Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

20 minutes ago, Spasku said:
Kaj  to ni dovolj ne rabiš nobene statistike
 
 

 Obstaja statistika, iz Bergama, ki jo razni teoretiki ipd, ne zelijo slisati, ali oznacujejo kot neprimerno za prmerjave itd. Pa je cisto enostavna: porast pogrebov v okrozju Bergamo. Ne pogrebov zaradi korone, ne pogrebov zaradi komplikacij ob koroni, ne pogrebov zaradi vesoljckov, ipd, ampak samo pogrebov. 1400% povecanje pogrebov od dolgoletnega povprecja.  Da se pojasnim tole: dolgoletno povprecje pogrebov in samo pogrebov, vkljucuje starostnike, gripo, nesrece, itd.   Torej je tezko reci da gre za prirejanje, da bi bila korona videti nevarnejsa. Pa vecina samo zamahuje z roko, in se izmislja razne res neverjetne scenarije, ker jim pac najenostavnejsi razlog (occamova britev) ni pogodu. Ne, ni korona hinavska, UFO zarota je. Jezes!

 

P.S.: Sam trdim, da ne gre za zaroto. Zarota pomeni nacrtovanje, spletkarjenje, in povzrocitev bolezni. Se mi zdi nemogoce, da bi se povezali in kitajci, in vse vlade, in zdravniki, sestre ipd.  Gre pa sigurno za oportunizem in izkoriscanje trenutne situacije za politiko, bogatenje,  dogovarjanje, povecavo moci, ipd.   Vseeno to ni zarota, bi rekel.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statistika: Šef ima 10000 eurov plače. 9 ostalih delavcev pa po 700 eur= 1630 evrov na osebo. Statistično ima vseh deset vrhunske plače. Statistika je res fajn- če "pozabiš" kakšen pomemben detajl.

Glede Bergama-če vedeli starost umrlih bi bila statistika bolj "poštena".

 

V USA prileti orkan sem pa tja. Takrat uniči 90% vseh hiš. Faq, če bo pri nas orkan bo zjebalo 90% vseh hiš. Statistika že pravi tako, a ne? A sem pozabil dodati, da američani delajo hiše iz "kartona" pri nas so pa zidane. Po krasu iz kamna? ect...  Preden me jebeš, kaj ima USA veze s to temo, te jaz prašam, pa kaj ti mešaš Bergamo v Slo? 

 

Pa poskusi enkrat dojet... Korona JE nevarna. Bolj nevarni so politiki, ki čez celo poletje niso naredili NIČ, da bi se pripravili na 2 val. Ukvarjali so se z Erjavcem in Pivčevo(je bila že predobra, pa so jo zjebal, mogoče preveč poštena), čeprav so sami govorili, da prihaja. Sedaj bodo dajali denar upokojencem, ki so itak najmanj oškodovani( je pa faj kupovat glasove upokojencev, ki niso zadovoljni z rošadami v DESUS) namesto, da bi ga namenili za osebje, respiratorje in prostore.

Vodilne skrbi za ljudstvo? Aha. Predvsem za njihove glasove na volitvah. Potem se konča. No ja srbi jih tudi to, če bodo še na oblasti, ko bo cepivo. Provizije bodo bajne.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Na MS pa itak imamo druga pravila, privat forum, je treba prebrati smernice...

Kdo je MS doktor?

Ker je MS forum javen in omogoča dostop vsakomur, mora enako spoštovat in se držat slovenske zakonodaje. Torej pravila in smernice tega foruma ne smejo biti v nobenem primeru v nasprotju s slovensko zakonodajo tega področja. 
 

Kdo so MS “doktorji” me sprašuješ? Glede na dejstvo, da pišejo in objavljajo razne članke, sem prepričan, da se bodo zmogli sami prepoznat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, truckdriver pravi:

Ker je MS forum javen in omogoča dostop vsakomur, mora enako spoštovat in se držat slovenske zakonodaje. Torej pravila in smernice tega foruma ne smejo biti v nobenem primeru v nasprotju s slovensko zakonodajo tega področja. 
 

Kdo so MS “doktorji” me sprašuješ? Glede na dejstvo, da pišejo in objavljajo razne članke, sem prepričan, da se bodo zmogli sami prepoznat. 

forum je privaten, ni javen, kdor se prijavi mora spoštovati smernice, pravila foruma

če ne gre, se ne prijavit...

zelo preprosto

ti je bilo se razloženo in ti ne bo več razlagano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

forum je privaten, ni javen, kdor se prijavi mora spoštovati smernice, pravila foruma

če ne gre, se ne prijavit...

zelo preprosto

ti je bilo se razloženo in ti ne bo več razlagano

Tudi na vseh drugih forumih se je potrebno prijavit in spoštovat smernice. Vendar le te ne smejo biti v nasprotju s slovensko Ustavo in zakonodajo. 

