli me, ne domišljaj si. hvala 

ps. prav nič nisem jokal o adminih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Sicer pa, že parkrat sem prebral, da so ukrepi nepravilni, bedasti... 

kaj mi lahko kdo tukaj predstavi alternativo? Boljše ukrepe? 

hvala

Saj ravno zato, sem avtorju povedal, da je ok da imate isto mnenje. Ne štekaš me. Tudi nisem debatiral o funkciji. 

ne žuli me, ne domišljaj si. hvala 

ps. prav nič nisem jokal o adminih. 

Alternativa je švedski model. Pri teh številkah sedaj (dejansko ziher večje), so ukrepi razen higiene, maske in asocialnosti, kjer je mogoče, nesmisel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Alternativa je švedski model. Pri teh številkah sedaj (dejansko ziher večje), so ukrepi razen higiene, maske in asocialnosti, kjer je mogoče, nesmisel.

 

kolikor jaz razumem naše politike, je ravno asocialnost največji problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Sicer pa, že parkrat sem prebral, da so ukrepi nepravilni, bedasti... 

kaj mi lahko kdo tukaj predstavi alternativo? Boljše ukrepe? 

hvala

 

če nisem samo jaz (brez omenjanja drugih) zapisal:

Ni ukrep, je tvoje zavedanje, tvoja distanca in tvoje druženje v zaprtem prostoru. S tem je rešeno 95% problemom. Ker če ne bi bilo, bi jaz, pa še marsikdo bil okužen.

Nadalje:

Bolnišnice s kovid bolniki : ni sprejemljivo, da se okuži zdravstveni kader. Absolutno ni, problema ne rešuje prerazporejanje, kot ti ena sreija zdravnikov in medicinskih sester odpade.

Domovi starejših: prekladanje sem ter tja (vem s prve roke) ne rešuje, ampak dviguje možnost okužb.

Nasploh zaprti prostori in skupno bivanje 24 ur zahteva tudi 100x boljše ukrepe kot so splošni ukrepi. Od popolne kontrole zaposlenih dnevno, do natančno in čimbolj izolativno delo z ljudmi, do reševanja rekupariranega in isto krožečega zraka.

Greva še na izmišljotine:

zdrav ni kužen, zdrav ne trosi virusa

dokazano je da asimptomatik zelo zelo težko okuži naprej, poleg tega govorimo o promilih možnih asimptomatikov

sedaj pa na obično rajo:

je problem držati distanco cca 1,5m?

je problem interakcija 5 minut ali manj?

Ni, torej pod temi pogoji četudi se srečaš z okuženo osebo in dosedanjimi ukrepi (maska, distanca) se ne moreš okužit.

Faking virus ne presega fizikalnih zakonitosti, je tak kot podobne gripe, je pa zelo hud, ker napade dihalne poti in še ostalo, če fašeš večjo dozo (tudi doza okužbe je pomembna) in imaš dodatna obolenja.

 

dodaj še politiko, borbo za oblast in smo v dreku

Sicer je kalkulacija napačna ker 50000,min/60=833ur

 

 

121526846_10221643486868853_568138890536461609_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Ne, socialnost je največji problem :) 

tudi asocialnost je problem. ker nismo asocialni tako, kot bi oni želeli :) 

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

če nisem samo jaz (brez omenjanja drugih) zapisal:

Ni ukrep, je tvoje zavedanje, tvoja distanca in tvoje druženje v zaprtem prostoru. S tem je rešeno 95% problemom. Ker če ne bi bilo, bi jaz, pa še marsikdo bil okužen.

Nadalje:

Bolnišnice s kovid bolniki : ni sprejemljivo, da se okuži zdravstveni kader. Absolutno ni, problema ne rešuje prerazporejanje, kot ti ena sreija zdravnikov in medicinskih sester odpade.

Domovi starejših: prekladanje sem ter tja (vem s prve roke) ne rešuje, ampak dviguje možnost okužb.

Nasploh zaprti prostori in skupno bivanje 24 ur zahteva tudi 100x boljše ukrepe kot so splošni ukrepi. Od popolne kontrole zaposlenih dnevno, do natančno in čimbolj izolativno delo z ljudmi, do reševanja rekupariranega in isto krožečega zraka.

Greva še na izmišljotine:

zdrav ni kužen, zdrav ne trosi virusa

dokazano je da asimptomatik zelo zelo težko okuži naprej, poleg tega govorimo o promilih možnih asimptomatikov

sedaj pa na obično rajo:

je problem držati distanco cca 1,5m?

je problem interakcija 5 minut ali manj?

Ni, torej pod temi pogoji četudi se srečaš z okuženo osebo in dosedanjimi ukrepi (maska, distanca) se ne moreš okužit.

Faking virus ne presega fizikalnih zakonitosti, je tak kot podobne gripe, je pa zelo hud, ker napade dihalne poti in še ostalo, če fašeš večjo dozo (tudi doza okužbe je pomembna) in imaš dodatna obolenja.

