Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Čepinova U? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mal, pa sledijo kuharski nasveti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

prekleto dobro in jasno napisan članek

 

https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/ne-vdihujte-zraka-ki-so-ga-izdihali-drugi/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1io1MjPrE8_ezxdoGXdzxvh3eKVnApKMawrfG88KxWJM58smpxZlHRuL4#Echobox=1617602906

 

Najnovejša zapora javnega življenja ne prinaša nobenega ukrepa, ki bi upošteval aerogeni prenos okužbe.

Najhujšo kritiko zasluži dejstvo, da se svetovalna skupina sploh ne ukvarja s problemom okuženega zraka v notranjih prostorih. Zanemarja potrebo po zračenju ali filtraciji zraka. Gre za neverjetno slepoto, ki postavlja vprašanja o odgovornosti. Ob tem ne gre za nobeno novost: skrb za neokužen zrak je že dolgo prisotna v živilski industriji, v proizvodnji zdravil in drugod. Ampak pri koronavirusu ves svet ponavlja osnovno šolo. No, ne ves svet. Ponekod uvajajo pouk na prostem. Ali ob na stežaj odprtih oknih učilnic. Marsikje prenavljajo mehansko ventilacijo, v katero vstavljajo filtre HEPA. Povečuje se tudi uporaba FFP2 mask...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha Mazzini v svoji kolumni piše tudi o varčevanju pri nabavi cepiva in trdi, da smo bolj škrti od Židov:

Pred časom je bil v Jutarnjem listu objavljen zanimiv intervju z enim od organizatorjev cepljenja v Izraelu in fenomenalen se mi je zdel del, v katerem spraševalec začudeno ugotavlja, kako divje so se Izraelci vrgli v nabavo cepiv in kako drago so jih plačali, intervjuvanec pa ne razume dobro tega čudenja, saj so denarja vse skupaj porabili le "za dvodnevne stroške zaprtja države". (vir)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanstveniki: Kavarne na prostem so varne

Dublin/London, 08.04.2021, 9:35 | Posodobljeno pred dvema urama

 
 
Čeprav so maske na prostem spet obvezne, pa številni tega ukrepa ne upoštevajo več. Tudi raziskave so pokazale, da je tveganje za okužbo z novim koronavirusom na prostem zanemarljivo. Znanstveniki celo pravijo, da so kavarne in lokali na prostem varni, pomembno je namreč to, kar se zgodi po aktivnosti na prostem.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Znanstveniki: Kavarne na prostem so varne

Dublin/London, 08.04.2021, 9:35 | Posodobljeno pred dvema urama

 
 
Čeprav so maske na prostem spet obvezne, pa številni tega ukrepa ne upoštevajo več. Tudi raziskave so pokazale, da je tveganje za okužbo z novim koronavirusom na prostem zanemarljivo. Znanstveniki celo pravijo, da so kavarne in lokali na prostem varni, pomembno je namreč to, kar se zgodi po aktivnosti na prostem.

raziskavo sem tudi objavil, v tej temi, mogoče že kak val nazaj :P

ps. saj naši tut vedo, ampak se delajo neumne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo.

Nekateri na MS smo to uvideli že zelo zgodaj, pa še titul nimamo, le kako je to možno. :)

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Zanimivo.

Nekateri na MS smo to uvideli že zelo zgodaj, pa še titul nimamo, le kako je to možno. :)

čeb mel titulo bi moral molčati :P

ukom pa to :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

 

prekleto dobro in jasno napisan članek

 

https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/ne-vdihujte-zraka-ki-so-ga-izdihali-drugi/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1io1MjPrE8_ezxdoGXdzxvh3eKVnApKMawrfG88KxWJM58smpxZlHRuL4#Echobox=1617602906

 

Najnovejša zapora javnega življenja ne prinaša nobenega ukrepa, ki bi upošteval aerogeni prenos okužbe.

Najhujšo kritiko zasluži dejstvo, da se svetovalna skupina sploh ne ukvarja s problemom okuženega zraka v notranjih prostorih. Zanemarja potrebo po zračenju ali filtraciji zraka. Gre za neverjetno slepoto, ki postavlja vprašanja o odgovornosti. Ob tem ne gre za nobeno novost: skrb za neokužen zrak je že dolgo prisotna v živilski industriji, v proizvodnji zdravil in drugod. Ampak pri koronavirusu ves svet ponavlja osnovno šolo. No, ne ves svet. Ponekod uvajajo pouk na prostem. Ali ob na stežaj odprtih oknih učilnic. Marsikje prenavljajo mehansko ventilacijo, v katero vstavljajo filtre HEPA. Povečuje se tudi uporaba FFP2 mask...

ne bit zunaj ko piha veter ..

pred 6 urami, Darko3g pravi:

Miha Mazzini v svoji kolumni piše tudi o varčevanju pri nabavi cepiva in trdi, da smo bolj škrti od Židov:

Pred časom je bil v Jutarnjem listu objavljen zanimiv intervju z enim od organizatorjev cepljenja v Izraelu in fenomenalen se mi je zdel del, v katerem spraševalec začudeno ugotavlja, kako divje so se Izraelci vrgli v nabavo cepiv in kako drago so jih plačali, intervjuvanec pa ne razume dobro tega čudenja, saj so denarja vse skupaj porabili le "za dvodnevne stroške zaprtja države". (vir)

meni se ne da zdajle ko jem zadje grižljaje prekomerne porcije rižote.... najdi dvodnevne stroške zaprtja izraela in primerjaj s slovenijo.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

ne bit zunaj ko piha veter ..

 

sj vem, že 3 maske mi je odneslo, a sm ogoržen? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

sj vem, že 3 maske mi je odneslo, a sm ogoržen? :P

 

ogrožen ne, najbrž pa zgrožen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak malo razgledan ve da bo izrael ki so  ga hvalili... potegnil takratko.. oz ljudje....  šele čez leta se bo pokazalo kaj so jim vbrizgali.... nemčija je manj poceplena kot nekatere nerazvite države... halo... če bi bilo varno cepivo itd... bi bla na prvem mestu po cepljenih in ostali tud ene igle ne bi dobili...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti se kr smej....  ven bomo loh šli... nazaj notr bo pa druga zgodba... so ze povedali da bojo zaostrili pogoje...ha ha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, vladi je kakorkoli uspelo... kršit pravice. Za praznike pač veliko ljudi ni šlo na jug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, bajkr88 said:

ti se kr smej....  ven bomo loh šli... nazaj notr bo pa druga zgodba... so ze povedali da bojo zaostrili pogoje...ha ha

In kaj lahko zaostrijo? Obvezna karantena? Prou, delam 1 let od doma, briga me za njihovo karanteno, ki je tako in tako nihce ne preverja.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!