Popravljeno . Popravil truckdriver
  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, truckdriver pravi:

Tudi na vseh drugih forumih se je potrebno prijavit in spoštovat smernice. Vendar le te ne smejo biti v nasprotju s slovensko Ustavo in zakonodajo. 

saj niso, neprimerno vsebino in provokatorje ustrezno sankcionirami, ti si med njimi

dejansko je to moto forum in priporočajo se moto prispevki,tvojih ni ali pa so pičli

to ni politični forum in poveličevanje vlade in sds imaš drugje, to bo moderirano

vse v skladu z zakonom in ustavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

saj niso, neprimerno vsebino in provokatorje ustrezno sankcionirami, ti si med njimi

dejansko je to moto forum in priporočajo se moto prispevki,tvojih ni ali pa so pičli

to ni politični forum in poveličevanje vlade in sds imaš drugje, to bo moderirano

vse v skladu z zakonom in ustavo

Zakaj potem obstaja rubrika politiziranje, če se po tvojem mnenju ne sme izražat lastnih političnih prepričanj, kljub temu, da posti niso žaljivi? 
Pa tudi nikjer ne piše, da se ne sme hvalit ali kritizirat določene vlade ali politične stranke. Tega v smernicah tega foruma ni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jvalant pravi:

  :) Tof in co. so bili carji, ne pa Avdic, Potrc itd danes....

Edini car je bil Frane Milčinski - Ježek. Ostali so pa večinoma lizali rin*** oblastem, da so lepo živeli od nedela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ProdriveR pravi:

 

OK, mladino mislim da lih ne morš navest kot nek kredibilen vir. Vsaj na moji listi je med nova24 in demokracijo.

nisem zaslepljen s tem, kaj in za koga dela mladina. objavljam zapis Polone Fijavž, dopisnice RTV in Nemčije. . 

Sicer pa koliko je sploh kredibilnih virov?

In vem, da marsikdo od strokovnjakov molči, ker se boji zase. Koneckoncev je kar nekaj grožen po spametovanju drugačemislečih.

Bomo videli, koliko časa bo še Fafangel na delovnem mestu, glede na njegove zadnje izjave.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, truckdriver pravi:

Zakaj potem obstaja rubrika politiziranje, če se po tvojem mnenju ne sme izražat lastnih političnih prepričanj, kljub temu, da posti niso žaljivi? 
Pa tudi nikjer ne piše, da se ne sme hvalit ali kritizirat določene vlade ali politične stranke. Tega v smernicah tega foruma ni. 

tako kot Janša briše na svojem twiterju, bo enako tukaj, s tem da ne bo janša brisal

provokatorji in ultra desničarji niso primerni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2020 ob 23:22, jvalant pravi:

 Ne trudi se...  Karkoli najdes na spletu, ipd, nima popolnoma nobene verodostjnosti in dokazov... Danasnje dni se poebej, ker se da mariskaj narediti, prirediti, posneti, itd. 

Samo prašam, od kje pa ti dobivaš podatke o Bergamu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Spasku pravi:

Se ne spomnim da bi morale države kupovat hladilne konternerje za spravljat mrtve,pa vi zarotniki lahko govorite kar hočete.Zato je stanje tako kot je.Tisti ki so zaradi neupoštevanja ukrepov bi morali bit tretireni kot kriminalci.

A pol je Hojs kriminalc, in vsi ki so javno žural brez mask?

E ne, samo navaden narod je kriminalc? A vsak, ki se okuži je kriminalc?

Verjemi, da boš ti ali jaz takoj fasala kazen in bila tretirana kot kriminalca, če bova kršila ukrepe. Kar pojdi v Kranj jest rogljiček :D

In bolj malo govorimo o zaroti. Mrtvih je veliko, ker so zafural z ukrepi. Kdo so umrli? V glavnem starostniki iz DSOjev...seveda so zajebal zadevo, ampak ne bodo priznali. Občasno pa tudi komu, ki si še upa spregovoriti uide, da so malce zafural.