 

 

ok, hvala za odgovor. 

zdaj pa vprašanje. resno. Se držiš 1,5m razmaka? jaz se ne, pošteno povedano. Se rokuješ? Interakcija 5 min ali manj? Težko je to, ni tako lahko. 

Če ne drugega, poglej ride, poglej OMW Postojno.... več kot 5 min in manjk kot 1,5m. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Sicer pa, že parkrat sem prebral, da so ukrepi nepravilni, bedasti... 

kaj mi lahko kdo tukaj predstavi alternativo? Boljše ukrepe? 

hvala

Nobena prisila ni dobra, ker ustvarja le upor. 

Lepo bi lahko povedali, kaj se je zgodilo in kakšna so priporočila....kdor se jih ne bo držal, ne bo upravičen do medicinske pomoči npr. Za normalne ljudi bi to moralo zadostovat, zaščitili bi nebogljene...to se mi zdi normalno, ker nihče ne trdi da virusa ni.

Kot priporočila bi lahko navedli še zdrav način življenja, okrepitev imunskega sistema...delo v tej smeri. Saj kdor kadi ve, da bo sam kriv, če bo zbolel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Nobena prisila ni dobra, ker ustvarja le upor. 

Lepo bi lahko povedali, kaj se je zgodilo in kakšna so priporočila....kdor se jih ne bo držal, ne bo upravičen do medicinske pomoči npr. Za normalne ljudi bi to moralo zadostovat, zaščitili bi nebogljene...to se mi zdi normalno, ker nihče ne trdi da virusa ni.

Kot priporočila bi lahko navedli še zdrav način življenja, okrepitev imunskega sistema...delo v tej smeri. Saj kdor kadi ve, da bo sam kriv, če bo zbolel...

zbolel za čim? Covidom? 

"ne bo upravičen do medicinske pomoči". Tukaj se mi porajata 2 vprašanji:

- Kako bi vedel, če se je nekdo držal priporočil

- odklonit zdravstveno pomoč? Se ti zdi to ok, normalno, humano? 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

tudi asocialnost je problem. ker nismo asocialni tako, kot bi oni želeli :) 

ok, hvala za odgovor. 

zdaj pa vprašanje. resno. Se držiš 1,5m razmaka? jaz se ne, pošteno povedano. Se rokuješ? Interakcija 5 min ali manj? Težko je to, ni tako lahko. 

Če ne drugega, poglej ride, poglej OMW Postojno.... več kot 5 min in manjk kot 1,5m. 

dnevno srečan 10-15 strank, od 1-3 osebe cca. Srčam ,vidim itd.

1,5m da, ali več. Uporabljam tudi masko, ker je tako zapovedano. Se ne rokujem, zakaj bi se? Mislim, da nobena služba ne zahteva rokovanja.

Bistvo pa je:

maska ko sedem v vozilo odstranjena z obraza za trakce, razlužilo na roke in gremo dalje. Simpl. 

Pa da ne bom filozofiral.

Se vprašaš kaj počne delavec na Petrolu, ko ma dnevno 100-200 strank? kako preživi ? Trgovka na blagajni v hipermarketu?

Ride: živ dokaz da ni panike z zunanjimi okužbami, niti enega n pogrešajo, ki bi se okužil. Prednost je da so zunaj, da se ne potijo skupaj, ker bi plesali kolo ali se šli grupni sex.

OMW pumpa mora upoštevati NIJZ priporočila. Hkrati lahko vse jemlješ kot dokaz da zdravi pač niso kužni.

Pravkar, Snečer pravi:

Se držim distance, razen doma :) rokujem se ne več, tudi v oči več ne gledam.

gledaš lahko zaenkrat baje...

ps. smo poleti potovali, smo, tudi preko rdečih držav in še marsikam, kjer so bili ukrepi mnogo bolj labilni kot pri nas. Torej se da, se strinjaš?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

zbolel za čim? Covidom? 

Za čim kadilci zbolevajo ponavadi? ...trenutno lahko tudi zaradi covida.

Na vsaki škatlici cigaret je opozorilo, pa jih to ne gane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

dnevno srečan 10-15 strank, od 1-3 osebe cca. Srčam ,vidim itd.

1,5m da, ali več. Uporabljam tudi masko, ker je tako zapovedano. Se ne rokujem, zakaj bi se? Mislim, da nobena služba ne zahteva rokovanja.

Bistvo pa je:

maska ko sedem v vozilo odstranjena z obraza za trakce, razlužilo na roke in gremo dalje. Simpl. 

Pa da ne bom filozofiral.

Se vprašaš kaj počne delavec na Petrolu, ko ma dnevno 100-200 strank? kako preživi ? Trgovka na blagajni v hipermarketu?

Ride: živ dokaz da ni panike z zunanjimi okužbami, niti enega n pogrešajo, ki bi se okužil. Prednost je da so zunaj, da se ne potijo skupaj, ker bi plesali kolo ali se šli grupni sex.

OMW pumpa mora upoštevati NIJZ priporočila. Hkrati lahko vse jemlješ kot dokaz da zdravi pač niso kužni.