Vsespološno omejevanje nima več učinka, če je virus enakomerno razpršen. Edini učinek je in bi bil (že od aprila maja trobim eno in isto) da se zadeve začne barierno reševati na mikrolokacijah. In tam bi se potem učinek poznal. Če uspeš preprečit vdor virusa v DSO, če uspeš omejiti ali zaustaviti prenos virusa po bolnišnicah. Mi veliko manj vemo kot priznajo. Po bolnišnicah dokaj dobro hara virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, truckdriver pravi:

Zakaj potem obstaja rubrika politiziranje, če se po tvojem mnenju ne sme izražat lastnih političnih prepričanj, kljub temu, da posti niso žaljivi? 
Pa tudi nikjer ne piše, da se ne sme hvalit ali kritizirat določene vlade ali politične stranke. Tega v smernicah tega foruma ni. 

rubrika politiziranje obstaja zato, da tam politiziraš, tule raje ne, ker pol bo jok, da so brisani nadvse pomembni prispevki.

 

Pravkar, truckdriver pravi:

Jaz nisem Janša in me tudi nič ne briga, kaj on počne na svojem twitter profilu. 
Če izražam svoja prepričanja o določeni tematiki na korekten in ne žaljiv način, nikakor nisem provokator. Pa tudi ne ultra desničar, saj v Sloveniji ne obstajajo ali pa jih je samo za vzorec. 
Precej večje število pa je antifa ultra levičarjev, ki povzročajo velikansko škodo državljanom in državi Sloveniji. Teh pa nikjer ne omenjaš. Le zakaj, se sprašujem?

lej, zdaj se pa ustavi pojasnjevat, linkaj določen post v temo politiziranje in tam pojasnjuj, se da.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

rubrika politiziranje obstaja zato, da tam politiziraš, tule raje ne, ker pol bo jok, da so brisani nadvse pomembni prispevki.

 

Se strinjam in bom prenehal v tej rubriki s politiziranjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

nisem zaslepljen s tem, kaj in za koga dela mladina. objavljam zapis Polone Fijavž, dopisnice RTV in Nemčije. . 

Sicer pa koliko je sploh kredibilnih virov?

 

Na žalost zelo malo :( 

Najraje pridobivam čim več različnih informacij z "vseh strani", zaenkrat še najbolj "zaupam" RTV-ju, čeprav gre dokaj hitro po poti POP-tvja :( 

 

Kar se pa zdravstva tiče, mi je dobr rekla ena kolegica, zaposlena na ukc. Da po kaki logiki je lahko navadna kartuša za računalnik cenejša v trgovini, kot jih dobijo oni? Ampak, dokler furajo stvari razni Zemljariči, bo še dolgo tako. 

 

Mislim, da je fajn, da se oblasti menjajo, ker tako vseeno pride do manjšiih sprememb. Samo na žalost je tako, da zaenkrat jaz ne vidim neke pametne alternative v bližnji prihodnosti . 

P. Damijan mi je drgač kul, sam če gledaš, koga ima "pod sabo" ti gre pa na bruhanje :(  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ProdriveR pravi:

Na žalost zelo malo :( 

Najraje pridobivam čim več različnih informacij z "vseh strani", zaenkrat še najbolj "zaupam" RTV-ju, čeprav gre dokaj hitro po poti POP-tvja :( 

 

Kar se pa zdravstva tiče, mi je dobr rekla ena kolegica, zaposlena na ukc. Da po kaki logiki je lahko navadna kartuša za računalnik cenejša v trgovini, kot jih dobijo oni? Ampak, dokler furajo stvari razni Zemljariči, bo še dolgo tako. 

 

Mislim, da je fajn, da se oblasti menjajo, ker tako vseeno pride do manjšiih sprememb. Samo na žalost je tako, da zaenkrat jaz ne vidim neke pametne alternative v bližnji prihodnosti . 

P. Damijan mi je drgač kul, sam če gledaš, koga ima "pod sabo" ti gre pa na bruhanje :(  

 

spet smo pri politiki, ajde jo povežem s korono. 

Pozicija izkorišča korona krizo za čimvečje povečanje oblasti, hitijo nastavit svoje ljudi na najbolj ključna mesta.

opozicija, bi morala nadzirati pozicijo, pa so tako hudo nesposobni (JJ je car za opozicijo, zato pa še ni bil v stanju preklopiti miselnosti da je sedaj na poziciji in da ni treba skozi se braniti niti lagati), da jim verjetno nihče ne verjame. Tako da, tudi samo poskušajo (sicer zlo slabo) izkoristiti korona krizo za vrnitev na pozicijo.

Na eni in drugi lokaciji, je kar nekaj dobrih in sposobnih osebkov. Večina pa so:

iskalci dobička ali pa nesposobni.

In ker se ukvarjajo sami s seboj  in ohranitvijo stolčka večinoma , se je marsikaj v zvezi s korono uredilo prepozno. Sicer ne verjamem da bi bilo kaj bolje, če bi na oblasti bila kaka druga opcija.

Žalostno je to, da se poskuša, drugačno, tudi strokovno mnenje utišati. To žal ni demokracija.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Bergamo sem ravnokar dobil podatek iz prve roke, da nihče od policistov, gasilcev in domačinov ne ve, kje so vsi ti umrli. Slike trupel so iz Lampuse izpred nekaj let. Pogrebci zbirajo trupla, da jih peljejo kot na razstavi. V prometnih nesrečah umrli so imel v mrliškem listu razlog smrti napisano korona.

In da Thumper, za to, da razlog smrti lahko napišejo korona žalujočim plačajo pogreb. Dokumenta ni, je telefonski klic. In tudi če bi bil, ga niti pod razno ne prilimam tukaj in kogarkoli kakorkoli spravim v kakšno težavo. Raje vidim, da me imaš za lažnivca in teoretika zarot. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, skalar36 said:

Za Bergamo sem ravnokar dobil podatek iz prve roke, da nihče od policistov, gasilcev in domačinov ne ve, kje so vsi ti umrli. Slike trupel so iz Lampuse izpred nekaj let. Pogrebci zbirajo trupla, da jih peljejo kot na razstavi. V prometnih nesrečah umrli so imel v mrliškem listu razlog smrti napisano korona.

In da Thumper, za to, da razlog smrti lahko napišejo korona žalujočim plačajo pogreb. Dokumenta ni, je telefonski klic. In tudi če bi bil, ga niti pod razno ne prilimam tukaj in kogarkoli kakorkoli spravim v kakšno težavo. Raje vidim, da me imaš za lažnivca in teoretika zarot. 

 
Misliš da so ljudje tako neumni da ne vejo kje je  kaj slikano in to v samo eni cerkvi takih slik z Bergama je kar hočeš.Članek iz 1 Aprila.
 
 
Cerkev San Giuseppe v mestu Seriate (Bergamo) je polna krst ljudi, ki so umrli po epidemiji koronavirusa.Župnik don Mario. Človek se vpraša, kje je Bog. Vojska nato trupla, namenjena za sežig, prenese izven regije,karabinjerji pa pepel dostavijo družinskim članom.
 
110949642-9103f2e8-b4c8-4b08-8430-87ff514e74cd.thumb.jpg.f7a763930d7c616fcd19f1114475b741.jpg
V Bergamo se vrača vojska za prevoz 70 trupel s pokopališča v druge  regije.
132805676-7866f381-bd86-49b4-a900-f25cb55123b4.thumb.jpg.7568495be61a0d4e44efc17b5b37dbbf.jpg
 
 
 
Popravljeno . Popravil Spasku
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, skalar36 pravi:

Za Bergamo sem ravnokar dobil podatek iz prve roke, da nihče od policistov, gasilcev in domačinov ne ve, kje so vsi ti umrli. Slike trupel so iz Lampuse izpred nekaj let. Pogrebci zbirajo trupla, da jih peljejo kot na razstavi. V prometnih nesrečah umrli so imel v mrliškem listu razlog smrti napisano korona.

In da Thumper, za to, da razlog smrti lahko napišejo korona žalujočim plačajo pogreb. Dokumenta ni, je telefonski klic. In tudi če bi bil, ga niti pod razno ne prilimam tukaj in kogarkoli kakorkoli spravim v kakšno težavo. Raje vidim, da me imaš za lažnivca in teoretika zarot. 

Slučajno sem nakladal v Bergamu (podjetje Italcanditi) in si ogledal situacijo, pa tudi kako besedo smo rekli. 

Torej:

interakcija poteka podobno kot drugod. Maska in čvek. Vse ostalo, popolnoma nič drugače, kot ostali svet (pa še ne trdim da Italija obvlada kontrolo, namreč to je narod, ki najbolj raztegne pravila, kakršnakoli.)