V čem je fora, da s stranko si na 1,5m, z masko. Ko prideš na OMW pa s kolegom za isto mizo, brez maske, ipd.  je kakšna razlika? 

pazi, ne rečem da ti sediš s kolegom za isto mizo, postavil sem vprašanje/primerjavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, tomaz69 pravi:

64B3A1FA-F5B6-4C88-816F-00C404862248.jpeg

če bodo ti ukrepi še dolgo bom tudi jaz moral nositi masko, tako v kuhinji kot v kleti (šalami, šnops pa to)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Za čim kadilci zbolevajo ponavadi? ...trenutno lahko tudi zaradi covida.

Na vsaki škatlici cigaret je opozorilo, pa jih to ne gane...

ok, jasno. Rak pljuč. 

moj sodelavec, nikoli cigareta povohal. Rak pljuč. Si je sam kriv? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

V čem je fora, da s stranko si na 1,5m, z masko. Ko prideš na OMW pa s kolegom za isto mizo, brez maske, ipd.  je kakšna razlika? 

pazi, ne rečem da ti sediš s kolegom za isto mizo, postavil sem vprašanje/primerjavo. 

fora je v predpisu. -Sem ti že povedal. Tudi pri mizi sediš dober 1,5m stran, vsaj jaz, oziroma ne sedim. Na ridah se ustavim za čik, na omw sem bil letos nekje po koncu epidemije zadnjič. Sem pa vsaj vsakih 14 dni preko rid

ps. načeloma maska ni potrebna za 1,5m razdalje in zunaj, ampak ker je narava dela taka da grem tudi v prostore, kjer blago zložim na svoje mesto, ker mogoče kako rečem še z nabavno službo, je pač maska, stalno gor in dol dajat je brezveze.

ps. brada je kurac, spregovoriš 2 stavka in maska leze dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

fora je v predpisu. -Sem ti že povedal. Tudi pri mizi sediš dober 1,5m stran, vsaj jaz, oziroma ne sedim. Na ridah se ustavim za čik, na omw sem bil letos nekje po koncu epidemije zadnjič. Sem pa vsaj vsakih 14 dni preko rid

4je za mizo težko 1,5m. No, jaz sem bil ene 4x na OMWju, vse polno, brez razmaka. Je kr težko to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

ok, jasno. Rak pljuč. 

moj sodelavec, nikoli cigareta povohal. Rak pljuč. Si je sam kriv? 

Tudi nekateri izmed tistih, ki dosledno upoštevajo ukrepe bodo zboleli za covidom, le možnosti se procentualno spremenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerci in primorci so si fajn zrihtali .. oni lahko hodjo srat v Ljubljano brez dovoljenja ostali, ki prebivamo v osrednjoslovenski regiji, pa lahko samo kamne mečemo preko mej regije :huh: 

Pa vsi študenje, ki so virus prinesli v Ljubljano gredo komot domov po novo porcijo virusa in ga prinesejo v Ljubljano ... 

edino, če jaz kaj tukaj ne razumem :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

 

Se vprašaš kaj počne delavec na Petrolu, ko ma dnevno 100-200 strank? kako preživi ? Trgovka na blagajni v hipermarketu?

 

 

se ne rabim za njih spraševat, moram za svojih 56 to skrbeti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

4je za mizo težko 1,5m. No, jaz sem bil ene 4x na OMWju, vse polno, brez razmaka. Je kr težko to. 

se izogibam omw. Vidim gnečo, grem dalje. Ampak tak sem po naravi in sem bil že prej, ni covid vzrok.

Je pa nekaj, dokaz da ni vse tako nevarno pri prenosu ravno to.

Greva na obalo, Koperski konec relativno malo okužb. Poleti in jeseni, garantiram sem videl, ker sem dol vozil blago strankam, nabito polno vse. Pa ni panike z okužbami.

Istra: je v dveh mesecih prinesla izgubo prometa zaradi spomladanskih zapor, pa ni drame.

Pravkar, maus pravi:

Štajerci in primorci so si fajn zrihtali .. oni lahko hodjo srat v Ljubljano brez dovoljenja ostali, ki prebivamo v osrednjoslovenski regiji, pa lahko samo kamne mečemo preko mej regije :huh: 

Pa vsi študenje, ki so virus prinesli v Ljubljano gredo komot domov po novo porcijo virusa in ga prinesejo v Ljubljano ... 

edino, če jaz kaj tukaj ne razumem :huh: 

ne belivaš, ampak se strinjam. Nonsens, vse skupaj, že zarad službe bo 20% prebivalstva ostale Slo penetriralo v osredno Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ne belivaš, ampak se strinjam. Nonsens, vse skupaj, že zarad službe bo 20% prebivalstva ostale Slo penetriralo v osredno Slovenijo.

evo .. pa še en šok, da se strinjaš z mano :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

se ne rabim za njih spraševat, moram za svojih 56 to skrbeti. 

pa saj so jasna pravila? Skoz pleksi niti sperma ne leti, če kdo onanira.

Pravkar, maus pravi:

evo .. pa še en šok, da se strinjaš z mano :huh: 

si že bližje okužbi :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!