Je zaznat paniko? NE

je zaznat, karkoli drugega v stilu odvažamo umrle v hladilnikih, vojska posega...žal NE

Ko vprašaš folk, kako se bori s situacijo, je zelo jasen odgovor: poskrbi sam zase in za dovolj distance, če se da, se pogovarjaj zunaj. -nič drugače kot pri nas in večjem delu EU. Tudi sam podpis in prevzem dokumentov ni nič drugačen kot drugje. Zaščitno steklo, podpis in ČAO

Med nakladanjem sem s kolegom zastopnikom za Slovenijo, na prostem opravil še malce razgovora. Celo na kavo me je vabil, a sem jo zavrnil zaradi situacije.

Tako da, ja Bergamo...kdo in kje ga je zafukal prepuščam čisto svobodno razmišljanje. Jeh pa lahko malce zagovarjam, namreč bili so prvi. Zmešal so vse, od zdravih do bolanih.

Se pa strinjam za zapisom, včasih so umirali zaradi vsega živega, trenutno samo zaradib Korone. Cifre se rabi..pod nujno.

Ampak izgovor in fake fotke so fajn za ustvarjanje panike, kljub temu , da vis vemo, da je bilo hudo, res hudo...le fotkal ni nihče, pa je zato pokradel fotke z neta. Tako kot pri nas. Ni problem da ne moreš upepelit 50kom umrlih, problem je, če iz tega ustvariš celo znanost in dramo.

 

 

 

Pravkar, Spasku pravi:
 
Misliš da so ljudje tako neumni da ne vejo kje je  kaj slikano in to v samo eni cerkvi takih slik z Bergama je kar hočeš.Članek iz 1 Aprila.
 
 
Cerkev San Giuseppe v mestu Seriate (Bergamo) je polna krst ljudi, ki so umrli po epidemiji koronavirusa.Župnik don Mario. Človek se vpraša, kje je Bog. Vojska nato trupla, namenjena za sežig, prenese izven regije,karabinjerji pa pepel dostavijo družinskim članom.
 
110949642-9103f2e8-b4c8-4b08-8430-87ff514e74cd.thumb.jpg.f7a763930d7c616fcd19f1114475b741.jpg
V Bergamo se vrača vojska za prevoz 70 trupel s pokopališča v druge  regije.
132805676-7866f381-bd86-49b4-a900-f25cb55123b4.thumb.jpg.7568495be61a0d4e44efc17b5b37dbbf.jpg
 
 
 

90% fotk na netu iz Bergama je ponarejenih. Kar ne pomeni, da niso meli toliko mrtvih. Ampak slikovnega materiala ni bilo, pa si je bilo potrebon sposojat.

Sem lepo zapisal. Če pogrebni zavod sfolga 7 mrtvih na teden, jih 50 še ni drama, končna cifra je vseeno končna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

126958024_10225210503880594_2520866647297069337_n.jpg.a142a99e0c5d1e74bfc7f58266b5b624.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

 

In da Thumper, za to, da razlog smrti lahko napišejo korona žalujočim plačajo pogreb. Dokumenta ni, je telefonski klic. In tudi če bi bil, ga niti pod razno ne prilimam tukaj in kogarkoli kakorkoli spravim v kakšno težavo. Raje vidim, da me imaš za lažnivca in teoretika zarot. 

Kje s ti mene zdej  najdu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, thumper pravi:

Kje s ti mene zdej  najdu?

Citirz si me par pistov nazaj, as pozabu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se prvega vala tiče in števila umarlih. Brat dela na eni žagi in so v prvem valu dobili posel za razrez hlodovine za izdevalo trug. Kukr vem so na veliko izvažali v italijo. Sicer ga nisem nič spraševal, kako je zdaj, ampak mislim da številke o umrlih niso napihjene.

 

So pa itak italjani mal posebni in si radi izposojajo slike. Sam za primer...

https://www.rtvslo.si/svet/rai-manipuliral-s-fotografijo-slovenskih-talcev/276815

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm?, v ukc mb nardijo hitri test, ki pokaže okužbo. Ok. Drug dan ponovijo testiranje z normalnim testiranjem....negativen. 

Vse gre v statistiko, zato pa mamo kot pač mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, skalar36 pravi:

Citirz si me par pistov nazaj, as pozabu

Ja sm pozabu za 3 dni nazaj k nisi citiral..

Saj veš kako je s tem rekla kazala.. dokumenti obstajajo -če nič drugega nakazilo od nekje nekomu. Se da zakrit podatke in datume tako,da se ne more povezat s prejemnikom.. tako da zaenkrat ni dokazov, za katerimi zmeraj stremimo v prid resnice..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!